Єдиний державний реєстр судових рішень Провадження №3/748/750/26
Єдиний унікальний № 748/1921/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2026 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Хоменко Л.В.,
за участю секретаря судового засідання Базарної М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора КП «Єдність» Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району та області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
за участю прокурора Семенця О.І.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора комунального підприємства «Єдність» Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року (далі - Закон) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 14 травня 2026 року, хоча зобов`язаний був подати не пізніше 31 березня 2025 року, чим скоїв адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора комунального підприємства «Єдність» Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року (далі - Закон) суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік, за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 14.05.2026, хоча зобов`язаний був подати не пізніше 31 березня 2026 року, чим скоїв адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушень визнав, підтвердив обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Суду зазначив, що не володів інформацією, що йому необхідно подавати декларацію за 2024 та 2025 роки, поважних причин для невчасного подання декларації не мав.
Прокурор зазначив, що на підставі наявних в матеріалах справи доказів, у діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до рішення сьомої сесії восьмого скликання (позачергової) Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області від 28 квітня 2021 року, затверджено статут в новій редакції комунального підприємства «Єдність» вищезазначеної ради.
Згідно п. 1 загального положення засновниками Підприємства є Михайло-Коцюбинська селищна рада Чернігівської області Чернігівської області, підприємство являється юридичною особою.
Згідно розпорядження Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівської області Чернігівського району Чернігівської області № 90 від 05 травня 2021 року, призначено ОСОБА_1 з 05 травня 2021року на посаду директора комунального підприємства «Єдність» вказаної ради як такого, що пройшов за конкурсом з посадовим окладом згідно штатного розпису та 05 травня 2021 року з ним укладено контракт.
Таким чином, ОСОБА_1 , який обіймає посаду директора комунального підприємства «Єдність» Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області, у відповідності до пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, яку подав ОСОБА_1 , зареєстровано в Реєстрі лише 14 травня 2026 року о 20 год. 58 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://public.nazk.gov.ua).
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік, яку подав ОСОБА_1 , зареєстровано в Реєстрі лише 14 травня 2026 року о 21 год. 44 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://public.nazk.gov.ua).
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України від 20 вересня 2023 року № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким передбачено відновлення декларування.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
З огляду на викладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік та за 2025 рік.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення, пов`язаних з корупцією № 204/2026, № 205/2026 від 25 травня 2026 року, які є документами, що офіційно засвідчують факт вчинення неправомірних дій, і є одним із джерел доказів, копією особової картки працівника, копією рішення Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району та області від 28 квітня 2021 року, копією статуту КП «Єдність», копією розпорядження Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району та області № 80 від 15 квітня 2021 року, копією розпорядження Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району та області №90 від 5 травня 2021 року, копією контракту від 16 квітня 2021 року, копією контракту від 5 травня 2021 року, копіями додаткових угод до контракту №1 від 5 травня 2022 року, №2 від 5 травня 2023 року, №3 від 3 травня 2024 року, №4 від 5 травня 2025 року, №5 від 5 травня 2026 року, копією письмових пояснень ОСОБА_1 від 15.05.2026 року, витягами з веб-сайту Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району та області, витягами з веб-сайту НАЗК, які знаходяться в матеріалах справи.
Статтею 172-6 ч.1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи обставини вчиненого, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих покарання обставин, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення з урахуванням положень ст.36 КУпАП у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штраф.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
До суду надійшло дві справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП - єдиний унікальний№748/1921/26 (провадження №3/748/750/26) та єдиний унікальний №748/1922/26 (провадження 3/748/751/26).
На підставі ст. 36 КУпАП зазначені справи підлягають об`єднанню в одне провадження з присвоєнням єдиного унікального №748/1921/26 (провадження №3/748/750/26).
На підставі викладеного, керуючись ст.40-1, ст.172-6 ч.1, ст.ст. 221, 245-249, 276- 295 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Справу єдиний унікальний №748/1921/26 (провадження №3/748/750/26) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП та справу №748/1922/26 (провадження №3/748/751/26) про притягнення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП, об`єднати в одне провадження та присвоїти №748/1921/26 (провадження №3/748/750/26).
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Реквізити сплати штрафів і інших санкцій: Отримувач ГУК у Черн.р-ні/Чернігів.р-н/21081100; код ЄДРПОУ 37972475; рахунок - № UA678999980313000106000025522; банк одержувача Казначейство України (ЕАП); найменування коду класифікації доходів бюджету адміністративні штрафи та інші санкції, 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 грн (код ЄДРПОУ: 37993783, ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: стягнення судового збору).
Оригінал квитанції про сплату штрафу необхідно надати Чернігівському районному суду або направити поштою за адресою: м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 4.
Роз`яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження або опротестування не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Л.В. Хоменко