Рішення № 138132906, 10.07.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2026
Номер справи
380/9321/25
Номер документу
138132906
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 липня 2026 року м. Львівсправа № 380/9321/25

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради до ОСОБА_1 , за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Львівської міської ради, Львівського комунального підприємства «Левандівка» про зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради (позивач) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до ОСОБА_1 (відповідач), за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Львівської міської ради (третя особа-1), Львівського комунального підприємства «Левандівка» (третя особа-2/ЛКП «Левандівка»), у якому просить:

- зобов`язати ОСОБА_1 звільнити об`єкт благоустрою шляхом демонтажу самочинно встановленого збірно-розбірного металевого гаражу розміром 3,50 х 4,50 м. в дворі будинків АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що розпорядженням Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради від 10 березня 2025 року № 93 відповідачу листом ЛКП «Левандівка» від 18 березня 2025 року № 2/333 було рекомендовано в термін до 30 березня 2025 року звільнити об`єкт благоустрою - територію загального користування між будинками АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 шляхом демонтажу самочинно встановленого в дворі цих будинків збірно-розбірного металевого гаражу розміром 3,50 х 4,50 м.. Однак, станом на день звернення із позовною заявою до суду відповідач цього не здійснив, що й зумовило звернення позивача з цим позовом до суду, який він просить задовольнити повністю.

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 246 КАС України суд зазначає, що 12 травня 2025 року суддя Львівського окружного адміністративного суду звернулася до Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС у Львівській області із запитом про надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача. 13 червня 2025 року за вхідним № 49235 на адресу суду надійшла відповідь на вищевказаний запит, згідно з якою відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою АДРЕСА_3 , зареєстрований 05 липня 2010 року.

Ухвалою судді від 17 червня 2025 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення (виклику) сторін; залучено Львівську міську раду та Львівське комунальне підприємство «Левандівка» до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача; роз`яснено відповідачу його право на подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Копію вказаної ухвали суд надіслав на адресу відповідача, яка вказана позивачем у позовній заяві та отримана судом відповідно до вимог частини шостої статті 171 КАС України з Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС у Львівській області (вул. Олени Степанівни, 50а/10, м. Львів).

07 липня 2025 року від відповідача (адреса: вул. Олени Степанівни, 50а/10, м. Львів) на адресу суду повернувся конверт з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виплату поштового переказу, трек-номер відправлення 0610261567604, згідно з яким поштове відправлення не вручено відповідачу.

За змістом частини четвертої статті 124 КАС України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.

Крім того, відповідно до частини одинадцятої статті 126 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З огляду на наведені вище норми КАС України суд уважає, що відповідач належно повідомлений про відкриття спрощеного позовного провадження у цій справі та про своє право на подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його заперечення.

У встановлений судом строк відповідач відзиву на позовну заяву не подав. Частиною шостою статті 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Треті особи-1, 2 пояснень щодо позову не подали.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив такі обставини справи.

Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради є органом місцевого самоврядування, зареєстрована як юридична особа, код ЄДРПОУ 04056084.

Розпорядженням Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради від 18 листопада 2011 року № 908 «Про затвердження висновку міжвідомчої комісії гр. ОСОБА_2 » ОСОБА_2 , мешканці кв. АДРЕСА_4 , дозволено для зберігання автомобіля тимчасове збереження збірно-розбірного металевого гаражу розм. 3,50 х 4,50 м., самочинно встановленого в подвір?ї будинків АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 . Термін розміщення зазначеного гаражу закінчується після закінчення потреб в розміщенні автотранспорту гр. ОСОБА_2 (пункт 2).

Відповідно до попередження ЛКП «Левандівка», оскільки ОСОБА_2 знята з реєстраційного обліку в зв`язку зі смертю, ОСОБА_1 рекомендовано в термін до 25 листопада 2024 року демонтувати згаданий збірно-розбірний гараж.

ЛКП «Левандівка» склало протокол № 50 від 28 листопада 2024 року про адміністративне правопорушення, яким виявлено порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_3 , пункту 20.1.31 статті 152 КУпАП, а саме самочинне встановлення у дворі будинків АДРЕСА_1 та 52 на вул. Ол. Степанівни збірно-розбірного металевого гаражу розм. 3,50 х 4,50 м. для зберігання автомобіля.

Постановою від 11 грудня 2024 року № 624 адміністративною комісією при Залізничній районній адміністрації Львівської міської ради накладено на відповідача штраф у розмірі 1360,00 грн, за порушення вимог пункту 20.1.31 «Правил благоустрою Львівської МТГ», зі змінами та доповненнями, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21 квітня 2011 року № 376, а саме: відповідач самочинно встановив у дворі будинків АДРЕСА_1 та 52 збірно-розбірний металевий гараж розміром 3,50 х 4,50 м. для зберігання автомобіля, за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Відповідно до акта від 30 грудня 2024 року, затвердженого директором ЛКП «Левандівка», під час обстеження гаражів виявлено, що збірно-розбірний металевий гараж розміром 3,50 х 4,50 м. (на схемі під № 5), встановлений ОСОБА_2 , мешканкою квартири АДРЕСА_4 , для тимчасового користування відповідно до розпорядження голови Залізничної районної адміністрації від 18 листопада 2012 року № 908. Згідно з цим розпорядженням термін розміщення зазначеного гаражу закінчується після закінчення потреб в розміщенні автотранспорту гр. ОСОБА_2 ОСОБА_2 знята з реєстраційного обліку за вказаною адресою у зв`язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_2 . На сьогодні гаражем користується ОСОБА_1 . Про що й складено даний акт.

Відповідно до довідки ЛКП «Левандівка» в квартирі по АДРЕСА_3 , зареєстрована та проживає 1 особа ОСОБА_1 .

Розпорядженням Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради від 10 березня 2025 року № 91 «Про звільнення об`єкта благоустрою шляхом демонтажу металевого гаражу, встановленого ОСОБА_2 між будинками АДРЕСА_5 та АДРЕСА_2 », рекомендовано ОСОБА_1 , мешканцю кв. АДРЕСА_4 , в термін до 30 березня 2025 року звільнити об?єкт благоустрою - територію загального користування між будинками АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 шляхом демонтажу збірно-розбірного металевого гаражу розм. 3,50 х 4,50 м., встановленого ОСОБА_2 (на схемі під № 5) відповідно до розпорядження голови Залізничної районної адміністрації від 18 листопада 2011 року № 908 «Про затвердження висновку міжвідомчої комісії гр. ОСОБА_2 » (пункт 1).

Листом від 18 березня 2025 року № 2/333 Залізнична районна адміністрація Львівської міської ради повідомила відповідача, що на виконання розпорядження Залізничної районної адміністрації від 10 березня 2025 року № 91 «Про звільнення об`єкта благоустрою шляхом демонтажу металевого гаражу, встановленого ОСОБА_2 між будинками АДРЕСА_5 та АДРЕСА_2 » адміністрація ЛКП «Левандівка» рекомендує в термін до 30 березня 2025 року звільнити об`єкт благоустрою - територію загального користування між будинками АДРЕСА_6 шляхом демонтажу збірно-розбірного металевого гаражу розм. 3,50 х 4,50 м., встановленого ОСОБА_2 відповідно до розпорядження голови Залізничної районної адміністрації від 18 листопада 2011 року № 908 «Про затвердження висновку міжвідомчої комісії гр. ОСОБА_2 ».

Невиконання відповідачем обов`язку щодо демонтажу самочинно встановленого металевого гаражу розміром 3,50 х 4,50 м. (на схемі під № 5) на вул. О. Степанівни між будинками АДРЕСА_1 та № 52 стало підставою для звернення позивача до суду з цим позовом.

Змістом спірних правовідносин, які склалися між сторонами, є звільнення відповідачем об`єкта благоустрою шляхом демонтажу самочинно встановленого збірно-розбірного металевого гаражу.

Оцінюючи правовідносини, які виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів і спрямований на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини визначає Закон України «Про благоустрій населених пунктів» (далі - Закон № 2807-IV).

Статтею 5 вказаного Закону встановлено, що управління у сфері благоустрою населених пунктів здійснюють Кабінет Міністрів України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та інші органи влади в межах їх повноважень.

Пунктом 1 частини першої статті 9 Закону № 2807-IV передбачено, що до повноважень місцевих державних адміністрацій у сфері благоустрою населених пунктів віднесено забезпечення реалізації державної політики у цій сфері.

Суб`єктами у сфері благоустрою населених пунктів, у розумінні частини першої статті 12 Закону № 2807-IV, є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

Згідно з положеннями частини першої статті 39 Закону № 2807-IV державний контроль за дотриманням законодавства у сфері благоустрою території населених пунктів здійснюється місцевими державними адміністраціями.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, власні (самоврядні) повноваження: управління об`єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв`язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню.

Згідно із пунктами 4.1.34, 4.1.52 Положення про Залізничну районну адміністрацію Львівської міської ради до повноважень районної адміністрації відноситься забезпечення демонтажу самовільно встановлених: обмежувальних паркувальних пристроїв, парканів, тимчасових споруд, обмежувальних паркувальних пристроїв, які перешкоджають під`їзду автомобілів швидкої медичної допомоги, поліції, пожежної, рятувальної, аварійно-відновлювальної техніки до житлових будинків, обмежувачів швидкості руху автотранспорту тощо та інших визначених споруд у Львівській міській територіальній громаді. Звернення до судових органів з позовними заявами, скаргами щодо справ про виселення громадян з жилих приміщень, у яких вони незаконно проживають; визнання осіб такими, які втратили право на користування жилими приміщеннями; з інших справ, які виникають у процесі здійснення наданих районній адміністрації повноважень, забезпечення здійснення працівниками юридичного відділу у судових справах самопредставництва від районної адміністрації.

До об`єктів благоустрою населених пунктів статтею 13 Закону № 2807-IV віднесено території загального користування.

Відповідно до статті 14 вказаного Закону об`єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

Згідно з частиною другою статті 21 Закону № 2807-IV до об`єктів благоустрою належать малі архітектурні форми, які визначаються цією правовою нормою як елемент декоративного чи іншого оснащення об`єкта благоустрою. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об`єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Відповідно до приписів частин першої, другої статті 34 Закону № 2807-IV правила благоустрою території населеного пункту (далі - Правила) - нормативно-правовий акт, яким установлюються вимоги щодо благоустрою території населеного пункту. Правила розробляються на підставі Типових правил благоустрою території населеного пункту (далі - Типові правила) для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування. Типові правила розробляються та затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Правила включають, зокрема порядок здійснення благоустрою та утримання територій об`єктів благоустрою; порядок розміщення малих архітектурних форм; інші вимоги, передбачені цим та іншими законами.

Ухвалою Львівської міської ради від 21 квітня 2011 року № 376 затверджено Правила благоустрою м. Львова (далі - Правила № 376).

Згідно з пунктом 19.1.1 Правил № 376 державний і самоврядний контроль та нагляд за дотриманням законодавства у сфері благоустрою здійснюють також комунальні підприємства м. Львова. За порушення вимог законодавства у сфері благоустрою і Правил благоустрою складаються документи, які зобов`язують усунути порушення (припис, вимога тощо), та протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до власних повноважень.

За змістом пункту 20.1.31 Правил № 376 відповідно до пункту 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» накладаються стягнення, передбачені статтями 82, 152 КУпАП за порушення вимог цих Правил, а саме за самовільне захоплення території (частини території) об`єкта благоустрою Львівської міської територіальної громади.

Ухвалою Львівської міської ради від 19 грудня 2024 року № 5766 затверджено Правила благоустрою Львівської міської територіальної громади (далі Правила № 5766) та визнано ухвалу міської ради від 21 квітня 2011 року № 376 «Про правила благоустрою Львівської міської територіальної громади» такою, що втратила чинність.

Згідно з пунктом 14.1.31 Правил № 5766 відповідно до пункту 44 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» накладаються стягнення, передбачені статтями 82, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП) за порушення вимог цих Правил, а саме за самовільне захоплення території (частини території) об`єкта благоустрою Львівської міської територіальної громади.

Відповідно до пункту 15.27 Правил № 5766 якщо під час перевірки виявлено порушення вимог цих Правил, уповноважена посадова особа у межах наданих повноважень зобов`язана скласти: документи реагування на усунення порушення (припис, вимога тощо), які є обов`язковими для виконання у визначений термін особами, відповідальними за утримання об`єктів благоустрою; протокол про адміністративне правопорушення.

За приписами пункту 15.35 Правил № 5766 районні адміністрації забезпечують демонтаж самовільно встановлених малих архітектурних форм, торговельного, холодильного та іншого обладнання, парканів, тимчасових споруд, обмежувальних паркувальних пристроїв, які перешкоджають під`їзду автомобілів швидкої медичної допомоги, поліції, пожежної, рятувальної, аварійно-відновлювальної техніки до житлових будинків, обмежувачів швидкості руху автотранспорту тощо та інших визначених споруд на території Львівської міської територіальної громади, а також технічних елементів (пристроїв) на фасадах будинків (кондиціонери, LED-стрічки, світильники, елементи декорування тощо).

Частина перша статті 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачає, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Статтею 16 Закону № 2807-IV визначено, що на об`єктах благоустрою забороняється виконувати роботи без дозволу в разі, якщо обов`язковість його отримання передбачена законом

Відповідно до статті 17 Закону № 2807-IV громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов`язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів; не порушувати права і законні інтереси інших суб`єктів благоустрою населених пунктів.

Суд встановив, що розпорядженням Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради від 18 листопада 2011 року № 908 «Про затвердження висновку міжвідомчої комісії гр. ОСОБА_2 » ОСОБА_2 , мешканці кв. АДРЕСА_4 , дозволено для зберігання автомобіля тимчасове збереження збірно-розбірного металевого гаражу розм. 3,50 х 4,50 м., самочинно встановленого в подвір?ї будинків АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 . Термін розміщення зазначеного гаражу закінчується після закінчення потреб в розміщенні автотранспорту гр. ОСОБА_2 (пункт 2).

Відповідно до попередження ЛКП «Левандівка», оскільки ОСОБА_2 знята з реєстраційного обліку в зв?язку зі смертю, ОСОБА_1 рекомендовано в термін до 25 листопада 2024 року демонтувати згаданий збірно-розбірний гараж.

Суд звертає увагу, що матеріали справи не містять жодних документів на підтвердження правомірного розміщення спірного металевого гаражу безпосередньо відповідачем.

Отже, спірний збірно-розбірний металевий гараж розміром 3,50 х 4,50 м. (на схемі під № 5) встановлений на вул. О. Степанівни між будинками № 50а та № НОМЕР_1 із порушенням пункту 20.1.31 Правил № 376.

Постановою від 11 грудня 2024 року № 624 адміністративною комісією при Залізничній районній адміністрації Львівської міської ради накладено на відповідача штраф у розмірі 1360,00 грн, за порушення вимог пункту 20.1.31 «Правил благоустрою Львівської МТГ», зі змінами та доповненнями, затверджених ухвалою Львівської міської ради від 21 квітня 2011 року № 376, а саме: відповідач самочинно встановив у дворі будинків АДРЕСА_1 та 52 збірно-розбірний металевий гараж розміром 3,50 х 4,50 м. для зберігання автомобіля, за адресою: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 .

Вказане зумовило складення висновку міжвідомчою комісією про звільнення об`єкта благоустрою - території загального користування між будинками АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 шляхом демонтажу збірно-розбірного металевого гаражу розміром 3,50 х 4,50 м., встановленого ОСОБА_2 (на схемі під № 5), відповідно до розпорядження голови Залізничної районної адміністрації від 18 листопада 2011 року № 908 «Про затвердження висновку міжвідомчої комісії гр. ОСОБА_2 » та прийняття Залізничною районною адміністрацією Львівської міської ради відповідного розпорядження від 10 березня 2025 року № 91 «Про звільнення об`єкта благоустрою шляхом демонтажу металевого гаражу, встановленого ОСОБА_2 між будинками АДРЕСА_5 та АДРЕСА_2 ».

Водночас суд звертає увагу, що відповідач не подав до суду доказів оскарження чи скасування розпорядження Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради від 10 березня 2025 року № 91 «Про звільнення об`єкта благоустрою шляхом демонтажу металевого гаражу, встановленого ОСОБА_2 між будинками АДРЕСА_5 та АДРЕСА_2 ».

Також відсутні докази оскарження чи скасування постанови адміністративної комісії при Залізничній районній адміністрації Львівської міської ради від 11 грудня 2024 року № 624 про накладення штрафу на відповідача.

Оскільки вимоги, що наведені у розпорядженні від 10 березня 2025 року № 91, не були виконані відповідачем у встановлений строк, позивач як суб`єкт, що здійснює контроль за дотриманням правил благоустрою, внаслідок наявності порушення правил благоустрою звернувся до суду із цим позовом.

Отже, враховуючи вказане вище, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо зобов`язання ОСОБА_1 звільнити об`єкт благоустрою шляхом демонтажу самочинно встановленого збірно-розбірного металевого гаражу розміром 3,50 х 4,50 м. в дворі будинків АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 та наявність підстав для їх задоволення.

З огляду на викладене суд уважає, що поданий позивачем позов є підставним та обґрунтованим, а тому його належить задовольнити повністю.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп. 15.5 п. 15 Перехідних положень КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позов Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради (вул. І. Виговського, 34, м. Львів, 79022, код ЄДРПОУ 04056084) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 від 17 жовтня 2004 року), за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Львівської міської ради (площа Ринок, 1, м. Львів, 79008, код ЄДРПОУ 04055896), Львівського комунального підприємства «Левандівка» (вул. Широка, 86, м. Львів, 79052, код ЄДРПОУ 20809229) про зобов`язання вчинити дії задовольнити повністю.

Зобов`язати ОСОБА_1 звільнити об`єкт благоустрою шляхом демонтажу самочинно встановленого збірно-розбірного металевого гаражу розміром 3,50 х 4,50 м. в дворі будинків АДРЕСА_6 .

Судові витрати не розподіляються.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Повний текст рішення складено 10 липня 2026 року.

СуддяКлименко Оксана Миколаївна