Єдиний державний реєстр судових рішень 154/1915/26
3/154/738/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2026 року суддя Володимирського міського суду Волинської області Кусік І.В., за участю прокурора Книш В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Жовтневе Володимир-Волинського району Волинської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Оваднівської сільської ради Володимирського району Волинської області,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Оваднівської сільської ради Володимирського району Волинської області, та згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» та будучи суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (продовжується діяльність), а саме 06.04.2026 року о 16 год. 54 хв., у той час, коли повинен був це зробити до 00 год 00 хвилин 01 квітня 2026 року, чим порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнав повністю. Пояснив, що він є депутатом Оваднівської сільської ради восьмого скликання. Дійсно декларація була подана ним із запізненням. Однак просив суд врахувати, що він є військовим капеланом та волонтером. Він їздить у район бойових дій на тиждень, де працює у госпіталях з військовими, які перебувають у важкому психологічному стані, надає їм необхідну моральну підтримку, після чого повертається на тиждень додому і знову на наступний тиждень їде у відрядження. Саме через ці поїздки у райони, де ведуться бойові дії, де немає нормального зв`язку, він не встиг своєчасно подати щорічну декларацію про доходи, однак, як лише повернувся додому, то 06.04.2026 року, коли повернувся додому, отримав можливість поновити електронний ключ та подати декларацію. У вчиненому розкаявся та просив справу закрити за малозначимістю вчиненого та обмежитися усним зауваженням, оскільки вчинив дане правопорушення вперше..
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що притягався до адміністративної відповідальності у 2020 році за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Тоді на підставі ст.22 КУпАП, у зв`язку із малозначністю вчиненого його було звільнено від адміністративної відповідальності та винесено усне зауваження. Провадження у справі було закрито. Додатково пояснив, що просить його суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні зауважив, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. Вважає, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Оваднівської сільської ради Володимирського району Волинської області, відповідно до п. п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація), чим порушив вимоги частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», що є підставою для визнання його винуватим та притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшла до таких висновків.
Положеннями ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність особи за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно рішення Оваднівської сільської ради восьмого скликання №1/1 від 24.11.2020 року «Про набуття повноважень новообраними депутатами Оваднівської сільської ради Володимир-Волинського району Волинської області», ОСОБА_1 обрано депутатом Оваднівської сільської ради восьмого скликання.
ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до вимог ч.1 ст. 45 цього ж Закону, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в» та «г» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону особи, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 щорічна декларація за 2025 рік подана несвоєчасно, а саме 06.04.2026 року о 16 год. 54 хв.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв`язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки несвоєчасність подачі декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2025 рік до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є доведеною належними та допустимими доказами, дослідженими в ході судового розгляду даної справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення у суді доведена повністю і підтверджується його власними поясненнями та матеріалами адміністративного провадження. Оскільки ОСОБА_1 вже не вперше притягається до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, раніше до нього застосовувалася ст. 22 КУпАП та провадження у справі було закрите за малозначимістю вчиненого, суддя вважає, що у його клопотанні про застосування до нього ст. 22 КУпАП слід відмовити.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, та вважає можливим застосувати щодо ОСОБА_1 мінімальне покарання, передбачене санкцією ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП та на підставі ст. 172-6 ч.1 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665,60 грн. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимирський міський суд Волинської області.
На підставі ч.2 ст. 308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ірина КУСІК