Постанова № 137953370, 06.07.2026, Балтський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
06.07.2026
Номер справи
493/882/26
Номер документу
137953370
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 493/882/26

Провадження № 3/493/288/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2026 року м. Балта Одеської області

Суддя Балтського районного суду Одеської області Тітова Т.П., за участю секретаря Чабанюк І.С., прокурора Сердюк М.О., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , працюючої лікарем в медичному центрі ТОВ "ФОВЕА-МЦ",

-за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря офтальмолога КП «Балтська багатопрофільна лікарня», припиняючи з 05.05.2025 року діяльність у складі військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , несвоєчасно без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, яку належало подати не пізніше 04.06.2025 року, подала її тільки 31.07.2025 року о 14:47 год. ОСОБА_1 , являючись суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п. п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», порушила вимоги передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», чим скоїла адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, пояснила, що її було включено в комісію без її згоди та вона не знала, що потрібно подавати декларацію при звільненні.

Прокурор в судовому засіданні просила суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки остання порушила строки подачі електронної декларації припиняючи діяльність у складі військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, підтверджується такими доказами.

Протоколом № 410/2026 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 13.04.2026 року.

Наказом генерального директора КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради Одеської області Р. Кацмази № 90 від 29.12.2023 року ОСОБА_1 залучено до участі у складі військово-лікарської комісії, що створюється при ІНФОРМАЦІЯ_3 , що буде здійснювати медичний огляд громадян в КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради, від підпису якого вона відмовилась, про що свідчить відповідний акт від 29.12.2023 року.

Наказом генерального директора КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради Одеської області Р. Кацмази № 71 від 01.10.2024 року ОСОБА_1 залучено до участі у складі військово-лікарської комісії, що створюється при ІНФОРМАЦІЯ_3 , що буде здійснювати медичний огляд громадян в КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради, в якому п. 3.3. повідомлено членів комісії про необхідність виконання заходів фінансового контролю, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції», з яким вона ознайомилась, про що свідчить її підпис.

Наказом В.о. генерального директора КП «Балтська багатопрофільна лікарня» Балтської міської ради Одеської області О. Кузьмича № 48 від 05.05.2025 року внесено зміни до наказу генерального директора від 01.10.2024 року № 71 «Про забезпечення роботи військово-лікарської комісії в лікарні», яким лікаря-офтальмолога ОСОБА_1 замінено лікарем-офтальмологом ОСОБА_2 .

Витягом з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» послідовності дій користувача ОСОБА_1 за період 14.04.2025 року - 01.08.2025 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 в інформаційно - телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» здійснила вхід/авторизувалася 31.07.2025 року та у персональному електронному кабінеті здійснювала заходи щодо заповнення декларації і о 14:47 год. подала декларацію.

Витягом з офіційного веб-сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що датою подання декларації суб`єкта декларування ОСОБА_1 за період з 01.01.2025 30.04.2025 року (при звільненні) є 31.07.2025 року 14:47.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року, декларація особи, яка припиняє діяльність (декларація «при звільненні») - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності. Декларація «при звільненні» подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов`язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями тільки 31.07.2025 року о 14:47 год, тобто несвоєчасно.

Таким чином, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря офтальмолога КП «Балтська багатопрофільна лікарня», припиняючи з 05.05.2025 року діяльність у складі військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, яка припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями поза межами встановлених строків (не пізніше 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності), а саме 31.07.2025 року, чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Доводи ОСОБА_1 про те, що їй не відомо було про необхідність подання декларації при звільненні спростовуються її особистим підписом про необхідність виконання заходів фінансового контролю, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції»(а.с. 28-29). Окрім того, незнання законів особою, не може бути підставою для звільнення такої від відповідальності.

Будь-яких інших обставин, які перешкоджали ОСОБА_1 подати декларацію вчасно, останньою зазначено не було.

У відповідності до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Отже, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря офтальмолога КП «Балтська багатопрофільна лікарня», припиняючи з 05.05.2025 року діяльність у складі військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи суб`єктом декларування відповідно до п. п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, в порушення ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно 31.07.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом також не встановлено.

Розглянувши матеріали справи, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника та ступінь її вини, а також відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.

З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи порушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Таке покарання за своїм видом та мірою відповідає завданню та меті накладення адміністративного стягнення і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Згідно з ст. 40-1 ЗУ «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 грн. (отримувач коштів: ГУК в Од.обл./отг м. Балта/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 37607526, рахунок отримувача: UA228999980313060106000015572, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО банку отримувача: 899998, призначення платежу*; 21081100,04.05.2026 року; справа № 493/882/26, ОСОБА_1 ).

Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у сумі 665,60 грн. (отримувач ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (стандарт IBAN) UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106).

Відповідно до вимог ст. ст. 307, 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу ця постанова надсилається для примусового виконання, у порядку якого стягується з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 1700,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її оголошення.

СУДДЯ