Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 127/19411/26
Провадження № 3/127/3939/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.06.2026 м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Михайленко А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи виключеною зі складу лікарів-дублерів, які мають право здійснювати оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи при комунальному некомерційному підприємстві «Подільський регіональний центр онкології Вінницької обласної ради» з 01.02.2026, являючись згідно пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, а також будучи підданою адміністративному стягненню за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 17.03.2026 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2026-31.01.2026), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 3 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала.
Прокурор Добровольська В.В. в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до останньої адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, думку учасників, суд дійшов наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Статтею ст. 280 КУпАП визначено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення з`ясовується, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Диспозицією ч.3 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Вина ОСОБА_1 підтверджується інформаційною карткою про результати розгляду в суді справи (протоколу) про кримінальне або адміністративне правопорушення, протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 402 від 01.06.2026 року, результатами пошуку з Єдиного державного реєстру декларацій, відповідно до яких дата та час подання декларації «17.03.2026 року», листом № 53751 від 06.05.2026 р., копією наказу № 35 від 30.01.2025 р. з додатком, копією наказу № 20 від 14.01.2026 року, копією наказу № 20 від 16.01.2025 року, копією положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи КНП «ПРЦО ВОР», копією наказу № 391 від 03.10.2024 з додатком, копією наказу № 328 від 25.09.2025 з додатком, копією постанови від 23.06.2025 (справа № 127/18574/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, копією протоколу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 459 від 12.06.2025 року.
Таким чином, проаналізовані судом докази в сукупності дають підстави для висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Як встановлено з матеріалів справи, декларація фактично було подана самостійно ОСОБА_1 17.03.2026 року, що свідчить про відсутність технічних перешкод для її подання.
Вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією порушує встановлені антикорупційним законодавством вимоги, заборони та обмеження, посягає на встановлений порядок діяльності органів влади, а також порядок реалізації особами таких органів, наданої їм влади та посадових повноважень, дискредитує органи влади.
Суд зазначає, що для наявності складу правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП, достатньо встановлення факту несвоєчасного подання декларації без поважних причин, повторно. Обставини, на які посилається ОСОБА_1 , не свідчать про наявність поважних причин у розумінні закону та не спростовують її вини щонайменше у формі необережності.
З урахуванням обставин справи та особи ОСОБА_1 , яка вину визнала, готова нести покарання, розкаялася у вчиненому, що є обставиною, яка пом`якшує відповідальність, суд вважає, що до ОСОБА_1 має бути застосовано стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого в санкції ч.3 ст.172-6 КУпАП з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 1 (один) рік.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 40-1, 172-20, 283, 284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень з позбавленням права обіймати певні посади на 1 рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 665,60 грн. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя