Постанова № 137742350, 15.06.2026, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.06.2026
Номер справи
760/13275/26
Номер документу
137742350
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №760/13275/26

3/760/3945/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2026 року м. Київ

Суддя Солом`янського районного суду міста Києва Воронкін О.А., розглянувши про адміністративні правопорушення, що надійшли з Київського міського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі-КУпАП):

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону, несвоєчасно повідомив Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), у зв?язку із отриманням доходу 09.01.2026 у сумі 421 495,17 грн, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2026 року, що є порушенням вимог ч. 4 ст. 52 Закону.

Згідно з наказом Національного антикорупційного бюро України від 28.07.2015 N? 31-р ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу матеріально-технічного забезпечення Управління фінансового та матеріально-технічного забезпечення з 28.07.2015.

Відповідно до наказу Національного антикорупційного бюро України від 08.04.2016 N? 30-н у зв?язку зі змінами в організації виробництва та праці, найменування посади, яку займав ОСОБА_1 змінено на начальник відділу планування матеріальних ресурсів та оперативного управління майном Управління забезпечення фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням.

Відповідно до наказу Національного антикорупційного бюро України від 07.01.2026 N? 43-Н ОСОБА_1 звільнено із займаної посади у зв?язку з отриманням державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності у 2025 році з 08.01.2026.

Згідно з наказом Національного антикорупційного бюро України від 09.01.2026 N? 61-H, у зв?язку з тимчасовою непрацездатністю ОСОБА_1 на день звільнення, внесено зміни до наказу Національного антикорупційного бюро України від 07.01.2026 N? 43-H, зокрема, у пункті 1 наказової частини слова та цифри «08 січня 2026 року» замінити на слова та цифри «13 січня 2026 року».

Згідно з наказом Національного антикорупційного бюро України від 29.04.2022 N? 368-Н ОСОБА_1 присвоєно 4 (четвертий) ранг державного службовця в межах категорії «Б» посад державної служби з 01.05.2022.

Таким чином, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_1 є суб?єктом, на якого поширюється дія Закону.

Тому, згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ч. 2 ст. 45 Закону, приміткою до ст. 172 КУпАП ОСОБА_1 є суб?єктом декларування та суб?єктом адміністративного правопорушення.

Згідно з приміткою до ст. 56 Закону посада державної служби категорії «Б» відноситься до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Під час прийняття на роботу до Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_1 ознайомлювався під підпис з вимогами Закону.

Згідно з частиною 1 статті 65-1 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

ОСОБА_1 допустив порушення вимог Закону в частині несвоєчасного повідомлення Національного агентства про суттєві зміни у майновому стані, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов`язаний повідомити про це Національне агентство.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Додатковий захід здійснення фінансового контролю у вигляді обов`язку повідомляти про суттєві зміни у майновому стані застосовується до суб?єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб?єктів декларування, які займають посади, пов`язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Згідно з ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2026 становить 3 328 гривень.

Таким чином, з 01.01.2026 суб`єкти декларування зобов`язані повідомляти Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, що перевищує 166 400,00 гривень.

Керівник Управління внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України Ірина Спічак листом від 26.01.2026 N? 13-043/2675 (вх. N? 8564/0/05-26 від 28.01.2026) повідомила Національне агентство про можливе порушення вимог ч. 4 ст. 52 Закону ОСОБА_1 у зв?язку з несвоєчасним повідомлення про суттєві зміни в майновому стані про отримання 09.01.2026 розрахункових виплат у сумі 421 495,17 грн.

Відповідно до інформації наданої Управлінням внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України (лист 13-043/8650 від 12.03.2026) ОСОБА_1 нараховано суму 421 495,17 грн. (із урахуванням обов`язкових платежів і податків) та фактично виплачено 09.01.2026.

Відповідно до змісту пп. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), дохід з джерелом походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентом або нерезидентом, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, зокрема у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору.

Кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом (ч. 1 ст. 67 Конституції України).

П. 164.1, пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 ПК України визначено, що доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку на доходи фізичних осіб відповідно до умов трудового договору (контракту), належать до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, який є базою оподаткування.

Податковий агент, який нараховує, виплачує або надає оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК України).

Під поняттям «одноразовий дохід» слід розуміти отримання суб?єктом декларування доходу, що перевищує суму в розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, який нарахований та фактично виплачений одним джерелом доходу, має ознаку доходу та визначену дату набуття права власності на такий дохід (дату отримання доходу).

При вирішенні питання про наявність чи відсутність обов?язку подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані слід брати до уваги розмір нарахованого одноразового доходу, який при цьому був фактично отриманий суб?ектом декларування, до оподаткування (оскільки податковий агент, який нараховує, виплачує або надає оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов?язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб - пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК України), а також до можливої оплати роботодавцем інших платежів - аліментів, відрахувань до недержавного пенсійного фонду тощо).

З огляду на вищевикладене, ОСОБА_1 відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону зобов?язаний був у строк до 00 год 00 хв 20.01.2026 подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв?язку з отриманням 09.01.2026 доходу у вигляді розрахункових виплат при звільненні у сумі 421 495 грн. шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з відомостями з Реєстру, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв?язку з отриманням 09.01.2026 доходу у вигляді заробітної плати у сумі 324 551 грн ОСОБА_1 подав 22.01.2026 о 21:01 (унікальний ідентифікатор декларації - d661bebc-0272-4818-b638-71dffabce97d).

Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру ОСОБА_1 . У період з 09.01.2026 (день отримання доходу) по 19.01.2026 (останній день подання повідомлення) жодних дій щодо заповнення та подання повідомлення у визначений Законом строк не вчиняв.

З метою повного, всебічного та об?єктивного з?ясування фактичних обставин справи Національне агентство листом від 16.04.2026 N? 47-01/24772-26 направило запит ОСОБА_1 та запросило прибути 30.04.2026 о 12 год. 00 хв..

Щодо несвоєчасного подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані ОСОБА_1 пояснив, що зазначене сталося через систематичне відключення світла та Інтернету.

Разом з тим наведені аргументи не можуть бути враховані, оскільки доказів існування об?єктивних перешкод, що фактично унеможливили подання ОСОБА_1 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у встановлений законом строк, не надано. Відповідно, вказані пояснення не можуть бути підставою для звільнення особи від адміністративної відповідальності.

ОСОБА_1 неодноразово подавав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані і йому відома послідовність дій необхідних для заповнення та подання документів до Реєстру.

ОСОБА_1 не здійснив жодних заходів для подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у встановлений Законом строк.

Таким чином, пояснення, надані ОСОБА_1 не можуть бути враховані та не спростовують порушення ним строків подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно зі службовою запискою керівника Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства від 13.03.2026 N? 70-05/2742-26, технічних несправностей та перебоїв у роботі Реєстру, які б завадили поданню документів у визначений Законом період не зафіксовано.

Частиною 2 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміни у майновому стані,

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, як це визначено ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, є адміністративним правопорушенням з формальним складом. Це означає, що для наявності складу правопорушення достатньо самого факту неповідомлення або несвоєчасного повідомлення, незалежно від наявності умислу чи інших суб?єктивних ознак.

Однак, обов`язковою умовою є наявність об`єктивної сторони, тобто самого факту вчинення протиправного діяння (рішення Київського районного суду м. Одеси від 13.03.2019 у справі 520/3647/19 та Апеляційного суду Луганської області від 20.03.2018 у справі 431/233/18).

Місце вчинення правопорушення: оскільки ОСОБА_1 на момент вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, у зв?язку із перебуванням на посаді начальника відділу планування матеріальних ресурсів та оперативного управління майном Управління забезпечення фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням Національногоантикорупційного бюро, то місцем вчинення правопорушення слід вважати місцезнаходження місця роботи: вул. Дениса Монастирського, 3, м. Київ, 03035.

Час вчинення адміністративного правопорушення: є наступний день після закінчення визначеного Законом десятиденного терміну подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тобто 20.01.2026.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи суб?єктом декларування, несвоєчасно подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що є порушенням вимог частини 4 статті 52 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов?язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснено його права та обов`язки передбачені ст. 10, 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП. ОСОБА_1 підтвердив обставини, викладені у протоколі, повністю визнав свою вину у вчиненні правопорушення, щиро розкаявся, просив суд його суворо не карати.

Прокурор Прокопов О.Е. просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення та позиції учасників провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов`язане із корупцією, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та надавши їм належну правову оцінку, враховуючи характер і обставини вчиненого правопорушення, суд приходить до наступного висновку.

Розглядаючи дану справу суд виходить з того, що норма ч. 2 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування про суттєві зміни у майновому стані.

Крім того норма ч. 2 ст. 172-6 КУпАП є бланкетною нормою, і при кваліфікації дій правопорушника за цією статтею необхідно керуватися спеціальними Законами.

Згідно з підпунктом «Б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони або обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з частиною 1 статті 65-1 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону у разі суттєвої зміни у майновому стані суб`єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб`єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов`язаний повідомити про це Національне агентство.

Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Додатковий захід здійснення фінансового контролю у вигляді обов`язку повідомляти про суттєві зміни у майновому стані застосовується до суб?єктів декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб?єктів декларування, які займають посади, пов`язані з високим рівнем корупційних ризиків.

Згідно з ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2026 становить 3 328 гривень.

Таким чином, з 01.01.2026 суб`єкти декларування зобов`язані повідомляти Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, що перевищує 166 400,00 гривень.

Дослідивши письмові матеріали справи з`ясувавши обставини справи, та відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді та доведена:

- протоколом про адміністративне правопорушення №47-01/166/26 від 30.04.2026;

- повідомленням про суттєві зміни в майновому стані, подане ОСОБА_1

- інформацією про послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які прізвище), вчинених ОСОБА_1

- листом НАБУ від 26.01.2026 N? 13-043/2675;

- вимогою Національного агентства від 25.02.2026 N? 47-01/11645-26;

- листом НАБУ від 26.01.2026 N? 13-043/2675 з додатками;

- листом Національного агентства від 25.02.2026 N? 47-01/11748-26;

- листом АТ «Ощадбанк» від 11.03.2026 N? 46/12-11/35309/2026/БТ з додатками;

- листом Національного агентства від 16.04.2026 N? 47-01/24772-26;

- протоколом про доведення інформації або документів до відома державного службовця від 20.01.2026;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 30.04.2026 та його свідченнями, наданими у судовому засіданні;

- службовою запискою керівника Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства від 13.03.2026 N? 70-05/2742-26;

- копією наказу Голови Національного агентства N? 1/25 від 01.01.2025 про визначення уповноважених осіб Національного агентства;

- копією Положення про відділ контролю за своєчасністю подання декларацій Управління проведення спеціальних перевірок та контролю щодо своєчасності подання декларацій;

- копією посадової інструкції головного спеціаліста відділу контролю за своєчасністю подання декларацій Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій.

Вказані докази отримані з дотриманням встановленого законом порядку та передбаченими способами, а отже відсутні будь-які сумніви у їх достовірності та істинності.

Наведені докази є допустимими, належними і достатніми для підтвердження висновків суду про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Розглядаючи дану справу суд виходить з того що у протоколах про адміністративні правопорушення 47-01/166/26 від 30.04.2026 зазначено: дату і місце його складення; посаду, прізвище, ім`я та по батькові працівника поліції, який склав протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; а також зазначено, що ОСОБА_1 роз`яснено його права та обов`язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.

Згідно з наказом Національного антикорупційного бюро України від 28.07.2015 N? 31-р ОСОБА_1 призначено на посаду начальника відділу матеріально-технічного забезпечення Управління фінансового та матеріально-технічного забезпечення з 28.07.2015.

Відповідно до наказу Національного антикорупційного бюро України від 08.04.2016 N? 30-н у зв?язку зі змінами в організації виробництва та праці, найменування посади, яку займав ОСОБА_1 змінено на начальник відділу планування матеріальних ресурсів та оперативного управління майном Управління забезпечення фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням.

Відповідно до наказу Національного антикорупційного бюро України від 07.01.2026 N? 43-Н ОСОБА_1 звільнено із займаної посади у зв`язку з отриманням державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності у 2025 році з 08.01.2026.

Згідно з наказом Національного антикорупційного бюро України від 09.01.2026 N? 61-H, у зв?язку з тимчасовою непрацездатністю ОСОБА_1 на день звільнення, внесено зміни до наказу Національного антикорупційного бюро України від 07.01.2026 N? 43-H, зокрема, у пункті 1 наказової частини слова та цифри «08 січня 2026 року» замінити на слова та цифри «13 січня 2026 року».

Згідно з наказом Національного антикорупційного бюро України від 29.04.2022 N? 368-Н ОСОБА_1 присвоєно 4 (четвертий) ранг державного службовця в межах категорії «Б» посад державної служби з 01.05.2022.

Згідно з підпунктом «Б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб?єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

ОСОБА_1 ознайомлений із основними положеннями Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до інформації наданої Управлінням внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України (лист 13-043/8650 від 12.03.2026) ОСОБА_1 нараховано суму 421 495,17 грн. (із урахуванням обов`язкових платежів і податків) та фактично виплачено 09.01.2026, що підтверджується листом АТ «Ощадбанк» від 11.03.2026 N? 46/12-11/35309/2026/БТ з додатками та листом Національного агентства від 16.04.2026 N? 47-01/24772-26;

Згідно з ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2026 становить 3 328 гривень.

Таким чином, з 01.01.2026 суб`єкти декларування зобов`язані повідомляти Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання доходу, придбання майна на суму, що перевищує 166 400,00 гривень.

З огляду на вищевикладене, ОСОБА_1 , відповідно до ч. 4 ст. 52 Закону зобов?язаний був у строк до 00 год 00 хв 20.01.2026 подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв?язку з отриманням 09.01.2026 доходу у вигляді розрахункових виплат при звільненні у сумі 421 495 грн. шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з відомостями з Реєстру, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв?язку з отриманням 09.01.2026 доходу у вигляді заробітної плати у сумі 324 551 грн. ОСОБА_1 подав 22.01.2026 о 21:01 (унікальний ідентифікатор декларації - d661bebc-0272-4818-b638-71dffabce97d).

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 у строк до 20.01.2026 вчасно повідомити про суттєві зміни у майновому стані шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, судом не встановлено.

Таким чином суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП і його вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП доведена повністю, оскільки ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подав повідомлення особи, уповноваженої на виконання функцій держави, про суттєві зміни у майновому стані, що є порушенням вимог ч. 4 ст. 52 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан: згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не працює, має постійне місце мешкання, групи інвалідності не має, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався.

Інших відомостей, які б характеризували особу суду не надано.

В якості обставини, що згідно зі ст. 34 КУпАП, пом`якшують відповідальність, суд визнає та щире каяття. Обставин, що згідно зі ст. 35 КУпАП, обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд, дотримуючись принципу індивідуалізації стягнення, закріпленого у ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, приходить до висновку про призначення ОСОБА_1 стягнення в межах санкції ч. 2 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що буде необхідним і достатнім, з метою виховання особи в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України «Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».

Згідно п. 5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави у сумі 665 грн. 60 коп.

Керуючись ст. ст. 33, 34, 35, ст.172-6, ст. 40-1 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок «Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Номер рахунку (IBAN):UA278999980313090106000026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100) Призначення платежу: 101/код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП або серія та номер паспорта громадянина України; штраф, стягнутий з (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням Солом`янського районного суду міста Києва №)».;

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн. 60 коп. «Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: 101/код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП або серія та номер паспорта громадянина України; судовий збір, стягнутий з (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням Солом`янського районного суду міста Києва №)»

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз`яснити, що у випадку несплати накладеного на штрафу у передбачений законом строк, може бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядку ст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Солом`янський районний суд м. Києва.

Суддя О.А. Воронкін