Ухвала суду № 137711718, 25.06.2026, Шевченківський районний суд міста Полтави (до 25.04.2025 - Октябрський районний суд м. Полтави)

Дата ухвалення
25.06.2026
Номер справи
554/9605/26
Номер документу
137711718
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Дата документу 25.06.2026Справа № 554/9605/26 Провадження № 1-кс/554/8471/2026

У Х В А Л А

25 червня 2026 року м. Полтава

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчої групи у кримінальному провадженні - слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 про арешт майна, у кримінальному провадженні № 12026170420000671 від 19.06.2026 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, -

встановив:

24.06.2026 року в провадження слідчого судді Шевченківського районного суду міста Полтави надійшло клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого слідчої групи у кримінальному провадженні - слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Полтавської окружної прокуратури про арешт майна.

У судове засідання слідча слідчої групи у кримінальному провадженні - слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 не з`явилася, надала заяву про розгляд клопотання у її відсутність. Крім того, клопотання підтримала та прохала його задовольнити.

Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.

Слідчим відділом Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке 19.06.2026 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026170420000671 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Відповідно до протоколу № 1 установчих зборів засновників Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА» (ЄДРПОУ 42870420, далі за текстом ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА») від 06.03.2019 року, ОСОБА_4 обраний директором ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА».

06.03.2019 року установчими зборами засновників затверджено Статут ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА» (далі за текстом «Статут»).

У відповідності до п. 1.1 Статуту ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА» є господарським товариством, заснованим у встановленому Законом порядку.

Згідно із п. 7.1 Статуту, виконавчим органом Товариства є Директор. Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, за винятком тих, що віднесені до компетенції загальних зборів учасників Товариства.

Відповідно до п. 7.4 Статуту, директор Товариства: діє без довіреності від імені Товариства в межах своєї компетенції, видає накази та розпорядження, у відповідності з трудовим законодавством наймає на роботу і звільняє працівників, розпоряджається майном і коштами Товариства, виступає розпорядником кредитів, представляє Товариство у відносинах, виступає розпорядником кредитів, представляє Товариство у відносинах з вітчизняними і зарубіжними юридичними та фізичними особами; укладає в Україні та за її межами договори, вчиняє інші юридичні дії та видає доручення на укладення таких договорів та представництво інтересів Товариства іншим здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства; несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, розподіляє обов`язки між керівниками структурних підрозділів і визначає їх повноваження у розв`язанні завдань діяльності Товариства; призначає на посади працівників Товариства, його філій та представництв, інших підрозділів, переводить на іншу роботу, накладає стягнення, а також звільняє з роботи, укладає трудові договори (контракти) з працівниками; представляє інтереси Товариства в органах державної влади тa місцевого самоврядування, у суді та господарському суді, громадських організаціях, перед іншими підприємствами установами та організаціями всіх форм власності та фізичними особами; надає довіреність для представництва прав та інтересів Товариства в межах делегованих повноважень представникам.

Таким чином, ОСОБА_4 з 06.03.2019 року і до теперішнього часу займає посаду директора ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА», пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських повноважень, тобто перебуває у статусі службової особи у відповідності до вимог ч. 3 ст. 18 КК України, та у вказаному статусі вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 7 Бюджетного кодексу України, бюджетна система України ґрунтується на принципі ефективності та результативності при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Згідно із п. 7 ч. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України, головний розпорядник бюджетних коштів здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 26 Бюджетного кодексу України, контроль за дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами та здійснюється на всіх стадіях бюджетного процесу його учасниками відповідно до цього Кодексу та іншого законодавства, а також забезпечує досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

Згідно із ч. 1 ст. 49 Бюджетного кодексу України, розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов`язання приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Казначейства України, якщо інше не передбачено бюджетним законодавством, визначеним пунктом 5 частини першої статті 4 цього Кодексу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 року (далі Закон) закупівлі здійснюються за принципом максимальної економії, ефективності та пропорційності.

Згідно із ч. 1 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 228 від 28.02.2002 року «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ» розпорядники під час складання проєктів кошторисів, планів спеціального фонду зобов`язанні проводити відповідні розрахунки, які є невід`ємною частиною кошторису. Показники видатків бюджету, що включаються до проєкту кошторису, повинні бути обґрунтовані відповідними розрахунками за кожним кодом економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету і деталізовані за видами та кількістю товарів (робіт, послуг) із зазначенням вартості за одиницю.

Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 281 від 01.11.2021 року «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» затверджено «Настанову з визначення вартості будівництва» (далі Настанова), якою передбачені основні правила застосування кошторисних норм та нормативів з ціноутворення у будівництві для визначення вартості нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту будинків, будівель і споруд будь-якого призначення, їх комплексів та частин, лінійних об`єктів інженерно-транспортної інфраструктури, а також реставрації пам`яток архітектури та містобудування.

Відповідно до п. 1.1 Настанови, вона є обов`язковою для визначення вартості будівництва об`єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії (далі державні кошти). Застосування цієї Настанови при будівництві об`єктів із залученням інших джерел фінансування обумовлюється договором.

Згідно із п. 2.1. Настанови, система ціноутворення у будівництві базується на кошторисних нормах, нормативах, розрахункових показниках і поточних цінах трудових та матеріально-технічних ресурсів. Система ціноутворення у будівництві складається з цієї Настанови, Настанови з розроблення ресурсних елементних кошторисних норм, Настанови з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво, Настанови щодо визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві, збірників кошторисних норм України, збірників укрупнених кошторисних норм, галузевих нормативних документів з ціноутворення, що прийняті відповідно до законодавства, кошторисних норм підприємств, індивідуальних кошторисних норм тощо.

Відповідно до п. 2.2 Настанови, кошторисні норми України затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури та є обов`язковими для застосування всіма організаціями, установами і підприємствами незалежно від їх галузевої приналежності і форм власності при визначенні вартості об`єктів будівництва, що споруджуються із залученням державних коштів.

Згідно із п. п. 2 п. 2.5 Настанови, вартість будівництва визначається на стадії визначення ціни пропозиції учасника процедури закупівель (договірної ціни, яка може встановлюватися твердою або приблизною (динамічною).

Пунктом 4.1 Настанови визначено, що прямі витрати враховують у своєму складі заробітну плату (основну та додаткову) робітників, вартість експлуатації будівельних машин та механізмів, вартість матеріалів, виробів, комплектів.

Відповідно до п. 5.1 Настанови, ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) розраховується на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення проектних рішень по об`єкту будівництва, та поточних цін на них або з використанням укрупнених показників вартості робіт, обсяги та види яких передбачені затвердженою проєктною документацією.

Ціна пропозиції учасника процедури закупівлі (договірна ціна) формується на підставі вартості будівельних робіт, до складу якої включаються прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об`єкта, прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, кошти на покриття ризиків у випадках, передбачених у пункті 4.40 цієї Настанови, кошти на покриття додаткових витрат, пов`язаних з інфляційними процесами, кошти на сплату податків, зборів, обов`язкових платежів. У ціні пропозиції учасника процедури закупівлі (договірній ціні) окремим розділом враховуються також кошти на покриття витрат, пов`язаних з придбанням та доставкою на об`єкт будівництва устаткування, меблів та інвентарю, забезпечення яким покладається на учасника процедури закупівлі (підрядника).

Відповідно до п. 5.2 Настанови, договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, який узгоджений замовником, і використовується при проведенні взаєморозрахунків.

Згідно із п. 5.10, на етапі складання договірної ціни (визначенні прямих витрат) поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного учасником процедури закупівлі (підрядником) аналізу цін (при рівних якісних характеристиках), за обґрунтованою ціною матеріальних ресурсів, що склалася на дату оформлення ціни пропозиції та яка не повинна перевищувати середню ціну в регіоні.

Відповідно до п. 5.30 Настанови, у ціні пропозиції учасника процедури закупівлі (договірній ціні) враховується економічно обґрунтований прибуток, який планується отримати від виконання робіт на об`єкті будівництва, який не може перевищувати 15% від суми прямих і загальновиробничих витрат.

У відповідності до п. 6.3 Настанови, за динамічної договірної ціни прямі витрати при визначенні вартості виконаних робіт розраховуються на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та цін ресурсів, прийнятих в договірній ціні. Компенсація підряднику витрат, спричинених зростанням вартості матеріально-технічних ресурсів, здійснюється у складі вартості цих ресурсів за поточними цінами відповідно до умов, передбачених договором підряду.

Відповідно до п. 6.1 Настанови, при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єкту будівництва застосовуються первинні облікові документи «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (форма № КБ-3), які наведено у додатку 36 та додатку 37 цієї Настанови, та при твердій договірній ціні за укрупненими показниками вартості «Звіт про виконання робіт за контрактом на об`єкті будівництва за період (місяць/рік)», «Підсумковий звіт про вартість виконаних робіт за контрактом на об`єкті будівництва за період» та «Акт здавання-приймання виконаних будівельних робіт», які наведено у додатках 38, 39 та 40 цієї Настанови.

Таким чином, «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (форма № КБ-2в) посвідчує обсяги виконаних робіт та їх вартість, тобто факти, що здатні спричинити наслідки правового характеру, складається повноважними (компетентними) особами юридичних осіб замовника та підрядника, з дотриманням визначених законом форм та містить передбачені законом реквізити, тобто є офіційним документом у розумінні примітки до статті 358 КК України.

Відповідно до п. 6.4 Настанови, вартість матеріальних ресурсів у складі прямих витрат при проведенні розрахунків за обсяги виконаних робіт визначається на підставі виконаних обсягів робіт, нормативних витрат матеріальних ресурсів, визначених за КНУ РЕКН, та їх уточненої вартості.

Так, 24.02.2022 року російською федерацію здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв`язку з чим розпочато збройну агресію та ведення агресивної війни проти України з метою повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022 року, у зв`язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався.

Так, 13.08.2024 року за результатами проведення публічної закупівлі за ідентифікатором UA-2024-07-25-009532-a, між Терешківським ліцеєм Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області в особі директора ОСОБА_5 (далі Замовник) та ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА» в особі директора ОСОБА_4 (далі Підрядник) укладено договір про закупівлю № 114.8/24 на роботи по об`єкту: «Нове будівництво протирадіаційного укриття на 150 осіб на території Вацівської філії гімназії ім. В. Тюріна Терешківського ліцею Терешківської сільської ради Полтавського району за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Ваці, вул. Миру, 3Д. Коригування» (далі Договір № 114.8/24) на суму 14580870 грн без ПДВ, яку 13.06.2025 змінено додатковою угодою № 7 на суму 14573049,05 грн без ПДВ, де джерелом фінансування є кошти місцевого бюджету.

Відповідно до п. 1.1 Договору № 114.8/24, підрядник зобов`язується відповідно до затвердженої проєктно-кошторисної документації (надалі «ПКД» або «Проєктна документація») та умов цього Договору виконати роботи (надалі Роботи), а Замовник прийняти та оплатити Роботи в порядку та на умовах, передбачених цим Договором.

Пунктом 2.1 Договору № 114.8/24 визначено строки виконання Робіт 7 (сім) місяців з дати підписання договору. Початок та закінчення Робіт, визначені у Додатку 1 до цього Договору (Календарний графік виконання робіт), який є його невід`ємною частиною.

Згідно із п. 1.6 Договору № 114.8/24 обсяг закупівлі може бути зменшено в односторонньому порядку Замовником залежно від реального фінансування розпорядника, або від фактичного розподілення коштів з єдиного державного казначейського рахунку.

Також, п. 3.2 Договору № 114.8/24 визначено, що ціна Договору є динамічною. Порядок визначення договірної ціни проводиться згідно Кошторисних норм України (Настанови з визначення вартості будівництва), затверджених наказом Мінрегіону № 281 від 01.11.2021 року.

Відповідно до п. 3.4. Договору № 114.8/24, закупівлю обладнання та матеріалів, необхідних для виконання Робіт, здійснює Підрядник.

Згідно із п. 6.5. Договору № 114.8/24, Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконання Робіт відповідно до частини першої статті 849 Цивільного кодексу України та у порядку, передбаченому цим Договором.

Також, відповідно до п. 8.1. Договору № 114.8/24 визначено, що оплата за підряд відбувається шляхом сплати поточних платежів. Проміжні розрахунки за виконані роботи здійснюються Замовником за Договірною ціною на підставі підписаних актів приймання виконаних будівельних робіт (Форми КБ-2в), довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми КБ-3). Акти приймання виконаних будівельних робіт (Форми - КБ-2в), довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат (Форми - КБ-3), акти приймання-передачі обладнання підписуються Замовником за наявності у нього всіх необхідних виконавчих документів. Акти приймання виконаних Робіт приймаються Замовником по мірі виконання Робіт.

Згідно із п. 18.10 Договору № 114.8/24 визначено, що додатки є невід`ємною частиною цього Договору та складаються з додатку № 1 (Календарний графік виконання робіт) та додатку № 2 Договірна ціна.

Надалі, у невстановлений час, але не раніше 13.08.2024 року, під час дії правового режиму воєнного стану, у директора ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА» ОСОБА_4 виник прямий злочинний умисел, на заволодіння шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем чужого майна бюджетних коштів Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області у виді безпідставного, всупереч п. 6 ч. 1 ст. 7, п. 7 ч. 5 ст. 22, п. 3 ч. 1 ст. 26, ст. 49 Бюджетного кодексу України, отримання коштів на розрахункові рахунки ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА».

На виконання вказаного протиправного умислу, ОСОБА_4 виготовив підсумкову відомість ресурсів та локальні кошториси на будівництво протирадіаційного укриття на 150 осіб на території Вацівської філії гімназії ім. В. Тюріна Терешківського ліцею Терешківської сільської ради Полтавського району, за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Ваці, вул. Миру, 3Д, до яких включив завищені дані щодо вартості матеріальних ресурсів, зокрема:

- суміші бетонні готові важкі клас бетону В 7,5 (М100), крупність заповнювача більше 40 мм 5703,49 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 2 194,9 грн за м3), в кількості 28,3185 м3, на загальну суму 161514,28 грн;

- суміші бетонні готові важкі, клас бетону В 15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм 5850,37 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 2532,46 грн за м3), в кількості 275,64793 м3, на загальну суму 1612642,38 грн;

- суміші бетонні готові важкі клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм 6315,49 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 2220,88 грн за м3), в кількості 176,1455 м3, на загальну суму 11120445,14 грн.

З урахуванням вказаного завищення вартості ОСОБА_4 сформував договірну ціну, яку ОСОБА_5 підписала, тим самим погодившись із завищеними даними щодо вартості сумішей бетонних готових важких.

Надалі, ОСОБА_4 будучи директором ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА», перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи умисно, усвідомлюючи суспільну небезпечність свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою заволодіння чужим майном бюджетними коштами Терешківської територіальної громади Полтавського району Полтавської області, зловживаючи своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, виготовив та підписав:

На виконання вказаного протиправного умислу, ОСОБА_4 виготовив підсумкову відомість ресурсів та локальні кошториси на будівництво протирадіаційного укриття на 150 осіб на території Вацівської філії гімназії ім. В. Тюріна Терешківського ліцею Терешківської сільської ради Полтавського району за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Ваці, вул. Миру, 3Д, до яких включив завищені дані щодо вартості матеріальних ресурсів, зокрема:

- суміші бетонні готові важкі клас бетону В 7,5 (М100), крупність заповнювача більше 40 мм, вартістю 5 703,49 грн за м3, в кількості 28,3185 м3, на загальну суму 161 514,28 грн, при цьому середня ціна у Полтавській області становила 2 194,9 грн за м3;

- суміші бетонні готові важкі, клас бетону В 15 (М00), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм, вартістю 5 850,37 грн за м3, в кількості 275,64793 м3, на загальну суму 1 612 642,38 грн, при цьому середня ціна у Полтавській області становила 2 532,46 грн за м3;

- суміші бетонні готові важкі клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм, вартістю 6 315,49 грн за м3, в кількості 176, 1455 м3, на загальну суму 11 120 445,14 грн, при цьому середня ціна у Полтавській області становила 2 220,88 грн за м3.

З урахуванням вказаного завищення вартості ОСОБА_4 сформував договірну ціну, яку ОСОБА_5 підписала, тим самим погодившись із завищеними даними щодо вартості сумішей бетонних готових важких.

Надалі, ОСОБА_4 будучи директором ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА», перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи умисно, усвідомлюючи суспільну небезпечність свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою заволодіння чужим майном бюджетними коштами Терешківської територіальної громади Полтавського району Полтавської області, зловживаючи своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, виготовив та підписав:

- акт № 2 від 14.10.2024 року за жовтень 2024 року, сформований із завищеною ціною щодо сумішей бетонних готових важких, клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм, вартістю 5850,37 грн за м3, в кількості 26,418 м3, на загальну суму 154555,07 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3401,66 грн за м3;

- акт № 3 від 21.10.2024 року за жовтень 2024 року, сформований із завищеною ціною щодо сумішей бетонних готових важких, клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм, вартістю 5850,37 грн за м3, в кількості 89,523 м3, на загальну суму 523742,67 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3401,66 грн за м3;

- акт № 4 від 04.11.2024 року за листопад 2024 року, сформований із завищеною ціною щодо сумішей бетонних готових важких, клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм, вартістю 6315,49 грн за м3, в кількості 1,2151 м3, на загальну суму 7673,95 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3086,27 грн за м3;

- акт № 6 від 09.12.2024 року за грудень 2024 року, сформований із завищеною ціною щодо сумішей бетонних готових важких, клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм, вартістю 5850,37 грн за м3, в кількості 20,24693 м3, на загальну суму 118452,03 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3089,30 грн за м3, а також суміші бетонні готові важкі клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм, вартістю 6315,49 грн за м3, в кількості 126,496 м3, на загальну суму 798713,70 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3089,30 грн за м3;

- акт № 7 від 26.03.2025 року за березень 2025 року, сформований із завищеною ціною щодо сумішей бетонних готових важких, клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм, вартістю 5850,37 грн за м3, в кількості 58,072 м3, на загальну суму 339742,69 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3497,79 грн за м3, а також суміші бетонні готові важкі клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм, вартістю 6 315,49 грн за м3, в кількості 46,8885 м3, на загальну суму 296123,85 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3128,83 грн за м3;

- акт № 8 від 07.05.2025 року за травень 2025 року, сформований із завищеною ціною щодо сумішей бетонних готових важких, клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм, вартістю 5850,37 грн за м3, в кількості 8,6 м3, на загальну суму 50313,18 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3511,99 грн за м3;

- акт № 9 від 05.06.2025 року за червень 2025 року, сформований із завищеною ціною щодо сумішей бетонних готових важких, клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм, вартістю 5850,37 грн за м3, в кількості 14,064 м3, на загальну суму 82279,60 грн, при цьому середня ціна вказаного матеріалу у Полтавській області становила 3514,53 грн.

У подальшому, уповноваженими особами Управління ДКС України у Полтавському районі Полтавської області, на підставі наданих директором ліцею ОСОБА_5 актів № № 2, 3, 4, 6, 7, 8 та 9, сформовано платіжні інструкції № 4 від 14.10.2024 року, № 6 від 21.10.2024 року, № 9 від 04.11.2024 року, № 13 від 09.12.2024 року, № 2 від 26.03.2025 року, № 4 від 07.05.2025 року та № 7 від 09.06.2025 року, відповідно до яких у період з 16.10.2024 року по 10.06.2025 року з розрахункового рахунку Терешківського ліцею Терешківської сільської ради № НОМЕР_1 на розрахункові рахунки ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА» № НОМЕР_2 , відкриті в АТ «Полтава-банк», № НОМЕР_3 , відкритий в АТ «ПУМБ» та № НОМЕР_4 , відкритий в АТ «ОТП БАНК», перераховано кошти в загальній сумі 13134925 грн, з яких ОСОБА_4 , діючи умисно, усвідомлюючи суспільну небезпечність свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, здійснив заволодіння бюджетними коштами на суму 1084291,00 грн, шляхом їх безпідставного отримання, що в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, чим вчинив заволодіння коштами місцевого бюджету Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області у особливо великих розмірах.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Крім того, директор ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА» ОСОБА_4 , будучи службовою особою, вчинив протиправні дії, що полягали в умисному внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, як способу розтрати бюджетних коштів при оплаті за виконані роботи по об`єкту: «Нове будівництво протирадіаційного укриття на 150 осіб на території Вацівської філії гімназії ім. В. Тюріна Терешківського ліцею Терешківської сільської ради Полтавського району, за адресою: Полтавська область, Полтавський район, с. Ваці, вул. Миру, 3Д. Коригування».

Так, ОСОБА_4 будучи директором ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА», перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи умисно, усвідомлюючи суспільну небезпечність свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливих мотивів, з метою заволодіння чужим майном бюджетними коштами Терешківської територіальної громади Полтавського району Полтавської області, зловживаючи своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, виготовив та підписав:

- акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в № 2 від 14.10.2024 року за жовтень 2024 року та підсумкову відомість ресурсів до нього, достовірно знаючи про те, що ціни матеріальних ресурсів, зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту значно перевищували ціни, за якими вказані матеріали придбані та середні ціни на такі матеріали по Полтавській області, зокрема суміші бетонні готові важкі клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм 5850,37 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3401,66 грн за м3, в кількості 26,418 м3, на загальну суму 154555,07 грн;

- акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в № 3 від 21.10.2024 року за жовтень 2024 року та підсумкову відомість ресурсів до нього, достовірно знаючи про те, що ціни матеріальних ресурсів, зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту значно перевищували ціни, за якими вказані матеріали придбані та середні ціни на такі матеріали по Полтавській області, зокрема суміші бетонні готові важкі клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм 5850,37 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3401,66 грн за м3) в кількості 89,523 м3, на загальну суму 523742,67 грн;

- акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в № 4 від 04.11.2024 року за листопад 2024 року та підсумкову відомість ресурсів до нього, достовірно знаючи про те, що ціни матеріальних ресурсів, зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту значно перевищували ціни, за якими вказані матеріали придбані та середні ціни на такі матеріали по Полтавській області, зокрема суміші бетонні готові важкі клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм 6315,49 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3086,27 грн за м3) в кількості 1,2151 м3, на загальну суму 7673,95 грн;

- акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в № 6 від 09.12.2024 року за грудень 2024 року та підсумкову відомість ресурсів до нього, достовірно знаючи про те, що ціни матеріальних ресурсів, зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту значно перевищували ціни, за якими вказані матеріали придбані та середні ціни на такі матеріали по Полтавській області, зокрема суміші бетонні готові важкі клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм 5850,37 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3408,06 грн за м3), в кількості 20,24693 м3, на загальну суму 118452,03 грн; суміші бетонні готові важкі клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм 6315,49 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3089,30 грн за м3), в кількості 126,496 м3, на загальну суму 798713,70 грн;

- акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в № 7 від 26.03.2025 року за березень 2025 року та підсумкову відомість ресурсів до нього, достовірно знаючи про те, що ціни матеріальних ресурсів, зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту значно перевищували ціни, за якими вказані матеріали придбані та середні ціни на такі матеріали по Полтавській області, суміші бетонні готові важкі клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм 5850,37 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3497,79 грн за м3), в кількості 58,072 м3, на загальну суму 339742,69 грн; суміші бетонні готові важкі клас бетону В10 (М150), крупність заповнювача більше 10 до 20 мм 6315,49 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3128,83 грн за м3), в кількості 46,885 м3, на загальну суму 296123,85 грн;

- акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в № 8 від 07.05.2025 року за травень 2025 року, та підсумкову відомість ресурсів до нього, достовірно знаючи про те, що ціни матеріальних ресурсів, зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту значно перевищували ціни, за якими вказані матеріали придбані та середні ціни на такі матеріали по Полтавській області, зокрема суміші бетонні готові суміші бетонні готові важкі клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм 5850,37 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3511,99 грн за м3), в кількості 8,6 м3, на загальну суму 50313,18 грн;

- акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в № 9 від 05.06.2025 року за червень 2025 року та підсумкову відомість ресурсів до нього, достовірно знаючи про те, що ціни матеріальних ресурсів, зазначені у підсумковій відомості ресурсів до акту значно перевищували ціни, за якими вказані матеріали придбані та середні ціни на такі матеріали по Полтавській області, зокрема суміші бетонні готові суміші бетонні готові важкі клас бетону В15 (М200), крупність заповнювача більше 20 до 40 мм 5850,37 грн за м3 (середня ціна у Полтавській області 3514,53 грн.), в кількості 14, 064 м3, на загальну суму 82279,60 грн, тим самим вніс в офіційні документи завідомо неправдиві відомості.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.

У вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України,19.06.2026 року повідомлено про підозру ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Полтави, українцю, громадянину України, із вищою освітою, одруженому, маючому на утриманні неповнолітню дитину, директору ТОВ «ТСК ГРУПП ПОЛТАВА», зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимому.

Санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Згідно із ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. В свою чергу, слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Згідно із п. 5 ч. 2 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Відповідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного державного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта, за підозрюваним ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_5 ) зареєстровано право власності на 1/4 та 1/8 квартири за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер майна: 14785762).

Згідно із ч. 2 ст. 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Оскільки у даному випадку є всі підстави вважати, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вказаного кримінального правопорушення, з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, та з метою запобігання можливості його приховування, відчуження, вважаю за необхідне вжити заходів забезпечення кримінального провадження, шляхом накладення арешту на майно ОСОБА_4 . Не застосування арешту майна може призвести до зникнення або втрати відповідного майна.

З огляду на вищевикладене, з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, клопотання необхідно задовольнити.

Керуючись ст. ст. 98, 167, 170, 171 КПК України, слідчий суддя,

п о с т а н о в и в :

Клопотання задовольнити

Накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_5 ), а саме: на 1/4 та 1/8 квартири за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер майна 14785762) із забороною розпорядження, з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання, у кримінальному провадженні № 12026170420000671 від 19.06.2026 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти діб з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_6