Рішення № 138125552, 10.07.2026, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2026
Номер справи
300/1580/26
Номер документу
138125552
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" липня 2026 р. справа № 300/1580/26

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі судді Микитюка Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення певних дій

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), звернулася до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Івано-Франківській області), в якій просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області у перерахунку пенсії за віком із застосуванням показників середньомісячної заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2015-2017 роки та урахуванням отриманих за період з 01.01.2019 року по 29.12.2025 року доходів згідно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 з 11.02.2026, з урахуванням раніше виплачених сум, відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показників середньомісячної заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2015-2017 роки та з урахуванням отриманих за період з 01.01.2019 по 29.12.2025 доходів згідно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Івано-Франківській області та отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - Закон №1058-IV). При призначенні пенсії відповідачем не вірно проведено перерахунок її пенсії, оскільки середній заробіток за три попередні роки враховано 2014 -2016 роки. У свою чергу, відповідач зобов`язаний був здійснити перерахунок пенсії у зв`язку зі збільшенням прожиткового мінімуму, враховуючи середній заробіток в Україні за попередні три роки (2015-2017 роки) та з урахуванням отриманих за період з 01.01.2019 по 29.12.2025 доходів згідно Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Листом від 18.04.2024 за №5676-3690/М-02/8-0900/26 відповідач повідомив, що станом на 01.03.2026 страховий стаж становить 41 рік 3 місяці 17 днів (стаж врахований по 28.02.2025, коефіцієнт стажу - 0,41250) та заробітної плати, врахованої за період з 01.07.2000 по 28.02.2025 (згідно з даними персоніфікованого обліку), коефіцієнт заробітку - 1,14357. Звернув увагу ОСОБА_1 , що вона звернулася до ГУ ПФУ в Івано-Франківській області із заявою, яка не відповідає Постанові правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, якою затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846. Позивач такі дії вважає протиправними, та просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.03.2026 відкрито провадження за вказаним позовом, а справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (а.с.46-47).

Відповідач направив суду відзив на позовну заяву із запереченнями щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погодився, із посиланням на відповідні норми права та твердження. Просив в задоволенні позову відмовити з тих підстав, що з 11.08.2014 позивач отримувала пенсію по інвалідності (третя група) відповідно до норм Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV, середній заробіток при призначенні пенсії врахований за 2013 рік в сумі 2 700,00 грн. З 20.01.2017 згідно поданої заяви позивача переведено на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до Закону №1058-ІV, середні заробіток при переході на пенсі за віком враховано в сумі 3 263,44 грн (за 2016 рік).

З 01.10.2017 було проведено осучаснення пенсії перерахунок пенсії за новою формулою, з урахуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, а саме 3 764,40 грн за 2014-2016 (а.с.50-55).

Ухвалою суду від 29.05.2026 витребувано в Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області письмові докази (а.с.56-58).

На виконання ухвали суду про витребування доказів відповідач надав матеріали пенсійної справи (а.с.61-159).

Розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, су встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській та з 11.08.2014 отримувала пенсію по інвалідності (а.с.69-70, 71).

На підставі поданої заяви від 20.01.2017 позивача перевели на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 відповідно до Закону №1058-ІV, середні заробіток при переході на пенсі за віком враховано в сумі 3 263,44 грн (за повний 2016 рік), вказане підтверджено копією заяви та протоколом за пенсійною справою від 23.07.2017 (а.с.77, 82).

В подальшому позивач 15.01.2019 звернулась із заявою про перерахунок пенсії із врахуванням стажу та заробітної плати на підставі частини 4 статті 42 Закону №1058-ІV (а.с.94-95).

Пенсійний фонд здійснив перерахунок пенсії за віком з урахуванням набутого стажу 24 місяці та з врахуванням заробітку (а.с.87-88, 91-92).

Як вказує у позовній заяві ОСОБА_1 , вона 11.02.2026 звернулася до відповідача із заявою щодо перерахунок пенсії за віком із застосуванням показників середньомісячної заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2015-2017 роки та урахуванням отриманих за період з 01.01.2019 по 29.12.2025 доходів згідно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування та виплатити, з урахуванням раніше виплачених сум.

У відповідь на заяву листом від 18.04.2024 за №5676-3690/М-02/8-0900/26 відповідач повідомив ОСОБА_1 , що станом на 01.03.2026 її страховий стаж становить 41 рік 3 місяці 17 днів (стаж врахований по 28.02.2025, коефіцієнт стажу - 0,41250) та заробітної плати, врахованої за період з 01.07.2000 по 28.02.2025 (згідно з даними персоніфікованого обліку), коефіцієнт заробітку - 1,14357.

З 1 жовтня 2017 року у зв`язку із осучасненням пенсій на виконання Закону №2148-VІІІ, для обчислення розміру пенсії позивача при її призначенні відповідачем врахований показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, а саме за 2014-2016 роки, в розмірі 3 764,40 грн.

Даний показник середньої заробітної плати індексувався із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, а саме: на 1,17 (2019 рік 4 404,35 грн), на 1,11 (2020 рік 4 888,83 грн), на 1,11 (2021 рік 5 426,60 грн), на 1,14 (а 2022 рік 6 186,32 грн), на 1,197 (2023 рік 7 405,03 грн), на 1,0796 (2024 7 994,47 грн). Розмір пенсії перераховувався автоматично із врахуванням індексації показника середньої заробітної плати. Рекомендовано звернутися із відповідною заявою про перерахунок/призначення пенсії до будь якого територіального органу Пенсійного фонду особисто або через Вебпортал електронний послу, а не із заявою у формі звернення (а.с.27-23).

Не погоджуючись з такими діями відповідача, ОСОБА_1 звернулася з цим позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 6 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-XII (далі - Закон №1788-XII), особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором.

За Законом №1788-XII призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років; б) соціальні пенсії.

Відповідно до статті 69 Закону 1788 пенсіонерам, які пропрацювали після призначення пенсій за віком або інвалідністю не менш як 2 роки з більш високим заробітком, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється за заявою пенсіонера новий розмір пенсії виходячи з більш високого заробітку, який визначається за 2 роки роботи підряд після призначення пенсії відповідно до статей 64, 67 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

З 01.01.2004 набрав чинності Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV (далі - №1058-ІV).

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону № 1058, цей Закон регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону №1058-ІV за рахунок коштів Пенсійного фонду України в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов`язаного з роботою, інвалідності з дитинства); пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Згідно зі статтею 10 Закону України № 1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.

Згідно з пунктом 2 розділу ХV Прикінцеві положення Закону №1058-IV (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Тобто, пенсії на пільгових умовах згідно з пунктом "б" частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» призначаються за нормами Закону №1058-IV.

У спірному випадку ОСОБА_1 з 11.08.2014 отримувала пенсію по інвалідності, яка призначена з дня встановлення інвалідності.

Як свідчить протокол за пенсійною справою від 23.02.2017 позивачці з 20.01.2017 призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 (а.с.77).

Пенсія за віком на пільгових умовах за Списком № 2 призначена ОСОБА_1 при досягненні нею віку 51 року (2017 рік), на підставі норм Закону № 1058-IVта враховано середні заробіток при переході на пенсі за віком в сумі 3 263,44 грн (за повний 2016 рік) (а.с.82).

Так, відповідно до відповідно до частини 4 стаття 42 Закону № 1058 у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини 1 статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Матеріалами справи встановлено, що позивач після виходу на пенсію продовжувала працювати до 29.12.2025, що засвідчено копією трудової книжки серія НОМЕР_1 (а.с.26).

Слід відзначити, що з 01.10.2017 року набули чинності окремі пункти Закону України від 03.10.2017 року № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», якими внесені зміни до Закону № 1058, зокрема в пункт ХІ Прикінцеві положення.

Пунктом 43 розділу ХV Прикінцеві положення Закону № 1058 визначено, що пенсії призначені до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", з 01.10.2017 року перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки року страхового стажу у розмірі 1%.

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону № 1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом 3 частини 1 статті 24 Закону 1058 та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 % тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року за даними, що містяться у системі персоніфікованого обліку.

У відповідності до положень частини 2 статті 42 Закону № 1058 для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Згідно частиною 4 статті 42 Закону № 1058, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш ніж як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

На підставі заяви від 15.01.2019 про перерахунок пенсії із врахуванням стажу та заробітної плати на відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058-ІV, пенсійний фонд провів зарахування 24 місяці страхового стажу після призначення (а.с.94-95).

Як свідчать матеріали справи ГУ ПФУ в Івано-Франківській області проводило зарахування стажу позивача за кожні 24 місяці страхового стажу після призначення пенсії за віком на пільгових умова за Списком №2, в результаті чого страховий стаж ОСОБА_1 зарахований до 28.02.2025 (а.с.101, 102-103, 104-105).

Окрім того, на виконання пунктом 43 розділу ХV Прикінцеві положення Закону №1058, позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.10.2017 із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки (3 764,40 грн), що є більшим ніж показник середньої заробітної плати (3 263,44 грн), який застосовувався при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 з 20.01.2017.

Таким чином, суд доходить до висновку, що позовна вимога про зобов`язання відповідача застосувати показники середньомісячної заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2015-2017 роки, не підлягає до задоволення, оскільки пенсія за віком на пільгових умова за Списком №2 призначена з 20.01.2017, та при її перерахунку застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2014-2016 роки.

Станом на 28.02.2025 осучаснений середньомісячний заробіток для розрахунку пенсії позивача склав 8 913,83 грн (3764,40 грн (показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014 - 2016 роки) х 1,17 х 1,11 х 1,11 х 1,14 х 1,197 х 1,0796 х 1,115 (коефіцієнти збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії) (а.с.158).

Відтак, при обчисленні пенсії позивача середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначено на підставі норм чинного законодавства.

Окрім того, суд звертає увагу, що відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

Таким чином, для зарахування до стажу періоду роботи, зокрема з 01.03.2025 по 29.12.2025 (тобто по дату звільнення з роботи) правових підстав немає, так як перерахунок по стажу проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням частини 4 статті 42 Закону № 1058. Оскільки стаж пораховано по 28.02.2025, то право на зарахування до страхового стажу періоду роботи позивач набуде через два роки після попереднього перерахунку пенсії у разі звернення з відповідною заявою до відповідача.

Отже, суд приходить до висновку про відсутність порушення з боку відповідача прав позивача, які б потребували судового захисту, адже при проведенні перерахунку пенсії орган Пенсійного фонду дотримався алгоритму проведення перерахунку пенсії, передбаченого Законом № 1058, та здійснив перерахунок пенсії на умовах, що призвів до її збільшення з врахуванням до страхового стажу періодів роботи позивача по 28.02.2025 включно.

Відтак, відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений Законом № 1058.

На підставі частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частиною 1 та 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням наведеного вище, оцінюючи встановлені судом обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов є необґрунтованим та безпідставним, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України відсутні.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

в задоволенні позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 20551088 вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення певних дій - відмовити.

Відповідачу рішення надіслати через підсистему "Електронний суд".

Перебіг процесуальних строків, початок яких пов`язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ "Мої справи".

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя /підпис/ Микитюк Р.В.