Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/13476/25
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо пропуску строків для надання відповіді на запит позивача про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року та бездіяльності відповідача щодо не розгляду цього запиту у встановлений законом строк, зобов`язання відповідача розглянути запит позивача про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року та надати запитувану інформацію, а саме: масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2025 року по 21 січня 2025 року.
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.
Позов, відповідь на відзив обґрунтовані позивачем тим, що він звернувся до відповідача із запитом про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року, в якому просив надати інформацію про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року, однак на дату складання позовної заяви відповідач не надав інформацію на цей запит. Позивач зазначає, що інформація про обсяги вирубки сосни та ялини повинна фіксуватися відповідачем відповідно до його статуту та законодавства України та надаватися на запит про доступ до публічної інформації, однак відповідач такі дії не вчинив.
З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки позивачем надана велика кількість запитів про доступ до публічної інформації з метою створення штучного навантаження, однак, незважаючи на ці обставини, відповідачем надана відповідь на запити позивача. При цьому, розпорядником екологічної інформації є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, а не відповідач у цій справі, який створений з метою організації ведення лісового господарства, включаючи питання охорони, захисту, раціонального використання та заготівлі лісових ресурсів і відтворення лісів. Відповідач не є розпорядником інформації про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року, окрім інформації про використання бюджетних коштів, структуру, принципи формування та розмірі оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради. Крім того, відповідач зазначає про можливість обмеження конституційних право осіб в умовах воєнного стану.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги позивача, заперечення відповідача, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 звернувся до Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» із запитом на отримання публічної інформації від 21.01.2025 року, в якому зазначив, що відповідач є розпорядником екологічної інформації та на нього поширюються вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації» стосовно надання громадської інформації про стан лісів, що перебувають у користуванні відповідача, а тому позивач просив у відповідача надати інформацію про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року. Зазначений запит отриманий відповідачем 29.01.2025 року поштою, що сторонами в цій справі не заперечується.
Відповідачем повідомлено позивача листом №10 від 04.02.2025 року про продовження терміну розгляду його запитів, оскільки відповідачем 29.01.2025 року отримано 14 окремих запитів на доступ до публічної інформації та враховуючи, що відповідач має статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення підприємства. Зазначений лист направлений позивачу 04.02.205 року та отриманий ним 11.02.2025 року, про що свідчать чек та повідомлення АТ «УКРПОШТА».
За результатами розгляду цього запиту відповідачем надана відповідь від 25.02.2025 року №18, яка стосується розгляду 14 окремих запитів про доступ до публічної інформації та щодо запиту, який є предметом розгляду в цій справі, позивачу надана відповідь про те, що відповідач не є розпорядником екологічної інформації, яку просить надати позивач щодо масштабів вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року та комунальні підприємства є розпорядниками інформації тільки щодо структури, принципів формування та розмірів оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради.
Зазначена відповідь направлена позивачу 25.02.2025 року та згідно повідомлення АТ «УКРПОШТА» отримана ним 07.03.2025 року.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до ст. 1, ч. 1 ст. 2, ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб`єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.
Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема: обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Доступ до публічної інформації здійснюється на принципах, зокрема: прозорості та відкритості діяльності суб`єктів владних повноважень; вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.
Відповідно до положень п. 2, 5 ч. 1, п. 1, 4 ч. 2 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; юридичні особи публічного права, державні/комунальні підприємства або державні/комунальні організації, що мають на меті одержання прибутку, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) прямо чи опосередковано належать державі та/або територіальній громаді, - щодо інформації про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради.
До розпорядників інформації, зобов`язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб`єкти господарювання, які володіють інформацією про стан довкілля; іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).
Відповідно до ч. 1, п. 1, 3, 5 ч. 2 ст. 23, п. 1, 2, 3, 6 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені, зокрема, до суду. Запитувач має право оскаржити, зокрема, відмову в задоволенні запиту на інформацію, ненадання відповіді на запит на інформацію, несвоєчасне надання інформації, тощо.
Відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень: ненадання відповіді на запит; ненадання інформації на запит; безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію; несвоєчасне надання інформації.
Відповідно до положень ст. 19, 20, 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.
Запит на інформацію має містити: ім`я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв`язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту.
Розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту, зокрема, в разі, якщо розпорядник інформації не володіє і не зобов`язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит. Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі.
Слід зазначити, що запит на отримання публічної інформації від 21.01.2025 року, направлений ОСОБА_1 до Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» стосується масштабів вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року.
Відповідач є комунальним підприємством, яке відповідно до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» може бути розпорядником публічної інформації про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради.
Оскільки запит на отримання публічної інформації від 21.01.2025 року щодо масштабів вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року, не стосується структури, принципів формування та розміру оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради, позивач не є розпорядником запитуваної інформації у відповідності до ч. 1 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Однак, суд вважає, що відповідач є розпорядником запитуваної інформації у відповідності до положень ч. 2 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обов`язку відповідача надавати за запитами інформацію про стан довкілля, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про інформацію» інформація про стан довкілля (екологічна інформація) - відомості та/або дані про: стан складових довкілля та його компоненти, включаючи генетично модифіковані організми, та взаємодію між цими складовими; фактори, що впливають або можуть впливати на складові довкілля (речовини, енергія, шум і випромінювання, а також діяльність або заходи, включаючи адміністративні, угоди в галузі навколишнього природного середовища, політику, законодавство, плани і програми); стан здоров`я та безпеки людей, умови життя людей, стан об`єктів культури і споруд тією мірою, якою на них впливає або може вплинути стан складових довкілля; інші відомості та/або дані.
Правовий режим інформації про стан довкілля (екологічної інформації) визначається законами України та міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Інформація про стан довкілля, крім інформації про місце розташування військових об`єктів, не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом.
Відповідно до положень ст. 17, 19, 63 Лісового кодексу України у постійне користування ліси на землях комунальної власності для ведення лісового господарства без встановлення строку надаються спеціалізованим комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи.
Постійні лісокористувачі мають право, зокрема, самостійно господарювати в лісах, виключне право на заготівлю деревини, право власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації, тощо.
Постійні лісокористувачі зобов`язані, зокрема, забезпечувати охорону, захист, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, підвищення родючості ґрунтів, вживати інших заходів відповідно до законодавства на основі принципів сталого розвитку; дотримуватися правил і норм використання лісових ресурсів; вести лісове господарство на основі матеріалів лісовпорядкування, здійснювати використання лісових ресурсів способами, які забезпечують збереження оздоровчих і захисних властивостей лісів, а також створюють сприятливі умови для їх охорони, захисту та відтворення; вести первинний облік лісів; тощо.
Ведення лісового господарства полягає у здійсненні комплексу заходів з охорони, захисту, раціонального використання та розширеного відтворення лісів.
Відповідно до положень ст. 25, 25-1 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» інформація про стан навколишнього природного середовища (екологічна інформація) - це будь-яка інформація в письмовій, аудіовізуальній, електронній чи іншій матеріальній формі про: стан навколишнього природного середовища чи його об`єктів - землі, вод, надр, атмосферного повітря, рослинного і тваринного світу та рівні їх забруднення; біологічне різноманіття і його компоненти, включаючи генетично видозмінені організми та їх взаємодію із об`єктами навколишнього природного середовища; джерела, фактори, матеріали, речовини, продукцію, енергію, фізичні фактори (шум, вібрацію, електромагнітне випромінювання, радіацію), які впливають або можуть вплинути на стан навколишнього природного середовища та здоров`я людей; загрозу виникнення і причини надзвичайних екологічних ситуацій, результати ліквідації цих явищ, рекомендації щодо заходів, спрямованих на зменшення їх негативного впливу на природні об`єкти та здоров`я людей; екологічні прогнози, плани і програми, заходи, в тому числі адміністративні, державну екологічну політику, законодавство про охорону навколишнього природного середовища; витрати, пов`язані із здійсненням природоохоронних заходів за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища, інших джерел фінансування, економічний аналіз, проведений у процесі прийняття рішень з питань, що стосуються довкілля.
В тому числі, підприємства, установи та організації, діяльність яких може негативно вплинути або впливає на стан навколишнього природного середовища, життя і здоров`я людей, зобов`язані забезпечувати вільний доступ населення до інформації про стан навколишнього природного середовища.
Як вбачається з положень п. 2 Статуту Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «ВІНОБЛАГРОЛІС» та п. 2 Статуту Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «ВІНОБЛАГРОЛІС» підприємство створене з метою, зокрема, ведення лісового господарства, включаючи питання охорони, захисту, раціонального використання та заготівлі лісових ресурсів і відтворення лісів, що знаходяться в постійному користуванні підприємства, забезпечення підвищення продуктивності, посилення їх корисних властивостей, задоволення потреб суспільства у лісових ресурсах на основі їх науково-обґрунтованого раціонального використання та отримання на цій основі прибутку. Предметом діяльності підприємства є, зокрема, планування, організація, ведення лісового господарства і використання лісових ресурсів, з урахуванням господарського призначення лісів і природно кліматичних умов; забезпечення відтворення, охорони, захисту і підвищення продуктивності лісових насаджень і посилення їх корисних властивостей, виконання інших вимог законодавства щодо ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів; ведення первинного обліку лісів, реєстрація всіх змін у його складі, розробка матеріалів про розподіл лісів на групи та встановлення лісотакс і зміну границь підвідомчих підприємств, ведення обліку і звітності по лісовому господарству.
Таким чином, з врахуванням зазначених положень законодавства, мети та предмету діяльності відповідача відповідно до Статуту, суд вважає, що інформація щодо масштабів вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року, є інформацією про стан довкілля (екологічною інформацією), яка мала бути надана відповідачем, як розпорядником цієї інформації в районі своєї діяльності, така інформація має бути в розпорядженні відповідача враховуючи, що діяльність відповідача пов`язана саме з охороною, захистом, раціональним використанням та заготівлею лісових ресурсів і відтворенням лісів.
При цьому, відповідач в відзиві на позовну заяву та відповіді на запит позивача не зазнач про відсутність у нього такої інформації, а посилається виключно на відсутність обов`язку на надання такої інформації.
Суд вважає безпідставними твердження відповідача про безпідставність вимог позивача щодо надання інформації про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року враховуючи недобросовісність позивача, надання ним великої кількості запитів, віднесення позивача до критичної інфраструктури та можливість обмеження прав на доступ до інформації в умовах особливого періоду, оскільки нормами законодавства передбачений порядок розгляду запитів на доступ до публічної інформації та строки розгляду таких запитів можуть бути продовжені, що і було зроблено відповідачем, будь-яких доказів неможливості надання запитуваної інформації з підстав особливого періоду відповідач до суду не надав та не обґрунтував неможливість надання запитуваної інформації належними доказами, зокрема, недостатності працівників чи інших обставини, які б перешкоджали виконання вимог законодавства.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Суд вважає безпідставними вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо пропуску строків для надання відповіді на запит позивача про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року та бездіяльності відповідача щодо не розгляду цього запиту у встановлений законом строк, а також зобов`язання відповідача розглянути запит позивача про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року, оскільки відповідачем запит позивача розглянутий, на нього надана відповідь у строки, встановлені Законом України «Про доступ до публічної інформації», тобто, протягом 20 робочих днів з врахуванням продовження строку та повідомлення про це позивача.
Однак, враховуючи не надання відповідачем запитуваної інформації про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року, належним способом захисту прав позивача буде визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у наданні запитуваної інформації та зобов`язання відповідача надати позивачу інформацію про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року на його запит про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року.
При цьому, в позовних вимогах позивач допустив технічну помилку щодо періоду, якого стосується масштаб вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, оскільки зазначив період з 1 січня 2025 року по 21 січня 2025 року, однак згідно запиту позивача від 21.01.2025 року, він стосується періоду з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню в частині визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у наданні інформації про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року на запит про доступ до публічної інформації позивача від 21.01.2025 року, зобов`язання відповідача надати позивачу інформацію про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року на його запит про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року, а в іншій частині позов задоволенню не підлягає.
Щодо зазначення позивачем про необхідність зобов`язання відповідача надати звіт про виконання рішення суду, слід зазначити, що згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є засобом судового контролю за виконанням судового рішення, який застосовується судом за власною ініціативою та розсудом і не може бути предметом позовних вимог, проте в даному випадку суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю.
Керуючись ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» (вул. Шевченка, буд. 6А, с. Благодатне, Тульчинський район, Вінницька область, 24220, код ЄДРПОУ 35143846) про визнання протиправною бездіяльності Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» щодо пропуску строків для надання відповіді на запит ОСОБА_1 про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року та бездіяльності Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» щодо не розгляду цього запиту у встановлений законом строк, зобов`язання Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» розглянути запит ОСОБА_1 про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року та надати запитувану інформацію, а саме: масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2025 року по 21 січня 2025 року задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» щодо відмови у наданні інформації про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року на запит про доступ до публічної інформації ОСОБА_1 від 21.01.2025 року.
Зобов`язати Дочірнє підприємство «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» надати ОСОБА_1 інформацію про масштаби вирубки сосни та ялини на території с. Липівки, що проводилася починаючи з 1 січня 2024 року по 21 січня 2025 року на його запит про доступ до публічної інформації від 21.01.2025 року.
В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.
Стягнути з Дочірнього підприємства «Томашпільський райагроліс» Вінницького обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс» (вул. Шевченка, буд. 6А, с. Благодатне, Тульчинський район, Вінницька область, 24220, код ЄДРПОУ 35143846) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Леонід СВИДА