Єдиний державний реєстр судових рішень 543/645/26
3/543/123/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.07.2026 селище Оржиця
Оржицький районний суд Полтавської області у складі: головуючого-судді Гришка О.Я., з участю секретаря судового засідання Федорини А.А., прокурора Галагана В.В. (приймав участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції), особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Оржиця Полтавської області адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працює, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи звільненим 04.06.2024 з посади командира другого відділення охорони першого взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_2 , маючи військове звання «сержант», будучи військовою посадовою особою Збройних сил України, відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше 04.07.2024), а саме лише о 09 год 01 хв 10.06.2025 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація при звільненні), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи звільненим 04.06.2024 з посади командира другого відділення охорони першого взводу охорони роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_3 , маючи військове звання «сержант», будучи військовою посадовою особою Збройних сил України, відповідно до підпункту «г» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування 01.04.2025), а саме лише о 13 год 49 хв 15.06.2026 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік (декларація після звільнення), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень за вищевказаних обставин визнав, однак, вказав, що йому ніхто не повідомив про обов`язок у відповідний строк подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тому він подав їх з порушенням строку, встановленого законодавством.
Прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Суддя приходить до висновку, що вина особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами: протоколом № 245 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП від 16.06.2026, протоколом № 246 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП від 16.06.2026, в яких зазначені факти вчинення порушень ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», рапортами о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , копіями листів Департаменту стратегічних розслідувань, листом Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій, повідомленнями Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, інформацією про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , листом ІНФОРМАЦІЯ_4 , копією аркуша бесіди від 28.05.2024, копією витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 04.06.2024, копією витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 09.05.2024, копією витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.06.2023, копією довідки про нараховане грошове забезпечення за 2024 рік, інформацією з сервісу для бухгалтера (калькулятор (робочих) днів), декларацією при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період 01.01.2024-04.06.2024 ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК, щорічною декларацією за 2024 рік ОСОБА_1 з веб-сайту НАЗК. Оцінюючи пояснення ОСОБА_1 про те, що він не був повідомлений про обов`язок у відповідний строк подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суд приймає до уваги зміст аркуша бесіди від 28.05.2024, в якому зазначено, що до останнього доведено вимоги частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо подання військовослужбовцями у визначений законодавством строк відповідних декларацій.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність правопорушника, є визнання вини.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Суд враховує викладене, обставини справи, особу винного (інформації, що ОСОБА_1 раніше притягався до адміністративної відповідальності суду не надано), наявність обставини, що пом`якшує відповідальність правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, приходить до висновку, що з метою запобігання вчинення подібних правопорушень у подальшому, до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні у справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Враховуючи дану норму законодавства та виходячи з положень ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 665,60 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст. 24, 3334, 40-1, 172-6, 280, 283, 284, 289, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень (реквізити для сплати штрафу - Отримувач: ГУК у Полтавській області /смт. Оржиця/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ): 37959255; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.податок); Номер рахунку (IBAN): UA158999980313040106000016698; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції).
Роз`яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня отримання постанови, у разі несплати добровільно штрафу протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно з ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі у сумі 1700 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок за наступними реквізитами: Отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача (IBAN) - UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Апеляційну скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Оржицький районний суд Полтавської області.
Постанова суду у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя