Постанова № 137843796, 01.07.2026, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
01.07.2026
Номер справи
344/11952/26
Номер документу
137843796
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 344/11952/26

Провадження № 3/344/2923/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2026 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 вчинив провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання та без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.

Так, 17.06.2026 близько о 12 год 42 хв по вул.Незалежності, 61 у м.Івано-Франківськ ОСОБА_1 здійснював провадження господарської діяльності - надавав послуги з перевезення пасажирів в режимі таксі на транспортному засобі «ГАЗ 31105-801», д.н.з. НОМЕР_2 , не будучи суб?єктом господарювання та без державної ліцензії на провадження такого виду господарської діяльності, чим порушив п.24 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ст.9 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз`яснено вимоги ст.268 КУпАП, вину визнав, пояснив, що є пенсіонером за віком, пенсії на прожиття не вистачає, а тому хотів спробувати заробити на прожиття, надаючи послуги таксі. Не зареєстрований як суб`єкт господарювання і не отримував ліцензії на пасажирські перевезення. Щиро розкаявся у вчиненому.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Відповідно до п.24 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності: перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів внутрішнім водним, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Відповідно до ст.9 ЗУ «Про автомобільний транспорт», Ліцензуванню підлягає господарська діяльність з перевезення пасажирів та/або міжнародних перевезень вантажів, перевезень небезпечних вантажів автомобільним транспортом, а саме: внутрішніх перевезень пасажирів автобусами, крім перевезення підприємствами своїх працівників, перевезення школярів чи студентів; внутрішніх перевезень пасажирів на таксі; внутрішніх перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; внутрішніх перевезень небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями; міжнародних перевезень пасажирів автобусами; міжнародних перевезень пасажирів на таксі; міжнародних перевезень пасажирів легковими автомобілями на замовлення; міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів); міжнародних перевезень небезпечних вантажів та небезпечних відходів вантажними автомобілями. Ліцензування на автомобільному транспорті спрямоване на визначення початкових і поточних вимог до надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів, а також найважливіших параметрів обслуговування споживачів. Ліцензування на автомобільному транспорті здійснюється з метою: сприяння становленню сучасного ринку послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, розвитку автомобільного транспорту та стимулювання впровадження нових видів послуг; підвищення ефективності використання транспортних засобів; створення конкурентного середовища; захисту прав споживачів та ринку послуг; забезпечення соціальних стандартів транспортного обслуговування; забезпечення використання сертифікованих і дозволених до використання транспортних засобів, у тому числі пристосованих для перевезення пасажирів у кріслах колісних, пасажирів з порушенням зору або слуху; забезпечення доступності послуг та підвищення якості транспортного обслуговування. Ліцензія на міжнародні перевезення пасажирів надає автомобільному перевізнику право здійснювати внутрішні перевезення пасажирів. Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільним транспортом визначаються відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" з урахуванням положень цього Закону.

Дослідивши матеріали справи, встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №237228 від 17.06.2026, рапортом, довідкою, фото- відеоматеріалами.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №237228 від 17.06.2026, 17.06.2026 близько о 12 год 42 хв по вул.Незалежності, 61 у м.Івано-Франківськ ОСОБА_1 здійснював провадження господарської діяльності, а саме надавав послуги з перевезення пасажирів в режимі таксі на транспортному засобі «ГАЗ 31105-801», д.н.з. НОМЕР_2 , не будучи суб?єктом господарювання та без державної ліцензії на провадження такого виду господарської діяльності, чим порушив п.24 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ст.9 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Згідно рапорту працівника поліції, 17.06.2026 року близько 12 год 42 хв у м.Івано-Франківськ по вул.Незалежності, 61, було зупинено транспортний засіб «ГАЗ 31105-801», д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 , який здійснював перевезення пасажирів в режимі таксі, не маючи відповідної ліцензії на провадження такого виду діяльності та не будучи суб?єктом господарювання, чим порушив вимоги п.24 ст.7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності» та ст.9 ЗУ «Про автомобільний транспорт».

Відповідно до витягу з бази даних «Армор», ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користується посвідченням водія НОМЕР_3 , виданим 05.03.2015.

До матеріалів справи долучено фотозображення транспортного засобу ГАЗ 31105-801, д.н.з. НОМЕР_2 , з різних ракурсів.

Також долучено відеозаписи з відеореєстратора службового автомобіля, на якому зафіксовано зупинку транспортного засобу ГАЗ 31105-801, д.н.з. НОМЕР_2 (clip 1, 2).

Відеозаписами з нагрудної камери працівника поліції зафіксовано зупинку транспортного засобу «ГАЗ 31105-801», д.н.з. НОМЕР_2 , який оснащений плафоном таксі на даху (clip 0, 03 хв 30 с). Під час спілкування з працівниками поліції водій ОСОБА_1 повідомив, що не має відповідної ліцензії для провадження діяльності перевезення пасажирів в режимі таксі (clip 0, 03 хв 13 с) та не є суб?єктом господарювання (clip 0, 05 хв 32 с), однак вже подав документи на оформлення відповідних документів.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, повністю доведена дослідженими в судовому засіданні доказами.

Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 164 КУпАП як провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання та без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 164 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, щире каяття як обставину, що пом`якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації майна.

Керуючись ст. ст. 9, 164, 221, 251, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення - штраф в розмірі одна тисяча неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому виразі становить сімнадцять тисяч гривень, без конфіскації майна.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 665 грн 60 коп судового збору.

Роз`яснити, що відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО