Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 333/5815/26
Провадження № 3/333/1709/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2026 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова Ірина Йосипівна, розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , працює в ПрАТ «УКРГРАФІТ», за вчинення правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
В провадженя Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшов даний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
За результатами розгляду даного матеріалу судом встановлено наступне.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення у цій статті є особи, які відповідно до ч. 1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон № 1700-VII) зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону № 1700-VII визначено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 ст. 45 відносяться особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч.1 ст. 3 цього Закону.
Згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 2493-III від 07.06.2001 р. (далі - Закон № 2493-III) посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Статтею 7 Закону № 2493-III передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
П. 3 ст. 7 Закону № 2493-III визначено, що на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Відповідно до розпорядження Запорізького міського голови № 61 к/тр від 15.01.2024, ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста відділу з координації дій в районах міста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради та присвоєно 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування з 22.01.2024 р.
Згідно з розпорядженням Запорізького міського голови № 66 к/тр від 19.01.2026, ОСОБА_1 було звільнено з посади головного спеціаліста відділу з координації дій в районах міста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради за угодою сторін з 26.01.2026 р.
Таким чином, головний спеціаліст відділу з координації дій в районах міста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради ОСОБА_1 , відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-" " пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Враховуючи вищевикладене, у ОСОБА_1 , після звільнення з посади головного спеціаліста відділу з координації дій в районах міста управління питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради з 26.01.2026, після припинення діяльності, виник обов`язок подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (після звільнення) в термін до 00:00 год. 01.04.2026 р.
Проте встановлено, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (після звільнення) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua, лише 15.04.2026 о 10 год. 18 хв., що є порушенням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 підтвердив ознайомлення із вимогами та обмеженнями встановленими ЗУ «Про запобігання корупції» в частині фінансового контролю. Декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в електронному вигляді подавав з 2023 року.
Згідно пояснень ОСОБА_1 встановлено, що поважні причини несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (після звільнення) у нього відсутні.
Таким чином, колишній головний спеціаліст відділу з координації дій в районах міста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради ОСОБА_1 , будучи згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасно подав без поважних причин щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (після звільнення).
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні вищевказаного правопорушення визнав.
Прокурор Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя Ляленко О.Л. в судовому засіданні наполягала на притягненні ОСОБА_1 до відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд, вислухав пояснення ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, підтверджується дослідженими судом доказами, а саме копіями:
-розпоряджень Запорізького міського голови № 61 к/тр про призначення на вищевказану посаду та № 66 к/тр від 19.01.2026 про звільнення його із займаної посади;
-посадової інструкції головного спеціаліста відділу з координації дій в районах міста управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Запорізької міської ради;
-присяги посадової особи місцевого самоврядування;
-письмове попередження ОСОБА_1 про встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції» обмеження під час прийняття на службу в органи місцевого самоврядування, з яким він під його підпис 19.12.2023 р. ознайомлений;
- послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій НАЗК ОСОБА_1 ;
-повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
-протоколом про адміністративне правопорушення від 27.05.2026 р. №143 в якому викладені обставини вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
-поясненнями ОСОБА_1 , в який не заперечував, що він несвоєчасно подав декларацію після звільнення.
Оцінивши вищевказані докази, суд дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не виявлено. З урахуванням вищевказаних обставин, суд вважає призначити ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу, в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст.172-6, ст.ст.33, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 гривень (Реквізити для сплати: Отримувач: ГУК уЗап.обл/ТГм.Запорiжжя/21081100; Код отримувача(ЄДРПОУ):37941997; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); Номер рахунку(IBAN): UA558999980313060106000008479; Код класифікаціїдоходів бюджету: 21081100, Адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665,60 грн. (Реквізити для сплати: Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше 15 днів з дня вручення йому цієї постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Комунарського
районного суду м. Запоріжжя Ірина Йосипівна Наумова