Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 947/2912/26
Провадження № 1-кс/947/8705/26
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.06.2026 року м. Одеса
Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши клопотання т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , що погодженого з прокурором Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець Черкаської області, громадянин України, одруженого, має на утриманні дитину, працюючого заступником начальника Управління - начальника відділу державної реєстрації громадського формування в Одеській області УДР Одеського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, зареєстрований та мешкаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
якому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 332, ч. 1, 3 ст. 368 КК України
В С Т А Н О В И В:
І. Суть клопотання
19 червня 2026 року до Київського районного суду м. Одеса надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий просив застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 600 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не менше 1 996 800 гривень.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Одеській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025162470000741 від 12.05.2025, за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 2 ст. 149, ч.ч. 1, 3 ст. 368КК України.
Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснює Одеська обласна прокуратура.
На переконання слідчого, у теперішній час існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які виправдовують обрання підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а саме:
- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
- незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних по вказаному кримінальному провадженню;
- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
- вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
На думку слідчого застосування більш м`яких запобіжних заходів не забезпечить виконання ОСОБА_4 процесуальних обов`язків.
ІІ. Позиція учасників судового засідання
2.1. Прокурор підтримав клопотання з наведених у ньому мотивів.
2.2. Захисник підозрюваного ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 заперечив проти задоволення клопотання та послався на те, що підозрюваний одружений, має дитину, постійне місце роботи за якою характеризується виключно позитивно, утримує хворих батьків.
2.3. Підозрюваний ОСОБА_4 підтримав позицію свого захисника.
ІІІ. Мотиви слідчого судді
3.1. Дослідивши клопотання, надані сторонами матеріали, заслухавши думку учасників, висловлену у судовому засіданні, слідчий суддя дійшов таких висновків.
3.2. Норми кримінального процесуального закону, якими керується слідчий суддя
Відповідно до ст. 131 КПК України, з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи його забезпечення, до яких віднесені, зокрема і запобіжні заходи.
Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
3.3. Оцінка обґрунтованості підозри
Зміст повідомлення про підозру
19.06.2026 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332, ч. 1, 3 ст. 368 КК України.
Згідно з повідомленням про підозру кримінальні правопорушення були вчинені за таких обставин.
В ході досудового розслідування встановлено, що12.05.2025 до чергової частини ВП №1 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області надійшло повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення від Управління міграційної поліції ГУНП в Одеській області стосовно групи осіб, яка організувала схему незаконної легалізації іноземців на території України та подальшим незаконним переправленням через державний кордон України за грошову винагороду. В діях невстановлених осіб вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів та слідчих дій встановлено, що вказана група осіб отримує незаконні прибутки від іноземців, які бажають перебувати на території України шляхом отримання посвідки на постійне/тимчасове проживання на підставі фіктивного шлюбу з громадянками України, які, в свою чергу надають свою згоду на такий шлюб за грошову винагороду. Дана група осіб вчиняє дії направлені на підшукування та вербування громадянок України для вступу у фіктивний шлюб та пошук іноземців, які мають на меті документуватись посвідкою на постійне/тимчасове проживання на підставі фіктивного шлюбу. Окрім того, з метою оформлення фіктивних шлюбів, із вказаною групо осіб діє невстановлена особа з числа співробітників Приморського ДРАЦС міста Одеси, яка за грошову винагороду сприяє у безперешкодному оформленні необхідної документації.
Відповідно до статті 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до статті 1 Закону України від 04.11.1991 № 1777-XII «Про державний кордон України» (далі Закон № 1777-XII) де зазначено, що Державний кордон України є лінія і вертикальна поверхня, що проходить по цій лінії, які визначають межі території України - суші, вод, надр, повітряного простору.
Згідно ст. 3 Закону № 1777-XII державний кордон України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, встановлюється:
1) на суші - по характерних точках і лініях рельєфу або ясно видимих орієнтирах;
2) на морі - по зовнішній межі територіального моря України;
3) на судноплавних річках по середині головного фарватеру або тальвегу річки; на несудноплавних річках (ручаях) по їх середині або по середині головного рукава річки; на озерах та інших водоймах - по прямій лінії, що з`єднує виходи державного кордону України до берегів озера або іншої водойми. Державний кордон України, що проходить по річці (ручаю), озеру чи іншій водоймі, не переміщується як при зміні обрису їх берегів або рівня води, так і при відхиленні русла річки (ручаю) в той чи інший бік;
4) на водосховищах гідровузлів та інших штучних водоймах відповідно до лінії державного кордону України, яка проходила на місцевості до їх заповнення;
5) на залізничних і автодорожніх мостах, греблях та інших спорудах, що проходять через прикордонні ділянки судноплавних і несудноплавних річок (ручаїв), - по середині цих споруд або по їх технологічній осі, незалежно
від проходження державного кордону України на воді».
Відповідно до статті 9 Закону № 1777-XII, перетинання державного кордону України здійснюється на шляхах сполучення через державний кордон з додержанням встановленого порядку.
Залізничне, автомобільне, морське, річкове, поромне, повітряне та пішохідне сполучення через державний кордон України здійснюється в пунктах пропуску, що встановлюються Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства і міжнародних договорів України, а також поза пунктами пропуску через державний кордон України у випадках, визначених законодавством.
Пункт пропуску через державний кордон України це спеціально виділена територія на залізничних та автомобільних станціях, у морських і річкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будівель, споруд і технічних засобів, де здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
Порушенням державного кордону України є також перетинання його будь-якими технічними або іншими засобами без відповідного на те дозволу чи з порушенням встановленого порядку. Також, у відповідності до ст. 11 вказаного Закону № 1777-XII, зазначено, що особи, транспортні засоби, вантажі та інше майно, що перетинають державний кордон України, підлягають прикордонному і митному контролю. У відповідних випадках здійснюється також санітарно-карантинний, ветеринарний і фітосанітарний контроль, контроль за вивезенням з території України культурних цінностей та інший контроль. Контроль організується і здійснюється у встановленому актами законодавства України порядку.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України від 05.11.2009 № 1710-VI «Про прикордонний контроль» (далі Закон № 1710-VI), прикордонний контроль державний контроль, що здійснюється Державною прикордонною службою України, який включає комплекс дій і систему заходів, спрямованих на встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, транспортними засобами і переміщення через нього вантажів.
Відповідно до частини 1 статті 5 Закону № 1710-VI, прикордонний контроль і пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів та вантажів здійснюються: 1) у пунктах пропуску через державний кордон; 2) поза пунктами пропуску у випадках, передбачених частиною третьою цієї статті; 3) на території суміжних держав у порядку, передбаченому статтею 26 цього Закону.
Перетинання особами, транспортними засобами державного кордону і переміщення через нього вантажів здійснюються у пунктах пропуску через державний кордон протягом часу роботи такого пункту. Час роботи пункту пропуску через державний кордон, який не працює цілодобово, зазначається на інформаційному стенді перед в`їздом до нього.
Відповідно до ст. 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов`язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» - Іноземці та особи без громадянства в`їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України. Це правило не поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які перетинають державний кордон України з метою визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового або тимчасового захисту чи отримання притулку.
Відповідно до п. 14 ст. 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» одним з установлених способів отримання іноземцем посвідки на тимчасове проживання є возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства України.
Згідно Постанови КМУ № 150 від 15.02.2012 р. - Іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території:
1) протягом наданого візою дозволу в межах строку дії візи у разі в`їзду осіб без громадянства чи іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в`їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України;
2) не більш як 90 днів протягом 180 днів у разі в`їзду іноземців, які є громадянами держав з безвізовим порядком в`їзду, якщо інший строк не визначено законодавством та міжнародними договорами України. Порядок обчислення зазначеного строку встановлюється МВС.
Відповідно до п. 2 Порядку продовження строку перебування та тимчасового проживання іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №150 від 15.02.2012, іноземці та особи без громадянства можуть тимчасово перебувати на території України не більш як 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено законодавством або міжнародними договорами України.
Згідно з п. 4 вказаного Порядку, продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства на території України здійснюється територіальними органами/підрозділами Державної міграційної служби України за наявності підстав, передбачених законодавством.
Однією з підстав для законного тимчасового проживання іноземця на території України є отримання посвідки на тимчасове проживання у зв`язку з возз`єднанням сім`ї з громадянином України.
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 40 Сімейного кодексу України, шлюб є фіктивним, якщо його укладено без наміру створення сім`ї та набуття прав і обов`язків подружжя.
Таким чином, використання фіктивного шлюбу як формальної підстави для отримання посвідки на тимчасове проживання створює умови для незаконного перебування іноземця на території України понад встановлений законодавством строк.
Окрім того, Законом України «Про запобігання корупції» встановлено правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.
Згідно цього ж Закону, поняття «неправомірна вигода» визначається як грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Згідно ст. 22 цього ж Закону особам, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.
Окрім того, дія цього Закону розповсюджується на державних службовців, в тому числі категорії «В».
Відповідно до покладених службових обов`язків головний спеціаліст Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) був уповноважений здійснювати прийом громадян з питань державної реєстрації актів цивільного стану, приймати та перевіряти документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, перевіряти їх належність та відповідність вимогам чинного законодавства, встановлювати наявність або відсутність передбачених законом підстав та перешкод для державної реєстрації шлюбу, вносити відповідні відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, оформлювати актові записи цивільного стану, забезпечувати їх належне ведення та зберігання, брати участь у проведенні державної реєстрації шлюбу, видавати свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану та виконувати інші повноваження, передбачені законодавством України та посадовою інструкцією.
У зв`язку із займаною посадою ОСОБА_4 мав доступ до інформаційних ресурсів Державного реєстру актів цивільного стану громадян, був обізнаний із порядком та умовами державної реєстрації шлюбу між громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також мав можливість впливати на своєчасність прийняття, перевірки та розгляду документів, необхідних для проведення державної реєстрації шлюбу.
У зв`язку із виконанням зазначених функцій ОСОБА_4 постійно здійснював функції представника влади та виконував організаційно-розпорядчі функції в державному органі, у зв`язку з чим є службовою особою у розумінні ч. 3 ст. 18 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 368 КК України кримінально караним є одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вчинення або невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища.
Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_4 за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, умисно, з корисливих мотивів та з метою систематичного отримання незаконного прибутку, забезпечували іноземцям та особам без громадянства можливість легалізації перебування на території України шляхом укладення фіктивних шлюбів з громадянками України та подальшого оформлення посвідок на тимчасове проживання.
Учасники злочинної схеми усвідомлювали, що отримання іноземцями посвідок на тимчасове проживання на підставі фіктивних шлюбів створює видимість законності їх перебування на території України, надає можливість уникати заходів міграційного контролю та в подальшому безперешкодно перетинати державний кордон України.
З метою забезпечення швидкого та безперешкодного оформлення документів, необхідних для державної реєстрації фіктивних шлюбів та подальшого отримання посвідок на тимчасове проживання, невстановлені досудовим розслідуванням особи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , який, будучи головним спеціалістом Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, використовуючи своє службове становище, надавав консультації щодо порядку державної реєстрації шлюбу між іноземцями та громадянками України, перевіряв наявність та відповідність необхідних документів, інформував про можливі перешкоди при державній реєстрації шлюбу, забезпечував швидке та безперешкодне прийняття і розгляд документів, а також сприяв державній реєстрації фіктивних шлюбів, чим усував перешкоди для подальшого оформлення іноземцям посвідок на тимчасове проживання в Україні.
Установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше червня 2023 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_8 , яка за грошову винагороду у розмірі 200 доларів США, що відповідно до курсу НБУ становило 7 314 гривень, погодилася укласти фіктивний шлюб із ОСОБА_7 .
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_7 та громадянкою України ОСОБА_8 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між ОСОБА_7 та ОСОБА_8 29.06.2023 було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 .
29.06.2023, тобто в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_7 та громадянкою України ОСОБА_8 .
У подальшому ОСОБА_7 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44, та 07.07.2023 отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_2 .
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_7 правові підстави для тимчасового проживання на території України понад строк, визначений законодавством.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_7 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_7 та громадянкою України ОСОБА_8 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2023 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка за грошову винагороду у розмірі 300 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ станом на липень 2023 року становило 10 971 гривню, погодилася укласти фіктивний шлюб із ОСОБА_11 .
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_12 та громадянкою України ОСОБА_10 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між ОСОБА_12 та ОСОБА_10 04.07.2023 було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_3 .
04.07.2023, тобто в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_12 та ОСОБА_10 , на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_12 та громадянкою України ОСОБА_10 .
У подальшому ОСОБА_13 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44, та 17.07.2023 отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_4 .
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_14 правові підстави для тимчасового проживання на території України понад строк, визначений законодавством.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 , та інших невстановлених осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_15 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_12 та громадянкою України ОСОБА_10 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_12 та ОСОБА_10 .
Також досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , яка перебувала в уразливому стані та яка за грошову винагороду у розмірі 200 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ станом на серпень 2023 року становило 7 314 гривень, погодилася укласти фіктивний шлюб із ОСОБА_18 .
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_17 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між ОСОБА_18 та ОСОБА_17 08.08.2023 було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_5 .
В цей же день, 08.08.2023 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 000 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_17 .
У подальшому ОСОБА_19 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, за сприяння інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44, та 25.09.2023 отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_6 . Вказана посвідка надала ОСОБА_20 правові підстави для тимчасового проживання на території України понад строк, визначений законодавством.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_16 , посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_17 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 000 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_18 та ОСОБА_17 .
Окрім того, досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2023 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , яка погодилася укласти фіктивний шлюб із ОСОБА_18 за грошову винагороду у розмірі 300 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ становило 10 971 гривню.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_22 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між ОСОБА_18 та ОСОБА_22 , 23.08.2023 було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_7 .
В цей же день, 23.08.2023 в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_18 та ОСОБА_22 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_22 .
У подальшому ОСОБА_23 використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44, та 31.08.2023 отримав посвідку № НОМЕР_8 .
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_24 правові підстави для тимчасового проживання на території України понад строк, визначений законодавством.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_21 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_22 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_22 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше вересня 2023 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , яка погодилася укласти фіктивний шлюб із ОСОБА_27 за грошову винагороду у розмірі 200 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ становило 7 314 гривень.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_27 та громадянкою України ОСОБА_26 подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між ОСОБА_27 та ОСОБА_26 зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_9 від 01.09.2023.
В цей же день, 01.09.2023 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_27 та ОСОБА_26 .
У подальшому ОСОБА_28 використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44, та 29.09.2023 отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_10 .
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_29 правові підстави для тимчасового проживання на території України понад строк, визначений законодавством.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_29 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_27 та. та громадянкою України ОСОБА_26 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_27 та ОСОБА_26 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше жовтня 2023 року, з корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , як особу, яка бажала отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , яка за грошову винагороду у розмірі 350 доларів США, що відповідно до курсу НБУ станом на жовтень 2023 року становило 12 729 грн, погодилась укласти фіктивний шлюб із ОСОБА_32 .
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_33 та громадянкою України ОСОБА_34 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_33 та громадянкою України ОСОБА_34 , було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_11 від 03.10.2023, складене ОСОБА_4 .
В цей же день, тобто 03.10.2023 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_33 та громадянкою України ОСОБА_35 .
Надалі ОСОБА_33 , використовуючи отримане свідоцтво про шлюб подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44, для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні, та в подальшому отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_12 від 17.10.2023.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_33 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк, а також право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_33 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_33 та громадянкою України ОСОБА_34 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_33 та ОСОБА_35 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше жовтня 2023 року, з корисливих мотивів та з метою особистого незаконного збагачення, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , як особу, яка бажала отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , яка за грошову винагороду у розмірі 300 доларів США, що відповідно до курсу НБУ станом на жовтень 2023 року становило 10 911 грн, погодилась укласти фіктивний шлюб із ОСОБА_38 .
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_39 та громадянкою України ОСОБА_40 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_39 та громадянкою України ОСОБА_40 , було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_13 від 13.10.2023, складене ОСОБА_41 .
В цей же день, 13.10.2023 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_39 та громадянкою України ОСОБА_42 .
Надалі ОСОБА_43 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44, для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні, та в подальшому отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_14 від 24.10.2023.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_39 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк, а також право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_39 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_39 та громадянкою України ОСОБА_40 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_39 та громадянкою України ОСОБА_42 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше жовтня 2023 року, з метою особистого незаконного збагачення, діючи з корисливих мотивів, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , як особу, яка бажала отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу за грошову винагороду, тобто шлюбу, укладеного без наміру створення сім`ї та набуття взаємних прав і обов`язків подружжя, однак який у подальшому міг слугувати підставою для оформлення та отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України України ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , яка погодилася укласти з ОСОБА_46 фіктивний шлюб за грошову винагороду у розмірі 200 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ станом на жовтень 2023 року становило 7 274 грн.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_46 та громадянкою України ОСОБА_47 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_46 та громадянкою України ОСОБА_47 , було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_15 від 20.10.2023, складене ОСОБА_4
20.10.2023, тобто в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_46 та ОСОБА_47 , на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між вказаними громадянами.
У подальшому ОСОБА_48 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання та в подальшому отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_16 від 02.11.2023, оформлену Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області, розташованим за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_49 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк, у тому числі право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_49 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_46 та громадянкою України ОСОБА_47 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_46 та громадянкою України ОСОБА_50 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше січня 2024 року, з метою особистого незаконного збагачення, діючи з корисливих мотивів, підшукала громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , як особу, яка бажала отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу за грошову винагороду, тобто шлюбу, укладеного без наміру створення сім`ї та набуття взаємних прав і обов`язків подружжя, однак який у подальшому міг слугувати підставою для оформлення та отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , яка погодилася укласти з ОСОБА_18 фіктивний шлюб за грошову винагороду у розмірі 300 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ станом на січень 2024 року становило 11 250 грн.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_53 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_53 , було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_17 від 30.01.2024, складене ОСОБА_4 .
В цей же день 30.01.2024 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_54 .
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_55 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк, у тому числі право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_55 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_53 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_18 та ОСОБА_54 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше червня червня 2024 підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України України ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , яка погодилась укласти фіктивний шлюб з ОСОБА_18 за грошову винагороду у невстановленому розмірі.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_58 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя.
За результатами розгляду поданих документів між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_58 було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_18 від 12.06.2024, складене ОСОБА_4
12.06.2026, тобто в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_18 та ОСОБА_58 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 14000 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_59 .
У подальшому ОСОБА_60 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи та отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_19 від 21.06.2024, видану Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_61 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк та право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_61 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_18 та громадянкою України ОСОБА_58 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 14000 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_18 та ОСОБА_59 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2024 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , як особу, яка бажала отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу, тобто шлюбу без наміру створення сім`ї та набуття прав і обов`язків подружжя, який у подальшому міг бути використаний як підстава для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , яка погодилася укласти фіктивний шлюб з ОСОБА_64 за грошову винагороду у розмірі 200 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ станом на липень 2024 року становило 8 200 гривень.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_64 та громадянкою України ОСОБА_65 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя, внаслідок чого між ними було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_20 від 04.07.2024, складене ОСОБА_4
29.06.2023, тобто в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_64 та ОСОБА_65 , на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 16000 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_64 та громадянкою України ОСОБА_66 .
У подальшому ОСОБА_67 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області для оформлення посвідки на тимчасове проживання.
За результатами розгляду поданих документів ОСОБА_67 отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_21 від 16.07.2024, оформлену ГУ ДМС України в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_68 правові підстави для тимчасового проживання на території України понад строк, визначений законодавством, у тому числі право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_64 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_64 та громадянкою України ОСОБА_65 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 16000 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_64 та ОСОБА_66 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2024 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , як особу, яка бажала отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу, тобто шлюбу без наміру створення сім`ї та набуття прав і обов`язків подружжя, який у подальшому міг бути використаний як підстава для оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України України ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , яка погодилася укласти фіктивний шлюб з ОСОБА_71 за грошову винагороду у розмірі 500 доларів США, що відповідно до офіційного курсу НБУ станом на липень 2024 року становило 20 500 гривень.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_71 та громадянкою України ОСОБА_72 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя, внаслідок чого між ними було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_22 від 10.07.2024, складене ОСОБА_73
10.07.2024, тобто в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_71 та громадянкою України ОСОБА_72 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 16000 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_71 та громадянкою України ОСОБА_74 .
У подальшому ОСОБА_75 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області для оформлення посвідки на тимчасове проживання.
За результатами розгляду поданих документів ОСОБА_75 отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_23 від 24.07.2024, оформлену ГУ ДМС України в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_76 правові підстави для тимчасового проживання на території України понад строк, визначений законодавством.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_76 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_71 та громадянкою України ОСОБА_72 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 16000 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_71 та громадянкою України ОСОБА_74 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2024 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України України ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , яка погодилась укласти фіктивний шлюб з ОСОБА_79 за грошову винагороду у розмірі 500 доларів США, що відповідно до курсу НБУ станом на липень 2024 року становило 20 500 грн, однак фактично вказані грошові кошти останній передані не були.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_80 та громадянкою України ОСОБА_81 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя, за результатами чого між ними було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_24 від 12.07.2024, складене ОСОБА_4 .
В цей же день, 12.07.2024 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 10 500 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_80 та громадянкою України ОСОБА_82 .
У подальшому ОСОБА_79 , використовуючи свідоцтво про шлюб як підставу для оформлення посвідки на тимчасове проживання, подав документи для оформлення посвідки на тимчасове проживання на території України та надалі отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_25 від 24.07.2024, оформлену Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_80 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк, а також право безперешкодного перетину державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_80 та громадянкою України ОСОБА_81 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 10 500 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_80 та ОСОБА_82 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше липня 2024 року, підшукали громадянина Республіки Азербайджан ОСОБА_83 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , яка погодилася укласти фіктивний шлюб з ОСОБА_85 за грошову винагороду у розмірі 500 доларів США, що відповідно до курсу НБУ становило 20 500 грн.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_85 та громадянкою України ОСОБА_86 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя, за результатами чого між ними було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_26 від 16.07.2024, складене ОСОБА_4 .
В цей же день, 16.07.2024 на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 16000 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_85 та громадянкою України ОСОБА_87 .
У подальшому ОСОБА_85 , використовуючи отримане свідоцтво про шлюб, подав документи на оформлення посвідки на тимчасове проживання на території України та надалі отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_27 від 30.07.2024, оформлену Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_85 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк та право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_85 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_85 та громадянкою України ОСОБА_86 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 16000 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_85 та ОСОБА_87 .
Досудовим розслідуванням установлено, що невстановлені особи діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше серпня 2024 року, підшукали громадянина Республіки ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , як особу, яка мала намір отримати посвідку на тимчасове проживання на території України шляхом укладення фіктивного шлюбу з громадянкою України.
У свою чергу невстановлені особи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , підшукали громадянку України ОСОБА_89 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , яка погодилася укласти фіктивний шлюб з ОСОБА_90 за грошову винагороду у розмірі 500 доларів США, що відповідно до курсу НБУ становило 20 500 грн.
Надалі невстановлені досудовим розслідуванням особи, діючи за попередньою змовою між собою та реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на укладення фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_90 та громадянкою України ОСОБА_91 , подали до Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі документи, необхідні для державної реєстрації шлюбу, достовірно знаючи, що останні не мають наміру створювати сім`ю та набувати взаємних прав і обов`язків подружжя, за результатами чого між ними було зареєстровано шлюб та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_28 від 07.08.2024, складене ОСОБА_4
07.08.2024, тобто в день державної реєстрації шлюбу між ОСОБА_90 та ОСОБА_91 , на банківський рахунок, відкритий у банківській установі на ім`я ОСОБА_4 , було перераховано кошти у сумі 16000 гривень, які останній одержав як неправомірну вигоду за вчинення в інтересах осіб, причетних до реалізації зазначеної схеми, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_90 та громадянкою України ОСОБА_92 .
У подальшому ОСОБА_93 , використовуючи отримане свідоцтво про шлюб, подав документи на оформлення посвідки на тимчасове проживання на території України та надалі отримав посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_29 від 22.08.2024, оформлену Головним управлінням Державної міграційної служби України в Одеській області за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 44.
Вказана посвідка була оформлена відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України №322 від 25.04.2018 та надала ОСОБА_94 право на законне перебування на території України понад встановлений законодавством строк та право безперешкодного перетину державного кордону України.
У результаті умисних дій ОСОБА_4 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб було створено умови для оформлення громадянину Республіки Азербайджан ОСОБА_94 посвідки на тимчасове проживання, яка забезпечувала можливість подальшого безперешкодного перетинання державного кордону України.
Таким чином, ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи своє службове становище головного спеціаліста Приморського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Одесі, сприяв незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом надання порад, вказівок та усунення перешкод при оформленні документів, необхідних для державної реєстрації фіктивного шлюбу між громадянином Республіки Азербайджан ОСОБА_90 та громадянкою України ОСОБА_91 , а також подальшого оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Крім того, ОСОБА_4 , будучи службовою особою, одержав від невстановленої досудовим розслідуванням особи неправомірну вигоду у сумі 16000 гривень за вчинення в інтересах осіб, які діяли за попередньою змовою між собою, дій з використанням наданого йому службового становища, а саме за сприяння у безперешкодній державній реєстрації фіктивного шлюбу між ОСОБА_90 та ОСОБА_92 .
Щодо обґрунтованості підозри
Оцінюючи обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінальних правопорушень за наведених у повідомленні про підозру обставин, слідчий суддя керується стандартом доказування «обґрунтована підозра». Цей стандарт є менш суворим у порівнянні зі стандартом доказування «поза розумним сумнівом», який застосовується під час розгляду висунутого особі обвинувачення по суті, та не передбачає оцінку доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні злочину.
Як зазначав Європейський Суд з прав людини у рішеннях «Фокс, Кемпбел і Гартлі проти Сполученого Королівства», «Нечипорук та Йонкало проти України» під обґрунтованою підозрою Європейський суд розуміє існуючі факти або інформацію, яка може переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити кримінальне правопорушення. Отже, факти, які є причиною виникнення підозри, не повинні бути такими ж переконливими, як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку чи висунення обвинувачення особі, але вони мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування та застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
На підставі оцінки сукупності отриманих фактів та обставин суд лише визначає, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї запобіжного заходу.
Обґрунтованість повідомленого ОСОБА_4 підозри підтверджується наданими слідчим матеріалами, зокрема: протоколами допитів свідків, протоколами огляду та вручення грошових коштів, протоколами обшуків, вилученими речами та документами, а також іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.протоколом затримання особи у вчиненні злочину.
Відомості, які містяться у наведених матеріалах, узгоджуються з обставинами, зазначеними у повідомленні про підозру, підтверджують їх та у своїй сукупності дають вагомі підстави для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 КК України.
Слід наголосити, що стандарт доказування «обґрунтована підозра» обмежує міру, до якої слідчий суддя може оцінювати обставини, відомості про які надані сторонами. В межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не констатує та не має права констатувати винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення.
3.4. Щодо наявності ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України
Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, має дійти обґрунтованого висновку про високу ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Клішин проти України» наявність кожного ризику повинна носити не абстрактний, а конкретний характер та доводитися відповідними доказами.
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий послався на існування ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, отже слідчий суддя має оцінити їх наявність, зокрема ризиків:
- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
- незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних по вказаному кримінальному провадженню;
- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
- вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.
3.5. Щодо ризику переховуватись від органів досудового розслідування та суду
Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи прокурора про те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, які згідно класифікації, передбаченої ст. 12 КК України, належать до тяжкихв тому числі корупційних
На переконання слідчого судді, очікування можливого суворого покарання саме по собі може бути реальним мотивом та підставою для підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування чи суду. Це твердження узгоджується з позицією Європейського суду з прав людини, який зазначав, що суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування (п. 80 рішення у справі «Ілійков проти Болгарії»).
Разом з тим, сама лише тяжкість кримінального правопорушення та суворість можливого покарання без врахування інших факторів не є достатньою підставою для висновку про наявність такого ризику.
До підозрюваного у разі визнання його винним у вчиненні корупційного злочину неможливо буде застосувати звільнення від реального відбуття покарання у вигляді позбавлення волі.
Крім того, зазначений ризик підвищений специфікою інкримінованих дій, що передбачені ч.3 ст.332 КК України.
Наведені обставини у своїй сукупності свідчать про те, що ОСОБА_4 усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання, може переховуватися від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
Викладене переконує слідчого суддю в обґрунтованості доводів слідчого щодо наявності цього ризику.
3.6. Щодо ризику незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, експертів у кримінальному провадженні
Під час оцінки цього ризику слідчий суддя виходить з того, що:
- по-перше, показання свідків, як тих, що вже допитані в ході досудового розслідування, так і тих, які можуть бути допитані у подальшому, є процесуальними джерелами доказів (ч. 2 ст. 84 КПК України) та можуть мати важливе значення в контексті предмету доказування у цьому кримінальному провадженні;
- по-друге, встановлена кримінальним процесуальним законом процедура отримання показань свідків передбачає безпосереднє сприйняття їх судом у судовому засіданні (ст. 23, 224 КПК України). Отже, ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.
Наведені обставини свідчать про обґрунтованість доводів прокурора в частині наявності ризику незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні з метою підбурення їх до зміни наданих раніше показань у кримінальному провадженні, надання неправдивих показань чи відмови від дачі показань на користь підозрюваного.
3.7. Щодо наявності підстав для застосування запобіжного заходу
З урахуванням обґрунтованої підозри та встановлених ризиків кримінального провадження, на цьому етапі кримінального провадження застосування запобіжного заходу є об`єктивно необхідним з метою досягнення дієвості відповідного кримінального провадження і забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.
Також ч. 2 ст. 183 КПК України визначає виключний перелік осіб, до яких може бути застосований цей запобіжний захід. ОСОБА_4 належить до цього переліку як особа, яка підозрюється у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років (п. 4 ч. 2 цієї статті).
Більш м`якими запобіжними заходами, у порівнянні з триманням під вартою, є: домашній арешт, застава, особиста порука, особисте зобов`язання. Втім, на переконання слідчого судді, жоден з цих запобіжних заходів не здатний запобігти встановленим ризикам.
Окрім обґрунтованості підозри та встановлених ризиків, слідчий суддя враховує також інші обставини, передбачені ч. 1 ст. 178 КПК України, зокрема, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує їй у разі визнання винуватою у кримінальному правопорушенні, вік та стан здоров`я підозрюваного, майновий стан, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються ці обставини.
Оцінивши наведені обставини у сукупності, слідчий суддя дійшов висновку, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є пропорційним для запобігання ризикам, наведеним у клопотанні слідчого, а застосування підозрюваній іншого більш м`якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, не забезпечить досягнення мети запобіжного заходу та належне виконання підозрюваною процесуальних обов`язків.
Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого щодо необхідності застосування до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, який відповідає верхній межі, визначеній ч. 1 ст. 197 КПК України для цього запобіжного заходу. Необхідність визначення саме такого строку обумовлена тим, що досудове розслідування у кримінальному провадженні не завершене, а підстави вважати, що наведені ризики можуть зникнути чи зменшитися раніше цього строку, відсутні. Водночас, строк дії запобіжного заходу не може перевищувати строк досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.
3.8. Щодо інших ризиків
На переконання слідчого судді, стороною обвинувачення не доведена наявність інших зазначених у клопотанні ризиків.
3.9. Щодо визначення розміру застави
Слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України (ч. 3 ст. 183 КПК України).
Розмір застави визначається слідчим суддею з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та встановлених ризиків, передбачених статтею 177 КПК України. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього (ч. 4 ст. 182 КПК України).
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні особливо тяжкого злочину, визначається у межах від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У рішенні «Мангурас проти Іспанії» (п. 78, 820) ЄСПЛ зазначив, що гарантії, передбачені п. 3 ст. 5 Конвенції, покликані забезпечити не компенсацію втрат, а, зокрема, прибуття обвинуваченого на судове засідання. Таким чином, сума (застави) повинна бути оцінена враховуючи самого обвинуваченого, його активи та його взаємовідносини з особами, які мають забезпечити його безпеку, іншими словами, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри (впевненості), при якому перспектива втрати застави, у випадку відсутності на суді, буде достатнім стримуючим засобом, щоб унеможливити перешкоджання особою встановленню істини у кримінальному провадженні. При цьому має бути врахована наявність грошових засобів у обвинуваченого.
Отже, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати стримувала б підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов`язки.
Враховуючи те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого корисливого кримінального злочину, що пов`язане із організацією незаконного переправленням осіб через державний кордон та великої кількості епізодів корупційних правопорушень, що свідчить про підвищену суспільну небезпеку протиправних дій, а також високий ступінь встановлених ризиків, слідчий суддя приходить до висновку, що застава в розмірі 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 1 664 000 грн. зможе забезпечити виконання підозрюваною ОСОБА_4 обов`язків, передбачених цим Кодексом.
3.10. Щодо покладення на підозрюваного обов`язків
У разі внесення застави, з метою мінімізації ризиків, встановлених у судовому засіданні, а також запобігання позапроцесуальній поведінці підозрюваного, наявні підстави для покладення на ОСОБА_4 обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України та необхідність покладення яких була доведена стороною обвинувачення, а саме:
- прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою;
- не відлучатися цілодобово з населеного пункту де він мешкає, без дозволу прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- заборонити спілкуватися з свідками та іншими учасниками кримінального провадження;
- носити електронний браслет.
Зазначені обов`язки релевантні встановленим ризикам та здатні їм запобігти у випадку внесення застави.
Строк дії обов`язків слідчий суддя визначає у межах, передбачених ч. 7 ст. 194 КПК України.
За таких обставин клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з врахуванням розміру визначеної застави підлягає частковому задоволенню.
На підставі встановленого, керуючись ст.ст.176-178, 182-184, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання т.в.о. старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , що погодженого з прокурором Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_4 задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 04 липня 2026 року включно.
Визначити розмір застави 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 1 664 000 (один мільйон шістсот шістдесят чотири тисячі) гривень, за умови внесення якої на призначений для цього депозитний рахунок територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеської області, ОСОБА_4 , слід негайно звільнити з - під варти.
Роз`яснити підозрюваному, що він або заставодавець мають право у будь який момент внести заставу на розрахунковий рахунок №UA418201720355249001000005435, код отримувача (ЄДРПОУ) - 26302945, банк отримувача - ДКСУ м.Київ, отримувач - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.
У разі внесення вказаної застави покласти на підозрюванону ОСОБА_4 , на строк до 04 липня 2026 року включно наступні обов`язки:
- прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою;
- не відлучатися міста Одеса, без дозволу прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;
- заборонити спілкуватися з свідками у цьому кримінальному провадженні;
- носити електронний браслет.
Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що відповідно до ч.8, ч.10, ч.11 ст.182 КПК України, у разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений не з`явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч.7 ст.194 КПК України. Застава внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги зупиняє набрання ухвалою законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1