Ухвала суду № 137725495, 25.06.2026, Крижопільський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
25.06.2026
Номер справи
134/105/26
Номер документу
137725495
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

1-кс/134/288/2026

Справа № 134/105/26

УХВАЛА

про арешт майна

25 червня 2026 року Крижопільський районний суд

Вінницької області

Слідчий суддя Крижопільського районного суду ОСОБА_1

з участю: секретаря ОСОБА_2 ,

слідчого ОСОБА_3

власника майна ОСОБА_4

розглянувши клопотання заступника начальника СВ Відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42026022310000003 від 07.01.2026 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 1ст. 366, ч.1 ст. 367 КК України про арешт майна,

В С Т А Н О В И В:

Заступник начальника СВ Відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про арешт майна.

Вказав, що засновником та власником Комунального підприємства «Городківка-комунсервіс», код ЄДРПОУ 35061198, (далі - Підприємство) є Городківська сільська рада. Підприємство засноване на власності територіальної громади Городківської сільської ради, є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банку, круглу печатку, кутовий та інші штампи зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Юридична адреса КП «Городківка-комунсервіс»: 24615, Вінницька область, Тульчинський район, с. Городківка, вул. Лесі Українки, 52.

Рішенням 39 сесії 8 скликання Городківської сільської ради від 22.8.2023 №1 затверджено Статут КП «Городківка-комунсервіс» (нова редакція).

Згідно п. 1.4. Розділу 1 Статуту, КП «Городківка-комунсервіс», набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації у встановленому законом порядку. Підприємство від свого імені виступає у господарських, цивільних та адміністративних правовідносинах з юридичними та фізичними особами, набуває майнових прав та несе обов`язки, виступає позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, Господарському та Адміністративному судах, несе повну відповідальність за результати своєї господарської діяльності.

Відповідно до п. 1.5. Розділу 1 Статуту, КП «Городківка-комунсервіс» в своїй діяльності повністю підпорядковане, підзвітне та підконтрольне Городківській сільській раді, її виконавчому комітету та сільському голові, в межах, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Статутом.

Відповідно до п. 2.3. Розділу 2 Статуту, до основних видів господарської діяльності підприємства серед інших належать: роботи по утриманню та ремонту вулиць, тротуарів та прибудинкових територій; діяльність автомобільного вантажного транспорту.

Згідно п. 8.1. Розділу 8 Статуту - оперативне управління фінансово-господарською діяльністю Підприємства здійснюється його Начальником.

Відповідно до п. 8.2. Розділу 8 Статуту - Начальник Підприємства призначається на посаду та звільняється з посади сільським головою шляхом укладання контракту та договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність. Контрактом визначаються строк найму, умови його продовження, права, обов`язки та відповідальність Начальника перед Засновником і трудовим колективом, умови його матеріального та соціального забезпечення, умови звільнення його з посади, враховуючи гарантії, передбачені чинним законодавством України, інші умови найму за погодженням сторін.

Положеннями п. 8.4. Статуту визначено, що Начальник підприємства: несе повну відповідальність за стан збереження майна та діяльність Підприємства; від імені Підприємства укладає договори, інші угоди, підписує юридичні акти, що стосуються діяльності Підприємства, видає доручення, відкриває рахунки в банках та має право першого підпису; без доручення представляє інтереси Підприємства у відносинах з органами

державної влади і місцевого самоврядування, іншими юридичними та фізичними особами як в Україні, так і за її межами; розробляє структуру підприємства, визначає штатну чисельність та розміри оплати праці працівників за погодженням з Власником в особі сільського голови; видає накази, розпорядження, дає вказівки, обов`язкові для виконання всіма працівниками Підприємства законодавства та Статуту; приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Підприємства, визначає умови організації та оплати їх праці, застосовує заходи заохочення та накладає стягнення на всіх працівників Підприємства, готує пропозиції щодо основних напрямків діяльності Підприємства, планів його роботи та звітів про їх виконання; через відповідних посадових осіб апарату управління Підприємства та його структурних підрозділів забезпечує виконання правил та норм охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, виробничої гігієни та санітарії, керуючись чинним законодавством України, діючими положеннями та нормами; укладає колективний договір з трудовим колективом, за погодженням з селищним головою, та несе відповідальність за виконання його умов; самостійно вирішує інші питання діяльності Підприємства, віднесені до його компетенції та передбачені контрактом, укладеним із Засновником, цим Статутом та чинним законодавством України.

Відповідно до Контракту від 07.06.2024 укладеного між Городківською сільською радою в особі сільського голови ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , останнього призначено на посаду начальника КП «Городківка-комунсервіс» на термін з 07 червня 2024 року по 06 червня 2029 року.

Згідно п. 2 Контракту Начальник здійснює оперативне керівництво(управління) Підприємством, організовує його виробничо-господарську, фінансово-господарську, соціально-побутову та іншу діяльністьу межах компетенції та наданих повноважень, забезпечує виконання завдань, передбачених Статутом Підприємства та Контрактом.

До обов`язків начальника входить виконувати обов`язки з організації діяльності Підприємства; ініціювання укладання Колективного договору та внесення змін до нього; Забезпечувати ефективне використання та збереження майна комунальної власності територіальної громади Городківської сільської ради, що знаходиться на балансі підприємства; забезпечувати виконання запланованих показників фінансово-господарської діяльності Підприємства; щорічно у встановленому порядку надавати Засновнику звіт з виконання умов цього контракту; не пізніше01 лютого кожного календарного року надавати Засновнику матеріали річної інвентаризації основних фондів, що перебувають на праві господарського відання Підприємства; Щоквартально надавати Засновнику звіт про результати фінансово-господарської діяльності за встановленою формою; складати в устанвленому порядку фінансовий план Підприємства на кожний наступний рік та щоквартально подавати до виконавчого комітету Городківської сільської ради звіт про виконання фінансового плану Підприємства з пояснювальною запискою, баланс Підприємства та форму №2 до балансу; складати, погоджувати та затверджувати у заступника сільського голови програму розвитку Підприємства на строк дії контракту; відповідно до чинного законодавства здійснювати контроль за проходженням попередньго медичного обстеження працівниками, які влаштовуються на роботу, а надалі за проходженням періодичного медичного огляду усіма працівниками Підприємства; забезпечувати підвищення кваліфікації працівників Підприємства; контролювати стан виконання правил внутрішнього трудового розпорядку та посадових інструкцій працівниками підприємства, умов колективного договору підприємства; забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати працівникам підприємства;у встановленому порядку в межах чинного законодавства погоджувати з засновником використання прибутку та статутного фонду підприємства.

Таким чином, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді начальника КП «Городківка-комунсервіс», наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, а тому, відповідно до ч. 3 ст. 18, ч. 1 примітки до ст. 364 КК України, є службовою особою.

У відповідності до ст. ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Рішенням 12 сесії Городківської сільської ради 8 скликання від 22.10.2021 року №81 затверджено Програму будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг на території Городківської територіальної громади на 2022-2025 роки.

Статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх бюджетів, належать видатки на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, а також капітальний та поточний ремонт вулиць і доріг населених пунктів та інших доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення (як співфінансування на договірних засадах).

Відповідно до Рішення №9 виконавчого комітету Городківської сільської ради від 13.02.2024 «Про затвердження переліку доріг, які будуть ремонтуватися у 2024 році» із змінами внесеними рішенням №17 виконавчого комітету від 11.03.2024 року визначено перелік вулиць та доріг Городківської територіальної громади для проведення поточного ремонту у 2024 році.

Відповідно для проведення поточного ремонту дорожніх покриттів відділом ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради протягом 2024 року укладено ряд договорів підряду із КП «Городківка-комунсервіс» в особі начальника ОСОБА_4 про виконання Послуг з експлуатаційного утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах Городківської територіальної громади із визначеною договірною твердою ціною послуг.

Зокрема укладено: договір від 12.08.2024 №1 на ремонт по вул. Центральній, вул. Коцюбинського в с. Висока Гребля на суму 36 224,60 грн.; договір від 12.08.2024 №2 на ремонт по вул. М`ястківська с. Городківка на суму 34 748,40 грн.; договір від 12.08.2024 №3 на ремонт по вул. Лівобережній, пров. Лівобережному с. Городківка на суму 16 864,80 грн.; договір від 12.08.2024 №4 на ремонт по пров. Благовіщенському с. Городківка на суму 15782,40 грн.; договір від 02.09.2024 №5 на ремонт по вул. Центральній, вул. Шевченка та вул. Кармелюка с. Савчине на суму 38506 грн.; договір від 03.09.2024 №6 на ремонт по вул. Центральній с. Мар`янівка на суму 34421,00 грн.; договір від 03.09.2024 №7 на ремонт по вул. Григорія Коваля та вул. Добровольців с. Городківка на суму 82685,00 грн.; договір від 24.09.2024 №8 на ремонт по вул. Бузкова с. Городківка на суму 25682,78 грн.; договір від 24.09.2024 №9 на ремонт по 2-му пров. Благовіщенському с. Городківка на суму 12315,44 грн.; договір від 24.09.2024 №10 на ремонт по вул. Івана Ратушняка с. Городківка на суму 18024,25 грн.; договір від 01.10.2024 №11 на ремонт по вул. Шумилівська с. Городківка на суму 25286,62 грн.; договір від 01.10.2024 №12 на ремонт по вул. Шевченка с. Дахталія на суму 14383,07 грн.; договір від 01.10.2024 №13 на ремонт по вул. Лесі Українки с. Городківка на суму 14406,86 грн.; договір від 31.10.2024 №13 на ремонт по вул. Трублаїні с. Городківка на суму 28813,74 грн.; договір від 08.10.2024 №14 на ремонт по вул. Хліборобська с. Городківка на суму 49655,57 грн.; договір від 14.10.2024 №15 на ремонт по пров. Джерельний с. Городківка на суму 21039,83 грн.; договір від 18.11.2024 №16 на ремонт по вул. Грушевського с. Городківка на суму 24975,65 грн.; договір від 27.11.2024 №17 на ремонт по вул. Садова с. Городківка на суму 21172,80 грн.; договір від 02.12.2024 №18 на ремонт по вул. Островського с. Городківка на суму 25612,31 грн.; договір від 18.12.2024 №19 на ремонт по вул. Шевченка с. Городківка на суму 5206,25 грн.

Умовами договорів передбачено, що остаточна вартість послуг визначається, як підсумок актів фактично виконаних послуг (ф. КБ-2в та КБ-3), підписаних сторонами впродовж усього часу дії договору.

У період часу з 17.10.2025 по 15.12.2025 працівниками Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради за період з 01.01.2022 по 30.09.2025.

Проведеною ревізією встановлено порушення з боку підрядної організації КП «Городківка-комунсервіс» п.7 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318, п.4.28, п.4.6, пп.13 п.5.7 та п.5.9 Настанови з визначення вартості будівництва Кошторисних норм України у будівництві, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 №281 та п.4.15 СОУ 42.1-37641918-064:2019 «Дорожні машини та механізми строки експлуатації та норми амортизації», внаслідок чого завищено вартість виконаних ремонтно-будівельних робіт, яку начальником Відділу ЖКГ ОСОБА_6 прийнято та сплачено в повному обсязі, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) бюджету громади.

Згідно п.4.6 Кошторисних норм України у будівництві затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 визначено, що вартість експлуатації будівельних машин та механізмів у складі прямих витрат визначається виходячи з нормативного часу їх роботи, необхідного для виконання встановленого проектною документацією обсягу будівельних робіт, та вартості експлуатації будівельних машин та механізмів за одиницю часу їх застосування (машино-години) в поточних цінах.

Згідно п.6.16 Кошторисних норм визначено, що незалежно від виду договірної ціни та способів взаєморозрахунків при виявленні у кошторисах виконаних робіт (які були оформлені та оплачені у попередні періоди) безперечних помилок та порушень чинного порядку визначення вартості будівництва загальна вартість виконаних підрядних робіт підлягає уточненню з дати виявлення зазначених помилок з урахуванням термінів позовної давності згідно з законодавством України.

Зустрічною звіркою достовірності понесених фактичних витрат вартості експлуатації машин і механізмів, при виконанні Договорів, відображених в період з серпня по грудень 2024 у підсумкових відомостях ресурсів до Актів ф. КБ-2в не підтверджено даними бухгалтерського обліку роботу машин та механізмів на суму 286469,45 грн без ПДВ, що передбачено п.4.6, пп.13 п.5.7 та п.5.9 Кошторисних норм. Відповідно до статті 193, 218, 224, 225 Господарського кодексу України від 16.01.2003 №436-ІУ, пункту 6.16 Кошторисних норм відхилення в сумі 343763,34 грн з ПДВ, підлягає уточненню з моменту виявлення.

Документальним підтвердженням витрат на роботи будівельних машин і механізмів, що зазначаються у актах приймання виконаних будівельних робіт (форми №КБ-2в), є шляхові листи із внесеними записами про фактичну кількість відпрацьованих годин. Інформація про кількість відпрацьованих машино-годин вноситься водієм на підставі лічильника мотогодин встановленого на техніці, яка перевіряється та затверджується підписом керівника підприємства.

Досудовим розслідуванням встановлено, що при виконанні договорів підряду від 18.12.2024 №19, від 02.12.2024 №18, від 27.11.2024 №17, від 18.11.2024 №16, від 14.10.2024 №15, від 08.10.2024 №14, від 31.10.2024 №13, від 01.10.2024 №13, від 01.10.2024 №12, від 01.10.2024 №11, від 24.09.2024 №10, від 24.09.2024 №9, від 24.09.2024 №8, від 03.09.2024 №7, від 03.09.2024 №6, від 02.09.2024 №5, №4 від 12.08.2024, №3 від 12.08. 2024, №2 від 12.08. 2024, №1 від 12.08.2024 щодо ремонту та обслуговування доріг та вулиць доріг, створено шляхові листи, у яких зафіксовано реальну кількість машино-годин експлуатації будівельних машин та механізмів, що виконували роботи.

Кожен із шляхових листів перевірено та підписано начальником КП «Городківка-комунсервіс» ОСОБА_4 .

Протягом серпня-грудня 2024 ОСОБА_4 виконуючи свої службові обов`язки начальника КП «Городківка-комунсервіс», перебуваючи на своєму робочому місці за адресою: Вінницька область, Тульчинський район, с. Городківка. вул. Л. Українки, 19, будучи наділеним правом першого підпису та діяти від імені КП «Городківка-комунсервіс», достовірно знаючи справжню кількість витрачених машино-годин під час виконання договорів підряду, діючи з єдиним прямим умислом, з корисливим мотивом, з метою завищення фактичних виробничих витрат та, як наслідок, отримання необґрунтованої комерційної вигоди для КП «Городівка-комунсервіс», вніс неправдиві відомості до офіційних документів, які містили недостовірні дані в частині кількості витрачених машино-годин, зокрема до актів виконаних будівельних робіт ф. №КБ-2В: від 19.12.24 на суму 5206,25 грн, від 29.11.24 на суму 21172,80 грн, від 03.12.24 на суму 25612,31 грн, від 20.11.24 на суму 24975,65 грн, від 16.10.24 на суму 21039,83 грн, від 10.10.24 на суму 49655,57 грн, від 04.11.24 на суму 28813,74 грн, від 04.10.24 на суму 14406,86 грн, від 04.10.24 на суму 14383,07 грн, від 04.10.24 на суму 25286,62 грн, від 27.09.2024 на суму 18024,25 грн, від 27.09.24 на суму 12315,44 грн, від 27.09.2024 на суму 25682,78 грн, від 06.09.24 на суму 82684,70 грн, від 06.09.24 на суму 34420,56 грн, від 03.09.24 на суму 38506,19 грн, від 16.08.24 на суму 15782,40 грн, від 16.08.24 на суму 16864,80 грн, від 16.08.24 на суму 34748,40 грн, від 16.08.24 на суму 36224,40 грн.

До актів виконаних будівельних робіт ОСОБА_4 було внесено неправдиві відомості щодо кількості годин роботи будівельних машин і механізмів, а саме автогрейдера Shantui SG 18-3 в кількості 273,7789 маш/год. в той час, як відповідно до шляхових листів, час роботи автогрейдера становив всього 37,5 маш/год., а відтак, загальна різниця кількості годин роботи машин та механізмів безпідставно внесених до актів приймання виконаних будівельних робіт становить 236,2789 маш/год.

Підписуючи зазначені завідомо неправдиві акти виконаних будівельних робіт ф. №КБ-2В ОСОБА_4 усвідомлював суспільно-небезпечний характер своїх дій у виді порушення визначеного законом порядку з підготовки, складання та видачі офіційних документів, які посвідчують факти, що мають юридичне значення, передбачав суспільно-небезпечні наслідки своїх дій у вигляді штучного завищення кількості витрачених ресурсів, та бажав їх настання, тобто діяв з прямим умислом.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у тому, що протягом серпня-грудня 2024 здійснюючи повноваження начальника КП «Городківка-комунсервіс», вніс неправдиві відомості до офіційних документів- актів виконаних будівельних робіт ф. №КБ-2В: від 19.12.24 на суму 5206,25 грн, від 29.11.24 на суму 21172,80 грн, від 03.12.24 на суму 25612,31 грн, від 20.11.24 на суму 24975,65 грн, від 16.10.24 на суму 21039,83 грн, від 10.10.24 на суму 49655,57 грн, від 04.11.24 на суму 28813,74 грн, від 04.10.24 на суму 14406,86 грн, від 04.10.24 на суму 14383,07 грн, від 04.10.24 на суму 25286,62 грн, від 27.09.2024 на суму 18024,25 грн, від 27.09.24 на суму 12315,44 грн, від 27.09.2024 на суму 25682,78 грн, від 06.09.24 на суму 82684,70 грн, від 06.09.24 на суму 34420,56 грн, від 03.09.24 на суму 38506,19 грн, від 16.08.24 на суму 15782,40 грн, від 16.08.24 на суму 16864,80 грн, від 16.08.24 на суму 34748,40 грн, від 16.08.24 на суму 36224,40 грн., тобто, у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

У подальшому ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем як начальника КП «Городківка-комунсервіс», діючи з прямим умислом, в умовах воєнного стану, введеного на території України Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, який неодноразово продовжено та діє на теперішній час, з корисливих мотивів, з метою безпідставного отримання оплати за більший об`єм робіт, які фактично не були виконані КП «Городківка-комунсервіс», в період часу з 12.08.2024 по 18.12.2024 після підписання передав акти виконаних робіт по договорам 18.12.2024 №19, від 02.12.2024 №18, від 27.11.2024 №17, від 18.11.2024 №16, від 14.10.2024 №15, від 08.10.2024 №14, від 31.10.2024 №13, від 01.10.2024 №13, від 01.10.2024 №12, від 01.10.2024 №11, від 24.09.2024 №10, від 24.09.2024 №9, від 24.09.2024 №8, від 03.09.2024 №7, від 03.09.2024 №6, від 02.09.2024 №5, №4 від 12.08.2024, №3 від 12.08. 2024, №2 від 12.08. 2024, №1 від 12.08.2024 для затвердження та подальшої оплати замовнику начальнику Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради ОСОБА_6 .

Відповідно до акту ревізії Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради за період з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2025 року від 22 грудня 2025 року № 260206-30/58, КП «Городківка Комунсервіс» до актів приймання виконаних будівельних робіт (форми № КБ-2в) включено обсяг роботи будівельних машин і механізмів, без надання підтвердження їх роботи по даних бухгалтерського обліку на загальну суму 343763,34 грн. (з урахуванням ПДВ).

Згідно висновку судової економічної експертизи акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради за період з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2025 року від 22 грудня 2025 року № 260206-30/58 в частині необґрунтованого включення КП «Городківка-комунсервіс» до актів приймання виконаних будівельних робіт (форми №КБ-2в) витрат на роботи будівельних машин і механізмів на замовлення Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради впродовж серпня-грудня 2024 року підтверджується в загальній сумі 362 227,67 грн. (з урахуванням ПДВ), що відповідає 239 неоподаткованим мінімумам доходів громадян станом на 2024 рік.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у тому, що протягом серпня-грудня 2024 здійснюючи повноваження начальника КП «Городківка-комунсервіс», шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів грошовими коштами Відділу ЖКГ, містобудування, архітектури, транспорту, благоустрою, земельних відносин Городківської сільської ради на суму 362 227,67 грн., діючи в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні злочину передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Внаслідок заволодіння коштами шляхом зловживання службовим становищем ОСОБА_4 заподіяно шкоду Городківській сільській раді на суму 362 227,67 грн.

Приймаючи до уваги, що своїми діями ОСОБА_4 заподіяв майнову шкоду та з метою забезпечення відшкодування завданих збитків у кримінальному провадженні виникає необхідність у накладенні арешту на майно належне підозрюваному для попередження можливості його реалізації з метою подальшого відшкодування завданих збитків на суму 362 227,67 грн.

Згідно довідки №31/31/0544-5482-2026 від 16.05.2026 виданої Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС у Вінницькій , Черкаській та Кіровоградській областях Територіальний сервісний центр МВС №0544 встановлено, що згідно відомостей державного реєстру транспортних засобів, за ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровані транспортні засоби:

- причіп ШЗК 06 ТУРИСТ, 1996 року випуску, дата реєстрації 03.09.1996 року;

- транспортний засіб ЛУАЗ 969М, 1989 року випуску, зареєстрований 03.09.1996 року;

- транспортний засіб ГАЗ 33021. 2000 року випуску, зареєстрований 25.04.2000 року;

- транспортний засіб MERSEDES-BENZ SPRINTER 310D, 1998 року випуску, зареєстрований 21.06.2012 року..

Крім того відповідно до інформаційної довідки №479082521 від 27.05.2026 із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо субєкта встановлено, що у власності ОСОБА_4 перебуває земельна ділянка площею 2,2571 га із кадастровим номером: 0521981200:03:003:0186, розташована за адресою с. Городквка Тульчинського району Вінницької області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що передана в оренду фермерському господарству « ОСОБА_7 ».

Враховуючи те, що своїми протиправними діями ОСОБА_4 заподіяв майнової шкоди, тому в даному випадку є необхідним накладення арешту на належне йому вище вказане майно з метою забезпечення подальшого відшкодування завданих збитків.

В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримав.

Власник майна ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання, оскільки злочину не вчиняв та ні в чому не винен.

Дослідивши та оцінивши в сукупності матеріали, додані до клопотання, приходжу до висновку про задоволення клопотання та накладення арешту на майно з наступних підстав.

Клопотання про арешт майна, подане заступником начальника СВ Відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 відповідає вимогам статті 171 КПК України, підстав для його повернення ініціатору не встановлено.

Встановлено, що у провадженні Відділення поліції № 1 Тульчинського районного відділу поліції ГУНП у Вінницькій області перебуває кримінальне провадження № 42026022310000003, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.01.2026 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 1ст. 366, ч.1 ст. 367 КК України.

Відповідно до ч.2 ст. 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Метою арешту, згідно з положеннями ч. 2 ст. 170 КПК, є забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Частиною десятою статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна (ч. 11 ст. 170 КПК).

Згідно ч. 6 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.

Слідчим суддею встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 1ст. 366, ч.1 ст. 367 КК України.

Наявними в матеріалах клопотання документами підтверджується, що ОСОБА_4 на праві власності належать:

- причіп ШЗК 06 ТУРИСТ, 1996 року випуску, дата реєстрації 03.09.1996 року;

- транспортний засіб ЛУАЗ 969М, 1989 року випуску, зареєстрований 03.09.1996 року;

- транспортний засіб ГАЗ 33021. 2000 року випуску, зареєстрований 25.04.2000 року;

- транспортний засіб MERSEDES-BENZ SPRINTER 310D, 1998 року випуску, зареєстрований 21.06.2012 року.

- 1/2 земельної ділянки площею 2,2571 га із кадастровим номером: 0521981200:03:003:0186, розташована за адресою с. Городквка Тульчинського району Вінницької області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що передана в оренду фермерському господарству « ОСОБА_7 ».

Згідно з ч. 8 ст. 170 КПК України вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.

Так як на даному етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна, з метою забезпечення кримінального провадження, а слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких є арешт майна. Тому з урахуванням конкретних обставин кримінального провадження, а також того, що вказане у клопотанні майно належить ОСОБА_4 , який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. 1ст. 366, ч.1 ст. 367 КК України, з метою забезпечення подальшого відшкодування завданих збитків, слідчий суддя дійшов висновку, що наявні достатні правові підстави для арешту зазначеного в клопотанні слідчого майна, а саме: причіп ШЗК 06 ТУРИСТ, 1996 року випуску, дата реєстрації 03.09.1996 року; транспортний засіб ЛУАЗ 969М, 1989 року випуску, зареєстрований 03.09.1996 року; транспортний засіб ГАЗ 33021. 2000 року випуску, зареєстрований 25.04.2000 року; транспортний засіб MERSEDES-BENZ SPRINTER 310D, 1998 року випуску, зареєстрований 21.06.2012 року; 1/2 земельної ділянки площею 2,2571 га із кадастровим номером: 0521981200:03:003:0186, розташована за адресою с. Городквка Тульчинського району Вінницької області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що передана в оренду фермерському господарству « ОСОБА_7 », оскільки прокурором Тульчинської окружної прокуратури ОСОБА_8 в інтересах держави в особі Городківської сільської ради до підозрюваного у кримінальному провадженні № 42026022310000003 від 07.01.2026 було пред`явлено цивільний позов про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушеням. Підстав сумніватись в співмірності такого обмеження права власності завданням кримінального провадження у слідчого судді не виникає.

На підставі наведеного, з метою забезпечення конфіскації як виду покарання, а також з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільного позову), слідчий суддя, оцінивши в сукупності надані стороною кримінального провадження докази, беручи до уваги наслідки арешту майна для власника та третіх осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, приходить до висновку про наявність підстав для накладення арешту на належне підозрюваному ОСОБА_4 майно, із встановленням заборони його відчуження до постановлення кінцевого рішення у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 170-174, 309 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Накласти арешт на майно належне ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителю АДРЕСА_1 та обмежити його у праві відчуження наступного майна:

- причіп ШЗК 06 ТУРИСТ, 1996 року випуску, дата реєстрації 03.09.1996 року;

- транспортний засіб ЛУАЗ 969М, 1989 року випуску, зареєстрований 03.09.1996 року;

- транспортний засіб ГАЗ 33021. 2000 року випуску, зареєстрований 25.04.2000 року;

- транспортний засіб MERSEDES-BENZ SPRINTER 310D, 1998 року випуску, зареєстрований 21.06.2012 року.

- 1/2 земельної ділянки 2,2571 га із кадастровим номером: 0521981200:03:003:0186, розташована за адресою с. Городківка Тульчинського району Вінницької області, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що передана в оренду фермерському господарству « ОСОБА_7 ».

Ухвала підлягає негайному виконанню та може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.

Слідчий суддя