Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №:755/8755/26
Провадження №: 1-кс/755/2887/26
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"27" червня 2026 р. м. Київ
Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання детектива відділу детективів підрозділу детективів ТУ БЕБ ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого офіційно, не одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-4, ч. 2 ст. 209 КК України, у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 72025102500000062 від 26.09.2025 року,
за участю учасників кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 (на відеоконференції),
підозрюваного ОСОБА_4 ,
ВСТАНОВИВ:
Детектив відділу детективів підрозділу детективів ТУ БЕБ ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72025102500000062 від 26.09.2025 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-4, ч. 2 ст. 209 КК України.
Клопотання погоджено з прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_5 .
Клопотання мотивоване тим, що у ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 достовірно знаючи про те, що порядок здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, регулюється державою та здійснюється у відповідності до нормативно-правових актів з питань митної справи, з метою незаконного збагачення вирішили зайнятись контрабандою транспортних засобів, які у відповідності до п. 215.1. ст. 215 Податкового кодексу України належать до підакцизних товарів, шляхом їх переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, у спосіб умисного подання до митного органу, як підстави для переміщення документів, які містять завідомо неправдиві відомості щодо пільгового ввезення автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги, що підлягають обов`язковому декларуванню відповідно до законодавства з питань митної справи, та необхідні для підтвердження дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України.
Так, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 28.04.2025 року, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 вважаючи, що ввезення автомобілів на митну територію України під виглядом гуманітарної допомоги з отриманням права на пільгове ввезення на митну територію України, а саме без сплати митних платежів (зборів), та подальше нецільове використання ввезених транспортних засобів у спосіб їх оплатної реалізації на території України, є легким та швидким способом значно покращити своє матеріальне становище, розробили план злочинної діяльності щодо контрабанди підакцизних товарів - автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги.
З метою отримання реквізитів благодійних фондів ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , а також з метою мінімізації ризику притягнення їх до відповідальності, залучили до своєї протиправної діяльності ОСОБА_4 , ОСОБА_9 та ряд інших, не встановлених на теперішній час осіб.
Вищевказані особи попередньо, умисно та добровільно зорганізувалися для контрабанди підакцизних товарів - автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги, склавши та узгодивши при цьому план злочинних дій з розподілом обов`язків кожного з учасників протиправної схеми, спрямованих на досягнення спільного плану, відомого всім учасникам.
У відповідності із розробленим планом злочинної діяльності обов`язки кожного учасника схеми були розподілені наступним чином:
ОСОБА_7 - координував дії учасників протиправної схеми, особисто перетинав державний кордон з метою купівлі та завезення на митну територію України автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги, координував внесення інформації до електронних реєстрів, у томі числі в електронних кабінетах благодійних організацій, здійснював розподіл грошових коштів та виплату винагороди іншим учасникам протиправної діяльності;
ОСОБА_8 - особисто перетинав державний кордон з метою купівлі та завезення на митну територію України автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги, здійснював підбір інших учасників протиправної діяльності, які безпосередньо займались продажем автомобілів, брав участь у створенні контенту для соціальних мереж, через які розміщувались оголошення про продаж автомобілів;
ОСОБА_4 - підшукав благодійні організації, реквізити яких використовувались для безмитного завезення автомобілів на територію України, вносив відомості до електронних кабінетів благодійних організацій та електронних систем, готував та передавав документи покупцям авто, консультував потенційних покупців щодо умов придбання авто;
ОСОБА_9 - приймав замовлення на автомобілі, які в подальшому завозили на митну територію України з використанням реквізитів благодійних організацій, готував та передавав покупцям документи на автомобілі, брав участь у створенні контенту для соціальних мереж з продажу автомобілів.
Діючи відповідно до розробленого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час та спосіб, маючи можливість пошуку та придбання за кордоном автомобілів, з`ясували законодавчі можливості пільгового ввезення автомобілів, провели аналіз цінового ринку автомобілів, маючи реквізити, установчі документи, печатки та кваліфіковані електронні підписи (КЕП) благодійних організацій, реквізити яких у подальшому могли б бути використані у якості отримувача благодійної допомоги, з`ясували порядок придбання, розрахунку та типи іноземних документів для оформлення таких транспортних засобів, механізм декларування, подальший облік та оформлення цільового використання таких автомобілів на території України у якості гуманітарної допомоги та фактичну можливість продажу всупереч їх цільового призначення при ввезені.
У подальшому, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , провівши вищезазначені дії, щонайменше в період з 28.04.2025 року по 26.06.2026 року, діючи умисно, з корисливих мотивів, порушуючи вимоги законодавства України, що посягають на встановлений законом порядок переміщення транспортних засобів через митний кордон України, які у відповідності до п. 215.1 ст. 215 ПКУ належать до підакцизних товарів, зокрема: норми Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Законів України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів», «Про митний тариф України», Наказу ДМСУ від 17.11.2005 № 1118 «Про затвердження Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України», Постанов КМУ від 21.05.2012 № 450 «Питання, пов`язані із застосуванням митних декларацій», № 451 «Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними», Наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651 «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа», усвідомлюючи суспільно протиправний характер свого діяння, за попередньою змовою з ОСОБА_4 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими на теперішній час особами, здійснювали незаконне ввезення на митну територію України підакцизних товарів - транспортних засобів під виглядом благодійної (гуманітарної) допомоги, які у подальшому, всупереч їх цільового призначення, реалізовували та пропонували для реалізації за грошові кошти за наступних обставин.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 12.05.2025 року, за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «KIA» моделі «SORENTO», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_1 », VIN: « НОМЕР_2 », та через водія ОСОБА_10 , яка не була обізнана у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 12.05.2025 року о 05:39 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «KIA» моделі «SORENTO», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_1 », VIN: « НОМЕР_2 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 12.05.2025 року о 05:39 водій ОСОБА_10 не будучи обізнаною у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістила через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «KIA» моделі «SORENTO», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_1 », VIN: « НОМЕР_2 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 отримали від водія ОСОБА_10 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше ніж 28.04.2025 року о 15:40 не встановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «KIA» моделі «SORENTO», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_1 », VIN: « НОМЕР_2 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 28.04.2025 року о 15:40 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 560 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_11 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «KIA» моделі «SORENTO», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_1 », VIN: « НОМЕР_2 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 123 204 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 17.05.2025 року, за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «VOLVO» моделі «XC 90», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_3 », VIN: « НОМЕР_4 », та через водія ОСОБА_12 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 17.05.2025 року о 10:42, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «VOLVO» моделі «XC 90», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_3 », VIN: « НОМЕР_4 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 17.05.2025 року о 12:19 водій ОСОБА_12 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «VOLVO» моделі «XC 90», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_3 », VIN: « НОМЕР_4 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_12 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше ніж 07.05.2025 року о 17:24 не встановлена на даний час слідством особа розмістила оголошення у мережі Інтернет щодо продажу автомобіля марки «VOLVO» моделі «XC 90», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_3 », VIN: « НОМЕР_4 » та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 07.05.2025 року о 17:24 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 500 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_13 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Крім того, 12.05.2025 року о 20:06 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 23400 грн, як платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_13 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «VOLVO» моделі «XC 90», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_3 », VIN: « НОМЕР_4 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 145 438 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 06.06.2025 року, за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «SKODA» моделі «FABIA», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_5 », та через водія ОСОБА_14 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 06.06.2025 року о 23:04 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «SKODA» моделі «FABIA», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_5 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 07.06.2025 року о 17:03 водій ОСОБА_14 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , з використанням авто «IVECO», н.з НОМЕР_6 , VIN: НОМЕР_7 , причіп н.з. НОМЕР_8 , перемістив через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «SKODA» моделі «FABIA», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_5 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_14 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше ніж 29.05.2025 року не встановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «SKODA» моделі «FABIA», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_5 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 29.05.2025 року о 19:55 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 500 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_15 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «SKODA» моделі «FABIA», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_5 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 119 270 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 12.06.2025 року, за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «SKODA» моделі «SUPER B», 2011 р.в., VIN: « НОМЕР_9 », та через водія ОСОБА_16 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 12.06.2025 року о 05:10 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «SKODA» моделі «SUPER B», 2011 р.в., VIN: « НОМЕР_9 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 12.06.2025 року о 05:10 водій ОСОБА_16 , не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , з використанням автомобіля марки «RENAULT», н.з НОМЕР_10 , VIN: НОМЕР_11 , причіп н.з. « НОМЕР_12 », перемістив через митний пост «Грушів» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки SKODA» моделі «SUPER B», 2011 р.в., VIN: « НОМЕР_9 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Подільські Серця», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_16 , вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше ніж 12.05.2025 року не встановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «SKODA» моделі «SUPER B», 2011 р.в., VIN: « НОМЕР_9 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 12.05.2025 року о 11:24 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 400 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_17 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «SKODA» моделі «SUPER B», 2011 р.в., VIN: « НОМЕР_9 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 172 469 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 28.06.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «MERCEDES-BENZ» моделі «C320», 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_13 » та через водія ОСОБА_18 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 28.06.2025 року о 13:00 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «MERCEDES-BENZ» моделі «C320», 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_13 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 29.06.2025 року о 05:00 водій ОСОБА_18 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДМСУ, з використанням авто «MERSEDES», д.н.з НОМЕР_14 , VIN: НОМЕР_15 , причіп н.з. «AC3847XP», транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ» моделі «C320», 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_13 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_18 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 21.07.2025 року ОСОБА_19 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «MERCEDES-BENZ» моделі «C320», 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_13 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 21.06.2025 року о 17:44 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 600 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_20 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
У подальшому, а саме 25.06.2025 року о 16:44 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 24 400 грн, як оплату за вказаний автомобіль від ОСОБА_20 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 29.06.2025 року, за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «VOLKSWAGEN» моделі «TOUAREG», номерний знак « НОМЕР_16 », 2006 р.в., VIN: « НОМЕР_17 », та через водія ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 29.06.2025 року о 12:14 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «VOLKSWAGEN» моделі «TOUAREG», номерний знак « НОМЕР_16 », 2006 р.в., VIN: « НОМЕР_17 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 29.06.2025 року о 17:49 водій ОСОБА_21 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «VOLKSWAGEN» моделі «TOUAREG», номерний знак « НОМЕР_16 », 2006 р.в., VIN: « НОМЕР_17 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_21 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не встановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «VOLKSWAGEN» моделі «TOUAREG», номерний знак « НОМЕР_16 », 2006 р.в., VIN: « НОМЕР_17 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 21.06.2025 року о 15:36 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 740 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_22 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «VOLKSWAGEN» моделі «TOUAREG», номерний знак « НОМЕР_16 », 2006 р.в., VIN: « НОМЕР_17 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 137 660 грн. Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 05.07.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», 2007 р.в., VIN: « НОМЕР_18 » та через водія ОСОБА_23 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 05.07.2025 року о 21:34 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», 2007 р.в., VIN: « НОМЕР_18 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 06.07.2025 року о 05:55 водій ОСОБА_23 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , з використанням авто «MERSEDES», д.н.з НОМЕР_14 , VIN: НОМЕР_15 , причіп н.з. « НОМЕР_19 », перемістив через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», 2007 р.в., VIN: « НОМЕР_18 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_23 , вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 09.06.2025 року невстановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», 2007 р.в., VIN: « НОМЕР_18 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 19.06.2025 року о 16:06 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 500 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_24 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», 2007 р.в., VIN: « НОМЕР_18 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 60 007 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 12.07.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_20 », 2009 р.в., VIN: « НОМЕР_21 », та через водія ОСОБА_25 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 12.07.2025 року об 11:15 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_20 », 2009 р.в., VIN: « НОМЕР_21 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 12.07.2025 року об 11:57 водій ОСОБА_25 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_20 », 2009 р.в., VIN: « НОМЕР_21 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_25 , вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше ніж 04.07.2025 року о 13:40 невстановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_20 », 2009 р.в., VIN: « НОМЕР_21 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця
При цьому, 04.07.2025 року о 13:40 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 900 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_26 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_20 », 2009 р.в., VIN: « НОМЕР_21 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 140 613 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 19.07.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «HONDA» моделі «CR-V», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_22 », та через водія ОСОБА_14 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 19.07.2025 року о 18:12 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «HONDA» моделі «CR-V», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_22 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 20.07.2025 року о 10:00 водій ОСОБА_14 , не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «HONDA» моделі «CR-V», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_22 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від ОСОБА_14 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше 01.07.2025 року о 20:38 не встановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «HONDA» моделі «CR-V», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_22 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Митна вартість автомобіля «HONDA» моделі «CR-V», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_22 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 104 695 грн. Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 30.07.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «AUDI» моделі «Q7», 2008 р.в., номерний знак « НОМЕР_23 » VIN: « НОМЕР_24 », та через водія ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 30.07.2025 року о 07:13. ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «AUDI» моделі «Q7», 2008 р.в., номерний знак « НОМЕР_23 » VIN: « НОМЕР_24 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 30.07.2025 року о 07:13 водій ОСОБА_21 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «AUDI» моделі «Q7», 2008 р.в., номерний знак « НОМЕР_23 » VIN: « НОМЕР_24 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_21 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше ніж 19.05.2025 року не встановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «AUDI» моделі «Q7», 2008 р.в., номерний знак « НОМЕР_23 », VIN: « НОМЕР_24 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 19.05.2025 року о 15:40 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 400 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_27 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «AUDI» моделі «Q7», 2008 р.в., номерний знак « НОМЕР_23 » VIN: « НОМЕР_24 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 275 200 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 22.08.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_25 », 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_26 », та через водія ОСОБА_25 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 22.08.2025 року о 11:42 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку ОСОБА_4 зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_25 », 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_26 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 22.08.2025 року о 12:28 водій ОСОБА_25 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_25 », 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_26 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_25 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 23.08.2025 року ОСОБА_28 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_25 », 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_26 » та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 24.07.2025 року о 13:50 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємці грошові кошти у розмірі 9 800 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_29 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_25 », 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_26 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 107 370 грн. Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 15.11.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «HONDA» моделі «CR-V», номерний знак « НОМЕР_27 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_28 , та через водія ОСОБА_21 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 15.11.2025 року о 01:24 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку ОСОБА_4 зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «HONDA» моделі «CR-V», номерний знак « НОМЕР_27 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_28 , є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 15.11.2025 року о 10:14 водій ОСОБА_21 , не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «HONDA» моделі «CR-V», номерний знак « НОМЕР_27 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_28 , з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_21 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 08.12.2025 року ОСОБА_19 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «HONDA» моделі «CR-V», номерний знак « НОМЕР_27 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_28 та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Митна вартість автомобіля «HONDA» моделі «CR-V», номерний знак « НОМЕР_27 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_28 , ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 107 230 грн. Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 30.11.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «MERCEDES-BENZ» моделі «ML270CDI», номерний знак « НОМЕР_29 », 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_30 » та через водія ОСОБА_12 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 30.11.2025 року о 11:42 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «MERCEDES-BENZ» моделі «ML270CDI», номерний знак « НОМЕР_29 », 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_30 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 30.11.2025 року о 11:47 водій ОСОБА_12 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «MERCEDES-BENZ» моделі «ML270CDI», номерний знак « НОМЕР_29 », 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_30 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_12 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 05.12.2025 року ОСОБА_19 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «MERCEDES-BENZ» моделі «ML270CDI», номерний знак « НОМЕР_29 », 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_30 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Митна вартість автомобіля «MERCEDES-BENZ» моделі «ML270CDI», номерний знак « НОМЕР_29 », 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_30 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 97 993 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 04.12.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «MITSUBISHI» моделі «OUTLANDER», номерний знак « НОМЕР_31 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_32 та через водія ОСОБА_30 , яка не була обізнана у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 04.12.2025 року о 19:12. ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку ОСОБА_4 зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «MITSUBISHI» моделі «OUTLANDER», номерний знак « НОМЕР_31 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_32 , є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 05.12.2025 року о 02:00 водій ОСОБА_30 не будучи обізнаною у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 перемістила через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «MITSUBISHI» моделі «OUTLANDER», номерний знак « НОМЕР_31 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_32 , з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_30 , автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 08.12.2025 року ОСОБА_19 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «MITSUBISHI» моделі «OUTLANDER», номерний знак « НОМЕР_31 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_32 та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Митна вартість автомобіля «MITSUBISHI» моделі «OUTLANDER», номерний знак « НОМЕР_31 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_32 , ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 85 199 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 09.12.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «TOYOTA» моделі «RAV4», номерний знак « НОМЕР_33 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_34 , та через водія ОСОБА_30 , яка не була обізнана у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 09.12.2025 року (більш точний час досудовим слідством не встановлено), ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку ОСОБА_4 зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «TOYOTA» моделі «RAV4», номерний знак « НОМЕР_33 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_34 , є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 10.12.2025 року о 02:19. водій ОСОБА_30 не будучи обізнаною у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістила через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «TOYOTA» моделі «RAV4», номерний знак « НОМЕР_33 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_34 , з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_30 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 03.01.2026 року ОСОБА_19 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «TOYOTA» моделі «RAV4», номерний знак « НОМЕР_33 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_34 та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Митна вартість автомобіля «TOYOTA» моделі «RAV4», номерний знак « НОМЕР_33 », 2007 р.в., VIN: НОМЕР_34 , ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 119 236 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 09.12.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «VOLKSWAGEN» моделі «PASSAT», номерний знак « НОМЕР_35 », 2001 р.в., VIN: НОМЕР_36 та через водія ОСОБА_31 яка не була обізнана у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 09.12.2025 року (більш точний час досудовим слідством не встановлено), ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку ОСОБА_4 зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «VOLKSWAGEN» моделі «PASSAT», номерний знак « НОМЕР_35 », 2001 р.в., VIN: НОМЕР_36 , є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 10.12.2025 року о 02:34 водій ОСОБА_31 не будучи обізнаною у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістила через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «VOLKSWAGEN» моделі «PASSAT», номерний знак « НОМЕР_35 », 2001 р.в., VIN: НОМЕР_36 , з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_31 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 22.12.2025 року ОСОБА_19 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «VOLKSWAGEN» моделі «PASSAT», номерний знак « НОМЕР_35 », 2001 р.в., VIN: НОМЕР_36 , та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Митна вартість автомобіля «VOLKSWAGEN» моделі «PASSAT», номерний знак « НОМЕР_35 », 2001 р.в., VIN: НОМЕР_36 , ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 39 749 грн. Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 22.12.2025 року , за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «FORD» моделі «FOCUS», номерний знак « НОМЕР_37 », 2011 р.в., VIN: НОМЕР_38 , та через водія ОСОБА_12 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 22.12.2025 року (більш точний час досудовим слідством не встановлено), ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку ОСОБА_4 зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «FORD» моделі «FOCUS», номерний знак « НОМЕР_37 », 2011 р.в., VIN: НОМЕР_38 , є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 22.12.2025 року о 10:34 водій ОСОБА_12 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «FORD» моделі «FOCUS», номерний знак « НОМЕР_37 », 2011 р.в., VIN: НОМЕР_38 , з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_12 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 03.01.2026 ОСОБА_19 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «FORD» моделі «FOCUS», номерний знак « НОМЕР_37 », 2011 р.в., VIN: НОМЕР_38 , та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Митна вартість автомобіля «FORD» моделі «FOCUS», номерний знак « НОМЕР_37 », 2011 р.в., VIN: НОМЕР_38 , ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 77 989 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 24.01.2026 року, за не встановлених слідством обставин, придбав легковий автомобіль марки «BMW» моделі «SERIE 5», 2003 р.в., номерний знак « НОМЕР_39 » VIN: « НОМЕР_40 », та через водія ОСОБА_32 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
Не пізніше ніж 24.01.2026 року о 03:17 ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі, зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою», із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «BMW» моделі «SERIE 5», 2003 р.в., номерний знак « НОМЕР_39 » VIN: « НОМЕР_40 », є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 24.01.2026 року о 09:37 водій ОСОБА_32 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Рава-Руська» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «BMW» моделі «SERIE 5», 2003 р.в., номерний знак « НОМЕР_39 » VIN: « НОМЕР_40 », з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від водія ОСОБА_32 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , не пізніше ніж 02.01.2026 року о 17:22 не встановлена на даний час слідством особа розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «BMW» моделі «SERIE 5», 2003 р.в., номерний знак « НОМЕР_39 » VIN: « НОМЕР_40 », та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
При цьому, 02.01.2026 року о 17:22 ОСОБА_4 прийняв на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 900 грн, як авансовий платіж за вказаний автомобіль від ОСОБА_33 , чим створив передумови для легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.
Митна вартість автомобіля «BMW» моделі «SERIE 5», 2003 р.в., номерний знак « НОМЕР_39 » VIN: « НОМЕР_40 », ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 99 695 грн.
Крім того, ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , реалізовуючи план злочинної діяльності, діючи умисно з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, шляхом моніторингу іноземних інтернет майданчиків для пошуку та придбання транспортних засобів, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, але не пізніше 03.04.2026 рок, за не встановлених слідством обставин, придбали легковий автомобіль марки «Land Rover» моделі «Range Rover SP», номерний знак « НОМЕР_41 », 2006 р.в., VIN: НОМЕР_42 , та через водія ОСОБА_34 який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , забезпечили його транспортування до митного кордону України з метою подальшого ввезення на територію України з приховуванням від митного контролю.
У подальшому, а саме 03.04.2026 року (більш точний час досудовим слідством не встановлено), ОСОБА_7 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , надали вказівку на даний час не встановленій слідством особі зареєструвати «Декларацію про перелік товарів, що визнається гуманітарною допомогою» із відображенням у ній відомостей про те, що автомобіль марки «Land Rover» моделі «Range Rover SP», номерний знак « НОМЕР_41 », 2006 р.в., VIN: НОМЕР_42 , є гуманітарною допомогою, запевнивши, що він буде переданий для потреб ЗСУ.
Після чого, 03.04.2026 року о 07:24 водій ОСОБА_34 не будучи обізнаним у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , перемістив через митний пост «Угринів» Львівської митниці ДМСУ транспортний засіб марки «Land Rover» моделі «Range Rover SP», номерний знак « НОМЕР_41 », 2006 р.в., VIN: НОМЕР_42 , з приховуванням від митного контролю, надавши митному органу, як підставу його переміщення, «Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою», підписану керівником Благодійної організації «БФ «Зірка Допомоги», при цьому вказаний підакцизний товар гуманітарною допомогою не був та ввозився для подальшої реалізації кінцевим споживачам.
Продовжуючи реалізацію свого плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , отримали від ОСОБА_35 вказаний автомобіль та, отримавши вказівку від ОСОБА_7 , 06.04.2026 року ОСОБА_36 розмістила у мережі Інтернет оголошення щодо продажу автомобіля марки «Land Rover» моделі «Range Rover SP», номерний знак « НОМЕР_41 », 2006 р.в., VIN: НОМЕР_42 за 4200 Євро та у подальшому, всупереч цільовому призначенню, здійснили його оплатний продаж з отриманням грошових коштів від покупця.
Крім того, з метою документування протиправної діяльності вказаної групи, 07.04.2026 року на підставі постанови прокурора Київської міської прокуратури проведено контроль за вчиненням злочину у формі спеціального слідчого експерименту.
У ході проведення вказаної негласної слідчої розшукової дії 07.04.2026 року, свідок ОСОБА_37 , перебуваючи на автомайданчику за адресою: м. Рівне, вул. Червоногірська, 9, за вказівкою ОСОБА_9 зустрівся з невстановленою особою на ім`я ОСОБА_38 , який розповів про механізм придбання автомобілів від благодійного фонду та продемонстрував декілька транспортних засобів (зокрема марки Range Rover), які знаходились на автомайданчику.
У подальшому, 07.04.2026 року під час особистої зустрічі свідка ОСОБА_39 та ОСОБА_9 , останній розповів про механізм ввезення, продажу та фіктивного оформлення авто, та додатково обговорили авто марки Range Rover, яке ОСОБА_37 переглядав на автомайданчику. Зокрема ОСОБА_9 повідомив, що вартість вказаного автомобіля становить 4200 доларів США. після чого ОСОБА_9 повідомив, що якщо ОСОБА_40 не підходить вказане авто марки Range Rover, то можливо знайти інший варіант.
Митна вартість автомобіля «Land Rover» моделі «Range Rover SP», номерний знак « НОМЕР_41 », 2006 р.в., VIN: НОМЕР_42 , ввезеного на митну територію України (без урахування митних платежів, зборів та інших платежів за його розмитнення та реєстрацію на територію України) складає 398 054 грн.
Крім того, встановлено, що на виконання вказівки ОСОБА_9 , 30.04.2026 року ОСОБА_37 через термінал АТ «Універсал Банк» в якості авансового платежу за транспортний засіб перерахував грошові кошти у розмірі 10400 грн на банківську картку № НОМЕР_43 , яку надав ОСОБА_9 .
Після отримання грошових коштів у якості авансу ОСОБА_9 повідомив що мікроавтобус знаходиться за кордоном та його мають доставити найближчим часом.
У подальшому, 25.06.2026 року у ході виконання домовленості ОСОБА_9 повідомив, що наразі мікроавтобус пригнати не вдається адже існують перепони із його доставкою та запропонував купити іншу машину, а саме HYUNDAI SANTA FE, 2004 року випуску та скинув фото-відеоогляд вказаного авто в месенджері «Телеграм», де повідомив, що його ціна 3600 Євро.
Крім того, ОСОБА_9 повідомив, що з питань продажу вказаного авто з ОСОБА_41 хоче переговорити директор «Глобал авто імпорт» ОСОБА_42 та надав його контакт в «Телеграм».
У подальшому ОСОБА_7 через месенджер «Телеграм» пояснив ОСОБА_40 механізм продажу авто та його технічний стан.
Так, 26.06.2026 року о 00:35 ОСОБА_7 надав контакт ОСОБА_43 в «Телеграм» та повідомив, що останній віддасть вказаний транспортний засіб та надав вказівку ОСОБА_44 здійснити дзвінок по приїзду до м. Рівне зранку 26.06.2026.
У подальшому, близько 6-ї ранку 26.06.2026 року ОСОБА_45 повідомив ОСОБА_40 , що за вказівкою керівництва він має віддати транспортний засіб HYUNDAI SANTA FE, і надіслав геолокацію до якої необхідно прибути.
Далі, приблизно о 06:35 перебуваючи поблизу будинку розташованого за адресою: м. Рівне, вул. Гурія Бухала, 11, ОСОБА_37 зустрівся з ОСОБА_46 .
У ході зустрічі, ОСОБА_45 , який не був обізнаний у злочинній діяльності ОСОБА_7 та ОСОБА_9 повідомив, що вартість авто про яке ОСОБА_37 домовлявся з ОСОБА_9 складає 3600 дол. США, до даного ТЗ наявні документи, а саме технічний паспорт іноземного зразка та митна декларація щодо ввезення даного ТЗ як гуманітарної допомоги. Здійснивши огляд транспортного засобу марки HYUNDAI SANTA FE, 2004 р.в. ОСОБА_37 повідомив, що дане авто його влаштовує та передав грошові кошти у розмір 3600 дол. США у якості сплати ОСОБА_47 , який діяв за вказівками ОСОБА_7 та ОСОБА_9 .
Отже, ОСОБА_7 за попередньою змовою групою осіб, будучи достовірно обізнаними у порядку ввезення в Україну підакцизних товарів, маючи умисел спрямований на вчинення контрабанди транспортних засобів, які у відповідності до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України належать до підакцизних товарів, діючи з корисливих мотивів, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, упродовж щонайменше з 28.04.2025 року по 26.06.2026, за не встановлених слідством обставин (у невстановленому місці, час і спосіб) за межами митної території України, придбали 19 (дев`ятнадцять) транспортних засобів, у подальшому здійснивши їх контрабанду, тобто переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів, загальною вартістю предметів такої контрабанди в розмірі 2 411 070 грн, що становить значний розмір.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у контрабанді, тобто переміщенні через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів, вчинену за попередньою змовою групою осіб у значному розмірі, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 201-4 КК України.
Також в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 28.04.2025 року о 15:40, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 560 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_11 за автомобіль марки «KIA» моделі «SORENTO», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_1 », VIN: « НОМЕР_2 », який ввезено на територію України, як гуманітарну допомогу на Благодійну організацію «БФ «Зірка Допомоги».
В подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_11 в сумі 9 560 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 29.04.2025 року о 00 год. 15 хв. здійснив переказ грошових коштів у сумі 9 560 грн на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 07.05.2025 року о 17:24 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 500 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_13 за автомобіль марки «VOLVO» моделі «XC 90», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_3 » VIN: « НОМЕР_4 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_13 в сумі 9500 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 07.05.2025 року о 18 год. 52 хв. здійснив переказ грошових коштів у сумі 9 500 грн на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 12.05.2025 року о 20:06 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 23 400 грн, як платіж від ОСОБА_13 за автомобіль марки «VOLVO» моделі «XC 90», 2007 р.в., номерний знак « НОМЕР_3 » VIN: « НОМЕР_4 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_13 в сумі 23 400 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 12.05.2025 року о 23 год. 52 хв. здійснив переказ грошових коштів у сумі 23 400 грн на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 29.05.2025 року о 19:55, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 500 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_15 за автомобіль марки «SKODA» моделі «FABIA», 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_5 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_15 у сумі 9 500 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 12.05.2025 року о 23:52 здійснив переказ грошових коштів у сумі 18 960 грн (до складу яких входили грошові кошти у сумі 9 500 грн, отриманих від ОСОБА_15 на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 12.05.2025 року об 11:24 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 460 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_17 за автомобіль марки «SKODA» моделі «SUPER B», 2011 р.в., VIN: « НОМЕР_9 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_17 в сумі 9 460 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 12.05.2025 року о 13 год. 00 хв. здійснив переказ грошових коштів у сумі 18 940 грн (до складу яких входили грошові кошти у сумі 9 460 грн, отриманих від ОСОБА_17 ) на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 21.06.2025 року о 17:44 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 600 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_20 за автомобіль марки «марки «MERCEDES-BENZ» моделі «C320», 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_13 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_20 в сумі 9 600 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 23.06.2025 року о 23:54 здійснив переказ грошових коштів у сумі 117 340 грн (до складу яких входили грошові кошти у сумі 9 600 грн, отриманих від ОСОБА_20 ) на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 25.06.2025 року о 16:14, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 24 400 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_20 за автомобіль марки «марки «MERCEDES-BENZ» моделі «C320», 2004 р.в., VIN: « НОМЕР_13 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_20 в сумі 24 400 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 25.06.2025 року о 16:17 здійснив переказ грошових коштів у сумі 24 400 грн на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 21.06.2025 року о 15:36, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 740 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_22 за автомобіль марки «VOLKSWAGEN» моделі «TOUAREG», номерний знак « НОМЕР_16 », 2006 р.в., VIN: « НОМЕР_17 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_22 в сумі 9 740 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 23.06.2025 року о 23:54 здійснив переказ грошових коштів у сумі 117 340 грн (до складу яких входили грошові кошти у сумі 9 740 грн, отриманих від ОСОБА_22 на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 19.06.2025 року о 16:06 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 500 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_24 за автомобіль марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», 2007 р.в., VIN: « НОМЕР_18 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_24 в сумі 9 500 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 19.06.2025 року о 23 год. 17 хв. здійснив переказ грошових коштів у сумі 19 180 грн (до складу яких входили грошові кошти у сумі 9 500 грн, отриманих від ОСОБА_24 ) на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 04.07.2025 року о 13:40 перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 900 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_26 за автомобіль марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_20 », 2009 р.в., VIN: « НОМЕР_21 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_26 в сумі 9 900 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 04.07.2025 року о 19:51 здійснив переказ грошових коштів у сумі 9 900 грн на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 19.05.2025 року о 15:40, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 400 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_27 за автомобіль марки «AUDI» моделі «Q7», 2008 р.в., номерний знак « НОМЕР_23 » VIN: « НОМЕР_24 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_27 в сумі 9 400 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 19.05.2025 року о 17:29 здійснив переказ грошових коштів у сумі 32 900 грн (до складу яких входили грошові кошти у сумі 9 400 грн, отриманих від ОСОБА_27 ) на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 24.07.2025 року о 13:50, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 800 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_29 за автомобіль марки «AUDI» моделі «A6», номерний знак « НОМЕР_25 », 2008 р.в., VIN: « НОМЕР_26 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_29 в сумі 9 800 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, 24.07.2025 року о 15:10 здійснив переказ грошових коштів у сумі 9 800 грн на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Переказ між власними рахунками для поповнення картки НОМЕР_44 ».
Крім того, ОСОБА_4 02.01.2026 о 17:22, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці отримав на власний банківський рахунок фізичної-особи підприємця грошові кошти у розмірі 9 900 грн, як авансовий платіж від ОСОБА_33 за автомобіль марки «BMW» моделі «SERIE 5», 2003 р.в., номерний знак « НОМЕР_39 », VIN: « НОМЕР_40 ».
У подальшому, ОСОБА_4 , діючи відповідно до раніше узгодженого з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 планом щодо контрабанди підакцизних товарів, діючи умисно, з корисливих мотивів, реалізуючи спільний злочинний умисел на легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, маючи умисел на приховування, маскування незаконного походження майна, а саме грошових коштів, отриманих попередньо від ОСОБА_33 в сумі 9 900 грн та одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто контрабанди, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю підакцизних товарів (автомобілів), перебуваючи в невстановленому місці, не пізніше 13.01.2026 о 16:51 здійснив переказ грошових коштів у сумі 105 416 грн (до складу яких входили грошові кошти у сумі 9 900 грн, отриманих від ОСОБА_48 ) на інший особистий рахунок з призначенням платежу: «Повне повернення коштів за згодою від ОСОБА_4 09.01.2026 для зарахування на IBAN НОМЕР_45 ».
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_4 , які заздалегідь добровільно зорганізувалися для контрабанди підакцизних товарів - автомобілів під видом гуманітарної допомоги, з метою легалізації майна (грошових коштів), одержаного злочинним шляхом, згідно узгоджено плану злочинних дій та розподілу обов`язків кожного з учасників протиправної схеми, спрямованих на досягнення спільного плану, відомого всім учасникам, використовували, серед іншого розрахунковий рахунок ФОП ОСОБА_4 , з якого в подальшому грошові кошти перераховувались на розрахунковий рахунок ОСОБА_4 , а згодом переводились у готівку та використовувались на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у набутті, володінні, використанні, розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі, здійсненні фінансової операції з таким майном, вчиненні дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна, джерела його походження, особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержане злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб, тобто вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України підставою для застосування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ним в тому числі і особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 201-4 КК України, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до одинадцяти років, а також наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.
Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов`язків, передбачених КПК України, а також запобігання спробам переховуватись від органу досудового розслідування та суду в подальшому, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, впливати на свідків, продовжити кримінальне правопорушення.
Ризик того, що ОСОБА_4 може переховуватись від суду підтверджується тим, що він, усвідомлюючи міру покарання за вчинене ним кримінальне правопорушення, може навмисно переховуватись органу досудового розслідування та суду з метою уникнення відповідальності.
Ризик того, що ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення підтверджується тим, що в ході досудового розслідування встановлюються нові факти використання інших благодійних організацій, діяльність яких раніше не досліджувалась. Таким чином, після проведених обшуків та аналізу отриманої інформації може бути встановлено ряд інших фактів протиправної діяльності, які необхідно буде дослідити та про які органу досудового розслідування не було раніше відомо з об`єктивних причин.
У той же час, ОСОБА_4 , якому відомо про всі обставини протиправної діяльності, може вжити заходів до знищення або спотворення речей і документів, які не були виявлені органом досудового розслідування на даному етапі та мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Ризик того, що ОСОБА_4 може впливати на свідків підтверджується тим, що підозрюваний шляхом підмовляння, підкупу, погроз може схиляти їх до дачі неправдивих показань, відмови від участі у судових засіданнях, що негативно вплине на розгляд кримінального провадження по суті.
Вказаний ризик підтверджується тим, що основні свідки є співробітниками «офісу», в якому здійснювались протиправні дії.
Незаконний вплив на співробітників «офісу» може негативно вплинути на свідчення останніх, що призведе до зменшення доказової бази в частині підтвердження ролі кожного з учасників протиправної діяльності.
Крім того, засновники та керівники благодійних організацій, реквізити яких використовувались у протиправній діяльності, погодились на фіктивну реєстрацію таких організацій за грошову винагороду без мети здійснення будь-якої діяльності.
Таким чином, такі засновники та керівники благодійних організацій, за незначну грошову винагороду від сторони захисту, також можуть змінити свої покази або відмовитись від участі у кримінальному провадженні.
Ризик того, що ОСОБА_4 може продовжити кримінальне правопорушення підтверджується тим, що останній має значний досвід у сфері імпорту автомобілів та їх реалізації на території України.
Згідно відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми доходів, нарахованих фізичній особі, ОСОБА_4 задекларував отримання доходу за 2023 рік у розмірі 1 052 673 грн, за 2024 рік - 1 019 553 грн.
Крім того, з урахуванням набутого досвіду, ОСОБА_4 в подальшому може використовувати більше засобів конспірації для недопущення його викриття.
Також необхідно врахувати обставини, передбачені ст. 178 КПК України, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, покарання за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-4, ч. 2 ст. 209 КК України, урахувати його репутацію, вік та стан здоров`я підозрюваного, розмір майнової шкоди.
Під час проведення досудового розслідування та на даний час не отримано даних про те, що підозрюваний ОСОБА_4 за станом здоров`я не може утримуватись в умовах державної установи «Київський слідчий ізолятор».
Вищевикладене свідчить про неможливість запобігання наявним ризикам, які передбачені п.п. 1, 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, забезпечення належного виконання підозрюваним процесуальних обов`язків та його належну поведінку, шляхом застосування більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою.
Крім того, згідно ст. 183 КПК України до підозрюваного ОСОБА_4 можливе застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Крім того, згідно ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.
Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину, визначається у межах від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, на даний час остаточний розмір збитків від діяльності ОСОБА_4 не встановлено.
Згідно інформації Державної митної служби України загальна митна вартість предметів контрабанди згідно повідомлення про підозру складає 2 411 070 грн.
У той же час, згідно Аналітичного продукту ТУ БЕБ у м. Києві розмір ймовірного ухилення службовими особами БО «БФ «Зірка допомоги» від сплати митних платежів шляхом використання ввезених у період з 01.11.2022 року по 31.12.2025 року на митну територію України як гуманітарна допомога 20 транспортних засобів не за цільовим призначенням складає орієнтовно 3 838, 65 тис. грн
З урахуванням викладеного, сторона обвинувачення вважає, що в даному випадку доцільно визначити розмір застави у 700 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання детектива та просив застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскільки є обгрунтована підозра у вчиненні ним інкримінованих кримінальних правопорушень та існують ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України. Зазначив, що більш мякий запобіжний захід ніж тримання під вартою не забезпечить належної поведінки підозрюваного.
Захисник підозрюваного ОСОБА_4 - адвокат ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання прокурора, оскільки ризики, що наведенні у клопотанні, є не обгрунтованими та не доведеними у судовому засіданні. Зазначив, що підозрюваний має міцні соціальні зв`язки, має на утриманні матір, дідуся та бабусю, має постійне місце проживання в м. Рівне, у зв`язку з чим просив застосувати до підозрюваного більш м`який запобіжний захід, а саме домашній арешт. У разі застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою просив визначити альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, оскільки розмір застави, про який просить прокурор, є непід`ємним для родини підозрюваного.
Підозрюваний ОСОБА_4 у судовому засіданні, не заперечуючи обгрунтованість пред`явленої йому підозри та виявляючи бажання співпрацювати зі слідством, підтримав думку захисника щодо клопотання прокурора та просив застосувати до нього домашній арешт або зменшити розмір застави. Також зазначив, що у 2025 році він як ФОП мав дохід у розмірі 8 млн грн.
Дослідивши матеріали клопотання, заслухавши думку прокурора, підозрюваного та його захисника, слідчий суддя вважає, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав. Стаття 192 КПК України передбачає право слідчого за погодженням з прокурором звернутися із клопотанням про застосування запобіжного заходу до особи, яку затримано без ухвали про дозвіл на затримання за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні. Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується. У ч. 2 ст. 177 КПК України визначено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом. Відповідно до вимог ст. 178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється; вік та стан здоров`я підозрюваного; міцність соціальних зв`язків підозрюваного; наявність у підозрюваного постійного місця проживання, роботи; репутацію підозрюваного; майновий стан підозрюваного; наявність судимостей у підозрюваного. За правилами ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частинами шостою та восьмою статті 176 цього Кодексу. Статтею 184 КПК України визначено, що клопотання слідчого, прокурора про застосування запобіжного заходу подається до місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - до Вищого антикорупційного суду, і повинно містити: 1) короткий виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, в якому підозрюється або обвинувачується особа; 2) правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) виклад обставин, що дають підстави підозрювати, обвинувачувати особу у вчиненні кримінального правопорушення, і посилання на матеріали, що підтверджують ці обставини; 4) посилання на один або кілька ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу; 5) виклад обставин, на підставі яких слідчий, прокурор дійшов висновку про наявність одного або кількох ризиків, зазначених у його клопотанні, і посилання на матеріали, що підтверджують ці обставини; 6) обґрунтування неможливості запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні, шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів; 7) обґрунтування необхідності покладення на підозрюваного, обвинуваченого конкретних обов`язків, передбачених частиною п`ятою статті 194 цього Кодексу. Копія клопотання та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу, надається підозрюваному, обвинуваченому не пізніше ніж за три години до початку розгляду клопотання. До клопотання додаються: 1) копії матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання; 2) перелік свідків, яких слідчий, прокурор вважає за необхідне допитати під час судового розгляду щодо запобіжного заходу; 3) підтвердження того, що підозрюваному, обвинуваченому надані копії клопотання та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу. Застосування запобіжного заходу до кожної особи потребує внесення окремого клопотання. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Суду як джерело права. Частиною 5 ст. 9 КПК України визначено, що кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ). Згідно з ч. 5 ст. 193 КПК України будь-які твердження чи заяви підозрюваного, обвинуваченого, зроблені під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, не можуть бути використані на доведення його винуватості у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується, або у будь-якому іншому правопорушенні. Відповідно до ст. 198 КПК України висловлені в ухвалі слідчого судді, суду за результатами розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу висновки щодо будь-яких обставин, які стосуються суті підозри, обвинувачення, не мають преюдиціального значення для суду під час судового розгляду або для слідчого чи прокурора під час цього або іншого кримінального проваджень. Слідчим суддею встановлено, що 26.09.2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 72025102500000062 були внесені відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-4, ч. 2 ст. 209 КК України. 26.06.2026 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-4, ч. 2 ст. 209 КК України.
Клопотання слідчого, погоджене із прокурором Київської міської прокуратури, оформлене відповідно до вимог ст. 184 КПК України. До матеріалів клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання та якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу. Таким чином, слідчим виконано вимоги ч. 3 ст. 184 КПК України. Слідчим суддею встановлено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-4, ч. 2 ст. 209 КК України, що підтверджується матеріалами кримінального провадження, які додані до клопотання. Відповідно до позиції ЄСПЛ, відображеній у пункті 175 рішення від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», «термін «обґрунтована підозра» означає те, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року, п.32), те, що вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об`єднаного Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року). При вирішенні питання про обрання запобіжного заходу відповідно до ст. 178 КПК України слідчий суддя на підставі наданих матеріалів оцінює в сукупності всі обставини, у тому числі вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_4 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 201-4, ч. 2 ст. 209 КК України; тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання винуватим - зокрема позбавлення волі на строк до одинадцяти років; молодий вік підозрюваного та відстуність захворювань, які б перешкоджали знаходженню у ДУ "Київський слідчий ізолятор"; наявність міцних соціальних зв`язків; раніше не судимий. Щодо обґрунтованості ризиків неналежного виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, то слід зазначити таке. Суд вважає обґрунтованим стороною обвинувачення ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки ОСОБА_4 , будучи обізнаним з санкціями статей, які йому інкримінуються, може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, оскільки ним можливо вчиненні тяжкий та особливо тяжкий злочини, за які передбачено покарання у виді позбавлення волі до 8 та 11 років. Тому даний ризик є цілком реальним. Суд вважає, що стороною обвинувачення обґрунтовано і ризик, передбачений п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, зважаючи на те, що згідно чинного законодавства, суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання, ризик впливу існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом. А тому, враховуючи характер кримінальних правопорушень, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_4 , та обставини їх вчинення, ризик впливу останнього на свідків, як вмовлянням, підкупом, так і іншими незаконними способами, є досить реальним. Суд вважає, що стороною обвинувачення обґрунтовано і ризик, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, зважаючи на те, що підозрюваний ОСОБА_4 може вжити заходів до знищення або спотворення речей і документів, які не були виявлені органом досудового розслідування на даному етапі досудового розслідування та мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Крім того, суд вважає, що стороною обвинувачення на час розгляду клопотання не обґрунтовано ризик, передбачений п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.
На підставі вказаних вище обставин у їх сукупності та взаємозв`язку слідчий суддя дійшов висновку про наявність у даному кримінальному провадженні обґрунтованих ризиків, передбачених ст. 177 КПК України. На переконання слідчого судді підозрюваному не може бути обрано більш м`який запобіжний захід, тому що це не знівелює спроби підозрюваного ухилятися від слідства, вливати на свідків, знищити або спотворити речі і документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Крім того, на думку слідчого судді, у разі застосування до ОСОБА_4 більш м`якого запобіжного заходу, про який просила сторона захисту, орган розслідування не зможе в повній мірі забезпечити виконання завдань кримінального провадження.
Таким чином, враховуючи обставини, перераховані у ст. 178 КПК України, а також доведеність прокурором під час судового розгляду клопотання, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів, передбачених ч. 1 ст. 176 КПК України, не зможе запобігти доведеним під час розгляду клопотання ризикам, тому клопотання слідчого про застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою необхідно задовольнити. Крім того, слідчий суддя на даному етапі провадження не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, оцінювати докази з точки зору їх достатності та допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення. Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів повинен визначити лише, чи є причетність особи до вчинення кримінального правопорушення вірогідною та достатньою для застосування щодо особи обмежувальних заходів. Також ЄСПЛ неодноразово у своїх рішеннях підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням конкретних обставин. Тримання особи під вартою може бути виправдано за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які незважаючи на існування презумпції невинуватості переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи. При розгляді питання про доцільність тримання особи під вартою судовий орган повинен брати до уваги фактори, які можуть мати відношення до справи: характер (обставини) і тяжкість передбачуваного злочину; обґрунтованість доказів того, що саме ця особа вчинила злочин; покарання, яке можливо буде призначено в результаті засудження; характер, минуле, особисті та соціальні обставини життя особи, його зв`язки з суспільством. Аналогічне відображення принципів вирішення питання застосування щодо особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою міститься і в положеннях ст.ст. 177, 178, 183 КПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбаченим цим Кодексом, крім випадків передбачених частиною четвертою цієї статті.
Згідно з ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Враховуючи особу підозрюваного, а також те, що кримінальні правопорушення, у вчиненні яких підозрюється ОСОБА_4 , вчинено групою осіб в умовах воєнного стану, спрямовані на грубе порушення суспільних відносин у сфері господарської діяльності, підривають економічну безпеку держави, слідчий суддя вважає, що достатньою мірою гарантування виконання підозрюваним, покладених на нього обов`язків, може бути застава, як альтернативний запобіжний захід, в розмірі 700 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Зазначений розмір застави, на думку слідчого судді, з урахуванням майнового стану підозрюваного, зважаючи на обставини вчинення кримінальних правопорушень, є достатнім для забезпечення виконання підозрюваним процесуальних обов`язків, а також буде стимулюючим розміром для запобігання реалізації підозрюваного встановлених слідчим суддею ризиків та не є завідомо непомірним для нього.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 110, 183, 176-178, 183, 186, 193-196, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання детектива відділу детективів підрозділу детективів ТУ БЕБ ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_4 - задовольнити.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у межах строку досудового розслідування, тобто до 21 серпня 2026 року включно, з утриманням у ДУ «Київський слідчий ізолятор» (м. Київ, вул. Дегтярівська, 13).
Визначити підозрюваному ОСОБА_4 заставу в розмірі 700 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що відповідно становить 2 329 600 грн, яка може бути внесена як самою підозрюваною особою, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Дніпровського районного суду м. Києва (Отримувач: ТУДСАУ в місті Києві, ЄДРПОУ: 26268059, МФО: 820172, Банк: Державна казначейська служба України м. Київ, р/р № UA128201720355259002001012089), у разі внесення якої особа підлягає звільненню з-під варти.
На підставі ч. 5 ст. 194 КПК України покласти на підозрюваного у разі внесення застави наступні обов`язки: не відлучатись за межі м. Рівне без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження; повідомляти слідчого, прокурора, суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та місця роботи; не спілкуватися з іншими підозрюваним та свідками у даному кримінальному провадженні.
Визначити 2-місячний термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, з дня внесення застави.
Роз`яснити підозрюваному, що у разі порушення ним обов`язків, покладених на нього в цій ухвалі, застава звертається у дохід держави.
Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали буде проголошено 06 липня 2026 року о 11 годині 50 хвилин.
Слідчий суддя ОСОБА_1