Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 703/4164/26 р.
3/703/1481/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2026 року Суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Крива Ю.В., розглянувши об`єднані матеріали справи, які надійшли від відділу поліції №2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП,-
встановила:
Згідно постанови судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області, Криви Ю.В. від 08 липня 2026 року матеріали адміністративних справ: №703/4164/26, №703/4167/26 та №703/4171/26 про притягнення ОСОБА_2 , до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 187 КУпАП, відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП були об`єднані для спільного розгляду.
ОСОБА_1 , 08 червня 2026 року о 02 год. 00 хв., за адресою: м. Сміла, пров. Станіславського, 12, був відсутній, своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, повторно протягом року, своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 , 08 червня 2026 року о 13 год. 40 хв., в м. Сміла, вул. Б. Хмельницького, 36, перебував в приміщенні бару «Луч» та своїми діями порушив правила адміністративного нагляду встановленого Смілянським міськрайонним судом, повторно протягом року, своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
ОСОБА_1 , 09 червня 2026 року, близько 23 год. 00 хв., за адресою: АДРЕСА_1 , був відсутній, своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, повторно протягом року, своїми діями порушив правила адміністративного нагляду встановленого Смілянським міськрайонним судом, повторно протягом року, своїми діями порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
В діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, не повідомивши про причини своєї неявки, хоча повідомлявся належним чином. Окрім цього, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, останньому під підпис було відомо про подальший розгляд справи у Смілянському міськрайонному суді Черкаської області.
Окрім цього матеріали справи містять заяву ОСОБА_1 від 10.06.2026 про розгляд справи без його участі, в якій він також зазначив, що з протоколом згідний, вину визнає.
Враховуючи, що ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, клопотань від нього про відкладення розгляду справи не надходило, надав заяви про розгляд справи без його участі, тому вважаю за можливе розгляд справи про адміністративне правопорушення проводити без його участі та ухвалити рішення за наявними в справі доказами
Дослідивши матеріали справи, враховуючи позицію ОСОБА_1 , суддя приходить до висновку, що його вина у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП, повністю доведена та підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
- даними протоколів про адміністративне правопорушення: серії ВБА №009143 від 08.06.2026, серії ВБА №009174 від 08.06.2026, серії ВБА №009175 від 10.06.2026;
- рапортом старшого інспектора чергового ЧЧ СМ ВП №2 ЧРУП ГУНП в Черкаській області Замули О.С. від 08.06.2026;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08.06.2026, 10.06.2026;
- постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 01.04.2026 р., якою ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік;
- постановою Смілянського міськрайонного суду Черкаької області від 13.05.2026;
Таким чином, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, доведена.
При цьому суд зазначає, що відповідно до ст. 1 КУпАП завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.
На підставі вищевикладеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
Вирішуючи питання про вид адміністративного стягнення, суд враховує, у відповідності до ч. 2 ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення - не встановлено.
Враховуючи викладене, суддя вважає за доцільне піддати правопорушника такому виду стягнення, як штраф. Така міра відповідальності відповідає вчиненому правопорушенню, і є такою, що відповідає меті адміністративного стягнення, встановленого ст. 23 КпАП України.
Крім того, відповідно до п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст.40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України.
Доказів, які звільняють ОСОБА_1 від сплати судового збору за розгляд справи про адміністративне правопорушення, матеріали справи не містять та останнім не надані.
На підставі викладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.33-35, 40-1, ст.187, 221,245, 251, 283,284 КУпАП, -
постановила:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.2 ст. 187 КУпАП та призначити покарання у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень. (Отримувач коштів: ГУК у Черк.обл./тгм.Сміла 21081100, код отримувача ЄДРПОУ: 37930566, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA728999980313020106000023753, код класифікації: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збірна користь держави 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок судового збору, який зарахувати на рахунок: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду особами визначеними ч.2 ст. 294 КУпАП шляхом подачі апеляції в 10 денний строк з дня її винесення, та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред`явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя: Ю.В. Крива