Ухвала суду № 138145534, 09.07.2026, Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
09.07.2026
Номер справи
348/2285/23
Номер документу
138145534
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Справа №348/2285/23

Провадження №1-в/348/30/26

09 липня 2026 року м. Надвірна

Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю: прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Надвірнянського районного суду заяву державного виконавця Надвірнянського відділу державної виконавчої служби Надвірнянського району Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_4 про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа, виданого 30.04.2024 Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області на підставі вироку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 27.03.2024 у кримінальному провадженні №348/2285/23,

в с т а н о в и в:

Державний виконавець Надвірнянського відділу державної виконавчої служби Надвірнянського району Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_5 звернувся в суд із заявою про зміну способу і порядку виконання виконавчого листа №348/2285/23, виданого 30.04.2024 Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області на підставі вироку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 27.03.2024.

Заяву обґрунтовує тим, що у Надвірнянському відділі державної виконавчої служби Надвірнянського району Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України на примусовому виконанні перебуває виконавчий лист №348/2285/23, виданий 30.04.2024 року Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області про речові докази: вилучені 16.06.2023 року під час проведення обшуку у гаражному приміщенні за місцем проживання обвинуваченого ОСОБА_6 , - металічну коробку (цинк) із патронами калібру 5,45 мм, загальною кількістю 1 080, п`ять патронів калібру 40мм RLV-HEF, один ВОГ-25, які відносяться до бойових припасів, які згідно постанови слідчого СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_7 від 16.06.2023 року, після проведення слідчих дій та експертиз передані на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, а також підствольний гранотомет ГП-25 (6Г15) №154869/3849, що належить до категорій вогнепальної зброї, який після проведення експертизи залишений на зберіганні в Івано-Франківському НДЕКЦ МВС України, після набрання даним вироком законної сили -конфіскувати в дохід держави.

Керуючись ст. 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України «Про виконавче провадження», 01.05.2024 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №74894078. Згідно ст. 62 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року № 1404- VIII та положень Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 року за № 512/5, виконання рішень про конфіскацію майна здійснюється органами державної виконавчої служби в порядку, встановленому цим Законом. Майно, що підлягає конфіскації, вилучається державним виконавцем. У разі, якщо майно вилучено іншим уповноваженим органом, воно вилучається державним виконавцем у цього органу в тому порядку, якщо таке майно може бути реалізовано згідно з вимогами Закону України «Про виконавче провадження». Порядок реалізації майна регулюється ст. 61 Закону України «Про виконавче провадження». Згідно з даною статтею реалізація арештованого майна (крім майна, вилученого з цивільного обороту, обмежено обороноздатного майна та майна, зазначеного у частині восьмій статті 56 цього Закону) здійснюється шляхом електронних торгів.

Порядок проведення електронних торгів визначається Міністерством юстиції України. ДП «СЕТАМ» уповноважено на здійснення заходів із супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів арештованим майном, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у ній, організацію та проведення електронних торгів, виконання інших функцій, передбачених Порядком реалізації арештованого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України № 2831/5 від 29.09.2016 року.

У ДП «СЕТАМ» відсутня ліцензія на торгівлю вогнепальною зброєю, не здійснюється реалізація арештованої та конфіскованої зброї шляхом проведення електронних торгів, а тому не може бути прийняти заявка щодо реалізації такого майна.

На відміну від рішень суду щодо оплатного вилучення зброї, рішення суду про конфіскацію зброї державними виконавцями здійснюється шляхом надання доручення органам поліції щодо знищення даної зброї. Знищення зброї здійснюється відповідно до вимог Інструкції про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї, затвердженої наказом МВС України № 314 від 31.05.1993.

Відповідно до п. 22 ч.1 ст.23 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 поліція, у відповідності до покладених на нею завдань, здійснює у визначеному законом порядку приймання, зберігання, знищення вилученої, добровільно зданої вогнепальної, газової, холодної та іншої зброї, боєприпасів, набоїв, вибухових речовин та пристроїв, наркотичних засобів або психотропних речовин.

Згідно п. 25 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 985 тимчасово, на період воєнного стану в Україні, за рішенням керівника обласної військової адміністрації конфісковане за рішенням суду і передане органам державної виконавчої служби майно може бути безоплатно передано Збройним Силам, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі, МВС, Національній поліції, ДСНС, Управлінню державної охорони, Держспецзв`язку, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з`єднанням, військовим частинам, підрозділам, державним органам, установам (організаціям), які утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі суб`єкти, яким передається майно), для потреб оборони держави, забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, забезпечення енергетичної безпеки держави, продовольчої безпеки населення (далі - майно для потреб оборони та національної безпеки).

Органи державної виконавчої служби, яким конфісковане за рішенням суду майно передано для подальшого розпорядження, щомісяця 5 числа надсилають інформацію про наявність описаного державними виконавцями майна (у тому числі переданого митниці на зберігання), крім того, що передано на реалізацію, до відповідної обласної військової адміністрації за місцем розташування такого майна. Інформація про майно, яка вже надсилалася до обласної військової адміністрації та стосовно якої не було прийнято рішення про безоплатну передачу, повторно не надсилається. Обласні військові адміністрації щомісяця до 10 числа оприлюднюють на власному веб-сайті зведену інформацію, отриману відповідно до абзацу другого цього пункту, з метою ознайомлення із переліком майна суб`єктів, яким таке майно може бути передано. Протягом 15 календарних днів з моменту оприлюднення зазначеної інформації суб`єкти, які перелічені в абзаці першому цього пункту, можуть звернутися до відповідної обласної військової адміністрації із заявою про отримання майна. Якщо на одне і теж майно претендує більше ніж один суб`єкт, рішення щодо його отримувача приймається обласною військовою адміністрацією за результатами узгоджувальної наради з уповноваженими представниками таких суб`єктів. Рішення щодо переліку та отримувачів майна, яке необхідне для потреб оборони та національної безпеки, приймається обласною військовою адміністрацією до кінця поточного місяця, у якому здійснювалося оприлюднення інформації про наявність відповідного майна, про що невідкладно інформується орган (суб`єкт господарювання), від якого таку інформацію було отримано. Однак, жоден суб`єкт, який за законом має право на безоплатне отримання такого майна, не звернувся за його отриманням.

У зв`язку з цим виникає необхідність здійснення розпорядження майном в інший спосіб, ніж той, що визначений судовим рішенням.

Відповідно до п. 10 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право звертатися до суду або органу, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про роз`яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа у випадках, передбачених цим Законом, до суду, який видав виконавчий документ, із заявою (поданням) про встановлення чи зміну порядку і способу виконання рішення, про відстрочку чи розстрочку виконання рішення.

Згідно ч. 3 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.

Враховуючи вищевикладене, просить змінити спосіб та порядок виконання виконавчого листа №348/2285/23, виданий 30.04.2024 Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області про речові докази: вилучені 16.06.2023 року під час проведення обшуку у гаражному приміщенні за місцем проживання обвинуваченого ОСОБА_6 , - металічну коробку (цинк) із патронами калібру 5.45 мм, загальною кількістю 1 080, п`ять патронів калібру 40мм RLV-HEF, один ВОГ-25, які відносяться до бойових припасів, які згідно постанови слідчого СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_7 від 16.06.2023 року, після проведення слідчих дій та експертиз передані на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, а також підствольний гранотомет ГП-25 (6Г15) №154869/3849, що належить до категорії вогнепальної зброї, який після проведення експертизи залишений на зберіганні в Івано-Франківському НДЕКЦ МВС України - на знищення металічну коробку (цинк) із патронами калібру 5,45 мм, загальною кількістю 1 080, п`ять патронів калібру 40мм RLV-HEF, один ВОГ-25, які відносяться до бойових припасів, які згідно постанови слідчого СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_7 від 16.06.2023 року, після проведення слідчих дій та експертиз передані на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, а також підствольний гранотомет ГП-25 (6Г15) №154869/3849, що належить до категорії вогнепальної зброї, який після проведення експертизи залишений на зберіганні в Івано-Франківському НДЕКЦ МВС України.

Прокурор Івано-Франківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечив щодо задоволення заяви, вказав що на цей час ЗСУ мають потребу у боєприпасах, тому запропонований органом ДВС спосіб та порядок виконання вироку є недопустимим.

Державний виконавець у судове засідання не з`явився. До суду надійшла його заява про підтримання вимог заяви та розгляд справи у його відсутності.

Засуджений ОСОБА_6 та його захисник в судове засідання не з`явилися. ОСОБА_6 подав заяву, яку підтримав його захисник, про розгляд заяви за його відсутності, у якій також у вирішенні заяви державного виконавця поклався на розсуд суду.

Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи подання, дійшов наступних висновків.

Вироком Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 27.03.2024 у справі №348/2285/23 ОСОБА_6 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України та призначено йому покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі 3 000 (трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п`ятдесят одну тисячу) грн. 00 коп.

Вирішено речові докази: вилучені 16.06.2023 року під час проведення обшуку у гаражному приміщенні за місцем проживання обвинуваченого ОСОБА_6 , - металічну коробку (цинк) із патронами калібру 5,45 мм, загальною кількістю 1 080, п`ять патронів калібру 40мм RLV-HEF, один ВОГ-25, які відносяться до бойових припасів, які згідно постанови слідчого СВ Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_7 від 16.06.2023 року, після проведення слідчих дій та експертиз передані на зберігання до кімнати зберігання речових доказів Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, а також підствольний гранотомет ГП-25 (6Г15) №154869/3849, що належить до категорій вогнепальної зброї, який після проведення експертизи залишений на зберіганні в Івано-ранківському НДЕКЦ МВС України, після набрання даним вироком законної сили -конфіскувати в дохід держави

Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області на виконання вироку від 27.03.2024, який 29.04.2024 набрав законної сили, 30.04.2024 видано виконавчий лист в частині конфіскації в дохід держави речових доказів: металічної коробки (цинк) із патронами калібру 5,45 мм, загальною кількістю 1 080, п`ять патронів калібру 40мм RLV-HEF, один ВОГ-25, які відносяться до бойових припасів; підствольного гранотомета ГП-25 (6Г15) №154869/3849, що належить до категорій вогнепальної зброї.

Згідно копії постанови головного державного виконавця Надвірнянського відділу державної виконавчої служби Надвірнянського району Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ОСОБА_8 від 01.05.2024 відкрито виконавче провадження з виконання зазначеного виконавчого листа.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.

Пунктом п. 16 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 985 від 11 липня 2002 року передбачено, що майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи непридатне для реалізації, продукти харчування та іграшки для дітей віком до 7 років у разі відсутності супровідної документації за висновком відповідної експертизи підлягають переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.

Водночас з висновку експерта №СЕ-19/109-23/7130-БЛ від 30.06.2023 слідує, що наданий на дослідження підствольний гранотомет ГП-25 (6Г15) №154869/3849 придатний до стрільби.

Із змісту поданої до суду заяви вбачається, що як на підставу для її задоволення державний виконавець посилається на неможливість конфіскації вказаних у вироку зброї та боєприпасів, оскільки таке майно не підлягає реалізації через систему електронних торгів арештованим майном, і чинним законодавством не передбачено порядку реалізації органами державної виконавчої служби таких.

Положеннями ст. 62 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконання рішень про конфіскацію майна здійснюється органами державної виконавчої служби в порядку, встановленому цим Законом. Реалізація конфіскованого майна здійснюється в порядку, встановленому цим Законом. Розпорядження конфіскованим майном та майном, яке не підлягає реалізації, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 19 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 року № 1104 (далі Порядок) вилучені (отримані) під час кримінального провадження вогнепальна і холодна зброя та боєприпаси зберігаються в уповноважених підрозділах Національної поліції, СБУ, головних управлінь та управлінь СБУ після їх перевірки за інформаційними ресурсами єдиної інформаційної системи МВС і дослідження державною спеціалізованою установою, що здійснює судово-експертну діяльність. У разі необхідності поміщення зразків боєприпасів, вогнепальної або холодної зброї до натурно-довідкових колекцій такі зразки за узгодженням з прокурором, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у відповідному кримінальному провадженні, можуть зберігатися у державній спеціалізованій установі, що здійснює судово-експертну діяльність.

Відповідно до пп. 1 п. 1 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 року № 1340, дія цього Порядку поширюється на майно, конфісковане на підставі рішення суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом, крім майна, конфіскованого на підставі рішення суду і переданого органам державної виконавчої служби.

Згідно пп. 12, 17 п. 9 розділу «Розпорядження майном» Порядку мисливська вогнепальна, пневматична та холодна зброя, боєприпаси до зброї, а також засоби самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, реалізуються у встановленому законодавством порядку. Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації передаються Центральному управлінню Служби безпеки України, підпорядкованим йому регіональним органам для подальшого зберігання, знищення або використання в інтересах державної безпеки.

Військова зброя та боєприпаси до неї, військова техніка, а також товари військового призначення та подвійного використання передаються Міноборони, МВС, Національній поліції, Державному бюро розслідувань, Державній прикордонній службі або СБУ. Передача здійснюється на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України.

Відповідно до п. 20 Порядку тимчасово, на період воєнного стану в Україні, за рішенням керівника обласної військової адміністрації майно, зазначене у підпунктах 1, 3, 5, 6, 8, 12-15 пункту 1 цього Порядку, може бути безоплатно передано Збройним Силам, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі, МВС, Національній поліції, ДСНС, Управлінню державної охорони, Держспецзв`язку, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з`єднанням, військовим частинам, підрозділам, державним органам, установам (організаціям), які утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі - суб`єкти, яким передається майно), для потреб оборони держави, забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, забезпечення енергетичної безпеки держави, продовольчої безпеки населення (далі - майно для потреб оборони та національної безпеки).

Органи (суб`єкти господарювання), що здійснили вилучення або зберігання зазначеного у підпунктах 1, 3, 5, 6, 8, 12-15 пункту 1 цього Порядку майна, щомісяця 5 числа надсилають інформацію про наявність такого майна, крім того, що передано на реалізацію, до обласної військової адміністрації за місцем розташування такого майна. Інформація про майно, яка вже надсилалася до обласної військової адміністрації та стосовно якої не було прийнято рішення про безоплатну передачу, повторно не надсилається.

Інформація про наявність майна, яка надсилається до обласної військової адміністрації відповідно до абзацу другого цього пункту, повинна містити відомості про найменування, первинний документ, статус (підстава переходу у власність держави), кількість, одиниці виміру, облікову вартість майна, за якою здійснюватиметься його передача, та формується за виключенням даних щодо спирту етилового, алкогольних напоїв, наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, лікарських засобів та медичних виробів без державної реєстрації та/або дозвільних документів, фальсифікованої продукції, культурних цінностей, а також майна, яке невластиве для потреб оборони та національної безпеки, а саме: вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріат, марковані парфуми та декоративна косметика, тканини та килими ручної роботи, вироби з натурального хутра, дизайнерський одяг, взуття, сумки та аксесуари провідних світових брендів, годинники, канцелярське приладдя та інші вироби з дорогоцінних металів або плакованих чи дубльованих дорогоцінними металами, легкові автомобілі з типом кузова купе, кабріолет, родстер, спортивні автомобілі.

Продукти харчування та інше майно, що може зашкодити здоров`ю і життю людини, може бути безоплатно передано за умови, що вони не справляють шкідливого впливу на здоров`я людини та придатні для споживання, що підтверджується наявними товаросупровідними документами на це майно або за відсутності таких документів - висновком (протоколом) уповноваженої лабораторії, акредитованої компетентним органом проводити для цілей державного контролю лабораторні дослідження (випробування), проведення яких забезпечує суб`єкт, якому передається майно.

Обласні військові адміністрації щомісяця до 10 числа оприлюднюють на власному веб-сайті зведену інформацію, отриману відповідно до абзацу другого цього пункту, з метою ознайомлення із переліком майна суб`єктів, яким таке майно може бути передано. Протягом 15 календарних днів з моменту оприлюднення зазначеної інформації суб`єкти, які перелічені в абзаці першому цього пункту, можуть звернутися до відповідної обласної військової адміністрації із заявою про отримання майна. Якщо на одне і теж майно претендує більше ніж один суб`єкт, рішення щодо його отримувача приймається обласною військовою адміністрацією за результатами узгоджувальної наради з уповноваженими представниками таких суб`єктів. Рішення щодо переліку та отримувачів майна, яке необхідне для потреб оборони та національної безпеки, приймається обласною військовою адміністрацією до кінця поточного місяця, у якому здійснювалося оприлюднення інформації про наявність відповідного майна, про що невідкладно інформується орган (суб`єкт господарювання), від якого таку інформацію було отримано.

Передача майна оформлюється актом приймання-передачі, складеним представниками органу (суб`єкта господарювання), що здійснив вилучення або забезпечував зберігання майна, в якому є потреба для оборони та національної безпеки, та представниками суб`єкта, якому передається майно. При цьому представник суб`єкта, якому передається майно, отримує майно на підставі відповідної довіреності.

Облік і використання безоплатно отриманого відповідно до цього пункту майна здійснюються згідно з пунктом 17 цього Порядку. Безоплатно передане майно поверненню органу (суб`єкту господарювання), що здійснив вилучення або забезпечував його зберігання, не підлягає.

Розпорядження майном, яке у строки, визначені абзацом п`ятим цього пункту, не визначено обласною військовою адміністрацією необхідним для потреб оборони та національної безпеки, здійснюється у порядку, встановленому законодавством.

Згідно із п. 15 Інструкції про порядок приймання, зберігання, обліку, знищення чи реалізації вилученої, добровільно зданої, знайденої зброї та боєприпасів до неї, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31 травня 1993 року № 314 у випадку прийняття відповідними органами рішення про конфіскацію чи відшкодування вилучення зброї і боєприпасів вони передаються до складів управлінь (відділів) МТ і ТЗ ГУМВС, УМВС, УМВС України на транспорті.

Відповідно до п. 28 цієї ж Інструкції на зброю, бойові припаси, спеціальні засоби, що категоруються технічною комісією, складається акт (додаток 12), який підписується головою та членами комісії і затверджується начальником ГУМВС, УМВС, УМВС на транспорті, а згідно з абзацом 3 вказаного пункту Інструкції для реалізації зброї необхідно отримати дозвіл ДРЗ МВС України.

Пунктом 29 та підпунктом 29.1 зазначеної Інструкції передбачено, що на підставі рішення технічної комісії непридатні зброя і боєприпаси знищуються щокварталу у порядку, передбаченому п.п. 30-41 даної Інструкції, придатні - для подальшого використання передаються працівниками служби озброєння управлінь (відділів) МТ і ТЗ за накладною (додаток № 10); мисливська нарізна і гладкоствольна зброя та боєприпаси до неї - у торговельні організації.

Відповідно до абз. 1, 2 п. 25 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. № 985, тимчасово, на період воєнного стану в Україні, за рішенням керівника обласної військової адміністрації конфісковане зарішенням суду і передане органам державної виконавчої служби майно може бутибезоплатно передано Збройним Силам, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі, МВС, Національній поліції, ДСНС, Управлінню державної охорони, Держспецзв`язку, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з`єднанням, військовим частинам, підрозділам, державним органам, установам (організаціям), які утримуються за рахунок бюджетних коштів (далі - суб`єкти, яким передається майно), для потреб оборони держави, забезпечення національної безпеки, відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, забезпечення енергетичної безпеки держави, продовольчої безпеки населення. Органи державної виконавчої служби, яким конфісковане за рішенням суду майно передано для подальшого розпорядження, щомісяця 5 числа надсилають інформацію про наявність описаного державними виконавцями майна (у тому числі переданого митниці на зберігання), крім того, що передано на реалізацію, до відповідної обласної військової адміністрації за місцем розташування такого майна. Інформація про майно, яка вже надсилалася до обласної військової адміністрації та стосовно якої не було прийнято рішення про безоплатну передачу, повторно не надсилається.

Державний виконавець не підтверджує будь-якими доказами вжиття заходів, передбачених пп. 17 п. 9, п. 20 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним та п. 25 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, що майно, яке підлягає конфіскації, не визначено обласною військовою адміністрацією необхідним для потреб оборони та національної безпеки.

Вимогами ч. 1 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

З урахуванням викладеного, оскільки особою, яка звернулась із заявою не доведено, що вищевказана зброя та боєприпаси не відповідають вимогам стандартів, небезпечна в санітарно-епідемічному відношенні або не пройшла відповідного випробування, і органом ДВС не доведено існування обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим в частині їх конфіскації, тому суд не знаходить підстав для задоволення заяви про зміну способу та порядку виконання вироку суду.

Керуючись ст. 369, 372, 537, 539 КПК України,

постановив:

У задоволенні заяви державного виконавця Надвірнянського відділу державної виконавчої служби Надвірнянського району Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України ОСОБА_4 про зміну способу та порядку виконання виконавчого листа, виданого 30.04.2024 Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області на підставі вироку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 27.03.2024 у кримінальному провадженні №348/2285/23, відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з дня її проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.

Суддя ОСОБА_1

Повний текст ухвали проголошено 13.07.2026.