Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2026 рокусправа № 380/3076/26
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Костецького Н.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання дій протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-
в с т а н о в и в:
на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, у якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області № 913280133660 від 19.02.2026 про відмову ОСОБА_1 у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу», п.п. 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», починаючи з 11.02.2026, зарахувавши до стажу державної служби період військової служби з 06.05.1978 по 16.05.1980, періоди роботи з 07.04.1988 по 24.10.1990 на посаді звільненого секретаря первинної партійної організації колгоспу «Радянський прикордонник», з 26.03.2006 по 03.12.2020 на посаді сільського голови Боберківської сільської ради, з урахуванням довідки № 116/02-29 від 11.02.2026 року про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідки № 115/02-29 від 11.02.2026 року про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби, виданих Боринською селищною радою Самбірського району Львівської області.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Львівській області та отримую пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
11.02.2026, у зв`язку наявністю віку понад 62 роки, наявного загального стажу та стажу державної служби, визначених ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ «Про державну службу», позивач звернувся до Головного управління ПФУ у Львівській області із заявою про переведення його на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» та надав відповідно до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», довідку № 116/02-29 від 11.02.2026 року про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та довідку № 115/02-29 від 11.02.2026 року про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби, виданих Боринською селищною радою Самбірського району Львівської області.
Вказує, що рішенням ГУ ПФУ в Полтавській області № 913280133660 від 19.02.2026 йому відмовлено в задоволенні заяви, мотивуючи це відсутністю стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723.
Позивач вважає протиправним оскаржуване рішення відповідача, оскільки з 26.03.2006 по 03.12.2020 позивач працював в органах місцевого самоврядування та займав виборну посаду сільського голови, у зв`язку із чим протягом вказаного періоду йому присвоювалися чергові ранги посадової особи місцевого самоврядування. Ці періоди роботи зараховуються до стажу державної служби, внаслідок чого відповідно до п. 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII позивач має право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.
На думку позивача, його стаж державної служби становить 19 років 3 місяці 7 днів, а станом на 01.05.2016 14 років 8 місяців 4 дні (2 роки 11 днів служба в Збройних Силах, 2 роки 6 місяців 18 днів партійна робота, 11 років 1 місяць 5 днів служба в органах місцевого самоврядування), що дає йому право на переведення на пенсію державного службовця.
Ухвалою суду від 27.02.2026 відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідач щодо задоволення позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Зазначає, що позивач 11.02.2026 звернувся з заявою про перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу». За принципом екстериторіальності вказану заяву було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області та за результатами такого розгляду прийнято рішення про відмову в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 19.02.2026 №913280133660.
Відповідач вказує, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених ч. 1 ст. 37 Закону 3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
За результатами розгляду Управлінням поданих позивачем для перерахунку пенсії та наявних в матеріалах пенсійної справи документів встановлено, що у позивача відсутні 20 років стажу на посадах віднесених до певної категорії, тобто право на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу відсутнє. У свою чергу, відповідно до ст. 90 Закону №889-VIII з 01.05.2016 пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Зауважує, що у зв`язку з втратою чинності нормою, яка передбачала право осіб на призначення пенсії державного службовця, не відбулося звуження обсягу існуючого права Позивача на призначення пенсії за віком, оскільки таке право збереглося в нього відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Відповідач вважає, що діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законодавчими нормами. Просить відмовити в задоволенні позову.
Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області як отримувач пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
11.02.2026 позивач до ГУ ПФУ у Львівській області із заявою та документами про перерахунок пенсії переведення із пенсії за віком на пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».
За принципом екстериторіальності, заяву та документи позивача розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області, яке рішенням № 913280133660 від 19.02.2026 відмовило позивачу у переведенні на пенсію відповідно Закону України «Про державну службу», у зв`язку з відсутністю стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби визначених ст. 25 Закону України №3723.
У ході розгляду заяви позивача, відповідач встановив, що позивач працював в органах місцевого самоврядування з 26.03.2006 по 03.12.2020 роки, проте, на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII «Про державну службу» не працював на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби та не має стажу роботи на таких посадах.
Вважаючи протиправним оскаржуване рішення відповідача, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
До 01 травня 2016 року умови пенсійного забезпечення державних службовців визначалися Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ).
01.05.2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII), що регулює, зокрема, порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.
Пункт 8 розділу ХІ «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону №889-VІІІ передбачає, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Згідно п. п. 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ мають право особи, які на день набрання чинності Законом №889-VIII:
1) мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статті 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України;
2) займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України.
Відповідно до ст. 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
У постанові від 22.05.2024 року у справі №500/1404/23 Верховний Суд зазначив, що для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ після 01.05.2016 року є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону №3723-ХІІ і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Згідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Тобто, за наявності у особи станом на 01.05.2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Із записів трудової книжки позивача НОМЕР_2 від 14.04.1977 суд встановив, що позивач працював, зокрема, на таких посадах:
- з 07.04.1988 по 19.09.1991 затверджений звільненим секретарем первинної партійної організації колгоспу «Радянський прикордонник»;
- з 23.06.2006 обраний сільським головою Боберківської сільської ради;
- 05.05.2006 прийнято присягу та присвоєно 9 ранг посадової особи місцевого самоврядування IV категорії посад;
- 04.01.2010 присвоєно 7 ранг посадової особи місцевого самоврядування IV категорії посад;
- з 31.10.2010 обраний сільським головою Боберківської сільської ради;
- з 17.11.2015 обраний сільським головою Боберківської сільської ради;
- 03.12.2020 припинено повноваження Боберківського сільського голови.
Статтею 25 Закону №3723-ХІІ від 19.12.1993 встановлено, що основними критеріями класифікації посад державних службовців є організаційно-правовий рівень органу, який приймає їх на роботу, обсяг і характер компетенції на конкретній посаді, роль і місце посади в структурі державного органу. Крім того, встановлені категорії посад державних службовців, а також передбачено, що віднесення існуючих посад державних службовців, не перелічених у цій статті, а також віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.
До набрання чинності Закону № 889-VIII стаж державної служби обчислювався відповідно до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 № 283 (втратив чинність 01.05.2016) (далі - Порядок №283).
Згідно абз. 5 п. 3 Порядку № 283, до стажу державної служби включається, зокрема час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.
Відповідно до наявної в матеріалах справи копії військового квитка НОМЕР_3 від 14.03.1984, позивач в період з 06.05.1978 по 16.05.1980 проходив військову службу в Збройних Силах.
Отже, період військової служби позивача з 06.05.1978 по 16.05.1980 підлягає включенню до стажу державної служби.
Крім цього, пунктом 3 Порядку №283 передбачено зарахування до стажу державної служби періоду роботи в організаціях, передбачених абзацом четвертим пункту Положення про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за вислугу років працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1993 №1049 (далі - Положення № 1049).
Відповідно до п. 3 Положення № 1049 до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується, зокрема, стаж роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених статтею 118 КЗпП України.
Також до стажу державної служби, згідно із роз`ясненням Міністерства юстиції України, узгодженим з Кабінетом Міністрів України (лист № 4-5-1156 від 03.06.1994), зараховується час роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених статтею 118 Кодексу законів про працю України, зокрема, у партійних, профспілкових та комсомольських організаціях на виборних та відповідальних посадах до припинення дії статті 6 та внесення змін до статті 7 Конституції УРСР, тобто до 24 жовтня 1990 року. Відповідальною вважається посада, прийняття на яку здійснювалось колегіальним органом (рішенням бюро, комітету, постановою конференції, зборів) партійних, профспілкових, комсомольських організацій.
Таким чином, до стажу державної служби зараховується стаж роботи в партійних організаціях, особам які працювали на виборних та відповідальних посадах в органах до 24.10.1990.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 07.03.2018 у справі № 240/381/17.
Як свідчать записи у трудовій книжці НОМЕР_2 від 14.04.1977, позивач у період з 07.04.1988 по 19.09.1991 був затверджений на посаду звільненого секретаря первинної партійної організації колгоспу «Радянський прикордонник» (постанова бюро Турківського райкому Компартії України від 08.04.1988 №Б-30/3-22).
Відтак, вказана посада є відповідальною, прийняття на яку здійснювалось колегіальним органом партійної організації, внаслідок чого період з 07.04.1988 по 24.10.1990 підлягає зарахуванню до стажу його державної служби.
Також, згідно записів у трудовій книжці, позивач у період з 26.03.2006 по 03.12.2020 обіймав виборну посаду голови Боберківської сільської ради.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 №2493-ІІІ посади селищних і сільських голів віднесено до четвертої категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Пунктом 4 ч.2 статті 46 Закону №889-VIII передбачено, що до стажу державної служби зараховується, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Згідно п. 2 Порядку №283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у ст.14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Вказане положення також закріплено у пункті 4 чинного Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 (далі Порядок №229).
Таким чином, як Порядок №283, так і чинний Порядок №229 передбачають, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування.
Отже, період роботи позивача з 26.03.2006 по 03.12.2020 на посаді голови Боберківської сільської ради підлягає зарахуванню до стажу його державної служби.
У постанові від 10.05.2018 у справі №351/1792/17 Верховний Суд зазначив, що після набрання чинності Законом №889-VIII положення законодавства в частині механізму обрахунку стажу державної служби не змінилися. Відповідно до ст.46 Закону №889-VIII та пункту 4 Порядку №229 час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування зараховується до стажу державної служби.
Також у постанові від 06.03.2020 року у справі №1.380.2019.000417 Верховний Суд зробив висновок, що оскільки робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування зараховувалась до стажу державної служби у порядку та відповідно до Порядку №283, спірний досліджуваний період слід зарахувати до стажу державної служби для виплати надбавки за вислугу років.
Враховуючи викладене, суд робить висновок, що станом на 01.05.2016 стаж державної служби позивача становить 14 років 8 місяців 5 днів.
Перевіряючи легітимність оскаржуваного рішення, суд встановив, що таке містить єдину підставу відмови у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII - відсутність необхідного стажу державної служби.
Суд вважає, що відповідач, приймаючи оскаржуване рішення, діяв недобросовісно та необґрунтовано, не врахував усіх обставин та положень законодавства, що мають значення для переведення позивача на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VIII, як наслідок, допустив неналежний розгляд поданої ним заяви і документів та, відповідно, прийняв необґрунтоване рішення про відмову позивачу в переведенні на пенсію за віком за Законом №889-VIII.
При цьому, відповідач не врахував до стажу державної служби позивача періоду служби в Збройних Силах з 06.05.1978 по 16.05.1980, періоду роботи на посаді звільненого секретаря первинної партійної організації колгоспу з 07.04.1988 по 24.10.1990 та періоду роботи на посаді голови Боберківської сільської ради з 26.03.2006 по 03.12.2020.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд робить висновок, що оскаржуване рішення відповідача про відмову у переведенні позивача на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
З урахуванням дискреційних повноважень відповідача, суд висновує, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню та захисту шляхом визнання протиправним та скасування рішення відповідача № 913280133660 від 19.02.2026; зобов`язання відповідача повторно розглянути подані позивачем заяву від 11.02.2026 та документи, про переведення на пенсію відповідно до Закону №889-VII, зарахувавши до його стажу державної служби: період служби в Збройних Силах з 06.05.1978 по 16.05.1980, період роботи на посаді звільненого секретаря первинної партійної організації колгоспу з 07.04.1988 по 24.10.1990, період роботи на посаді голови Боберківської сільської ради з 26.03.2006 по 03.12.2020.
Суд враховує, що при прийнятті оскаржуваного рішення, відповідачем не надавалась належна оцінка наданим позивачем довідкам № 116/02-29 від 11.02.2026 року про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) та № 115/02-29 від 11.02.2026 року про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби, виданим Боринською селищною радою Самбірського району Львівської області.
Згідно із вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд робить висновок про наявність підстав для задоволення позову частково.
Що стосується судового збору, то, у відповідності до вимог ст.139 КАС України, такий підлягає стягненню на користь позивача.
Керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
1. Позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, код ЄДРПОУ 13967927) № 913280133660 від 19.02.2026 про відмову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, код ЄДРПОУ 13967927) повторно розглянути подані ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) заяву від 11.02.2026 та документи про переведення на пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу», зарахувавши до його стажу державної служби: період служби в Збройних Силах з 06.05.1978 по 16.05.1980, період роботи на посаді звільненого секретаря первинної партійної організації колгоспу з 07.04.1988 по 24.10.1990, період роботи на посаді голови Боберківської сільської ради з 26.03.2006 по 03.12.2020.
4. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
5.Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, код ЄДРПОУ 13967927) 1064,96 грн. сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст судового рішення складено 26.06.2026 року.
СуддяКостецький Назар Володимирович