Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 296/6621/26
3/296/1545/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"29" червня 2026 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Дідоренко А.Е.,
прокурора Романчук Т.А.,
особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої медичним директором (тимчасово виконуюча обов`язки директора) КНП «Обласний центр крові» ЖОР,
за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Корольовського районного суду м. Житомира 03.06.2026 року з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України одночасно надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Постановою суду від 04.06.2026 року матеріали про адміністративні правопорушення у справах №№296/6621/26, 296/6697/26, 296/6626/26, 296/6629/26, 296/6670/26, 296/6628/26, 296/6685/26, 296/6691/26, 296/6627/26, 296/6625/26, 296/6667/26, 296/6681/26, 296/6666/26, 296/6683/26,296/6623/26, 296/6624/26, 296/6690/26, 296/6668/26, 296/6687/26, 296/6711/26, 296/6705/26, 296/6702/26, 296/6710/26, 296/6708/26, 296/6709/26, 296/6707/26, 296/6701/26, 296/6688/26, 296/6694/26, 296/6704/26, 296/6693/26, 296/6689/26, 296/6696/26, 296/6695/26, 296/6646/26, 296/6641/26, 296/6639/26, 296/6635/26, 296/6647/26, 296/6700/26, 296/6634/26, 296/6642/26, 296/6656/26, 296/6622/26, 296/6631/26, 296/6655/26, 296/6637/26, 296/6633/26, 296/6650/26, 296/6630/26, 296/6648/26, 296/6654/26, 296/6679/26, 296/6645/26, 296/6674/26, 296/6663/26, 296/6664/26, 296/6653/26, 296/6678/26, 296/6658/26, 296/6662/26, 296/6659/26, 296/6636/26, 296/6643/26, 296/6652/26, 296/6672/26, 296/6644/26, 296/6651/26 відносно ОСОБА_1 ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП об`єднані в одне провадження та присвоєно об`єднаній справі №296/6621/26 (№3/296/1545/26).
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, № № 357, 356, 358, 360, 362, 364, 366, 368, 370, 372, 374, 376, 378, 380, 382, 384,386, 390, 392, 394, 396, 398, 400, 402, 404, 406, 408, 410,412, 414, 416,418, 420, 422, 359,361, 363, 365, 367, 369, 371, 373, 375, 377, 379, 381, 383, 385,387, 388, 389, 391, 393, 395, 397, 399,401, 403,405, 407,409,411, 413, 415, 417, 419, 421, 423 від 29.05.2026, ОСОБА_1 , будучи у період з 02.01.2020 по теперішній час медичним директором комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради, та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, порушив вимоги ст. 28 Закону щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Так, наказом директора КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради від 02.01.2020 року за № 2 «Про переведення працівників КУ «Житомирський обласний центр крові» Житомирської обласної ради в КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради» ОСОБА_1 переведено на посаду медичного директора КНП «Обласний центр крові» ЖОР.
Наказом директора КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради від 13.01.2022 №8-ос медичному директору ОСОБА_1 з 13.01.2022 надано сумісництво на 0,25 ставки на посаді лікаря-трансфузіолога.
Додатково наказом директора КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради від 24.07.2023 № 151-ос ОСОБА_1 прийнято на посаду лікаря-трасфузіолога на 0,25 ставки за внутрішнім сумісництвом.
Розпорядженням голови Житомирської обласної ради «Про покладання виконання обов`язків директора на ОСОБА_1 » № 285-К від 31.07.2023 виконання обов`язків директора КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради покладено на медичного директора ОСОБА_1 , тимчасово з 31.07.2023 до спливу дванадцяти місячного строку після припинення чи скасування воєнного стану або до призначення на цю посаду керівника.
Розпорядженням голови Житомирської обласної ради «Про припинення виконання обов`язків директора ОСОБА_1 » № 64-К від 09.02.2026 припинено виконання обов`язків директора КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради медичним директором ОСОБА_1 з 09.02.2026.
Згідно зі Статутом комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради, затвердженого рішенням Житомирської обласної ради № 683 від 07.03.2024, підприємство є юридичною особою публічного права (пункт 4.1 Статуту).
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію Закон, зокрема підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону, передбачено його розповсюдження на посадових осіб юридичних осіб публічного права.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до п. п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1. 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до вищезазначеного Статуту КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради управління підприємством від імені територіальних громад сіл, селищ, міст області здійснює Орган управління майном у встановленому ним порядку (п. 7.1. Статуту); поточне керівництво (оперативне управління) Підприємством здійснює керівник Підприємства директор, який призначається на посаду та звільняється з неї відповідно до діючого законодавства (п. 7.3. Статуту); директор Підприємства діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах з іншими місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності й делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки (п. 7.9.1. Статуту); у межах своєї компетенції відає накази та інші акти, дає вказівки, обов`язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства (п. 7.9.7 Статуту); у разі відсутності директора Підприємства або неможливості виконувати свої обов`язки з інших причин, його обов`язки виконує заступник директора функціональними (посадовими) чи інша особа згідно з обов`язками (п. 7.12. Статуту); директор підприємства розробляє, затверджує форми й системи оплати праці, встановлює розміри посадових окладів працівників Підприємства встановленому порядку, встановлює працівникам Підприємства премії, винагороди, надбавки й доплати на умовах, передбачених колективним договором (у разі його укладання) та законодавством України (п. 7.9.15. Статуту).
Відповідно до посадової інструкції медичного директора, затвердженої директором КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради, медичний директор КНП «Обласний центр крові» безпосередньо підпорядковується директору (п.п. 1.3., 7.1. Інструкції).
Колективним договором КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради на 2020 2025 роки схваленого зборами трудового колективу (протокол №1 від 31.01.2020) встановлено, що роботодавець зобов`язується встановлювати працівникам Закладу надбавки на рівні не нижчому за визначені зокрема Постановою КМУ № 1298 від 30.08.2002 (пункт 4.1.2).
Відповідно до змін та доповнень до Колективного договору КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради на 2020-2025 схвалених зборами трудового колективу (Протокол №1 від 15.02.2022), з метою дотримання мінімальних гарантій щодо оплати праці медичним працівникам, передбачених чинним законодавством, надати право роботодавцю встановлювати розмір надбавок до посадового окладу, у межах фонду оплати праці, понад розмір визначений Постановою КМУ від 30.08.2002 № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», Наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров`я України «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров`я та установ соціального захисту населення» №308/519 від 05.10.2005 (доповнено п. 4.1.13 Колективного договору).
Згідно з постановою КМУ № 1298 від 30.08.2002 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» надбавка за складність, напруженість у роботі встановлюється у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки).
Постановою КМУ від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров`я» встановлено, що для досягнення розміру нарахованої заробітної плати, передбаченого абзацами третім і четвертим п.п. 1 п. 1 Постанови, та диференціації заробітної плати в межах наявного фонду оплати праці граничний розмір надбавок, передбачених у підпункті "а" підпункту 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1699), може бути збільшений медичним, фармацевтичним працівникам та фахівцям з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров`я (абзац 6 п.п. 1 п. 1 Постанови).
Встановлено, що 23.07.2024 медичний директор комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради ОСОБА_1 виконуючи обов`язки директора Підприємства, видала та підписала наказ за № 259-к/тр, яким за складність та напруженість у роботі в період часу з 01.07.2024 по 31.07.2024, встановила надбавку медичним працівникам Підприємства, зокрема собі особисто за посадою за сумісництвом, як лікарю-трансфузіологу КНП Обласний центр крові» ЖОР, у розмірі 4220,32 грн.
При підписанні вказаного наказу, ОСОБА_1 мала приватний інтерес, а саме поліпшення свого матеріального стану.
Таким чином, в ОСОБА_1 , перед видачею та підписанням вказаного наказу, виник реальний конфлікт інтересів, а саме суперечність між її приватним інтересом, обумовлений службовими повноваженнями, що полягав у встановленні надбавки у вигляді грошових коштів собі особисто як лікарю-трансфузіологу та повноваженнями директора Центру, що вплинуло на її об`єктивність та неупередженість при підписанні наказу про встановлення надбавки собі особисто.
Пунктом 2.4 Методичних рекомендацій НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції зазначено, що навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об`єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган. під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно.
Відповідно до листа Житомирської обласної ради № р-5-21/283 від 25.03.2026, ОСОБА_1 не зверталась у Житомирську обласну раду за погодженням встановлення надбавок та доплат собі особисто як медичному директору центру та як лікарю-трансфузіологу центру. Окрім того, ОСОБА_1 з повідомленнями про виникнення у неї реального чи час видачі наказів, якими потенційного конфлікту інтересів встановлювала собі надбавки до посадових окладів в період з 01.06.2024 по 01.01.2026 до Житомирської обласної ради не зверталась.
Таким чином, медичний директор комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради ОСОБА_1 виконуючи обов`язки директора центру, не вжила заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, видала та підписала в умовах реального конфлікту інтересів накази № 259-к/тр від 23.07.2024, 259-к/тр від 23.07.2024, 259-к/тр від 23.07.2024, 310-к/тр від 27.08.2024, 310-к/тр від 27.08.2024, 353-к/тр від 26.09.2024, 353-к/тр від 26.09.2024, 359-к/тр від 29.10.2024, 395-к/тр від 29.10.2024, 432-к/тр від 26.11.2024, 432-к/тр від 26.11.2024, 461-к/тр від 24.12.2024, 461-к/тр від 24.12.2024, 43-к/тр від 27.01.2025, 43-к/тр від 27.01.2025, 71-к/тр від 24.02.2025, 71-к/тр від 24.02.2025, 96-к/тр від 26.03.2025, 126-к/тр від 24.04.2025, 126-к/тр від 24.04.2025, 162-к/тр від 23.05.2025, 162-к/тр від 23.05.2025, 213-к/тр від 25.06.2025, 213-к/тр від 25.06.2025, 254-к/тр від 24.07.2025, 254-к/тр від 24.07.2025,254-к/тр від 24.07.2025, 303-к/тр від 25.08.2025, 303-к/тр від 25.08.2025, 303-к/тр від 25.08.2025,343-к/тр від 24.09.2025,343-к/тр від 24.09.2025, 411-к/тр від 26.11.2025, 411-к/тр від 26.11.2025, 449-к/тр від 23.12.2025, 449-к/тр від 23.12.2025, 259-к/тр від 23.07.2024, 310-к/тр від 27.08.2024, 310-к/тр від 27.08.2024, 353-к/тр від 26.09.2024, 353-к/тр від 26.09.2024, 353-к/тр від 26.09.2024, 395-к/тр від 29.10.2024, 395-к/тр від 29.10.2024, 432-к/тр від 26.11.2024, 461-к/тр від 24.12.2024, 43-к/тр від 27.01.2025, 71-к/тр від 24.02.2025, 93-к/тр від 26.03.2025, 126-к/тр від 24.04.2025, 162-к/тр від 23.05.2025, 213-к/тр від 26.06.2025, 254-к/тр від 24.07.2025, 303-к/тр від 25.08.2025, 343-к/тр від 24.09.2025, 411-к/тр від 26.11.2025, 449-к/тр від 23.12.2025, якими встановила собі особисто, як лікарю-трансфузіологу, надбавку, чим порушила вимоги, передбачені п.2,3 ч.1 ст.28 Закону та вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративних правопорушень, підтримала, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП. В порядку ч. 1 ст. 250 КУпАП надала письмовий висновок.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що не знімає з себе відповідальності за вчинене. Невжиття заходів щодо усунення реального конфлікту інтересів мало місце через необізнаність із законодавством.
Судом досліджено письмові докази, долучені до матеріалів справи про адміністративне правопорушення, а саме:
- протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, № № 357, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 29.05.2026, за ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП;
- запит УСР в Житомирській області до КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради від 04.03.2026 про надання інформації, зокрема, щодо статуту колективного договору з додатками комунального закладу дійсних станом на 2024, 2025, 2026 роки, наказів (розпорядження) про призначення ОСОБА_1 , наказів про звільнення з посади медичного директора, наказів про покладення обов`язків, посадових інструкцій, ознайомлення з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції», списків працівників, наказів на преміювання;
- відповідь КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради від 23.07.2024 №259-4 до УСР в Житомирській області з додатками;
- лист про нарахування стимулюючих виплат ОСОБА_1 ;
- наказ № 2 «Про переведення працівників КУ «Житомирський обласний центр крові» ЖОР в КНП «Обласний центр крові» ЖОР від 02.01.2020, яким ОСОБА_1 переведено на посаду медичного директора;
- наказ №8-ос від 13.01.2022 про надання сумісництва яким з 13.01.2022 медичному директору ОСОБА_1 надано сумісництво 0,25 ставки на посаді лікаря-трансфузіолога відділу організації й трансфузіологічної допомоги;
- витяг з наказу №151-ос від 24.07.2023 року про прийняття на роботу ОСОБА_1 ;
- розпорядження голови обласної ради від 31.07.2023 №285-К про покладення виконання обов`язків директора на ОСОБА_1 ;
- наказ КНП «Обласного центру крові» ЖОР №166-ос від 31.07.2023 про покладання виконання обов`язків директора на А.Островську;
- розпорядження голови обласної ради від 09.02.2026 №64-К про припинення виконання обов`язків директора на ОСОБА_1 ;
- наказ КНП «Обласного центру крові» ЖОР №20-к від 09.02.2026 про припинення виконання обов`язків директора на А.Островською;
- посадова інструкція медичного директора;
-посадова інструкція лікаря-трансфузіолога відділу організації та трансфузіологічної допомоги за внутрішнім сумісництвом ОСОБА_1 ;
- статут КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради, затверджений рішенням Житомирської обласної ради від 07.03.2024 № 683, відповідно до якого підприємство є юридичною особою, веде самостійний баланс, має рахунки в установах банків, в органах Державної казначейської служби України, круглу печатку, штампи бланки з власними реквізитами, іншу атрибутику юридичної особи;
- колективний договір, схвалений зборами трудового колективу КНП «Обласний центр крові» ЖОР Протокол №1 від 31.01.2020;
- перелік посад яким передбачено надання перерви для відпочинку та харчування;
- тривалість (на підставі атестації робочих місць за умовами праці);
- перелік посад і професій працівників, яким надається додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів;
- перелік робіт за умовами виробництва, перерву для відпочинку і харчування встановити неможливо;
- перелік категорій працівників. Що мають право на надання відпустки у зручний для них час;
- схема тарифних розрядів працівників КНП «Обласний центр крові» ЖОР;
- перелік робіт на яких установлюється доплата в розмірі від 10% - 60% посадового окладу у зв`язку зі шкідливими й важкими умовами праці;
- положення про преміювання працівників;
- перелік порушень, за які окремі працівники можуть позбавлятись премії частково або повністю;
- склад комісії з розподілу премії;
- склад спільної комісії з контролю за виконанням колективного договору;
- перелік осіб, відповідальних за виконання норм і положень колективного договору;
- зміни та доповнення до колективного договору на 2021-2025 роки;
- колективний договір, схвалений зборами трудового колективу КНП «Обласний центр крові» ЖОР Протокол №3 від 08.08.2025 на 2025-2030 роки;
- перелік посад, яким передбачено надання перерви для відпочинку та харчування;
- тривалість робочого тижня;
- перелік посад і професій працівників, яким надається додаткова відпустка тривалістю до 7 календарних днів;
- перелік робіт де за умовами виробництва, перерву для відпочинку і харчування встановити неможливо;
- перелік категорій працівників, що мають право на надання відпустки у зручний для них час;
- схема тарифних розрядів працівників КНП «Обласний центр крові» ЖОР;
- положення про преміювання;
- склад комісії з контролю за виконанням колективного договору;
- акт про виконання норм та положень колективного договору, укладеного на 2025-2030 роки;
- перелік осіб, відповідальних за виконання норм і положень колективного договору;
- зміни та доповнення до колективного договору;
- зміни та доповнення до колективного договору на 2025-2030 роки;
- рішення ЖОР 21 сесії 8 скликання від 26.09.2024 №789 про Положення про преміювання керівників КНП галузі охорони здоров`я, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області;
- положення про преміювання керівників комунальних некомерційних підприємств галузі охорони здоров`я, які перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Житомирської області;
- показники преміювання керівників КНП галузі охорони здоров`я, які перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Житомирської області;
- показники преміювання керівників КНП галузі охорони здоров`я, які перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Житомирської області;
- показники преміювання керівників КНП галузі охорони здоров`я, які перебувають у спільній власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Житомирської області, додаток №1 до Положення №851;
- граничні показники розміру оплати праці керівників КНП галузі охорони здоров`я;
- розпорядження голови обласної ради від 01.04.2025 №112-К;
- розпорядження голови обласної ради від 28.07.2025 №347-К;
- розпорядження голови обласної ради від 11.11.2025 №622-К
- рапортом оперуповноваженого УСР в Житомирській області ДСР НПУ капітана поліції А.Здоренка від 29.05.2026.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку учасників судового провадження, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП з наступних підстав.
Відповідальність за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП настає за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Частиною другою ст. 172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Приміткою до зазначеної норми КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Як вбачається з матеріалів об`єднаної справи про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 з 02.01.2020 по теперішній час являється медичним директором КНП «Обласний центр крові» ЖОР.
Згідно з підпунктом «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону особами, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права.
Відповідно до ст. 81 Цивільного кодексу КНП «Обласний центр крові» ЖОР є юридичною особою публічного права.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Пунктом 2 примітки до ст. 172-7 КУпАП визначено, що під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Невід`ємною складовою конфлікту інтересів є службові/представницькі повноваження та вплив (можливість впливу) приватного інтересу на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій під час реалізації таких повноважень.
Відповідно до п. 2.4 Методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» від 21.10.2022 № 13, суперечність між приватним інтересом та повноваженнями полягає в тому, що, з одного боку, в особи наявний приватний інтерес (майновий або немайновий), а з іншого, особа, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має виконувати свої службові обов`язки в інтересах держави, територіальної громади, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу.
Тому навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об`єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.
У ході судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді медичного директора КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради, видавала та підписувала накази якими за складність та напруженість у роботі встановлювала надбавку медичним працівникам Підприємства, зокрема собі особисто за посадою за сумісництвом, як лікарю-трансфузіологу КНП «Обласний центр крові» ЖОР.
Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Однак у порушення зазначених вимог Закону ОСОБА_1 не вживались заходи щодо недопущення та врегулювання конфлікту інтересів. Відповідні повідомлення про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час прийняття рішень (наказів) про преміювання близьких осіб до Житомирської обласної ради не зверталась.
Як наслідок, уповноваженими органами чи посадовими особами заходи щодо врегулювання реального конфлікту інтересів, який виник у ОСОБА_1 не вживались.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Враховуючи, що ОСОБА_1 фактично реалізувала свої повноваження шляхом видачі наказів про встановлення надбавок для себе, що викликало суперечність між її повноваженнями та приватним інтересом, суд вважає, що остання діяла в умовах реального конфлікту інтересів.
З урахуванням викладеного, суд доходить висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Враховуючи значну кількість протиправних дій, вчинених ОСОБА_1 , та складених відносно неї протоколів, а також, що вчинені ОСОБА_1 правопорушення пов`язані з корупцією, суд не вбачає підстав для звільнення останньої від адміністративної відповідальності у зв`язку із малозначністю.
Частиною 2 статті 36 КУпАП визначено, що якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення з-поміж вчинених.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі в межах санкції, передбаченої ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, оскільки зазначене правопорушення є більш серйозним з-поміж вчинених ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір в розмірі, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2026 році 3328 грн).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов`язаного з корупцією, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Житомирській області;/Житомир обл./21081100; Код отримувача: 37976485; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)Код банку отримувача: 899998; Рахунок отримувача UА228999980313090106000006797; Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави, в особі ДСА України, судовий збір в розмірі 665 грн 60 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 (п`ятнадцять) днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.
Cуддя А. Е. Дідоренко