Рішення № 137832530, 30.06.2026, Захарівський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Фрунзівський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
30.06.2026
Номер справи
517/592/26
Номер документу
137832530
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 517/592/26

Провадження № 2/517/321/2026

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2026 року с-ще Захарівка

Захарівський районний суд Одеської області в складі

головуючого судді Меєчка О.М.,

за участю секретаря судового засідання Хасанової С.Т.,

прокурора Роздільнянської окружної

прокуратури Овсепяна А.А.,

відповідача ОСОБА_1 ,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Захарівка цивільну справу за позовом керівника Роздільнянської окружної прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки

установив:

Керівник Роздільнянської окружної прокуратури Одеської області в інтересах держави в особі Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки.

Зазначена позовна заява обґрунтована тим, що Роздільнянською окружною прокуратурою Одеської області на виконання вимог статті 131-1 Конституції України, статті 23 Закону України «Про прокуратуру», установлено порушення інтересів органу місцевого самоврядування під час самовільного використання земель комунальної власності.

Так, в провадженні сектору дізнання перебували матеріали кримінального провадження № 12025168390000052 від 29 липня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 197-1 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено факт самовільного оброблення земельної ділянки в межах лісового масиву «Шептереди» на території Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області без належних дозвільних документів. В ході проведення огляду місця події органом досудового розслідування установлено, що земельна ділянка належить до земель комунальної власності Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області та відноситься до земель водного фонду.

Згідно інформації Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор`я та нижнього Дунаю, на земельній ділянці розташований ставок «Йосипівське озеро №1», який знаходиться у пересохлому стані та дозволів на оброблення цієї земельної ділянки не надавалось.

Згідно відомостей про обчислення площі земельної ділянки, отриманих за результатами проведених інженерно - геодезичних вишукувань, проведених сертифікованим інженером землевпорядником, на підставі звернення органу досудового розслідування, площа вказаної земельної ділянки становить 8,7440 га.

Відповідно до розрахунку розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки сума заподіяної шкоди внаслідок протиправних дій, а саме самовільного зайняття земельної ділянки, становить 69643 гривні.

Органом досудового розслідування в рамках даного кримінального провадження 07 листопада 2025 року опитано ОСОБА_1 , який повідомив, що на весні того ж року, біля Йосипівського лісу знайшов земельну ділянку, яка протягом тривалого часу ніким не оброблена та перебувала у пересохлому стані. Не маючи на дану земельну ділянку будь - яких дозвільних документів він обробив її шляхом оранки, культивації та засіяв дану земельну ділянку соняшником. В подальшому здійснював обробку шляхом культивації, внесення добрив та використовував необхідні гербіциди. До органів місцевого самоврядування з метою отримання дозволу на обробку земельної ділянки не звертався та обробляв її лише у 2025 році.

Постановою про закриття кримінального правопорушення від 10 листопада 2025 року, дізнавача ОСОБА_2 вказане вище кримінальне провадження закрито у зв`язку з відсутністю складу кримінального проступку, через спричинення несуттєвої шкоди протиправною діяльністю ОСОБА_1 з одночасним прийняттям рішення про скерування матеріалів до органів екологічної інспекції з метою притягнення останнього до адміністративної відповідальності.

У подальшому, 14 січня 2026 року до Роздільнянської окружної прокуратури Одеської області з відділення поліції №2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області надійшов лист про те, що Державною екологічною інспекцією Південно - Західного округу (Миколаївська та Одеська області) складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 від 18 листопада 2025 року № 002649 та винесено постанову про накладання адміністративного стягнення від 18 листопада 2025 року № 002649, якою накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1020 гривень.

Отож ураховуючи викладене вище, шкода заподіяна внаслідок протиправних дій шляхом самовільного зайняття та використання земельної ділянки комунальної власності підлягає відшкодуванню саме з ОСОБА_1 , вина якого, доведена в повному обсязі.

Оскільки в добровільному порядку ОСОБА_1 не відшкодовано суму заподіяної шкоди, керівник Роздільнянської окружної прокуратури, просить суд ухвалити рішення, яким стягнути з ОСОБА_1 на користь Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області кошти в розмірі 69643 гривні.

Ухвалою Захарівського районного суду Одеської області відкрито провадження у справі та її розгляд відповідно до частини 5 статті 279 ЦПК України призначений у порядку спрощеного позовного провадження, з викликом сторін (а.с. 57).

У судовому засіданні представник Роздільнянської окружної прокуратури Овсепян А.А. позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд їх задовольнити. При цьому пояснив, що внаслідок самовільного зайняття та використання ОСОБА_1 земельної ділянки, яка перебуває в розпорядженні Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області, її розпоряднику було завдано майнову шкоду. Згідно з проведеним в установленому порядку розрахунком, розмір такої шкоди становить 69643 гривень, яку необхідно стягнути з відповідача.

Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення. Відповідач підтвердив той факт, що фактично здійснював обробіток спірної земельної ділянки, яка перебуває у розпорядженні Захарівської селищної ради, не маючи при цьому жодних правовстановлюючих документів чи інших передбачених законом підстав для її використання. Наразі ділянка ним повністю звільнена.

Представник позивача Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області у судове засідання не з`явився, про час, дату і місце судового розгляду повідомлявся належним чином (а.с. 64). Із будь-якими заявами чи клопотаннями до суду не звертався.

Відповідно до частини 4 статті 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з такого.

Так, судом установлено, що дізнавачем сектору дізнання Відділення поліції № 2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області Синицею В.А. зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 197-1 КК України, відомості про яке внесені 29 липня 2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025168390000052 (а.с. 13).

Досудовим розслідуванням установлено факт самовільного оброблення земельної ділянки в межах лісового масиву «Шептереди» на території Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області без належних дозвільних документів.

В ході проведення огляду місця події органом досудового розслідування установлено, що земельна ділянка має приблизні координати 47°1805.8N, 29°4138.4Е, належить до земель комунальної власності Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області відповідно до пункту 24 розділу X «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Земельного кодексу України та відноситься до земель водного фонду. Вказане підтверджується копією листа Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області № 01/07-13/1638 від 22 вересня 2025 року (а.с. 25).

Згідно листа Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор`я та нижнього Дунаю № 08-24/04-1087 від 15 серпня 2025 року, на земельній ділянці розташований ставок «Йосипівське озеро №1», який знаходиться у пересохлому стані та дозволів на оброблення цієї земельної ділянки не надавалось (а.с. 24).

Відповідно до відомостей про обчислення площі земельної ділянки, отриманих за результатами проведених інженерно - геодезичних вишукувань, проведених 11 серпня 2025 року сертифікованим інженером землевпорядником ОСОБА_3 , на підставі звернення органу досудового розслідування, площа вказаної земельної ділянки становить 8,7440 га (а.с. 16, 17-19).

Згідно розрахунку розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, проведеного Державною екологічною інспекцією Південно - Західного округу (Миколаївська та Одеська області), здійсненого за розділом №4 «Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання», затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 року № 963, сума заподіяної шкоди внаслідок протиправних дій, а саме самовільного зайняття земельної ділянки, становить 69643 гривні (а.с. 28-31).

Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_1 від 07 листопада 2025 року відібраних органом досудового розслідування в рамках кримінального провадження, останній повідомив, що навесні того ж року, біля Йосипівського лісу знайшов земельну ділянку, яка протягом тривалого часу ніким не оброблена та перебувала у пересохлому стані. Не маючи на дану земельну ділянку будь - яких дозвільних документів він обробив її шляхом оранки, культивації та засіяв дану земельну ділянку соняшником. У подальшому здійснював обробку шляхом культивації, внесенні добрив та використовував необхідні гербіциди. До органів місцевого самоврядування з метою отримання дозволу на обробку земельної ділянки не звертався та обробляв її лише у 2025 році (а.с. 32-33).

Згідно копії постанови про закриття кримінального правопорушення від 10 листопада 2025 року, дізнавачем СД ВнП №2 Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області, ОСОБА_2 кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за № 12025168390000052 від 29 липня 2025 року закрито, у зв`язку з відсутністю складу кримінального проступку, передбаченого статтею 197-1 КК України, через спричинення несуттєвої шкоди протиправною діяльністю ОСОБА_1 . Водночас прийнято рішення про скерування матеріалів до Державної екологічної інспекції Південно - Західного округу (Миколаївська та Одеська області) з метою притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності (а.с. 36-40).

18 листопада 2025 року Державною екологічною інспекцією Південно - Західного округу (Миколаївська та Одеська області) складено протокол № 002649 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 53-1 КУпАП, а саме за самовільне зайняття земельної ділянки (а.с. 42-43).

Того ж дня за результатами розгляду вказаного вище протоколу Державною екологічною інспекцією Південно - Західного округу (Миколаївська та Одеська області) винесено постанову № 002649 про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 51-1 КУпАП та накладено на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1020 гривень (а.с. 44-45).

Обґрунтовуючи наявність підстав для представництва інтересів держави, керівник прокуратури посилається на те, що Роздільнянською окружною прокуратурою у порядку статті 23 Закону України «Про прокуратуру» на адресу Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області спрямовано запит від 17 квітня 2026 року, у якому селищну раду повідомлено про виявлені порушення ОСОБА_1 земельного законодавства.

Водночас Захарівська селищна рада Роздільнянського району Одеської області, будучи поінформованою про виявлені порушення, заходів щодо усунення таких порушень вжити не має змоги. Відповідно до змісту листа № 01/07-13/574 від 22 квітня 2026 року, який надійшов у відповідь на запит прокурора, Захарівська селищна рада Роздільнянського району Одеської області повідомила, що нею заходи щодо усунення у судовому порядку порушення вимог земельного законодавства ОСОБА_1 не вживалися у зв`язку з незапланованим фінансуванням статті видатків судового збору (а.с. 46).

З огляду на викладене, задля того, щоб інтереси територіальної громади та держави в цілому не залишились незахищеними, Роздільнянська окружна прокуратура звернулася до суду з зазначеним позовом в інтересах держави в особі Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області, про що попередньо листом від 03 червня 2026 року проінформовано селищну раду (а.с. 47).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає про таке.

Згідно зі статтею 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до частини 1 статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Згідно зі статтею 123 ЗК України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 1 статті 124 ЗК України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу.

Згідно статей 125,126 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до статті 152 ЗК України власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Згідно частини 1 статті 211 ЗК України визначено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за самовільне зайняття земельних ділянок.

У статті 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» зазначено, що самовільне зайняття земельної ділянки це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.

Відповідно до вимог чинного законодавства обов`язковою умовою фактичного використання земельної ділянки є наявність у особи, що її використовує, правовстановлюючих документів на цю земельну ділянку, а відсутність таких документів може свідчити про самовільне зайняття земельної ділянки.

Верховний Суд в постанові від 20 лютого 2020 року у справі № 1940/1655/18 дійшов висновку, що будь-які дії, спрямовані на фактичне використання земельної ділянки без оформлення права власності на неї або права постійного користування чи права оренди земельної ділянки в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», є самовільним заняттям земельної ділянки.

Відповідно до статті 56 Закону України «Про охорону земель» юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно з законом. Застосування заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування шкоди, заподіяної земельним ресурсам. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства України про охорону земель, підлягає відшкодуванню в повному обсязі.

Згідно зі статтею 157 ЗК України відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, які використовують земельні ділянки, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, діяльність яких обмежує права власників і землекористувачів або погіршує якість земель, розташованих у зоні їх впливу, в тому числі внаслідок хімічного і радіоактивного забруднення території, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами і стічними водами. Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів порушує зазначені державні інтереси, унеможливлює правомірне отримання коштів за таке користування та перешкоджає законному розпорядженню земельними ділянками.

В абзаці 2 пункту 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року №7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» роз`яснено, що у випадках самовільного зайняття земельних ділянок, псування, забруднення земель чи вчинення інших порушень земельного законодавства шкода відшкодовується відповідно до статей 211,212 ЗК України, статей 22, 623,1166, 1172, 1192 ЦК України особами, що її заподіяли.

Статтею 22 ЦК України визначено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

При вирішенні даного спору, суд зауважує, що відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, за своєю правовою природою є відшкодуванням позадоговірної шкоди, тобто деліктною відповідальністю.

При цьому загальні підстави відшкодування шкоди в рамках позадоговірних (деліктних) зобов`язань містяться у статті 1166 ЦК України, відповідно до частини першої якої майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Матеріалами справи підтверджується факт самовільного зайняття ОСОБА_1 земельної ділянки площею 8,7440 га, на якій розташований ставок «Йосипівське озеро № 1» (у пересохлому стані). Зазначена земельна ділянка знаходиться в межах лісового масиву «Шептереди», належить до земель комунальної власності Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області відповідно до пункту 24 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України та відноситься до земель водного фонду.

Згідно з наданим суду розрахунком, розмір шкоди, заподіяної Захарівській селищній раді Роздільнянського району Одеської області як розпоряднику земельної ділянки внаслідок її самовільного зайняття ОСОБА_1 , становить 69643 гривень. Наданий розрахунок відповідає вимогам чинного законодавства та приймається судом як належний доказ розміру заподіяної шкоди (а.с. 28-31).

Отже, з огляду на викладене позов підлягає задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує, що Одеською обласною прокуратурою сплачено в рахунок судового збору за звернення до суду з цим позовом 3328 гривень, що підтверджується платіжної інструкції № 1435 від 01 червня 2026 року (а.с. 49).

Згідно із частиною 1 статті 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

При цьому, частиною 1 статті 142 ЦПК України передбачено, що у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Аналогічні за змістом положення містить частини 3 статті 7 Закону України «Про судовий збір».

Враховуючи, що відповідач до початку розгляду справи по суті визнав позов у повному обсязі, а також приймаючи до уваги, що Одеською обласною прокуратурою при подачі позовної заяви до суду було сплачено судовий збір у розмірі 3328 гривень, тому Одеській обласній прокуратурі підлягає поверненню з державного бюджету сума судового збору в розмірі 1664 гривні.

У відповідності до вимог статті 141 ЦПК України з відповідача на користь Одеської обласної прокуратури підлягають стягненню 50 відсотків сплачених судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 1664 гривні.

На підставі викладеного та керуючись статтею 13 Конституції України, статтями 22, 1166 ЦК України, статями 116, 123-126, 152, 157 ЗК України, статтею 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», статтею 56 Закону України «Про охорону земель», статтями 4, 12, 13, 81, 83, 141, 142, 258, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позов керівника Роздільнянської окружної прокуратури, який діє в інтересах держави в особі Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь органу місцевого самоврядування в особі Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області в якості відшкодування за шкоду заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки суму в розмірі 69643 (шістдесят дев`ять тисяч шістсот сорок три) гривні та перерахувати в дохід місцевого бюджету Захарівської селищної ради Роздільнянського району Одеської області за наступними реквізитами: отримувач ГУК і Од.обл/смт.3ахарівка/24062200, код отримувача - 37607526, банк отримувача - Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку - UA788999980313050168000015672.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Одеської обласної прокуратури (рахунок отримувача UA808201720343100002000000564 в ДКСУ у м. Києві, МФО 820172, ЄДРПОУ 03528552, юридична адреса вул. Італійська, 3, м. Одеса, 65026) судовий збір в розмірі 1664 (одна тисяча шістсот шістдесят чотири) гривні.

Повернути Одеській обласній прокуратурі (рахунок отримувача UA808201720343100002000000564 в ДКСУ у м. Києві, МФО 820172, ЄДРПОУ 03528552, юридична адреса вул. Італійська, 3, м. Одеса, 65026) з державного бюджету 1664 (одну тисячу шістсот шістдесят чотири) гривні судового збору за подання позову, сплаченого відповідно до платіжної інструкції № 1435 від 01 червня 2026 року.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Захарівський районний суд Одеської області.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення суду складено та підписано 30 червня 2026 року.

Відомості про сторони у справі:

Роздільнянська окружна прокуратура, код ЄДРПОУ 0352855233, місцезнаходження: вул. Ярослава Мудрого, 8, м. Роздільна Роздільнянського району Одеської області, 67400;

позивач Захарівська селищна рада Роздільнянського району Одеської області, код ЄДРПОУ 04378882, місцезнаходження: вул. Центральна, 69, с-ще Захарівка Роздільнянського району Одеської області, 66700.

відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Суддя