Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 686/17516/26
Провадження № 1-кс/686/6598/26
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2026 року м.Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_4 підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області ОСОБА_6 , погодженого з прокурором, про застосування запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту стосовно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у кримінальному провадженні № 42022242250000009,
встановив:
Заступник начальника відділення розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області капітан поліції ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_8 , про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . В обґрунтування поданого клопотання зазначено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 3011 КК України, який є тяжким злочином, та у справі наявні ризики, які передбачені ст.177 КПК України, а саме, що підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, може вчинити інше кримінальне правопорушення.
Заслухавши думку прокурора та слідчого, які наполягали на задоволенні клопотання, підозрюваного та його захисника який проти задоволення вказаного клопотання не заперечували, дослідивши матеріали клопотання та надані матеріали кримінального провадження, прихожу до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що Відповідно до розпорядження виконавчого комітету Нетішинської міської ради №420/2018-рк від 19.10.2018 «Про призначення ОСОБА_5 », ОСОБА_5 призначено на посаду начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради (код ЄДРПОУ: 25399231, місцезнаходження: 30100, Хмельницька область, Шепетівський район, м. Нетішин, вул. Шевченка, 1) від 19.10.2018, останньому присвоєний 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах п`ятої категорії посад.
Згідно п.1.3.3 Посадової інструкції начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_5 , затвердженої 19.10.2018, посада начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради належить до 5 категорії посад служби в органах місцевого самоврядування, у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови Хмельницької обласної державної адміністрації, регламентом виконавчого комітету Нетішинської міської ради, розпорядженням міського голови, рішеннями Нетішинської міської ради та її виконавчого комітету, положеннями про управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та посадовою інструкцією.
Згідно п.1.3.4 посадової інструкції начальник управління повинен знати і вміти правильно застосовувати Конституцію України, Закони України «Про місцеве самоврядування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», інші акти законодавства, нормативні документи, що стосуються служби в органах місцевого самоврядування, інші законодавчі, нормативні та інструктивно-методичні документи, що стосуються сфери будівництва.
Згідно п.2.2. посадової інструкції начальник управління здійснює керівництво діяльністю управління, розподіляє обов`язки між працівниками, контролює їх роботу.
Згідно п.2.3. посадової інструкції начальник управління забезпечує реалізацію державної політики у сфері будівництва при виконанні функцій замовника.
Згідно п.2.4. посадової інструкції начальник управління організовує будівництво об`єктів комунальної власності та забезпечує контроль за ефективним використанням капітальних вкладень, що спрямовується на цю мету;
Згідно п.2.6. посадової інструкції начальник управління організовує тендерні торги на закупівлю робіт, послуг і товарів, у межах делегованих йому повноважень, з метою ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на будівництво об`єктів комунальної власності.
Згідно п.2.8. посадової інструкції начальник управління у межах своїх повноважень видає накази, укладає договори, контракти, угоди, організовує і контролює їх виконання.
Згідно п.2.9. посадової інструкції начальник управління призначає на посади та звільняє з посад працівників управління.
Згідно п.3.15. посадової інструкції начальник управління має право розпоряджатися коштами, що передбачені у вартості будівництва об`єктів на здійснення функцій замовника та коштами, що надходять від іншої діяльності відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до п. 1 примітки до ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Враховуючи вищевикладене, начальник управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_5 являється особою, яка постійно обіймає в органі місцевого самоврядування посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій та з урахуванням примітки 1 до ст. 364 КК України та ч. 3 ст. 18 КК України являється службовою особою.
Таким чином, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради зобов`язаний діяти відповідно до вимог ст.19 Конституції України, згідно якої посадові особи органів місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
При цьому ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, діючи за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_10 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, що виразилися в умисному, всупереч інтересам служби та в інтересах іншої юридичної особи ПрАТ «Укрсталь Конструкція», підписанні офіційних документів та прийнятті робіт по об`єкту «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» (ДК021:2015: 45221000-2 Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів) до договору підряду № 9 від 02.03.2020 на загальну суму 4 222 044,049 грн, які виконані не в повному обсязі, неналежної якості та з порушенням вимог затвердженої проєктної документації, яке проявилося в завищенні фактичних обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, незабезпеченні будівельного підйому прогонової будови мосту під час монтажу, що є причиною наявності надлишкового прогину прогонової споруди, яка не підлягає експлуатації та потребує виправлення відхилень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинив кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб) за наступних обставин.
Так, 20.02.2020 між Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради (код ЄДРПОУ 40388924, зареєстровано за адресою: 30100, Україна, Хмельницька обл., місто Нетішин, вулиця Шевченка, будинок 1), в якості замовника та Приватним акціонерним товариством «Укрсталь Конструкція» (код ЄДРПОУ 01412868, зареєстровано за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, буд. 11-в) в якості підрядника, укладено договір підряду № 9 від 20.02.2020 на виконання робіт об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» (ДК021:2015: 45221000-2 Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів) на суму 6 490 142, 34 грн.
Згідно п. 1.1 договору замовник доручає, а підрядник бере на себе зобов`язання своїми силами та засобами, в порядку та на умовах визначених даним Договором, виконати та здати в установлений строк роботи по об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» (ДК021:2015: 45221000-2 Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів).
Згідно п. п. 1.2, 1.3 договору, замовник приймає від підрядника закінчені роботи та оплачує їх у відповідності з умовами даного Договору. Роботи проводяться у відповідності до затвердженої проектної документації.
Пунктом 2.3 договору, встановлено, що роботи, передбачені цим договором, виконуються з матеріалів підрядника.
Пунктом 4.1 договору, встановлено, що оплата вартості виконаних робіт, проводиться шляхом застосування проміжних платежів та кінцевого розрахунку на підставі Актів приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в та довідок про вартість виконаних будівельних робіт за формою КБ-3, підписаних сторонами, з обов`язковим попереднім погодженням із службовою технічного нагляду, при умові надходження коштів з бюджету на рахунок замовника.
Пунктом 5.4 договору, встановлено, що підрядник протягом 3 днів після закінчення певного обсягу робіт надає акт приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в на перевірку до визначеної замовником служби технічного нагляду для здійснення технічного нагляду і контролю за проведенням, якістю, вартістю та обсягом виконання робіт.
Пунктом 5.5 договору, встановлено, що підрядник направляє замовнику перевірений та підписаний у служби технічного нагляду акт приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт за формою КБ-3, які замовник зобов`язаний підписати і направити підряднику або надати вмотивовану відмову від підписання акту протягом 10-ти календарних днів з моменту отримання документів від підрядника.
Пунктом 5.6 договору, встановлено, що у випадку мотивованої відмови замовника від підписання акту, сторони складають двосторонній акт з переліком встановлених недоліків та необхідних доопрацювань, які виконуються за рахунок підрядника.
Згідно п. 7.1-7.3, підрядник зобов`язаний забезпечити виконання робіт згідно з календарним графіком виконання робіт. Підрядник зобов`язаний надати Замовнику проект виконання робіт (ПІВР), відповідно до пункту 5.3 ДБН А.3.1-3-2016 «Організація будівельного виробництва». Підрядник зобов`язаний у письмовому вигляді повідомляти Замовника у випадку, якщо сповільнення виконання робіт порівняно з графіком буде становити більше 5 (п`яти) календарних днів. Якщо порушення строків виконання робіт виникло з вини Підрядника, останній одночасно із уточненням Календарного графіка виконання робіт зобов`язаний розробити заходи з усунення затримання виконання робіт.
Згідно п. 7.7, представники замовника і підрядника (особи, призначені відповідальними за організацію та/або виконання робіт за договором) регулярно, щотижня, в час, погоджений сторонами, проводять на місці виконання робіт координаційні наради з метою вирішення питань, які виникатимуть в процесі реалізації договору, або вирішують ці питання в робочому порядку.
Пунктом 7.8.1 договору встановлено, що з метою виконання своїх зобов`язань, передбачених умовами договору, підрядник залучить для виконання робіт таких технічних спеціалістів, кваліфікація, досвід і компетенція яких дозволить їм здійснювати відповідний нагляд за дорученими їм завданнями, а також кваліфіковану робочу силу, необхідну для відповідного і своєчасного виконання робіт.
Пунктом 8.1.1-8.1.5 договору встановлено, що замовник має право здійснювати технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт протягом усього періоду виконання робіт на об`єкті не втручаючись у оперативно-господарську діяльність підрядника.
При здійсненні контролю, разом із представниками авторського та технічного нагляду, проводити випробування та заміри, отримувати від підрядника усю необхідну документацію (загальний журнал робіт, спеціальні журнали окремих видів робіт, акти на закриття прихованих робіт, акти проміжного прийняття відповідальних конструкцій, виконавчі схеми, документи щодо випробувань та лабораторного контролю матеріалів та конструкцій акти випробування устаткування, інженерних схем, мереж та обладнання, інша документація, передбачена нормативними документами на виконання конкретного виду будівельних робіт, сертифікати якості, паспорти, документи, що підтверджують гарантійні терміни експлуатації, фотофіксацію етапів виконання робіт (за необхідності) тощо) на будь-якому етапі виконанні робіт та після завершення їх виконання.
Пунктом 8.1.10 договору встановлено, що замовник має право відмовитися від прийняття закінчених робіт (об`єкта) у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх (його) використання відповідно до мети, зазначеної у проектній документації та договорі, і не можуть бути усуненні підрядником, замовником або третьою особою.
В подальшому, 02.03.2020 між Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, в якості замовника та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_10 , в якості виконавця, укладено договір №15 від 02.03.2020 на виконання робіт по технічному нагляду за об`єктом: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області».
Відповідно до п.3.1.1 договору виконавець зобов`язаний проводити перевірку документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час виконання підрядних робіт, документів, що відображають результати лабораторних досліджень, випробувань, паспорта, сертифіката, тощо, відповідності виконаних підрядних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів; відповідності обсягів та якості виконаних робіт проектно-кошторисній документації; виконання підрядником вказівко приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду.
Відповідно до п.3.1.6 договору виконавець зобов`язаний письмово повідомляти замовника та підрядника про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів в журналах робіт.
Відповідно до п.3.1.7 договору виконавець зобов`язаний проводити роботи протягом усього часу виконання підрядних робіт. При відсутності недоліків виконання підрядних робіт підписувати акти виконаних робіт за формою КБ-2в.
Відповідно до п.3.1.11 договору виконавець зобов`язаний у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час виконання підрядних робіт на об`єкті та відмови підрядника їх усувати, повідомляти про це замовнику і відповідній інспекції державного архітектурно-будівельного контролю для вживання заходів відповідно до законодавства.
Надалі, у ході здійснення підготовки до виконання будівельних робіт ПрАТ «Укрсталь Конструкція», після ознайомлення із проектною документацією об`єкта: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області», 11.03.2020 направлено лист керівнику Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_5 у тому числі щодо відсутності у проєктній документації будівельного підйому в прогоновій частині мосту, який 12.03.2020 ОСОБА_5 направлено до проєктної організації ТОВ «Архідельта».
У зв`язку з цим, 17.03.2020 проєктною організацією ТОВ «Архідельта» надано Управлінню капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради аркуш виготовлення прогонової частини мосту із врахуванням будівельного підйому (аркуш КМ-5), який також направлено підряднику для використання в роботі.
Таким чином, службові особи Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та ПрАТ «Укрсталь Конструкція» достовірно знали та усвідомлювали, що роботи за Договором підряду № 9 від 02.03.2020 на об`єкті: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» повинні бути виконані із влаштуванням будівельного підйому (аркуш КМ-5).
Після підписання договору підряду № 9 від 20.02.2020 та договору на здійснення технічного нагляду № 15 від 02.03.2020, більш точний час досудовим розслідування не встановлено, між ОСОБА_5 та ОСОБА_10 виник спільний злочинний умисел на зловживання своїм службовим становищем, тобто використання службового становища всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для ПрАТ «Укрсталь Конструкція».
Відповідно до Національного стандарту «Правила визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, затвердженого наказом Мінрегіону України від 05.07.2013 № 293 (чинне до 01.11.2021) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведення взаєморозрахунків за виконанні роботи по об`єктах будівництва, зведення яких здійснюється за рахунок державних коштів, застосовуються примірні форми первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3).
Статтею 1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що стандарт установлює основні правила визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам`яток архітектури та містобудування. Цей стандарт носить обов`язковий характер при визначенні вартості будівництва об`єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ і організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії .
Пунктом 6.4.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що за твердої договірної ціни взаєморозрахунки проводяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні.
Пунктом 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що прямі витрати при визначенні вартості виконаних робіт розраховуються на підставі нормативних витрат трудових, матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт.
Так, не пізніше 02.09.2020, за невстановленими досудовим розслідуванням обставин, підрядною організацією ПрАТ «Укрсталь Конструкція» на виконання умов договору підряду № 9 від 02.03.2020 було складено та направлено для підписання інженеру з технічного нагляду ОСОБА_10 та начальнику Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_5 первинні звітні документи, а саме довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2020 року від 02.09.2020, а також акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2020 року від 02.09.2020 вартістю 3 827 568, 02 грн. у якому зазначено про металоконструкції прогонових будов мосту.
В свою чергу, ОСОБА_5 та ОСОБА_11 , діючи за попередньою змовою групою осіб, реалізуючи свій злочинний умисел на зловживання службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди для ПрАТ «Укрсталь Конструкція», діючи умисно, всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що будь-які будівельні роботи на об`єкті «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» не проводилися, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 02.09.2020, перебуваючи у м. Нетішин Хмельницької області, виконали свої рукописні підписи та поставили відтиски печаток Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та інженера з технічного нагляду ОСОБА_10 , чим підтвердили факти виконання в повному обсязі робіт відповідно до проєктної документації будівельних робіт, наведених у вказаному Акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2020 року вартістю 3 827 568, 02 гривень.
В подальшому на виконання умов договору підряду № 9 від 20.02.2020 підрядною організацією ПрАТ «Укрсталь Конструкція» 08.09.2020 розпочато будівельні роботи на об`єкті «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області».
У подальшому, наприкінці листопада 2020 року інженером технічного нагляду ОСОБА_10 виявлено технічні недоліки в ході здійснення будівництва на вказаному об`єкті та відхилення від проєкту, а саме прогин прогонової частини мосту.
У зв`язку із цим, 30.11.2020 інженером технічного нагляду ОСОБА_10 , зупинено виконання монтажних робіт на об`єкті: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області», до моменту надання конструктивних рішень проєктної організації щодо прогину прогонової частини мосту та рішень щодо монтажу арок, про що внесені відповідні записи у журнал загальних робіт, а також повідомлено начальника Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_5 .
Таким чином, ОСОБА_5 та інженер технічного нагляду ОСОБА_10 достовірно знали та усвідомлювали, що роботи за Договором підряду № 9 від 02.03.2020 на об`єкті «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» виконані підрядною організацією ПрАТ «Укрсталь Конструкція» не у повному обсязі, неналежної якості та з порушенням вимог затвердженої проєктної документації.
У грудні 2020 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ПрАТ «Укрсталь Конструкція» на виконання умов Договору підряду № 9 від 02.03.2020 складено та направлено для підписання інженеру з технічного нагляду ОСОБА_10 та начальнику Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_5 первинні звітні документи, а саме довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2020 року від 10.12.2020 вартістю 394 476,47 грн, а також акт приймання виконаних будівельних робіт № 7 за грудень 2020 року від 10.12.2020 вартістю 394 476, 47 грн.
В той же час, ОСОБА_5 та ОСОБА_10 чітко усвідомлювали, що будь-яких законних підстав для підписання актів приймання виконаних будівельних робіт» (примірної форми № КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (примірної форми № КБ-3) як особою, яка закріплена за проведенням технічного нагляду за об`єктом будівництва, так і замовником Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради немає, оскільки саме підписання акту форми № КБ-2в та довідки форми № КБ-3 визначає остаточну вартість виконаних обсягів робіт і є єдиною правовою підставою для проведення взаєморозрахунків та перерахування бюджетних коштів підряднику.
Незважаючи на це, начальник Управління капітального будівництва ОСОБА_5 та інженер технічного нагляду ОСОБА_10 , достовірно знаючи, що роботи із складання стальних прогонових конструкцій виконано не у повному обсязі, неналежної якості та з порушенням вимог затвердженої проєктної документації без передбаченого проєктом будівельного підйому та з наявним прогином прогонової частини мосту, продовжуючи свої злочинні дійї щодо зловживання службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, всупереч інтересам служби та з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи ПрАТ «Укрсталь Конструкція», у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.12.2020, перебуваючи у м. Нетішин Хмельницької області, виконали свої рукописні підписи та поставили відтиски печаток Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та інженера з технічного нагляду ОСОБА_10 , чим підтвердили факти виконання в повному обсязі та відповідно до проєктної документації будівельних робіт, наведених у вказаному Акті №7 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року вартістю 394 476, 47 грн.
Своїми умисними діями ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_10 , безпідставно надав вказаним завідомо недостовірним актам приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) та довідкам про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма № КБ-3) статусу офіційних документів, що стало безпосередньою правовою підставою для подальшого незаконного перерахування бюджетних коштів на рахунок підрядника.
Зокрема, за виконані будівельно-монтажні роботи згідно вищевказаних актів приймання виконаних будівельних робіт №1 від 02.09.2020 та №7 від 10.12.2020 форми КБ-2в та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми № КБ-3 Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради на рахунок ПрАТ «Укрсталь Конструкція» перераховано бюджетні кошти, зокрема згідно платіжних доручень: №143 від 17.06.2020 перераховано 1 947 042,70 грн (попередня оплата), №201 від 02.09.2020 перераховано 1 880 525,31 грн, № 299 від 10.12.2020 перераховано 307 585,13 грн., № 300 від 10.12.2020 перераховано 86 891,34 гривень.
Всього на об`єкт «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» внаслідок зловживання ОСОБА_5 , за попередньою змовою із ОСОБА_12 , своїм службовим становищем для ПрАТ «Укрсталь Конструкція» упродовж вересня-грудня 2020 року безпідставно перераховано бюджетні кошти на загальну суму 4 222 044, 49 грн, зокрема за металоконструкції прогонових будов мосту, їх складання та установлення.
Влаштована прогонова споруда пішохідного моста через р. Горинь в районі вулиці Михайлова м. Нетішин Хмельницької області влаштована без будівельного підйому не підлягає експлуатації, а виправлення допущених порушень потребує проведення додаткових капіталомістких робіт або повного демонтажу конструкції.
Таким чином, начальник Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_10 , умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи ПрАТ «Укрсталь Конструкція» упродовж вересня-грудня 2020 року використали своє службове становище всупереч інтересам служби, а саме підписали офіційні документи та прийняли роботи по об`єкту «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» відповідно до договору №9 від 20.02.2020, вартість яких завищена, неналежної якості та які виконані з порушенням вимог затвердженої проєктної документації, що проявилося в незабезпеченні будівельного підйому прогонової будови мосту під час монтажу та є причиною наявності надлишкового прогину прогонової споруди, яка не підлягає експлуатації, чим заподіяли Нетішинській міській раді тяжкі наслідки на суму 4 222 044, 49 грн., які у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, а саме в умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки (зловживання службовим становищем), вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Правова кваліфікація кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 : - ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 інкримінованого йому кримінального правопорушення повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: - повідомленням співробітників УСБ України в Хмельницькій області щодо заволодіння коштами, на виконання робіт по об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області»; - договірною, проектно-кошторисною, а також первинною звітною документацією із будівництва до договору підряду № 9 від 20.02.2020 на виконання робіт по об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області»; - висновком експерта за результатами проведення комплексної судової будівельно-технічної експертизи від 19.12.2025 по об`єкту «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області»; - іншими зібраними матеріалами кримінального провадження.
Зібрані під час досудового розслідування матеріали кримінального провадження (докази) дають підстави вважати, що на даній стадії досудового розслідування ОСОБА_13 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України..
Вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваного ОСОБА_5 слід взяти до уваги ризики, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
Відповідно до вимог, передбачених п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених у ст. 177 КПК України, а саме: - встановлено наявність ризику, передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки підозрюваний ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому враховуючи тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, яке відповідно до ч. 2 ст. 178 КПК України враховується при обрані запобіжного заходу, є усі підстави вважати, що останній може переховуватись від органів досудового розслідування та суду.
- встановлено наявність ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України: знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Із врахуванням того, що ОСОБА_5 перебуває на посаді начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та підтримує місці соціальні зв`язку із службовими та посадовими особами та іншими працівниками виконавчого комітету та Нетішинської міської ради, службовими особами та посадовими особами та іншими працівниками ПрАТ «Укрсталь Конструкція» та інших субпірядних організацій, останній особисто або ж через інших осіб може мати доступ до документів, а також може спотворити документи, що мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, зокрема виконавчу та іншу документацію по об`єкту будівництва.
- встановлено наявність ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки досудове розслідування вказаного кримінального провадження на даний час триває, не встановлено усіх свідків та очевидців у вказаному кримінальному провадженні, а також інших осіб, можливо причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, є наявність ризику, що перебуваючи під іншим запобіжним заходом, підозрюваний зможе незаконно впливати на покази свідків з метою зміни їх показів..
Окрім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 178 КПК України, ОСОБА_5 обгрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 6 років.
Зібрані під час досудового розслідування матеріали кримінального провадження (докази), дають підстави вважати, що на даній стадії досудового розслідування ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 3011 КК України.
За таких обставин по справі прихожу до висновку про наявність визначених ст.177 КПК України ризиків.
Враховуючи наведені ризики, усі, визначенні ст.178 КПК України обставини, мету та підстави застосування запобіжних заходів (забезпечення належної процесуальної поведінки), вагомість наявних доказів, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні даного кримінального правопорушення, обґрунтування прокурора та слідчого наведені у поданому клопотанні, тяжкість можливого призначеного покарання, особу підозрюваного, міцність його соціальних зв`язків, прихожу до висновку, що належну процесуальну поведінку останнього забезпечить запобіжний захід у виді домашнього арешту, який полягає в забороні залишати місце проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора чи суду окрім оголошення сигналу «повітряна тривога» та необхідності звернення до медичного закладу за медичною допомогою, з покладенням на нього визначених ст.194 КПК України обов`язків.
Зважаючи на встановлені обставини, вважаю, що саме такий запобіжний захід є необхідним та достатнім для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.
На підставі викладеного, керуючись ст..ст. 177, 178, 181, 193, 194 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту, який полягає в забороні залишати місце проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора чи суду окрім оголошення сигналу «повітряна тривога» та необхідності звернення до медичного закладу за медичною допомогою.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визначені ст.194 КПК України обов`язки, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора чи судді за першою вимогою;
- не залишати території Хмельницької області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
- утриматись від спілкування із підозрюваними ОСОБА_14 , ОСОБА_10 , посадовими особами та іншими працівниками Нетішинської міської ради, а також ПрАТ «Укрсталь Конструкція»;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.;
Ухвала діє по 27 серпня 2026 року.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1