Єдиний державний реєстр судових рішень 19.06.2026 Справа № 756/8872/26
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Справа № 756/8872/26
3/756/2669/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.06.2026 Оболонський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Касьян А.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , директора ТОВ «СІТРАС УКРАЇНИ» (ЄДРПОУ 35210744, м. Київ, просп. Степана Бандери, 15г),
за ч. 1 ст. 1631 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2 , будучи директоркою ТОВ «СІТРАС УКРАЇНИ», при веденні податкового обліку допустила порушення податкового законодавства, а саме:
п. 200.1., абз. «б» п. 200.4. ст. 200 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (зі змінами та доповненнями), внаслідок чого ТОВ «СІТРАС УКРАЇНИ» відмовлено у бюджетному відшкодуванні податку на додану вартість на поточний рахунок платника у банку за січень 2026 на суму 11 675 406 грн., за що передбачено відповідальність за ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилась, про час, дату і місце розгляду справи повідомлена належним чином, жодних заяв чи клопотань до суду не надходило.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 1631 цього Кодексу при розгляді справи про адміністративне правопорушення не є обов`язковою, а тому судом було прийнято рішення про розгляд справи за відсутності вказаної особи на підставі наявних матеріалів справи.
Вивчивши та дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов наступного висновку.
Положеннями ч. 1 ст. 1631 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
З матеріалів справи вбачається, що винуватість ОСОБА_2 підтверджується даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 27.03.2026 №1203//26-15-07-04-01, в акті про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «СІТРАС УКРАЇНА» з питань законності декларування заявленог7о до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та від`ємного значення з податку на додану вартість за січень 2026 року, яке визначене з урахуванням від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2023 року, липень, грудень 2024 року, квітепнь, липень, серпернь, вересень, жовтень, листаопад, грудень 2025 року від 27.03.2026 №23123/Ж5/26-15-07-04-01/35210744, а також іншими матеріалами, доданими до протоколу про адміністративне правопорушення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП, а тому кваліфікує дії ОСОБА_2 за вказаною нормою цього Кодексу, як «порушення порядку ведення податкового обліку».
Відповідно до ст. 33 КУпАП суд при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Обставин, що обтяжують та пом`якшують відповідальність правопорушника судом не встановлено.
З огляду на викладене, суд дійшов вважає за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення відповідно до санкції ч. 1 ст. 1631 КУпАП.
Положеннями ст. 401 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, наведений у ст. 5 вказаного Закону.
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_3 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1631 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 85 (вісімдесят п`ять) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн 60 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Оболонський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя А.В. Касьян