Ухвала суду № 137727945, 26.06.2026, Ленінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
26.06.2026
Номер справи
205/8192/26
Номер документу
137727945
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 205/8192/26

Провадження № 1-кс/205/2783/26

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2026 року місто Дніпро

Слідчий суддя Новокодацького районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , (в режимі відеоконференції), розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_5 , погодженого прокурором відділу Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту по кримінальному провадженні № 12025050000000678, відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Костянтинівка, Донецької області, раніше не судимому, з вищою освітою, головного спеціаліста відділу державного реєстру Костянтинівської міської військової адміністрації, фактично проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 ,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,

В С Т А Н О В И В:

26.06.2026 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_5 , погодженого прокурором відділу Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у відношенні ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що, відповідно до п. 1.1. Положення про управління комунального господарства, управління комунального господарства є виконавчим органом Костянтинівської міської ради.

Управління комунального господарства є юридичною особою, має самостійний баланс, штамп, круглу печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, бланки встановленого зразка, особові та реєстраційні рахунки в Державній казначейській службі України. Управління утримується за рахунок коштів бюджету Костянтинівської міської територіальної громади (п. 1.2 Положення).

Управління комунального господарства у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Костянтинівської міської ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями міського голови та Положенням.

Відповідно п. 3.1. Положення одними з основних функцій управління є розгляд та підготовка пропозицій щодо формування бюджету Костянтинівської міської територіальної громади з питань фінансування робіт по благоустрою міста; - здійснення підготовки, складання та затвердження паспортів бюджетних програм, бюджетних запитів, проведення операцій з планування та використання бюджетних коштів; - укладення договорів підряду згідно до Закону України «Про публічні закупівлі» на виконання робіт з благоустрою і проводить їх оплату в межах планових асигнувань бюджету Костянтинівської міської територіальної громади; - забезпечує облік витрачання бюджетних коштів, щомісячне надання звітів органам державної казначейської служби, міському фінансовому управління Костянтинівської міської ради про їх цільове використання.

Начальник управління представляє інтереси Управління у відносинах з іншими відділами, управліннями, службами місцевої ради, підприємствами, установами, та організаціями незалежно від форм власності.

Забезпечує відповідність розпису бюджету Костянтинівської міської територіальної громади встановленим бюджетним призначенням.

Частиною 5 ст. 64 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» унормовано, що видатки місцевого бюджету здійснюються із загального та спеціального фондів місцевого бюджету відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та Закону про Державний бюджет України.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України бюджетна система України ґрунтується на таких принципах: ефективності та результативності при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі Закон) замовники суб`єкти, визначені згідно із статтею 2 зазначеного Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать органи державної влади (орган законодавчої, органи виконавчої, судової влади), та правоохоронні органи держави, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, об`єднання територіальних громад.

Відповідно до п. 35 ч. 1 ст. 1 Закону уповноважена особа службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно із зазначеним Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту).

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону уповноважена особа є відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів:

1) шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством;

2) шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов`язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб);

3) шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством.

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі повинна забезпечити об`єктивність та неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель/спрощених закупівель в інтересах замовника.

Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника.

Відповідно до ч. 10 ст. 11 Закону уповноважена особа:

1) планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель;

2) здійснює вибір процедури закупівлі;

3) проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі;

31) оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до ч. 7 ст. 3 зазначеного Закону;

4) забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі;

5) забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом;

6) забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог цього Закону;

7) здійснює інші дії, передбачені діючим законодавством.

Рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою.

Згідно з ч. 2 ст. 44 Закону за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, відповідно до вимог цього Закону, та укладення договорів, що передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/ спрощених закупівель, визначених цим Законом, та за порушення вимог цього Закону службові (посадові) особи, уповноважена особа замовника та керівники замовників несуть відповідальність згідно із діючим законодавством України.

Статтею 5 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено принцип забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції в цій сфері та розвитку добросовісної конкуренції.

Наказом начальника управління комунального господарства Костянтинівської міської ради № 86.1 від 01.07.2022 головного спеціаліста відділу обліку та звітності комунального господарства ОСОБА_4 призначено уповноваженою особою з публічних закупівель управління комунального господарства Костянтинівської міської ради. Права та обов`язки уповноваженої особи визначені посадовою інструкцією та Положенням про уповноважену особу, затвердженими начальником управління.

Відповідно до п. 2 Положенням про уповноважену особу визначено, що уповноважена особа це працівник управління комунального господарства, призначена відповідальною за організацію та проведення процедур публічних закупівель згідно із Законом на підставі наказу управління комунального господарства.

Відповідно до п. 3 Положення, уповноважена особа під час організації та проведення процедури закупівлі\спрощеної закупівлі повинна забезпечити об`єктивність і неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель\спрощених закупівель в інтересах управління комунального господарства.

Уповноважена особа у своїй діяльності керується Законом, принципами здійснення публічних закупівель, визначених Законом, іншими нормативно-правовими актами та Положенням про уповноважену особу.

Відповідно до п. 3.8 Положення уповноваженій особі, залежно від обсягів та предмета закупівлі доцільно орієнтуватися, зокрема у таких питаннях:

- в основах сучасного маркетингу, кон`юнктурі ринків товарів, робіт та послуг та факторах що впливають на її формування, а також джерелах інформації про ринкову кон`юнктуру;

- у чинних стандартах та технічних умовах товарів, робіт і послуг, які закуповуються замовником;

- у видах, істотних умовах та особливостях укладання договорів про закупівлю товарів робіт, послуг тощо.

До основних завдань (функцій) уповноваженої особи з публічних закупівель згідно п. 3.9 Положення про уповноважену особу належить:

- планування закупівель та формування річного плану закупівель в електронній системі закупівель;

- проведення попередніх ринкових консультацій з метою аналізу ринку;

- здійснення вибору процедури закупівлі;

- проведення процедур закупівель/спрощених закупівель;

- забезпечення рівних умов для всіх учасників, обєктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі\спрощенної закупівлі;

- забезпечення складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом;

- забезпечення оприлюднення в електронній системі закупівель інформації необхідної для виконання вимог Закону.

Згідно з розділом 1 посадової інструкції головного спеціаліста відділу з управління комунальною власністю управління комунального господарства Костянтинівської міської ради:

п. 1.2. Спеціаліст керується Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування», «Про публічні закупівлі», «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про державний бюджет», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Бюджетним та Податковими кодексами України, Указами Президента України, постановами та розпорядженнями Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, постановами, розпорядженнями, методичними, нормативними та іншими керівними матеріалами органів державного Казначейства України, фінансових і контрольно-ревізійних органів з організації бухгалтерського обліку і складання звітності, практикою застосування законодавчих і нормативних актів щодо бухгалтерського обліку, порядком документального оформлення в бухгалтерському обліку облікових показників, трудових, фінансовим та господарським Законодавством, Положенням про управління комунального господарства, розпорядженнями начальника міської військової адміністрації, наказами начальника управління комунального господарства та Посадовою інструкцією.

Відповідно до розділу 2 посадової інструкції встановлено такі завдання та обов`язки:

п. 3.1. Здійснює в межах компетенції реалізацію державної, регіональної політики у сфері державних закупівель;

- займається організацією та проведенням процедур закупівель із забезпеченням їх об`єктивного та неупередженості відповідно до законодавства;

- здійснює проведення процедур закупівель управлінням товарів, робіт та послуг через систему Прозорро в якості уповноваженої особи з публічних закупівель;

- організовує проведення засідань з питань закупівель, оформляє протоколи цих засідань та веде їх реєстрацію;

- готує тендерну документацію для проведення закупівель за бюджетні кошти;

- здійснює пошук виконавців для проведення закупівель товарів, робіт та послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

- готує договори за результатами проведених процедур закупівель;

- аналізує виконання договорів;

- вивчає досвід інших міст України з питань, що належать до сфери публічних закупівель;

- забезпечує рівні умови для всіх учасників, об`єктивний та чесний вибір переможця;

- зобов`язаний не вчиняти та не брати участь у вчиненні корупційних правопорушень;

- вживає заходи щодо попередження вчинення неправомірних дій у сфері публічних закупівель.

Згідно з розділом 5 посадової інструкції спеціаліст з закупівель несе відповідальність за:

- за невиконання та неналежне виконання службових завдань та обов`язків планів роботи і доручень начальника управління або начальника відділу несе відповідальність, передбачену чинним законодавствам;

- несвоєчасне та некваліфіковане виконання посадових обов`язків;

- перевищення своїх службових повноважень, недотримання правил ділового етикету, обмежень, передбачених законодавством про службу в органах місцевого самоврядування, антикорупційним законодавством, правил внутрішнього трудового розпорядку, порушень вимог законодавства про охорону праці.

Таким чином, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу з управління комунальною власністю управління комунального господарства Костянтинівської міської ради та будучи уповноваженою особою з питань закупівель, має відповідні службові повноваження та обіймає посаду, пов`язану з виконанням організаційно розпорядчих функцій, тобто, відповідно до ч. 3 ст. 18 та примітки до ст. 364 Кримінального кодексу України є службовою особою.

16.01.2025 ОСОБА_4 , будучи службовою особою уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг управління комунального господарства Костянтинівської міської ради Донецької області, перебуваючи на своєму на робочому місці розташованому за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, на підставі наказу начальника управління комунального господарства Костянтинівської міської ради № 3 від 16.01.2025 «Про організацію закупівлі матеріальних засобів, необхідних для виконання заходів із зміцнення обороноздатності на території громади», у порядку ст. ст. 11, 44 Закону України «Про публічні закупівлі» та п. 2, п. 13 Постанови Кабінету міністрів України № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, розпочав проведення процедури закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6 у кількості 3 000 одиниць, без застосування електронної системи закупівель, оскільки Костянтинівська міська територіальна громада входила до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 10.10.2022, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75.

Про що 21.01.2025 виніс протокольне рішення №1 уповноваженої особи з публічних закупівель управління комунального господарства, оприлюднивши в електронній системі закупівель відповідний звіт про договір закупівлі та річний план закупівель на 2025 рік.

Після чого, діючи у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, нехтуючи своїми функціональними обов`язками, при цьому маючи реальну можливість діяти відповідно до їх вимог, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці розташованому за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, через несумлінне ставлення до них, у порушення положень своєї посадової інструкції та Положення про уповноважену особу, в частині організації та проведення процедур закупівель із забезпеченням їх об`єктивності та неупередженості відповідно до законодавства, не здійснив передбачену п. 3.9 Положення попередню ринкову консультацію з метою аналізу цін ринку на відповідний вид товару, у тому числі не проаналізував ринкові пропозиції безпосередньо підприємств виробників.

Тим самим, ОСОБА_4 несумлінно виконуючи свої службові обов`язки, неналежно використав аналітичні інструменти та сервіси для аналізу, контролю та моніторингу закупівель, що виразилося у не об`єктивному проведенні аналізу ринку вартості предмету закупівлі, зокрема «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, тобто не використав загальнодоступну інформацію щодо ринкової ціни предмету закупівлі, яка станом на січень 2025 року становила 3165,00 грн. за одиницю предмету закупівлі, у тому числі на сайтах виробників та постачальників цієї продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, не здійснив ринкових консультацій, що дозволили б визначити структуру ринку, ступінь конкуренції, та 22.01.2025, одноосібно визначив остаточного постачальника предмету закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, в особі ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 43814367), який фактично не є виробником відповідного виду продукції з ціновою пропозицією 4 800 грн., з урахуванням ПДВ за одиницю товару.

У подальшому, 22.01.2025, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці, одноосібно прийняв рішення у формі протоколу розкриття тендерних пропозицій UA 2025-01-22-003372a, на підставі якого та відповідно до ст. ст. 3, 4 Закону України «Про публічні закупівлі», наказів ДП «Прозоро» № 10 від 19.03.2019 та № 18 від 17.04.2020, пп. 2 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75, визначив переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467), зазначивши відповідність товару постачальника кваліфікаційним критеріям встановленим в тендерній документації та відсутності підстав для відмови встановлених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» з ціновою пропозицією 4 800 грн. за одну одиницю «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6.

Того ж дня, 22.01.2025 між переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) та управлінням комунального господарства Костянтинівської міської ради в особі начальника ОСОБА_6 , було укладено договір поставки № 5.

В подальшому представниками ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) на адресу управління комунального господарства Костянтинівської міської ради було поставлено 3 000 одиниць виробів з дроту (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.), що у свою чергу стало підставою для формування та підпису платіжних інструкцій № 1 від 23.01.2025, №2 від 27.01.12025,№15 від 28.01.2025, №18 від 04.02.2025, №19 від 04.02.2025, №20 від 10.02.2025, №24 від 13.02.22025, №30 від 20.02.2025, №32 від 21.02.2025 на підставі яких з рахунку управління комунального господарства Костянтинівської міської ради UA 698201720344280031000038662, відкритому у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР+» (ЄДРПОУ 4381467) НОМЕР_1 , відкритому в АТ «УКРСИББАНК» були перераховані грошові кошти у сумі 14 400 000 грн, у тому числі ПДВ 2 400 000 грн., з яких 4 905 000 грн є безпідставно та зайво витраченими коштами з розрахунку середньої ринкової вартості предмету закупівлі на момент укладання договору поставки № 5 від 22.01.2025, що підтверджується висновком судово-товарознавчої експертизи.

Крім того, 20.02.2025 ОСОБА_4 , будучи службовою особою уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг управління комунального господарства Костянтинівської міської ради Донецької області, перебуваючи на своєму на робочому місці розташованому за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, на підставі наказу начальника управління комунального господарства Костянтинівської міської ради № 5 від 20.02.2025 «Про організацію закупівлі матеріальних засобів, необхідних для виконання заходів із зміцнення обороноздатності на території громади», у порядку ст. ст. 11, 44 Закону України «Про публічні закупівлі» та пп. 2 п. 13 Постанови Кабінету міністрів України № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, розпочав проведення процедури закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6 у кількості 2 000 одиниць, без застосування електронної системи закупівель, оскільки Костянтинівська міська територіальна громада входила до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 10.10.2022, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75.

Про що 20.02.2025 виніс протокольне рішення №5 уповноваженої особи з публічних закупівель управління комунального господарства, оприлюднивши в електронній системі закупівель відповідні звіт про договір закупівлі та річний план закупівель на 2025 рік.

Після чого, діючи у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, нехтуючи своїми функціональними обов`язками, при цьому маючи реальну можливість діяти відповідно до їх вимог, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці розташованому за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, через несумлінне ставлення до них, у порушення положень своєї посадової інструкції та Положення про уповноважену особу, в частині організації та проведення процедур закупівель із забезпеченням їх об`єктивності та неупередженості відповідно до законодавства, не здійснив передбачену Положенням, попередню ринкову консультацію з метою аналізу цін ринку на відповідний вид товару, у тому числі не проаналізував ринкові пропозиції безпосередньо підприємств виробників.

Тим самим, ОСОБА_4 несумлінно виконуючи свої службові обов`язки, неналежно використав аналітичні інструменти та сервіси для аналізу, контролю та моніторингу закупівель, що виразилося у не об`єктивному проведенні аналізу ринку вартості предмету закупівлі, зокрема «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, тобто не використав загальнодоступну інформацію щодо ринкової ціни предмету закупівлі, яка станом на лютий 2025 року становила 3 215, 00 грн за одиницю предмету закупівлі, у тому числі на сайтах виробників та постачальників цієї продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, не здійснив ринкових консультацій, що дозволили б визначити структуру ринку, ступінь конкуренції, та 20.02.2025, одноосібно визначив остаточного постачальника предмету закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, в особі ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 43814367), який фактично не є виробником відповідного виду продукції з ціновою пропозицією 5 080 грн., з урахуванням ПДВ за одиницю товару.

У подальшому, 20.02.2025, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці, одноосібно прийняв рішення у формі протоколу розкриття тендерних пропозицій UA 2025-02-20-003120-a, на підставі якого та відповідно до ст. ст. 3, 4 Закону України «Про публічні закупівлі», наказів ДП «Прозоро» № 10 від 19.03.2019 та № 18 від 17.04.2020, пп. 2 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75, визначив переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467), зазначивши відповідність товару постачальника кваліфікаційним критеріям встановленим в тендерній документації та відсутності підстав для відмови встановлених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» з ціновою пропозицією 5 080 грн. за одну одиницю «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6.

Того ж дня, 20.02.2025 між переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) та управлінням комунального господарства Костянтинівської міської ради в особі начальника ОСОБА_6 , було укладено договір поставки № 14.

В подальшому представниками ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) на адресу управління комунального господарства Костянтинівської міської ради було поставлено 2 000 одиниць виробів з дроту (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит), що у свою чергу стало підставою для формування та підпису платіжних інструкцій № 33 від 21.02.2025, № 35 від 24.02.2025, №45 від 27.02.2025, №46 від 27.02.2025 на підставі яких з рахунку управління комунального господарства Костянтинівської міської ради UA 698201720344280031000038662, відкритому у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР+»(ЄДРПОУ 4381467) НОМЕР_1 , відкритому в АТ «УКРСИББАНК» були перераховані грошові кошти у сумі 10 160 000 грн, у тому числі ПДВ 1 693 333, 33 грн., з яких 3 730 000 грн є безпідставно та зайво витраченими коштами з розрахунку середньої ринкової вартості предмету закупівлі на момент укладання договору поставки № 14 від 20.02.2025, що підтверджується висновком судово-товарознавчої експертизи.

Крім того, 20.03.2025 ОСОБА_4 , будучи службовою особою уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг управління комунального господарства Костянтинівської міської ради Донецької області, перебуваючи на своєму на робочому місці розташованому за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, на підставі наказу начальника управління комунального господарства Костянтинівської міської ради №22 від 20.03.2025 «Про організацію закупівлі матеріальних засобів, необхідних для виконання заходів із зміцнення обороноздатності на території громади», у порядку ст. ст. 11, 44 Закону України «Про публічні закупівлі» та пп.2 п.13 Постанови Кабінету міністрів України № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, розпочав проведення процедури закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6 у кількості 2 000 одиниць, без застосування електронної системи закупівель, оскільки Костянтинівська міська територіальна громада входила до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 10.10.2022, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75.

Про що 21.03.2025 виніс протокольне рішення №11 уповноваженої особи з публічних закупівель управління комунального господарства, оприлюднивши в електронній системі закупівель відповідні звіт про договір закупівлі та річний план закупівель на 2025 рік.

Після чого, діючи у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, нехтуючи своїми функціональними обов`язками, при цьому маючи реальну можливість діяти відповідно до їх вимог, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці розташованому за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, через несумлінне ставлення до них, у порушення положень своєї посадової інструкції та Положення про уповноважену особу, в частині організації та проведення процедур закупівель із забезпеченням їх об`єктивності та неупередженості відповідно до законодавства, не здійснив передбачену Положенням, попередню ринкову консультацію з метою аналізу цін ринку на відповідний вид товару, у тому числі не проаналізував ринкові пропозиції безпосередньо підприємств виробників.

Тим самим, ОСОБА_4 несумлінно виконуючи свої службові обов`язки, неналежно використав аналітичні інструменти та сервіси для аналізу, контролю та моніторингу закупівель, що виразилося у не об`єктивному проведенні аналізу ринку вартості предмету закупівлі, зокрема «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, тобто не використав загальнодоступну інформацію щодо ринкової ціни предмету закупівлі, яка станом на березень 2025 року становила 3 400,00 грн за одиницю предмету закупівлі, у тому числі на сайтах виробників та постачальників цієї продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, не здійснив ринкових консультацій, що дозволили б визначити структуру ринку, ступінь конкуренції, та 21.03.2025, одноосібно визначив остаточного постачальника предмету закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, в особі ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 43814367), який фактично не є виробником відповідного виду продукції з ціновою пропозицією 5 080 грн., з урахуванням ПДВ за одиницю товару.

У подальшому, 21.03.2025, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці, одноосібно прийняв рішення у формі протоколу розкриття тендерних пропозицій UA 2025-03-21-006722-a, на підставі якого та відповідно до ст. ст. 3, 4 Закону України «Про публічні закупівлі», наказів ДП «Прозоро» № 10 від 19.03.2019 та № 18 від 17.04.2020, пп. 2 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75, визначив переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467), зазначивши відповідність товару постачальника кваліфікаційним критеріям встановленим в тендерній документації та відсутності підстав для відмови встановлених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» з ціновою пропозицією 5 080 грн. за одну одиницю «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит) за кодом ДК 021:2015:44310000-6.

Того ж дня, 21.03.2025 між переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) та управлінням комунального господарства Костянтинівської міської ради в особі начальника ОСОБА_6 , було укладено договір поставки № 22.

В подальшому представниками ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) на адресу управління комунального господарства Костянтинівської міської ради було поставлено 2 000 одиниць виробів з дроту (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит), що у свою чергу стало підставою для формування та підпису платіжних інструкцій №57 від 25.03.2025, №58 від 04.04.2025, №74 від 10.04.2025 та №81 від 17.04.2025 на підставі яких з рахунку управління комунального господарства Костянтинівської міської ради UA 698201720344280031000038662, відкритому у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР+»(ЄДРПОУ 4381467) НОМЕР_1 , відкритому в АТ «УКРСИББАНК» були перераховані грошові кошти у сумі 10 160 000 грн, у тому числі ПДВ 1 693 333, 33 грн., з яких 3 360 000 грн, є безпідставно та зайво витраченими коштами з розрахунку середньої ринкової вартості предмету закупівлі на момент укладання договору поставки № 22 від 21.03.2025, що підтверджується висновком судово-товарознавчої експертизи.

Крім того, 22.04.2025 ОСОБА_4 , будучи службовою особою уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг управління комунального господарства Костянтинівської міської ради Донецької області, перебуваючи на своєму на робочому місці розташованому за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, на підставі наказу начальника управління комунального господарства Костянтинівської міської ради №24 від 17.04.2025 «Про організацію закупівлі матеріальних засобів, необхідних для виконання заходів із зміцнення обороноздатності на території громади», у порядку ст. ст. 11, 44 Закону України «Про публічні закупівлі» та пп.2 п.13 Постанови Кабінету міністрів України № 1178 від 12.10.2022 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України Про публічні закупівлі, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, розпочав проведення процедури закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5(27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6 у кількості 1 000 одиниць, без застосування електронної системи закупівель, оскільки Костянтинівська міська територіальна громада входила до Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 10.10.2022, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75.

Про що 22.04.2025 виніс протокольне рішення №13 уповноваженої особи з публічних закупівель управління комунального господарства, оприлюднивши в електронній системі закупівель відповідні звіт про договір закупівлі та річний план закупівель на 2025 рік.

Після чого, діючи у порушення вимог та приписів вищенаведених нормативних актів, нехтуючи своїми функціональними обов`язками, при цьому маючи реальну можливість діяти відповідно до їх вимог, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці розташованому за адресою: Донецька область, м. Костянтинівка, вулиця Олекси Тихого, 260, неналежно виконуючи свої службові обов`язки, через несумлінне ставлення до них, у порушення положень своєї посадової інструкції та Положення про уповноважену особу, в частині організації та проведення процедур закупівель із забезпеченням їх об`єктивності та неупередженості відповідно до законодавства, не здійснив передбачену Положенням, попередню ринкову консультацію з метою аналізу цін ринку на відповідний вид товару, у тому числі не проаналізував ринкові пропозиції безпосередньо підприємств виробників.

Тим самим, ОСОБА_4 несумлінно виконуючи свої службові обов`язки, неналежно використав аналітичні інструменти та сервіси для аналізу, контролю та моніторингу закупівель, що виразилося у не об`єктивному проведенні аналізу ринку вартості предмету закупівлі, зокрема «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, тобто не використав загальнодоступну інформацію щодо ринкової ціни предмету закупівлі, яка станом на квітень 2025 року становила 2 765,00 грн за одиницю предмету закупівлі, у тому числі на сайтах виробників та постачальників цієї продукції, спеціалізованих торгівельних майданчиках, не здійснив ринкових консультацій, що дозволили б визначити структуру ринку, ступінь конкуренції, та 22.04.2025, одноосібно визначив остаточного постачальника предмету закупівлі «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6, в особі ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 43814367), який фактично не є виробником відповідного виду продукції з ціновою пропозицією 4 680 грн., з урахуванням ПДВ за одиницю товару.

У подальшому, 22.04.2025, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці, одноосібно прийняв рішення у формі протоколу розкриття тендерних пропозицій UA 2025-04-22-006259-a, на підставі якого та відповідно до ст. ст. 3, 4 Закону України «Про публічні закупівлі», наказів ДП «Прозоро» № 10 від 19.03.2019 та № 18 від 17.04.2020, пп. 2 п. 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, Переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75, визначив переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467), зазначивши відповідність товару постачальника кваліфікаційним критеріям встановленим в тендерній документації та відсутності підстав для відмови встановлених ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» з ціновою пропозицією 5 080 грн. за одну одиницю «Виробу з дроту» (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) за кодом ДК 021:2015:44310000-6.

Того ж дня, 22.04.2025 між переможцем ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) та управлінням комунального господарства Костянтинівської міської ради в особі начальника ОСОБА_6 , було укладено договір поставки № 23.

В подальшому представниками ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР +» (ЄДРПОУ 4381467) на адресу управління комунального господарства Костянтинівської міської ради було поставлено 1 000 одиниць виробів з дроту (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.), що у свою чергу стало підставою для формування та підпису платіжних інструкцій №82 від 22.04.2025, №98 від 01.05.2025 та №100 від 06.05.2025 на підставі яких з рахунку управління комунального господарства Костянтинівської міської ради UA 698201720344280031000038662, відкритому у Державній казначейській службі України, на банківський рахунок ТОВ «ПРОПЕРИМЕТЕР+» (ЄДРПОУ 4381467) НОМЕР_1 , відкритому в АТ «УКРСИББАНК» були перераховані грошові кошти у сумі 4 680 000 грн, у тому числі ПДВ 780 000 грн, з яких 1 915 000 грн, є безпідставно та зайво витраченими коштами з розрахунку середньої ринкової вартості предмету закупівлі на момент укладання договору поставки № 23 від 22.04.2025, що підтверджується висновком судово-товарознавчої експертизи.

Таким самим, головний спеціаліст відділу обліку та звітності управління комунального господарства Костянтинівської міської ради ОСОБА_4 , будучи службовою особою уповноваженою особою, відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг управлінням комунального господарства Костянтинівської міської ради, неналежно виконав свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, а саме у порушення п. 3.1 посадової інструкції п. 3.9 «Положення про уповноважену особу», засад та принципів, передбачених п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, щодо залучення мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату їх використання, не провів належним чином аналіз інформації щодо цін на предмет закупівлі у виді Виробів з дроту (Спірального бар`єру безпеки 900\5-2,5 (27 м.п.) та (Спірального бар`єру безпеки 1100\7-2,8 (101 вит), за кодом ДК 021:2015:44310000-6, що спричинило зайве безпідставне перерахування бюджетних коштів у сумі 13 910 000 грн, чим було завдано шкоди охоронюваним державним інтересам, що потягло за собою настання тяжких наслідків у вигляді заподіяння збитків державі в особі управління комунального господарства Костянтинівської міської ради.

Таким чином, ОСОБА_7 , підозрюється у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Викладені обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, підтверджуються наступними зібраними під час досудового розслідування доказами (матеріалами досудового розслідування): - рапортами співробітників УСР в Донецькій області ДСР Національної поліції України; -висновком судово-товарознавчої експертизи №1185 від 11.06.2026 ;- іншими матеріалами кримінального провадження, якими у сукупності підтверджується причетність ОСОБА_4 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

18.06.2026 року о ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Відповідно до змісту клопотання слідчий вбачає наявність ризиків, передбачених п. 1), 2) ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки ОСОБА_4 може переховуватись від суду та органу досудового розслідування, так як ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Тобто у випадку визнання судом ОСОБА_4 винним у вчиненні цього злочину до нього може бути застосовано покарання у вигляді позбавлення волі, у зв`язку із чим у слідства є підстави вважати, що ОСОБА_4 може переховуватись від органів досудового розслідування та суду. Крім того, на теперішній час не встановлено всіх місць зберігання речей та документів, що мають значення для кримінального провадження, чорнових / електронних записів у зв`язку з чим, підозрюваний може вжити заходів щодо знищення, спотворення, приховування речей та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

У своєму клопотанні слідчий просив застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, в період часу з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин, за винятком випадків переміщення до найближчого укриття на час дії сигналу «Повітряна тривога», надання невідкладної медичної допомоги та подальшого невідкладного повернення до житла.

В судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання, просив його задовольнити, надавши обґрунтування необхідності його задоволення аналогічні тим, що викладені в клопотанні.

Підозрюваний ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання прокурора.

Вислухавши думки учасників судового провадження, вивчивши подане клопотання та надані слідчим матеріали, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу підозрюваному ОСОБА_4 слідчий суддя вважає необхідним задовольнити клопотання слідчого та застосувати підозрюваному ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, виходячи з наступного.

Відповідно до Витягу з ЄРДР за № 12025050000000678 внесено відомості: 11.11.2025 згідно матеріалів перевірки УРС в Донецькій області ДСР НП України, посадові службові особи одного з державних закладів Донецької області вчинили службову недбалість, тобто неналежним чином виконували свої обов`язки, через несумлінне ставлення до них під час здійснення закупівель за бюджетні кошти, що спричинило тяжкі наслідки.

18.06.2026 року о ОСОБА_4 , повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби.

Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Ухвала про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передається для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання підозрюваного, обвинуваченого.

Строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців.

На підставі ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Враховуючи, що відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК України кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), слідчий суддя приймає до уваги, що згідно з рішенням ЄСПЛ у справі «Фокс, Кемпбел і Гартлі проти Сполученого Королівства» зазначив, що «обґрунтована підозра» передбачає наявність фактів або інформації, які б могли переконати об`єктивного спостерігача у тому, що відповідна особа могла вчинити злочин.

Виходячи із наявних та наданих слідчому судді доказів, слідчий суддя, доходить висновку, що докази у їх сукупності дають всі підстави стверджувати про обґрунтованість пред`явленої в межах даного кримінального провадження підозри ОСОБА_4 .

Слідчий суддя зазначає, що на вказаному етапі досудового розслідування він не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати саме суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів, визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу.

Слідчий суддя вважає причетність підозрюваного ОСОБА_4 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення достатньо вірогідною, що обумовлює законодавче передбачену можливість застосування до нього запобіжного заходу.

Як вбачається з матеріалів клопотання ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке відповідно до ст. 12 КК України, належить до категорії нетяжкий злочин.

Як встановлено у судовому засіданні ОСОБА_4 раніше не судимий, з вищою освітою, працює головним спеціалістом відділу державного реєстру Костянтинівської міської військової адміністрації.

В ході судового розгляду справи судом вважаються доведеними обставини, які можуть підставно свідчити про наявність ризиків на які посилається прокурор, а саме п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, оскільки ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, санкція якого передбачає основне покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого, існує ризик, що підозрюваний ОСОБА_4 з метою ухилення від кримінальної відповідальності, розуміючи тяжкість та невідворотність покарання уразі визнання його винним, яке відповідно до діючого законодавства, пов`язане, із позбавленням волі може переховуватися від органів досудового розслідування та суду.

Крім того, слідчий суддя погоджується з доводами слідчого про наявність ризику знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, так як на теперішній час не встановлено всіх місць зберігання речей та документів, що мають значення для кримінального провадження.

Вважаю, що наявні підстави для застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, що є достатнім для запобігання ризикам, передбаченим п.п. 1, 2 ч. 1 ст.177 КПК України, а також необхідним і доцільним для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного та виконання покладених на нього процесуальних обов`язків.

Керуючись ст. 131, 132, 176, 177, 178, 181, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Донецькій області підполковника поліції ОСОБА_5 , погодженого прокурором відділу Донецької обласної прокуратури ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту по кримінальному провадженні № 12025050000000678 від 11.11.2025 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Застосувати підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком до 24 серпня 2026 року з забороною залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 , у період часу з 21 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин, за винятком випадків переміщення до найближчого укриття на час дії сигналу «Повітряна тривога», надання невідкладної медичної допомоги та подальшого невідкладного повернення до житла та покладенням на нього обов`язків строком до 24 серпня 2026 року включно:

- прибувати за викликом до слідчого, прокурора, суду;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він фактично мешкає: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну місця проживання та/або місця роботи;

- здати на зберігання до ГУ ДМС в Донецькій області або ії територіальних підрозділів, свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

По закінченню цього строку та за відсутністю клопотання прокурора в межах строку досудового розслідування, в порядку ст. 199 КПК України, ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, заборона залишати житло припиняє свою дію і запобіжний захід, заборона та обов`язок вважаються скасованими.

Ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту передати для виконання до Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, який повинен негайно поставити на облік особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту і повідомити про це слідчого.

Ухвала набирає чинності негайно після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1