Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/10542/26-п
П ОС Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 березня 2026 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Надежденка С.В., розглянувши в режимі відеоконференцзв`язку матеріали, які надійшли Донецького управління Департаменту внутрішньої безпеки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 вчинила 2 епізоди корупційних адміністративних правопорушень за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 (протокол № 15-2026 від 16.02.2026), перебуваючи на посаді начальника чергової зміни оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Донецькій області у званні капітана служби цивільного захисту, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію при звільненні за 2023 рік за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2023 по 30.06.2023) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність.
15.08.2014 ОСОБА_1 склала Присягу працівника служби цивільного захисту.
Так, наказом ГУ ДСНС України у Донецькій області від 30.06.2016 № 252 ОСОБА_1 призначено на посаду начальника чергової зміни Оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Донецькій області з 01.07.2016 року.
ОСОБА_1 , будучи працівником служби цивільного захисту, відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» є суб?єктом декларування та суб?єктом відповідальності за корупційні або пов?язані з корупцією правопорушення.
Окрім того, 14.08.2020 наказом № 91 о/с ОСОБА_1 присвоєно чергове спеціальне звання капітан служби цивільного захисту.
Відповідно до п. 6 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, затвердженого Постановою КМУ № 593 від 11.07.2013, особи начальницького складу служби цивільного захисту є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюються дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Наказом № 290-НК/50 ГУ ДСНС України у Донецькій області від 29.06.2023 начальника чергової зміни Оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Донецький області капітана служби цивільного захисту ОСОБА_1 звільнено зі служби цивільного захисту з 30.06.2023 відповідно до підпункту 8 пункту 176 «Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу» (у зв?язку із вчиненням проступку, не сумісного з подальшим проходженням служби цивільного захисту).
Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"'ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Так, ОСОБА_1 , 10.09.2024 о 23 год. 01 хв. подала декларацію при звільненні за 2023 рік за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2023 по 30.06.2023) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, яку відповідно до абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII повинна була подати до 29.07.2023, подала 10.09.2024, а отже несвоєчасно.
Крім того, ОСОБА_1 (протокол № 16-2026 від 16.02.2026), яка перебувала на посаді начальника чергової зміни оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Донецькій області у званні капітана служби цивільного захисту, несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію після звільнення за 2023 рік за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2023 по 31.12.2023) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за аналогічних обставин.
Так, ОСОБА_1 , 10.09.2024 о 23 год. 13 хв. подала щорічну декларацію після звільнення за 2023 рік (з 01.01.2023 по 31.12.2023) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність, яку відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700-VII повинна була подати до 01.04.2024, подала 10.09.2024, а отже несвоєчасно.
Вказані правопорушення вчинено 10.09.2024.
Датою виявлення правопорушень є 16.02.2026.
В судовому засіданніОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин двох епізодів невчасного подання нею декларацій, визнала повністю, підтримала письмові пояснення, які містяться в матеріалах справи від 16.02.2026.
Прокурор Надежденко С.В. в судовому засіданні підтримав протоколи про адміністративне правопорушення, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційних адміністративних правопорушень, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколів про адміністративні правопорушення № 15-2026 від 16.02.2026 та № 16-2026 від 16.02.2026, усними поясненням ОСОБА_1 в судовому засіданні та письмовими поясненнями у матеріалах справи по обставинам двох епізодів, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.
З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, її щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.
На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст. 283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя К.Е. Константінова