Постанова № 137710103, 24.06.2026, Богуславський районний суд Київської області

Дата ухвалення
24.06.2026
Номер справи
358/1825/19
Номер документу
137710103
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 358/1825/19 Провадження № 1-в/358/21/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2026 року м. Богуслав

Богуславський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,

представника органу, начальник якого вніс подання ОСОБА_3 ,

особи, щодо якої внесено подання про продовження

адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Богуславі, подання начальника відділу поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка) ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , засудженого за ч.2 ст.185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 70, ст. 71 КК України,

УСТАНОВИВ:

11.06.2026 до Богуславського районного суду Київської області надійшло подання начальника відділу поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка) ОСОБА_5 про продовження терміну адміністративного нагляду ОСОБА_4 , засудженому за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 70, ст. 71 КК України, терміном на шість місяців з метою запобігання вчиненню ним повторних правопорушень.

Подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_4 знаходиться на обліку в ВП №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка), як раніше судимий та як особа, що перебуває під адміністративним наглядом, яка після відбування покарання на шлях виправлення не став, неодноразово порушував правила перебування під адміністративним наглядом та вчиняв адміністративні правопорушення за які притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП. Проведені з ОСОБА_4 профілактичні бесіди не дали позитивних результатів.

Згідно з протоколом щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.06.2026, призначення судді не відбулося, оскільки не вистачало потрібної кількості суддів для розподілу справи.

15.06.2026, відповідно до здійсненого автоматизованого розподілу судової справи між суддями, зазначене подання отримано головуючою суддею ОСОБА_1 .

Ухвалою судді від 19.06.2026 подання начальника відділу поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка) ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , засудженого, за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 70, ст. 71 КК України, прийнято до свого провадження та призначено до судового розгляду на 24 червня 2026 року о 09 год. 00 хв.

У судовому засіданні 24.06.2026 представник органу, начальник якого вніс подання, дільничний офіцер поліції ОСОБА_3 підтримав подання про продовження адміністративного нагляду ОСОБА_4 та просив його задовольнити.

Особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 проти задоволення клопотання не заперечував.

Вислухавши пояснення представника органу, начальник якого вніс подання, думку особи, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, ОСОБА_4 , дослідивши матеріали щодо продовження адміністративного нагляду, які додані до подання, суд дійшов наступного висновку.

14 квітня 2020 року вироком Богуславський районний суд Київської області засудив ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 70, ст. 71 КК України до позбавлення волі на строк три роки і шість місяців.

29 травня 2023 року засуджений ОСОБА_4 був звільнений з місць позбавлення волі, по відбуттю покарання, що підтверджується копією відповідної довідки про звільнення серії КИВ № 10073 від 29.05.2023.

Постановою Богуславського районного суду Київської області від 19 червня 2025 року, яка набрала законної сили 27.06.2026, відносно ОСОБА_4 було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік із застосуванням обмежень у вигляді: заборони виходити з будинку за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , в період з 22.00 години до 06.00 години наступного дня; заборони виїзду за межі Обухівського району Київської області, без письмового дозволу начальника відділу поліції № 2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області; встановлення зобов`язання з`являтися для реєстрації у відділ поліції № 2 Обухівського РУП ГУ НП в Київській області два рази на місяць (по п`ятницях); заборони відвідувати кафе, бари, ресторани та інші місця, де здійснюється продаж алкогольних напоїв на розлив.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду був покладений на відділ поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення рішення судді про встановлення адміністративного нагляду.

Із матеріалів подання вбачається, що строк адміністративного нагляду, встановлений постановою суду, закінчився 19 червня 2026 року.

Подання про продовження адміністративного нагляду надійшло до суду 11 червня 2026 року, тобто за вісім днів до закінчення строку його дії.

Разом із тим, відповідно до частини третьої статті 539 КПК України подання про вирішення питання, пов`язаного з виконанням вироку, розглядається суддею одноособово протягом десяти днів із дня його надходження до суду за правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318380 КПК України.

Крім того, відповідно до статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» подання про встановлення або продовження адміністративного нагляду розглядається суддею у судовому засіданні з викликом особи, щодо якої внесено подання, та представника органу Національної поліції, що також потребує дотримання процесуальних гарантій належного повідомлення учасників провадження.

Отже, законодавець передбачив певний процесуальний порядок та строки судового розгляду відповідного подання, які суд не вправі довільно скорочувати або здійснювати з порушенням процесуальних гарантій учасників провадження.

Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1986 року № 3 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» роз`яснено, що рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови, якщо строк адміністративного нагляду ще не закінчився.

Відповідно до пункту «а» частини третьої статті 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який його було встановлено.

Таким чином, після 19 червня 2026 року адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 припинився у зв`язку з прямою вказівкою закону. Із цього моменту у суду відсутні правові підстави та процесуальні повноваження для продовження адміністративного нагляду, оскільки продовжений може бути лише той адміністративний нагляд, строк дії якого на момент постановлення судового рішення ще не закінчився.

Сам по собі факт надходження подання до суду до закінчення строку адміністративного нагляду не створює правових підстав для його продовження після спливу цього строку та не змінює імперативних приписів пункту «а» частини третьої статті 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

При цьому суд звертає увагу, що своєчасне звернення органу Національної поліції з поданням про продовження адміністративного нагляду є необхідною передумовою для його розгляду судом до закінчення строку адміністративного нагляду, з дотриманням установленого законом порядку судового розгляду.

Після припинення адміністративного нагляду орган Національної поліції не позбавлений права, за наявності передбачених законом підстав, звернутися до суду з новим поданням про встановлення адміністративного нагляду відповідно до статей 46 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Враховуючи викладене, а також те, що на час розгляду подання закінчився термін адміністративного нагляду, на який його було встановлено, тому в задоволенні подання начальника відділу поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка) ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 слід відмовити.

З цих підстав суд, керуючись статтями 1, 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання начальника відділу поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка) ОСОБА_5 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , засудженого за ч. 2 ст.185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 70, ст. 71 КК України відмовити.

Копію постанови направити для відома до відділу поліції №2 Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (м. Миронівка), та ОСОБА_4 .

Постанова судді може бути оскаржена в установленому законом порядку до Київського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1