Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 750/7091/26
Провадження № 1-кс/750/1243/26
У Х В А Л А
29 червня 2026 року м. Чернігів
Слідчий суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши в судовому засіданні в місті Чернігові клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 22025270000000159 від 22.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, -
в с т а н о в и в :
Слідчий в особливо важливих справах слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Чернігівській області капітан юстиції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з заступником керівника Чернігівської обласної прокуратури про продовження строку досудового розслідування до шести місяців у кримінальному провадженні № 22025270000000159 від 22.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Клопотання слідчого обґрунтовано тим, що згідно статті 4 Закону України «Про Оборону України» у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, застосування Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, подає його Верховній Раді України на схвалення чи затвердження, а також вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни.
Також, відповідно до статті 17 Закону України «Про Оборону України» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов`язком громадян України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом, беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76, якою затверджено «Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період» (далі - Критеріїв та порядок).
Відповідно до п. 1 «Порядку бронювання військовозобов`язаних на період мобілізації та воєнний час», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76 (далі Порядок), порядок визначає механізм бронювання під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) військовозобов`язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють або проходять службу на підприємствах, в установах та організаціях, які в установленому порядку визначено критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Відповідно до п. 3 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 76, бронювання військовозобов`язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється за списками військовозобов`язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, в електронній формі засобами Порталу Дія.
Відповідно до п. 8 Порядку кількість військовозобов`язаних, які займають посади в критично важливій установі і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50 відсотків загальної кількості військовозобов`язаних працівників.
Відповідно до п. 25 Порядку бронювання військовозобов`язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою.
Також, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку.
Разом з цим, згідно п. 4 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» бронюванню підлягають військовозобов`язані, які працюють або проходять службу на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань або функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у тому числі кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, викладені вище положення чинного законодавства свідчать про те, що бронювання військовозобов`язаних здійснюється лише у суворо визначених Законом випадках та за встановленою процедурою, а безпідставне бронювання перешкоджає законній діяльності ЗС України, передбаченій ст.12 Закону України «Про Збройні Сили України», яка полягає у підтриманні на належному рівні мобілізаційної готовності та боєздатності.
Незважаючи на вимоги вищевказаного чинного законодавства та чітко усвідомлюючи, що в умовах сьогодення виник значний попит на отримання необґрунтованої відстрочки від мобілізації, за невстановлених досудовим слідством обставин, але не пізніше червня 2024 року, ОСОБА_7 , займаючи посаду директора ТОВ «Ейгєр» по червень 2025 року, а в подальшому, проте за невстановлених досудовим слідством обставин але не пізніше червня 2025 року, ОСОБА_5 , який вже займав посаду директора ТОВ «Ейгєр», код ЄДРПОУ 39517707 (далі ТОВ «Ейгєр»), яке спеціалізується на будівельних роботах, в тому числі на установці та ремонті веж стільникового зв`язку, та яке на підставі розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 20 лютого 2025 № 374 «Про статус критичного важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період» визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, розуміючи, що підконтрольне йому підприємство може здійснювати бронювання військовозобов`язаних осіб, впровадив протиправну схему фіктивного працевлаштування чоловіків призовного віку з подальшою метою їх незаконного бронювання.
Разом з цим, враховуючи той факт, що ТОВ «Ейгєр» здійснює бронювання своїх працівників відповідно до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76, якою передбачена можливість бронювання не більше 50 % загальної кількості військовозобов`язаних працівників, ОСОБА_7 , а в подальшому ОСОБА_5 , переслідуючи мету незаконного бронювання військовозобов`язаних осіб та з метою збільшення чисельності таких осіб на ТОВ «Ейгєр», для подальшої реалізації свого злочинного задуму щодо фіктивного працевлаштування чоловіків призовного віку з подальшою метою їх незаконного бронювання, організували пошук осіб, які згідно статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (опікуни, піклувальники, доглядачі за особою з інвалідністю, здобувачі освіти тощо) (т.зв. «донори») для подальшого фіктивного зарахування таких осіб до штату ТОВ «Ейгєр» з метою штучного збільшення чисельності заброньованих військовозобов`язаних осіб на підприємстві.
Після підшукання осіб зазначеної категорії, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, фіктивно працевлаштував, тобто без реального виконання трудових обов`язків, осіб, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (т.зв. «донори»), а саме: ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на посаду монтажника зв`язку - антенника ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на посаду монтажника зв`язку - антенника ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на посаду монтажник зв`язку - лінійника ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на посаду виконавця робіт ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на посаду монтажник зв`язку - кабельник ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , на посаду інженера лінійних споруд електрозв`язку та абонентських пристроїв ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , на посаду електромеханіка електрозв`язку ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , на посаду бетоняра ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , на посаду юрисконсульта ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , на посаду виконавця робіт ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , на посаду виконавця робіт ТОВ «Ейгєр».
При цьому, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 усвідомлювали, що ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 будуть працевлаштовані на ТОВ «Ейгєр» лише з метою фіктивного збільшення чисельності заброньованих військовозобов`язаних осіб ТОВ «Ейгєр».
В подальшому, ОСОБА_7 , будучи директором ТОВ «Ейгєр», в період часу з червня 2024 року по червень 2025 року та ОСОБА_5 , будучи директором ТОВ «Ейгєр», в період часу з червня 2025 року по лютий 2026 року, діючи умисно, переслідуючи мету незаконного бронювання військовозобов`язаних осіб, організували фіктивне працевлаштування, тобто без реального виконання функціональних обов`язків, на підконтрольне йому підприємство на штатні посади з метою бронювання 10 військовозобов`язаних осіб, а саме: ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , на посаду монтажника зв`язку - кабельника ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , на посаду монтажника зв`язку лінійника ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , на посаду монтажник мереж зв`язку ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , на посаду монтажник зв`язку - лінійник ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , на посаду завідувача складу ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , на посаду електромеханіка електрозв`язку ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , на посаду бетоняра ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , на посаду монтажника мереж зв`язку ТОВ «Ейгєр»; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , на посаду монтажника зв`язку - кабельника ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , на посаду монтажника зв`язку - кабельника ТОВ «Ейгєр».
Розуміючи, що вказане вище розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації можна використовувати як підставу для бронювання військовозобов`язаних працівників підприємства від мобілізації за призовом у відповідності до Порядку, в невстановлений досудовим розслідуванням час, ОСОБА_7 , а в подальшому ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати злочинний задум спрямований на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, надавали вказівки невстановленому на даний час підлеглому їм працівникам, скласти відповідні списки військовозобов`язаних осіб, на яких оформлюється спеціальний військовий облік від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час, в які було внесено завідомо неправдиві дані про те, що ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 та ОСОБА_28 нібито виконують на ТОВ «Ейгєр» трудові функції та підлягають бронюванню.
Надалі, у невстановлений досудовим розслідуванням час, за допомогою засобу Порталу «Дія», а саме послугу «Бронювання працівників», використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП), який мали у своєму розпорядженні ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , вищевказані списки військовозобов`язаних осіб були надіслані для бронювання.
Після чого, фіктивно працевлаштовані працівники ТОВ «Ейгєр» ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 та ОСОБА_28 , автоматично були зараховані на спеціальний військовий облік (т.зв. «бронювання») військовозобов`язаних за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
При цьому, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , усвідомлювали, що фактично ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 та ОСОБА_28 не будуть виконувати свої трудові обов`язки на ТОВ «Ейгєр», а працевлаштовані на підлегле йому підприємство лише для незаконного бронювання від мобілізації, тобто не маючи законних для цього підстав.
Разом з цим, за невстановлених досудовим слідством обставин, але не пізніше червня 2025 року, невстановлені на даний час досудовим розслідуванням посадові особи товариства з обмеженою відповідальністю «Містоспецбудпроект» код ЄДРПОУ 45342931 (далі ТОВ «Містоспецбудпроект»), яке не має статусу критичного важливого підприємства, усвідомлюючи, що ТОВ «Ейгєр», яке на підставі розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 20 лютого 2025 № 374 «Про статус критичного важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період» визнано критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та має можливість здійснювати бронювання військовозобов`язаних осіб, вступили у злочинну змову з невстановленими на даний час посадовими особами ТОВ «Ейгер», спрямовану на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України шляхом зменшення мобілізаційного людського ресурсу.
В подальшому з метою реалізації свого злочинного умислу, за невстановлених досудовим слідством обставин, але не пізніше червня 2025 року, невстановлені на даний досудовим розслідуванням посадові особи ТОВ «Містоспецбудпроект», залучили до своєї злочинної діяльності начальника відділу кадрів ТОВ «Містоспецбудпроект» - ОСОБА_6 , яка є відповідальною особою за ведення кадрової роботи та здійснює документальне оформлення осіб, як співробітників ТОВ«Містоспецбудпроект».
В подальшому, на виконання вказівок, невстановлених на даний час досудовим розслідуванням посадових осіб ТОВ «Містоспецбудпроект», ОСОБА_6 , налагодила зв`язок із невстановленими на даний час посадовими особами ТОВ «Ейгер», з метою подальшого фіктивного працевлаштування на їх підприємство, тобто без реального виконання своїх функціональних обов`язків, військовозобов`язаних осіб, з числа працівників ТОВ «Містоспецбудпроект», з подальшою метою використовувати це, як підставу для бронювання від призову на військову службу таких осіб.
Разом з цим, враховуючи той факт, що ТОВ «Ейгєр» здійснює бронювання своїх працівників відповідно до постанови КМУ від 27.01.2023 № 76, якою передбачена можливість бронювання не більше 50 % загальної кількості військовозобов`язаних працівників, невстановлені на даний час досудовим розслідуванням посадові особи ТОВ «Містоспецбудпроект» та ТОВ «Ейгер» переслідуючи мету незаконного бронювання військовозобов`язаних осіб та з метою збільшення чисельності таких осіб, для подальшої реалізації свого злочинного задуму щодо фіктивного працевлаштування чоловіків призовного віку, з числа працівників ТОВ «Містоспецбудпроект», з подальшою метою їх незаконного бронювання, організували пошук осіб, які згідно статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (опікуни, піклувальники, доглядачі за особою з інвалідністю, здобувачі освіти тощо) (т.зв. «донори») для подальшого фіктивного зарахування таких осіб до штату ТОВ «Ейгєр» з метою штучного збільшення чисельності заброньованих військовозобов`язаних осіб на підприємстві.
Після підшукання осіб зазначеної категорії, невстановлені на даний час досудовим розслідуванням посадові особи ТОВ «Містоспецбудпроект» та ТОВ «Ейгер» за сприяння ОСОБА_6 , яке виразилося у наданні невстановленим посадовим особам ТОВ «Ейгер» військово-облікових документів та документів, які необхідні для працевлаштування військовозобов`язаних осіб, у невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не раніше червня 2025 року, фіктивно працевлаштували, тобто без реального виконання трудових обов`язків, осіб, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (т.зв. «донори»), а саме: ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , на посаду виконавця робіт ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , на посаду юрисконсульта ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , на посаду виконавця робіт ТОВ «Ейгєр», ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , на посаду виконавця робіт ТОВ «Ейгєр».
При цьому, ОСОБА_6 усвідомлювала, що ОСОБА_29 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 будуть працевлаштовані на ТОВ «Ейгєр» лише з метою фіктивного збільшення чисельності заброньованих військовозобов`язаних осіб з числа працівників ТОВ «Містоспецбудпроект».
В подальшому, ОСОБА_6 діючи спільно з невстановленими на даний час досудовим розслідуванням посадовими особами ТОВ «Містоспецбудпроект» та ТОВ «Ейгер», в період часу з червня 2025 року по лютий 2026 року, діючи умисно, переслідуючи мету незаконного бронювання військовозобов`язаних осіб, сприяла фіктивному працевлаштуванню, тобто без реального виконання функціональних обов`язків, на ТОВ «Ейгер» на штатні посади з метою бронювання 4 військовозобов`язаних осіб, а саме: ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , на посаду менеджера з постачання, ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , на посаду монтажника мереж зв`язку; ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , на посаду монтажника зв`язку кабельника, ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , на посаду інженера з охорони праці.
У подальшому за сприяння ОСОБА_6 , посадовими особами ТОВ «Ейгер» було складено відповідні списки військовозобов`язаних осіб, на яких оформлюється спеціальний військовий облік від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час, та до яких було внесено завідомо неправдиві дані про те, що ОСОБА_32 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 та ОСОБА_33 нібито виконують на ТОВ «Ейгєр» трудові функції та підлягають бронюванню.
Надалі, у невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не раніше червня 2025 року, за допомогою послуги «Бронювання працівників» Порталу «Дія», використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП), який мають у своєму розпорядженні невстановлені на даний час посадові особи ТОВ «Ейгер», вищевказані списки військовозобов`язаних осіб були надіслані для бронювання.
Після чого, фіктивно працевлаштовані за сприяння ОСОБА_6 працівники ТОВ «Ейгєр» ОСОБА_32 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 та ОСОБА_33 автоматично були зараховані на спеціальний військовий облік (т.зв. «бронювання») військовозобов`язаних за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Разом з цим, ОСОБА_6 сприяючи у працевлаштуванні працівників ТОВ «Містоспецбудпроект» до ТОВ «Ейгер», усвідомлювала, що фактично ОСОБА_32 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 та ОСОБА_33 не будуть виконувати свої трудові обов`язки на ТОВ «Ейгєр», а працевлаштовані на ТОВ «Ейгєр» лише для незаконного бронювання від мобілізації, не маючи законних для цього підстав.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період (період дії воєнного стану), тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, ОСОБА_7 підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період (період дії воєнного стану), тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, а ОСОБА_6 підозрюється у сприянні в перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період (період дії воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
У вчиненні вказаних кримінальних правопорушень підозрюються:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , громадянин України, уродженець м. Донецьк, який зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
02.03.2026 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , громадянка України, уродженка м. Чернігів, яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
20.04.2026 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1 КК України.
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , громадянин України, уродженець м. Чернігів, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 .
05.05.2026 ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.
Підозра ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК, ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114- 1 КК України, обґрунтовуються зібраними у кримінальному провадженні доказами:
- протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, якими підтверджується протиправна діяльність ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період;
- протоколами обшуку, в ході якого було виявлено та вилучено документацію, яка підтверджує, протиправну діяльність ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_6 , щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період;
- допитом свідка ОСОБА_34 від 29.08.2025, яким підтверджується протиправна діяльність ОСОБА_5 та ОСОБА_7 щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період;
- допитом свідка ОСОБА_35 від 01.04.2026, яким підтверджується протиправна діяльність ОСОБА_6 , щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період;
- оглядом речей і документів від 02.04.2026, а саме мобільного телефону ОСОБА_6 , яким підтверджується протиправна діяльність посадкових осіб ТОВ «Ейгєр» та ТОВ «Містоспецбудпроект», в тому числі ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період;
- відповіддю з ІНФОРМАЦІЯ_25 , відповідно до якої підтверджується надання відстрочки від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час військовозобов`язаним співробітникам
ТОВ «Ейгєр», які фактично такого права не мали;
- відповідями оперативного підрозділу на виконання доручення, яким підтверджується, фіктивне працевлаштування військовозобов`язаних осіб на ТОВ «Ейгєр».
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні закінчується 02.07.2026, але завершити його у цей термін не можливо внаслідок особливої складності провадження та необхідності проведення значного обсягу слідчих (розшукових) дій та прийняття процесуальних рішень.
Для закінчення досудового розслідування необхідно:
-провести тимчасові доступи до операторів мобільного зв`язку та здійснити аналіз отриманих даних щодо з`єднань абонентів, їх місцезнаходження тощо;
-провести огляд вилученого майна (мобільних телефонів, комп`ютерної техніки, документації) під час проведення обшуків на ТОВ «Містоспецбудпроект» та у громадянки України ОСОБА_36 ;
-допитати як свідків інших осіб, з числа заброньованих осіб на ТОВ «Ейгер» та їх «донорів», яким можуть бути відомі обставини вчинення вищевказаного кримінального провадження;
-перевірити на причетність до вчинення зазначених кримінальних правопорушень інших осіб з числа працівників, які мають трудові взаємовідносини з ТОВ «Ейгєр»;
-за результатами отриманих нових доказів вирішити питання щодо остаточної кваліфікації дій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ;
-виконати інші слідчі та процесуальні дії, у яких виникне необхідність;
-прийняти за результатами досудового розслідування процесуальне рішення, здійснити відкриття матеріалів досудового розслідування та ознайомити підозрюваного та його захисника з матеріалами досудового розслідування.
Обставинами, які перешкоджали виконанню вказаних слідчих дій та прийняття відповідних процесуальних рішень є їх значний обсяг, особлива складність та необхідність дотримання послідовності виконання, а також об`єктивна неможливість проведення експертизи у більш короткі строки через черговість їх проведення та навантаження на експертів відповідної експертної установи, а також значний обсяг інформації, яку необхідно опрацювати.
Для проведення вищезазначених процесуальних дій необхідно не менше двох місяців.
В судовому засіданні слідчий підтримав дане клопотання та просив його задовольнити, з наведених у ньому підстав.
Підозрювана ОСОБА_6 та її захисник ОСОБА_4 заперечували щодо задоволення клопотання, вважаючи, що продовження строків призводить до затягування досудового розслідування. Підозрюваний ОСОБА_5 поклався на розсуд суду.
Заслухавши доводи всіх учасників судового провадження та дослідивши матеріали кримінального провадження, якими обґрунтоване клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що в судовому засіданні знайшли своє підтвердження обставини, які свідчать про те, що кримінальне провадження, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України є складним, а також враховуючи великий обсяг вищевказаних запланованих слідчих (розшукових) та процесуальних дій, які не могли бути здійснені раніше з об`єктивних причин, клопотання про продовження строку досудового розслідування є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, -
у х в а л и в :
Клопотання - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 22025270000000159 від 22.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 114-1 КК України - до шести місяців, тобто до 02.09.2026.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1