Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 462/5197/26
ПОСТАНОВА
10 липня 2026 року м. Львів
Суддя Залізничного районного суду м. Львова Гедз Б. М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який не працює, проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
за ч. 3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 06.06.2026 близько 21.40 год. за адресою: м. Львів, пл. Двірцева, 1, перебуваючи на території автовокзалу «Двірцевий» у стані алкогольного сп?яніння, мав неохайний зовнішній вигляд, хитку ходу, нечітку мову, чим ображав людську гідність і громадську мораль, при цьому двічі протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 178 КУпАП, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 178 КУпАП.
В день надходження матеріалів справи про адміністратвине правопорушення, явку до суду особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не було забезпечено.
Судом неодноразово призначались у вказаній справі судові засідання, зокрема 06.07.2026, 16.06.2026, 10.07.2026 та вживались заходи для належного повідомлення останнього про дату, час та місце судового розгляду справи з метою забезпечення особистої участі особи шляхом скерування за адресою місця проживання останнього судових повісток рекомендованою поштовою кореспонденцією та телефонограмою, однак у судове засідання, призначене на 10.07.2026, ОСОБА_1 повторно не з`явився, належним чином повідомлений судом про дату, час та місце судового розгляду справи, про причини своєї неявки в судове засідання суд не повідомив. Враховуючи, що судом вживались заходи для виклику особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення в судові засідання, однак останній на виклик суду жодного разу не з`явився, оскільки матеріалів справи достатньо для прийняття рішення у справі по суті, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши відеоматеріали долученого до матеріалів справи диску вбачається, що суду надано відеозапис, який не стосується справи, а також зазначений відеозапис знято з інших бодікамери, аніж ті, які зазначена в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 254 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч.2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 2 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, згідно вимог ч. 1 ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 40 Закону України «Про національну поліцію» поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку, а також використовувати інформацію, отриману із автоматичної фото- і відеотехніки, що знаходиться в чужому володінні, з метою: 1) попередження, виявлення або фіксування правопорушення, охорони громадської безпеки та власності, забезпечення безпеки осіб.
Пунктом 2 розділу І Інструкції із застосування органами та підрозділами поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 18 грудня 2018 року №1026, передбачено застосування працівниками поліції технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, здійснюється з метою: 1) попередження, виявлення або фіксування правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Із матеріалів справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 вбачається, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення зазначені вимоги закону не виконано.
За наведеного, з метою всебічного, повного та об`єктивного з`ясування обставин справи до матеріалів справи слід долучити відеозапис належної якості та обставин події правопорушення, що стосуються події 06.06.2026 близько 21.40 год. за участю ОСОБА_1 .
Згідно абзацу 5 ст. 26 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 року визнано правильною практику тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Керуючись ст. 245, 256 КУпАП, -
постановив:
матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст. 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути УПП у Львівській області ДПП (79053, м. Львів, вул. Перфецького, 19) - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис) Б.М. Гедз
З оригіналом згідно.
Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи № 462/5197/26.
Суддя Б.М. Гедз