Постанова № 138005093, 06.07.2026, Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
06.07.2026
Номер справи
191/2518/26
Номер документу
138005093
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 191/2518/26

Провадження № 3/191/717/26

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2026 року м. Синельникове

Суддя Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області Порошина О.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровської області відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , директора ТОВ «Л-БУД» (код.ЄДРПОУ 45058794), зареєстрованого за адресою: Дніпропетровська область, Синельниківський район, сел. Покровське, вул. Центральна, 24,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

У протоколі про адміністративне правопорушення №1966 від 09 грудня 2025 року зазначено, що посадовою особою ТОВ «Л-БУД» (код.ЄДРПОУ 45058794), встановлено порушення: занижено податок на додану вартість, що підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету, всього на суму 333328,00 грн., у т.ч. за травень 2024 р. на суму 333 328,00 грн.; не подано до контролюючого органу податкових декларації з податку на додану вартість за травень 2024 р.; відсутність реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що відповідно до п.120-1.2 ст.120-1 ПКУ тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50відсотків суми податкових зобов`язань з податку на додану вартість, а сааме -166664 грн., у т.ч.: за травень 2024 р. на суму 166664 грн.

Своїми діями посадова особа ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.163-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився з невідомої суду причини.

Суддя, ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зазначає наступне.

Диспозиція ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

В протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , як директору ТОВ «Л-БУД», ставиться у провину порушення порядку ведення податкового обліку, що підтверджується актом перевірки №5165/04-36-07-05/45058794 від 05.12.2025 року.

Такий виклад обставин цілком відповідає диспозиції ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме, ОСОБА_1 є посадовою особою та з огляду з наданих матеріалів, зокрема результатів перевірки щодо порушення порядку ведення податкового обліку.

Протокол про адміністративне правопорушення у справі складений уповноваженою на те особою, з дотриманням вимог ст. 256 КУпАП, а викладені в ньому відомості відповідають фактичним обставинам справи, які були встановлені належними, допустимими та достатніми доказами.

Проте, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частинах третій шостій цієї статті.

Як вбачається з протоколу та акту перевірки дата і час вчинення адміністративного правопорушення є травень 2024 року.

Виходячи з наведеного, днем вчинення адміністративного правопорушення є наступний день за днем настання граничного строку сплати грошового зобов`язання.

Так, чинним законодавством передбачено, що строк з дня виявлення правопорушення починає свій відлік у разі скоєння триваючого правопорушення.

Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов`язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків.

Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявленні таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов`язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об`єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов`язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.

Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).

Отже, адміністративне правопорушення, що викладене в протоколі №1966 від 09 грудня 2025 року та яке полягає в порушенні порядку ведення податкового обліку, не відноситься до триваючого правопорушення, оскільки мало місце травень 2024 року, тобто на момент проведення перевірки не продовжувалось і відповідно стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

Таким чином, як на час складання протоколу, так і на час надходження протоколу до Синельниківського міськрайонного суду Дніпропетровської області, закінчилися строки накладення адміністративного стягнення, навіть щодо останнього за строком вчиненого адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Враховуючи вищезазначене, доводи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, які є слушними та відповідають вимогам закону, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись п. 7 ст. 247, ст. 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , директора ТОВ «Л-БУД» (код.ЄДРПОУ 45058794), винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

Адміністративну справу у відношенні директора ОСОБА_1 ТОВ «Л-БУД» (код.ЄДРПОУ 45058794), за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП провадженням закрити у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ч. 2 ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О. О. Порошина