Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 524/7825/26
Номер провадження 3/524/1587/26
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.06.2026 року суддя Автозаводського районного суду м.Кременчука Полтавської області Олейнікова Г.М., при секретарі Санакоєвій Н.Р., за участю прокурора Полтавської спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Центрального регіону Галагана В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши в режимі відеоконференції адміністративний матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої в Комунальному некомерційному медичному підприємстві "Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька" лікарем- офтальмологом та членом (дублером) позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч.1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
В протоколі про адміністративне правопорушення № 239, складеного 08.06.2026 року начальником 1-го сектору (протидії корупції) Управління стартегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України зазначено, наступне.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) правопорушення, пов?язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Наказом КНМП «ЛІЛ Кременчуцька» від 02 травня 2023 року № 239 затверджено склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії КНМП «ЛІЛ Кременчуцька», до якого включено членом комісії (дублером) лікаря-офтальмолога ОСОБА_1 .
Наказом КНМП «ЛІЛ Кременчуцька» від 21 вересня 2023 року № 449 затверджено склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії (дублером) КНМП «ЛІЛ Кременчуцька», до якого включено членом комісії лікаря-офтальмолога ОСОБА_1 .
Наказом КНМП «ЛІЛ Кременчуцька» від 13 січня 2025 року № 56, затверджено склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 в КНМП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », до якого включено членом комісії (дублером) лікаря-офтальмолога ОСОБА_1 .
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб?єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП суб?єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб?єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
ОСОБА_1 , будучи членом (дублером) позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 в КНМП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », зобов?язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік до 01.04.2025.
Відповідно до списку декларацій, оприлюднених в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), ОСОБА_1 раніше подавала щорічну декларацію за 2023 рік, тобто останній достовірно відомі зобов?язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», типи декларацій, правила користування Реєстром та електронним цифровим підписом.
Однак, відповідно до інформації з публічної частини офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_1 лише о 14 год. 28 хв. 09.04.2025 року подала до Реєстру щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, тобто несвоєчасно.
Поважних причин для несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік у ОСОБА_1 не встановлено.
Отже, ОСОБА_1 , будучи членом (дублером) позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_3 в КНМП « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб?єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини 1 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2025), а саме лише о 14 год 28 хв 09.04.2025 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Датою і часом вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією ОСОБА_1 є фактичний час і дата несвоєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, тобто 09.04.2025 року о 14 годині 28 хвилин.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією є дата складання протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією відносно ОСОБА_1 (згідно висновку Верховного Суду (лист від 09.04.2021 року №1089/0/2-21, абз. 1,2 стор.7).
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП визнала повністю, у скоєному щиро кається і пояснила, що вона працює лікарем- офтальмологом в Комунальному некомерційному медичному підприємстві "Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька" та є членом (дублером) позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , вона раніше в 2024 році подавала декларацію своєчасно , в 2025 році вона без поважних причин не подала декларацію вчасно до Реєстру , а саме до 01.04.2025 року за 2024 рік , подала її тільки 09.04.2025 року.
Прокурор Галаган В.В. в судовому засіданні пояснив, що вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, зазначеними у протоколі про адміністративне правопорушення та долученими до матеріалів справи, а тому просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення вказаних дій, із накладенням стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Суд заслухавши доводи прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступних висновків:
Згідно ст.172-6 ч.1 КУпАП адміністративна відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У примітці до ст. 172-6 КУпАП зазначено, що суб`єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
12.10.2023 року набрав чинності Закон України № 3384-IХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов?язок подання декларацій суб?єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та доповнено перелік суб?єктів декларування, визначених п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону підпунктом «г», а саме голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №239 від 08.06.2026 року, наказом №227/к від 09.05.2023 року (а.с.12), копією особової картки працівника на ім`я ОСОБА_1 від 09.05.2023 року (а.с.14-16), витягом з наказу КНМП "Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька" від 02.05.2023 року №239 (а.с.24), витягом з наказу КНМП "Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька" від 21.09.2023 року №449 (а.с.25), витягом з наказу КНМП "Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька" від 13.01.2025 року №56 (а.с.26), витягом з наказу КНМП "Лікарня інтенсивного лікування Кременчуцька" від 14.02.2025 року №114 (а.с.27), роздруківкою з сайту НАЗК щодо подання щорічної декларації ОСОБА_1 09.04.2025 року (а.с.30-36).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , відповідно до підпункту «г» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», не подала своєчасно, без поважних причин, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік до 01.04.2025 року , яка фактично подана нею 09.04.2025 року.
З урахуванням фактичних обставин справи, суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст.172-6 ч.1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення суд вважає необхідним і достатнім з метою виховання порушника та запобігання вчинення нею нових правопорушень, накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665,60 грн. у дохід держави.
Керуючись ст.ст.62,68,129 Конституції України,ст.3,45 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції»,ст.ст.1, 2, 9, 36 ч.2, 38, 172-6 ч.1, 245, 251, 252, 279, 280, 284, 285, 287 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України та підвергнути адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665, 60 грн. у дохід держави. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача( код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з ОСОБА_1 підлягає стягненню подвійний штраф у розмірі 1700 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, його законним представником, адвокатом, потерпілим, його представником в Полтавський апеляційний суд, через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Головуючий суддя Ганна ОЛЕЙНІКОВА