Ухвала суду № 137864711, 30.06.2026, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
30.06.2026
Номер справи
686/19220/26
Номер документу
137864711
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 686/19220/26

Провадження № 1-кс/686/6599/26

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2026 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , захисника адвоката ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_4 про відсторонення від посади відносно

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у кримінальному провадженні №42022242250000009,

ВСТАНОВИВ:

28.06.2026 року Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду з клопотанням про відсторонення підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від займаної начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, строком на 60 днів, посилаючись на те, що перебування на вказаній посаді під час провадження досудового розслідування, підозрюваний ОСОБА_6 може мати можливість особисто чи/або при спілкуванні з іншими працівниками зможе впливати на свідків, експертів, інших учасників провадження, з метою зміни ними показань, а також те, що всі обставини ще до кінця не дослідженні. Також, на даний час не вилучено документи, які мають значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, та є достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуваючи на посаді може знищити такі документи, чи якимось чином спотворити їх зміст чи приховати такі документи, як особисто так і через інших працівників, продовжувати злочинну діяльність.

Заслухавши думку прокурора, який підтримав клопотання, підозрюваного та його захисника, які заперечили щодо задоволення клопотання, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Досудовим розслідуванням встановлено, що Відповідно до розпорядження виконавчого комітету Нетішинської міської ради №420/2018-рк від 19.10.2018 «Про призначення ОСОБА_6 », ОСОБА_6 призначено на посаду начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради (код ЄДРПОУ: 25399231, місцезнаходження: 30100, Хмельницька область, Шепетівський район, м. Нетішин, вул. Шевченка, 1) від 19.10.2018, останньому присвоєний 11 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах п`ятої категорії посад.

Згідно п.1.3.3 Посадової інструкції начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_6 , затвердженої 19.10.2018, посада начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради належить до 5 категорії посад служби в органах місцевого самоврядування, у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та іншими законодавчими актами, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, розпорядженнями голови Хмельницької обласної державної адміністрації, регламентом виконавчого комітету Нетішинської міської ради, розпорядженням міського голови, рішеннями Нетішинської міської ради та її виконавчого комітету, положеннями про управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та посадовою інструкцією.

Згідно п.1.3.4 посадової інструкції начальник управління повинен знати і вміти правильно застосовувати Конституцію України, Закони України «Про місцеве самоврядування», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про запобігання корупції», інші акти законодавства, нормативні документи, що стосуються служби в органах місцевого самоврядування, інші законодавчі, нормативні та інструктивно-методичні документи, що стосуються сфери будівництва.

Згідно п.2.2. посадової інструкції начальник управління здійснює керівництво діяльністю управління, розподіляє обов`язки між працівниками, контролює їх роботу.

Згідно п.2.3. посадової інструкції начальник управління забезпечує реалізацію державної політики у сфері будівництва при виконанні функцій замовника.

Згідно п.2.4. посадової інструкції начальник управління організовує будівництво об`єктів комунальної власності та забезпечує контроль за ефективним використанням капітальних вкладень, що спрямовується на цю мету;

Згідно п.2.6. посадової інструкції начальник управління організовує тендерні торги на закупівлю робіт, послуг і товарів, у межах делегованих йому повноважень, з метою ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на будівництво об`єктів комунальної власності.

Згідно п.2.8. посадової інструкції начальник управління у межах своїх повноважень видає накази, укладає договори, контракти, угоди, організовує і контролює їх виконання.

Згідно п.2.9. посадової інструкції начальник управління призначає на посади та звільняє з посад працівників управління.

Згідно п.3.15. посадової інструкції начальник управління має право розпоряджатися коштами, що передбачені у вартості будівництва об`єктів на здійснення функцій замовника та коштами, що надходять від іншої діяльності відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до п. 1 примітки до ст. 364 КК України, службовими особами у статтях 364, 368, 368-5, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Враховуючи вищевикладене, начальник управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_6 являється особою, яка постійно обіймає в органі місцевого самоврядування посаду, пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій та з урахуванням примітки 1 до ст. 364 КК України та ч. 3 ст. 18 КК України являється службовою особою.

Таким чином, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради зобов`язаний діяти відповідно до вимог ст.19 Конституції України, згідно якої посадові особи органів місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

При цьому ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, діючи за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_7 , усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, що виразилися в умисному, всупереч інтересам служби та в інтересах іншої юридичної особи ПрАТ «Укрсталь Конструкція», підписанні офіційних документів та прийнятті робіт по об`єкту «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» (ДК021:2015: 45221000-2 Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів) до договору підряду № 9 від 02.03.2020 на загальну суму 4 222 044,049 грн, які виконані не в повному обсязі, неналежної якості та з порушенням вимог затвердженої проєктної документації, яке проявилося в завищенні фактичних обсягів та вартості виконаних будівельних робіт, незабезпеченні будівельного підйому прогонової будови мосту під час монтажу, що є причиною наявності надлишкового прогину прогонової споруди, яка не підлягає експлуатації та потребує виправлення відхилень, що спричинило тяжкі наслідки, вчинив кримінальне правопорушення (злочин), передбачений ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб) за наступних обставин.

Так, 20.02.2020 між Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради (код ЄДРПОУ 40388924, зареєстровано за адресою: 30100, Україна, Хмельницька обл., місто Нетішин, вулиця Шевченка, будинок 1), в якості замовника та Приватним акціонерним товариством «Укрсталь Конструкція» (код ЄДРПОУ 01412868, зареєстровано за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Архітектора Городецького, буд. 11-в) в якості підрядника, укладено договір підряду № 9 від 20.02.2020 на виконання робіт об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» (ДК021:2015: 45221000-2 Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів) на суму 6 490 142, 34 грн.

Згідно п. 1.1 договору замовник доручає, а підрядник бере на себе зобов`язання своїми силами та засобами, в порядку та на умовах визначених даним Договором, виконати та здати в установлений строк роботи по об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» (ДК021:2015: 45221000-2 Будівництво мостів і тунелів, шахт і метрополітенів).

Згідно п. п. 1.2, 1.3 договору, замовник приймає від підрядника закінчені роботи та оплачує їх у відповідності з умовами даного Договору. Роботи проводяться у відповідності до затвердженої проектної документації.

Пунктом 2.3 договору, встановлено, що роботи, передбачені цим договором, виконуються з матеріалів підрядника.

Пунктом 4.1 договору, встановлено, що оплата вартості виконаних робіт, проводиться шляхом застосування проміжних платежів та кінцевого розрахунку на підставі Актів приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в та довідок про вартість виконаних будівельних робіт за формою КБ-3, підписаних сторонами, з обов`язковим попереднім погодженням із службовою технічного нагляду, при умові надходження коштів з бюджету на рахунок замовника.

Пунктом 5.4 договору, встановлено, що підрядник протягом 3 днів після закінчення певного обсягу робіт надає акт приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в на перевірку до визначеної замовником служби технічного нагляду для здійснення технічного нагляду і контролю за проведенням, якістю, вартістю та обсягом виконання робіт.

Пунктом 5.5 договору, встановлено, що підрядник направляє замовнику перевірений та підписаний у служби технічного нагляду акт приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в та довідку про вартість виконаних будівельних робіт за формою КБ-3, які замовник зобов`язаний підписати і направити підряднику або надати вмотивовану відмову від підписання акту протягом 10-ти календарних днів з моменту отримання документів від підрядника.

Пунктом 5.6 договору, встановлено, що у випадку мотивованої відмови замовника від підписання акту, сторони складають двосторонній акт з переліком встановлених недоліків та необхідних доопрацювань, які виконуються за рахунок підрядника.

Згідно п. 7.1-7.3, підрядник зобов`язаний забезпечити виконання робіт згідно з календарним графіком виконання робіт. Підрядник зобов`язаний надати Замовнику проект виконання робіт (ПІВР), відповідно до пункту 5.3 ДБН А.3.1-3-2016 «Організація будівельного виробництва». Підрядник зобов`язаний у письмовому вигляді повідомляти Замовника у випадку, якщо сповільнення виконання робіт порівняно з графіком буде становити більше 5 (п`яти) календарних днів. Якщо порушення строків виконання робіт виникло з вини Підрядника, останній одночасно із уточненням Календарного графіка виконання робіт зобов`язаний розробити заходи з усунення затримання виконання робіт.

Згідно п. 7.7, представники замовника і підрядника (особи, призначені відповідальними за організацію та/або виконання робіт за договором) регулярно, щотижня, в час, погоджений сторонами, проводять на місці виконання робіт координаційні наради з метою вирішення питань, які виникатимуть в процесі реалізації договору, або вирішують ці питання в робочому порядку.

Пунктом 7.8.1 договору встановлено, що з метою виконання своїх зобов`язань, передбачених умовами договору, підрядник залучить для виконання робіт таких технічних спеціалістів, кваліфікація, досвід і компетенція яких дозволить їм здійснювати відповідний нагляд за дорученими їм завданнями, а також кваліфіковану робочу силу, необхідну для відповідного і своєчасного виконання робіт.

Пунктом 8.1.1-8.1.5 договору встановлено, що замовник має право здійснювати технічний нагляд і контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання робіт протягом усього періоду виконання робіт на об`єкті не втручаючись у оперативно-господарську діяльність підрядника.

При здійсненні контролю, разом із представниками авторського та технічного нагляду, проводити випробування та заміри, отримувати від підрядника усю необхідну документацію (загальний журнал робіт, спеціальні журнали окремих видів робіт, акти на закриття прихованих робіт, акти проміжного прийняття відповідальних конструкцій, виконавчі схеми, документи щодо випробувань та лабораторного контролю матеріалів та конструкцій акти випробування устаткування, інженерних схем, мереж та обладнання, інша документація, передбачена нормативними документами на виконання конкретного виду будівельних робіт, сертифікати якості, паспорти, документи, що підтверджують гарантійні терміни експлуатації, фотофіксацію етапів виконання робіт (за необхідності) тощо) на будь-якому етапі виконанні робіт та після завершення їх виконання.

Пунктом 8.1.10 договору встановлено, що замовник має право відмовитися від прийняття закінчених робіт (об`єкта) у разі виявлення недоліків, які виключають можливість їх (його) використання відповідно до мети, зазначеної у проектній документації та договорі, і не можуть бути усуненні підрядником, замовником або третьою особою.

В подальшому, 02.03.2020 між Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, в якості замовника та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_7 , в якості виконавця, укладено договір №15 від 02.03.2020 на виконання робіт по технічному нагляду за об`єктом: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області».

Відповідно до п.3.1.1 договору виконавець зобов`язаний проводити перевірку документів, які підтверджують якісні характеристики конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання, що використовуються під час виконання підрядних робіт, документів, що відображають результати лабораторних досліджень, випробувань, паспорта, сертифіката, тощо, відповідності виконаних підрядних робіт, конструкцій, виробів, матеріалів та обладнання проектним рішенням, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов та інших нормативних документів; відповідності обсягів та якості виконаних робіт проектно-кошторисній документації; виконання підрядником вказівко приписів, виданих за результатами технічного нагляду, державного архітектурно-будівельного контролю та державного нагляду.

Відповідно до п.3.1.6 договору виконавець зобов`язаний письмово повідомляти замовника та підрядника про невідповідність виробів, матеріалів та обладнання вимогам нормативних документів в журналах робіт.

Відповідно до п.3.1.7 договору виконавець зобов`язаний проводити роботи протягом усього часу виконання підрядних робіт. При відсутності недоліків виконання підрядних робіт підписувати акти виконаних робіт за формою КБ-2в.

Відповідно до п.3.1.11 договору виконавець зобов`язаний у разі виявлення відхилень від проектних рішень, допущених під час виконання підрядних робіт на об`єкті та відмови підрядника їх усувати, повідомляти про це замовнику і відповідній інспекції державного архітектурно-будівельного контролю для вживання заходів відповідно до законодавства.

Надалі, у ході здійснення підготовки до виконання будівельних робіт ПрАТ «Укрсталь Конструкція», після ознайомлення із проектною документацією об`єкта: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області», 11.03.2020 направлено лист керівнику Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_6 у тому числі щодо відсутності у проєктній документації будівельного підйому в прогоновій частині мосту, який 12.03.2020 ОСОБА_6 направлено до проєктної організації ТОВ «Архідельта».

У зв`язку з цим, 17.03.2020 проєктною організацією ТОВ «Архідельта» надано Управлінню капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради аркуш виготовлення прогонової частини мосту із врахуванням будівельного підйому (аркуш КМ-5), який також направлено підряднику для використання в роботі.

Таким чином, службові особи Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та ПрАТ «Укрсталь Конструкція» достовірно знали та усвідомлювали, що роботи за Договором підряду № 9 від 02.03.2020 на об`єкті: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» повинні бути виконані із влаштуванням будівельного підйому (аркуш КМ-5).

Після підписання договору підряду № 9 від 20.02.2020 та договору на здійснення технічного нагляду № 15 від 02.03.2020, більш точний час досудовим розслідування не встановлено, між ОСОБА_6 та ОСОБА_7 виник спільний злочинний умисел на зловживання своїм службовим становищем, тобто використання службового становища всупереч інтересам служби, з метою одержання неправомірної вигоди для ПрАТ «Укрсталь Конструкція».

Відповідно до Національного стандарту «Правила визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, затвердженого наказом Мінрегіону України від 05.07.2013 № 293 (чинне до 01.11.2021) при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведення взаєморозрахунків за виконанні роботи по об`єктах будівництва, зведення яких здійснюється за рахунок державних коштів, застосовуються примірні форми первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3).

Статтею 1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що стандарт установлює основні правила визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам`яток архітектури та містобудування. Цей стандарт носить обов`язковий характер при визначенні вартості будівництва об`єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ і організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії .

Пунктом 6.4.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що за твердої договірної ціни взаєморозрахунки проводяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні.

Пунктом 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» передбачено, що прямі витрати при визначенні вартості виконаних робіт розраховуються на підставі нормативних витрат трудових, матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт.

Так, не пізніше 02.09.2020, за невстановленими досудовим розслідуванням обставин, підрядною організацією ПрАТ «Укрсталь Конструкція» на виконання умов договору підряду № 9 від 02.03.2020 було складено та направлено для підписання інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 та начальнику Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_6 первинні звітні документи, а саме довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2020 року від 02.09.2020, а також акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2020 року від 02.09.2020 вартістю 3 827 568, 02 грн. у якому зазначено про металоконструкції прогонових будов мосту.

В свою чергу, ОСОБА_6 та ОСОБА_8 , діючи за попередньою змовою групою осіб, реалізуючи свій злочинний умисел на зловживання службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди для ПрАТ «Укрсталь Конструкція», діючи умисно, всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що будь-які будівельні роботи на об`єкті «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» не проводилися, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 02.09.2020, перебуваючи у м. Нетішин Хмельницької області, виконали свої рукописні підписи та поставили відтиски печаток Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та інженера з технічного нагляду ОСОБА_7 , чим підтвердили факти виконання в повному обсязі робіт відповідно до проєктної документації будівельних робіт, наведених у вказаному Акті №1 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2020 року вартістю 3 827 568, 02 гривень.

В подальшому на виконання умов договору підряду № 9 від 20.02.2020 підрядною організацією ПрАТ «Укрсталь Конструкція» 08.09.2020 розпочато будівельні роботи на об`єкті «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області».

У подальшому, наприкінці листопада 2020 року інженером технічного нагляду ОСОБА_7 виявлено технічні недоліки в ході здійснення будівництва на вказаному об`єкті та відхилення від проєкту, а саме прогин прогонової частини мосту.

У зв`язку із цим, 30.11.2020 інженером технічного нагляду ОСОБА_7 , зупинено виконання монтажних робіт на об`єкті: «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області», до моменту надання конструктивних рішень проєктної організації щодо прогину прогонової частини мосту та рішень щодо монтажу арок, про що внесені відповідні записи у журнал загальних робіт, а також повідомлено начальника Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_6 .

Таким чином, ОСОБА_6 та інженер технічного нагляду ОСОБА_7 достовірно знали та усвідомлювали, що роботи за Договором підряду № 9 від 02.03.2020 на об`єкті «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» виконані підрядною організацією ПрАТ «Укрсталь Конструкція» не у повному обсязі, неналежної якості та з порушенням вимог затвердженої проєктної документації.

У грудні 2020 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ПрАТ «Укрсталь Конструкція» на виконання умов Договору підряду № 9 від 02.03.2020 складено та направлено для підписання інженеру з технічного нагляду ОСОБА_7 та начальнику Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_6 первинні звітні документи, а саме довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2020 року від 10.12.2020 вартістю 394 476,47 грн, а також акт приймання виконаних будівельних робіт № 7 за грудень 2020 року від 10.12.2020 вартістю 394 476, 47 грн.

В той же час, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 чітко усвідомлювали, що будь-яких законних підстав для підписання актів приймання виконаних будівельних робіт» (примірної форми № КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (примірної форми № КБ-3) як особою, яка закріплена за проведенням технічного нагляду за об`єктом будівництва, так і замовником Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради немає, оскільки саме підписання акту форми № КБ-2в та довідки форми № КБ-3 визначає остаточну вартість виконаних обсягів робіт і є єдиною правовою підставою для проведення взаєморозрахунків та перерахування бюджетних коштів підряднику.

Незважаючи на це, начальник Управління капітального будівництва ОСОБА_6 та інженер технічного нагляду ОСОБА_7 , достовірно знаючи, що роботи із складання стальних прогонових конструкцій виконано не у повному обсязі, неналежної якості та з порушенням вимог затвердженої проєктної документації без передбаченого проєктом будівельного підйому та з наявним прогином прогонової частини мосту, продовжуючи свої злочинні дійї щодо зловживання службовим становищем, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб, всупереч інтересам служби та з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи ПрАТ «Укрсталь Конструкція», у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 10.12.2020, перебуваючи у м. Нетішин Хмельницької області, виконали свої рукописні підписи та поставили відтиски печаток Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради та інженера з технічного нагляду ОСОБА_7 , чим підтвердили факти виконання в повному обсязі та відповідно до проєктної документації будівельних робіт, наведених у вказаному Акті №7 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2020 року вартістю 394 476, 47 грн.

Своїми умисними діями ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_7 , безпідставно надав вказаним завідомо недостовірним актам приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в) та довідкам про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма № КБ-3) статусу офіційних документів, що стало безпосередньою правовою підставою для подальшого незаконного перерахування бюджетних коштів на рахунок підрядника.

Зокрема, за виконані будівельно-монтажні роботи згідно вищевказаних актів приймання виконаних будівельних робіт №1 від 02.09.2020 та №7 від 10.12.2020 форми КБ-2в та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми № КБ-3 Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради на рахунок ПрАТ «Укрсталь Конструкція» перераховано бюджетні кошти, зокрема згідно платіжних доручень: №143 від 17.06.2020 перераховано 1 947 042,70 грн (попередня оплата), №201 від 02.09.2020 перераховано 1 880 525,31 грн, № 299 від 10.12.2020 перераховано 307 585,13 грн., № 300 від 10.12.2020 перераховано 86 891,34 гривень.

Всього на об`єкт «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» внаслідок зловживання ОСОБА_6 , за попередньою змовою із ОСОБА_9 , своїм службовим становищем для ПрАТ «Укрсталь Конструкція» упродовж вересня-грудня 2020 року безпідставно перераховано бюджетні кошти на загальну суму 4 222 044, 49 грн, зокрема за металоконструкції прогонових будов мосту, їх складання та установлення.

Влаштована прогонова споруда пішохідного моста через р. Горинь в районі вулиці Михайлова м. Нетішин Хмельницької області влаштована без будівельного підйому не підлягає експлуатації, а виправлення допущених порушень потребує проведення додаткових капіталомістких робіт або повного демонтажу конструкції.

Таким чином, начальник Управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою із інженером технічного нагляду ОСОБА_7 , умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для юридичної особи ПрАТ «Укрсталь Конструкція» упродовж вересня-грудня 2020 року використали своє службове становище всупереч інтересам служби, а саме підписали офіційні документи та прийняли роботи по об`єкту «Нове будівництво пішохідного мосту через р. Горинь у районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області» відповідно до договору №9 від 20.02.2020, вартість яких завищена, неналежної якості та які виконані з порушенням вимог затвердженої проєктної документації, що проявилося в незабезпеченні будівельного підйому прогонової будови мосту під час монтажу та є причиною наявності надлишкового прогину прогонової споруди, яка не підлягає експлуатації, чим заподіяли Нетішинській міській раді тяжкі наслідки на суму 4 222 044, 49 грн, які у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, а саме в умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки (зловживання службовим становищем), вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Правова кваліфікація кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 : - ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

18.06.2026 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України.

Повідомлення про підозру про вчинення ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України складено та вручено останньому 19.06.2026.

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення на даний час об`єктивно підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: -повідомленням співробітників УСБ України в Хмельницькій області щодо заволодіння коштами, на виконання робіт по об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області»; - договірною, проектно-кошторисною, а також первинною звітною документацією із будівництва до договору підряду № 9 від 20.02.2020 на виконання робіт по об`єкту: «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області»; - висновком експерта за результатами проведення комплексної судової будівельно-технічної експертизи від 19.12.2025 по об`єкту «Нове будівництво пішохідного моста через р. Горинь в районі вул. Михайлова м. Нетішин Хмельницької області»; - іншими зібраними матеріалами кримінального провадження.

Таким чином, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину та особливо тяжкого злочину, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Так, ОСОБА_6 , перебуваючи на посаді управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, буде мати можливість впливати на свідків у вказаному кримінальному провадженні, а саме зокрема службових осіб та працівників Нетішинської міської ради, ПрАТ «Укрсталь Конструкція» та інших субпірядних організацій, а також перешкоджати розслідуванню даного провадження іншим чином та впливати на інших осіб, що беруть участь у кримінальному провадженні.

Зважаючи на те, що підозрюваний ОСОБА_6 вчинив кримінальне правопорушення перебуваючи на посаді начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, що сприяло вчиненню ним кримінального правопорушення, а також те, що на даний час не допитані всі свідки та є достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуваючи на посаді може протиправно перешкоджати кримінальному провадженні.

Вимогами ч. 5 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Відповідно до положень ст.131 КПК України відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Як передбачено вимогами ч. 2 ст. 157 КПК України, при вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов`язаний врахувати такі обставини: правову підставу для відсторонення від посади; достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; наслідки відсторонення від посади для інших осіб.

ОСОБА_6 з метою уникнення кримінальної відповідальності має можливість контактувати (спілкуватись) із свідками кримінального провадження, а саме перебуваючи на посаді начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради може впливати на покази працівників, з метою надання ними показів, які б сприяли уникненню останнім кримінальної відповідальності. Окрім того, на даний час не допитано усіх свідків про обставини кримінального правопорушення.

Так, з наданих матеріалів вбачається, що ОСОБА_6 який займає посаду начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради, обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, перебуваючи на посаді з метою уникнення відповідальності, буде мати реальну можливість особисто чи/або при спілкуванні з іншими працівниками впливати на свідків та безпосередньо, використовуючи службове становище, або через співробітників, перебуваючи на вищевказаній посаді, матиме змогу безпосередньо або через службових осіб даного органу впливати на свідків, експертів, інших учасників провадження, з метою зміни ними показань, а також перешкоджати розслідуванню даного кримінального провадження іншим чином, також слідчим доведено, що такий захід необхідний для запобігання протиправній поведінці підозрюваного, в зв`язку з чим клопотання слідчого, яке є обґрунтованим, та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.154-157 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Відсторонити підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від займаної посади начальника управління капітального будівництва виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

Ухвала діє по 27 серпня 2026 року.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя