Рішення № 137701358, 25.06.2026, Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Дата ухвалення
25.06.2026
Номер справи
336/8853/25
Номер документу
137701358
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЄУН: 336/8853/25

Провадження №: 2/336/503/2026

РІШЕННЯ

Іменем України

25 червня 2026 року м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Дацюк О.І., при секретарі Нєдєльчевій О.В., за участі представника позивача Сарібекян Н.В., відповідача ОСОБА_1 , розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованої електричної енергії,

ВСТАНОВИВ:

АТ «Запоріжжяобленерго» звернулось з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , вказавши, що відповідачі користуються електричною енергією за адресою: АДРЕСА_1 . 25.01.2025 року працівниками АТ «Запоріжжяобленерго» була проведена перевірка дотримання ПРРЕЕ за адресою АДРЕСА_1 та в ході перевірки встановлено факт порушення ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електропроводки до електричної мережі з порушенням схеми обліку. По даному факту порушення Правил складено акт №10014985 від 25.01.2025 року у присутності споживача ОСОБА_1 та здійснено розрахунок вартості необлікованої електричної енергії в сумі 101864,12 гривень. Оскільки відповідач добровільно збитки у вигляді вартості не облікованої електричної енергії не сплатив, просили стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вартість не облікованої електричної енергії в сумі 101864,12 гривень та судовий збір.

Ухвалою суду від 22.09.2025 року позовну заяву залишено без руху.

25.09.2025 року представником позивача направлено до суду клопотання щодо надання додаткових доказів.

Ухвалою суду від 03.12.2025 року відмовлено у відкритті провадження в частині пред`явлених вимог до ОСОБА_2 у зв`язку із смертю відповідача.

Ухвалою суду від 03.12.2025 року відкрите провадження по справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників.

25.12.2025 року відповідач ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про розгляд справи в порядку спрощеного провадження з викликом сторін.

25.12.2025 року відповідачем направлені до суду заперечення до позову, в яких відповідач вказав, що нараховану вартість необлікованої електроенергії вважає завищеною, адже встановлений для населення тариф складає 4,32 грн за 1 кВ. Також відповідач вказував, що працівниками АТ «Запоріжжяобленерго» не зафіксовано підключення виявлених проводів до будь-яких приладів у будинку, надані фото та відеозапис відповідач вважає недійсними.

31.12.2025 року представником позивача до суду направлено додаткові докази.

Ухвалою суду від 06.01.2026 року цивільну справу призначено до розгляду в порядку спрощеного провадження з викликом сторін.

16.01.2026 року представником позивача направлено додаткові докази.

02.02.2026 року представником позивача заявлено клопотання про допит свідків.

04.02.2026 року представником позивача направлені додаткові пояснення.

В судовому засіданні представник позивача на позові наполягала на зазначених у позові підставах

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, вказуючи, що самовільного підключення до електромереж не здійснював, виявлений працівниками АТ «Запоріжжяобленерго» кабель не прокладав, а сам провід не був підключений до будь-яких приладів. Водночас відповідач вказував, що згоден сплатити вартість необлікованої електроенергії у разі перерахунку її вартості за тарифами, які застосовуються для населення (4,32 грн/кВ).

Судом за клопотанням сторін допитані свідки, досліджені письмові докази.

Свідок ОСОБА_3 суду показав, що працює інженером з рейдової роботи АТ «Запоріжжяобленерго». 25.01.2025 року проводили технічну перевірку за адресою: АДРЕСА_1 . При огляді будинку на фасаді виявили провід, який заходив до будинку через вікно. Коли відповідач їх пустив на територію домоволодіння, то побачили, що ділянки проводу, яка заходила у будинок вже відсутня, натомість на фасаді було виявлено провід, який був підключений до електромережі поза лічильником, цей провід був притиснутий цеглиною.

Свідок ОСОБА_4 повідомила, що працювала контролером АТ «Запоріжжяобленерго». 25.01.2025 року проводили перевірку по АДРЕСА_1 . При зовнішньому огляді будинку АДРЕСА_1 побачили дріт, який був розташований на фасаді будинку та вів до вікна. Зробили фото та відеозапис цього. Потім потрапили на територію домоволодіння, але цього проводу вже не було.

Свідок ОСОБА_5 вказала, що є дружиною відповідача, вони мешкають у будинку АДРЕСА_1 з 2016 року. У січні 2025 року працівники АТ «Запоріжжобленерго» прийшли на перевірку лічильника та виявили на фасаді дроти, які були ізольовані. Вказані дроти для електроспоживання не використовувались.

Згідно інформації з додатку «Реєстр нерухомості» право власності на житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 зареєстроване за ОСОБА_2 .

За відомостями Департаменту реєстраційних послуг ЗМР, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 з 01.11.2026 року по день надання відповіді.

25.01.2025 року трьома працівниками ПАТ «Запоріжжяобленерго» складено Акт про порушення №10014985 за участі відповідача ОСОБА_1 , згідно з яким, встановлено, що споживач при користуванні електричною енергією за адресою: АДРЕСА_1 порушив ПРРЕЕ, а саме виявлено самовільне підключення електропроводки до електричної мережі ПАТ «Запоріжжяобленерго», з порушенням схеми обліку. Точка самовільного підключення фазного і нульового проводів знаходиться на ввідному проводі на фасаді будинку.

В акті наявна відмітка про те, що комісія оператора системи з розгляду складеного акта про порушення буде проводити засідання 24.02.2025 року за адресою: м. Запоріжжя, вул. Грищенка, 15, каб. 104 на 10.00 годині.

До акту додано схему електроживлення, на якій зображено схему з зображенням точки самовільного підключення.

Також позивачем надано відеозапис та фотографії, здійснені під час перевірки.

Відеозаписом зафіксовано, що до вікна будинку входить кабель, який потім виведений вгору по зовнішній стороні будинку.

З наданих фотографій вбачається, що зі стовпа до зовнішньої стіни будинку проходить кабель, який на момент фотографування не під`єднаний.

Акт та схема підписані ОСОБА_1 без зауважень та заперечень.

Згідно з протоколом №709 засідання комісії з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ від 24.02.2025 року комісією прийнято рішення виконати розрахунок недооблікованої електроенергії згідно Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 року №312 зі змінами, п.п.6 п. 8.4.2., п. 8.2.6, п.п. 2 п. 8.4.8., п. 8.4.11 за період з 25.07.2024 року по 25.01.2025 року.

Відповідач був присутній на засіданні комісії, про наявність зауважень чи заперечень не вказував.

24.02.2025 року позивачем здійснений розрахунок обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ, відповідно до якого, за період з 25.07.2024 року по 25.01.2025 року вартість не облікованої електроенергії становить 101864,12 гривень.

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

Статтями 12, 81 ЦПК України обов`язок доведення обставин, які є підставою вимог або заперечень, покладений на сторону, яка на них посилається.

Стаття 13 ЦПК України вказує, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13.04.2017 року, споживач - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, або юридична особа, що купує електричну енергію для власного споживання

Стаття 56 Закону України «Про ринок електричної енергії» та п. 1.2. Правил

роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018 року (далі по тексту ПРРЕЕ), вказують, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.

Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.

Споживачі укладають договір споживача про розподіл (передачу) електричної енергії шляхом приєднання до публічного договору за наявності паспорта точки розподілу. У разі надання послуги з приєднання до електричних мереж ініціатором укладення договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії є оператор системи.

Статтею 77 Закону України «Про ринок електричної енергії», якою встановлена відповідальність за порушення функціонування ринку електричної енергії, визначено, що правопорушенням на ринку електричної енергії, зокрема, є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.

Порядок проведення перевірок, складення актів та їх розгляду визначений Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.03.2018 № 312 (далі за текстом ПРРЕЕ).

Згідно із главою 8.4 ПРРЕЕ оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог цієї глави.

Визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення, зокрема, самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи, з порушенням схеми обліку.

У разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 6 - 8 пункту 8.4.2 цієї глави, положення цієї глави застосовуються за умови виявлення місця підключення до відповідних мереж, про що зазначається в акті про порушення та позначається на схемі (крім випадків, передбачених цим пунктом).

В акті про порушення зазначаються відомості про дії представників оператора системи, вжиті для виявлення місця підключення (наприклад, використання спеціальних технічних засобів (із зазначенням їх типу та способу застосування), здійснення часткового демонтажу будівельних конструкцій, оздоблювальних матеріалів та/або демонтажу приладів чи їх захисних панелей тощо).

У разі визнання споживачем факту здійснення самовільного підключення та ненадання оператору системи доступу до приміщень об`єкта споживача та/або дозволу здійснювати на його об`єкті демонтаж будівельних конструкцій та/або оздоблювальних матеріалів для виявлення місця підключення, про що зазначається в акті про порушення, положення цієї глави застосовуються без виявлення місця підключення. У цьому разі в акті про порушення зазначається ділянка електричної мережі, до якої здійснено самовільне підключення.

Порядок розрахунку вартості необлікованої електричної енергії визначений п. 8.4.7 ПРРЕЕ.

Якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі з порушенням схеми обліку, вчинив інші дії, що призвели до споживання необлікованої електричної енергії, виявити які представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку мали можливість, - з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.

Згідно із п. 8.4.13. у разі виявлення у побутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6 - 8 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (W доб.с.п., кВт·год), визначається за формулою 8 цієї глави.

При цьому час використання самовільного підключення протягом доби (t вик.с.п.) приймається рівним 8 год.

Вартість необлікованої електричної енергії розраховується за відповідною формулою. При цьому для визначення вартості одного кіловата електроенергії в даному випадку застосовується середня вартість витрат оператора системи на купівлю однієї кіловат-години електричної енергії на компенсацію незапланованих втрат електричної енергії, її передачі та розподілу протягом i-того календарного місяця (цінового періоду) (грн/кВт·год), яка визначається виходячи з суми середньої ціни купівлі електричної енергії оператором системи на балансуючому ринку та тарифів на послуги з передачі та розподілу електричної енергії (для споживача відповідного класу напруги) протягом i-того календарного місяця (цінового періоду), грн/кВт·год.

Під час проведення розрахунку вартості необлікованої електричної енергії не враховується наявність у споживача пільг з оплати спожитої електричної енергії.

Відповідно до п. 8.2.5 ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки, оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.

Акт про порушення складається представниками оператора системи, які мають таке право згідно з посадовою інструкцією, пройшли відповідне навчання та інструктаж, після пред`явлення ними службових посвідчень.

В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил необхідні для визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії параметри, що характеризують електроустановку споживача, схему підключення електроустановки споживача та її графічне зображення із зазначенням, ЕІС код площадки комерційного обліку, за якою виявлено порушення (за наявності), та у разі виявлення порушень, зазначених у пункті 8.4.2 глави 8.4 цього розділу:

меж балансової належності;

перерізів та матеріалу всіх проводів (кабелів), наявних у схемі підключення;

номінальної сили струму спрацювання комутаційних апаратів, задіяних у схемі підключення;

фазування лічильника на дату оформлення акта про порушення.

Споживачі, представники оператора системи, інші особи, присутні при перевірці, під час здійснення перевірки електроустановок мають право здійснювати фото- та відеозйомку для фіксації виявлених порушень та/або відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення, про що зазначається в акті про порушення.

В акті про порушення заповнюються всі графи та рядки без пропусків. Виправлення чи підчищення не допускаються. Текст повинен бути однозначним, без можливості подвійного тлумачення.

В акті зазначаються заходи, яких було вжито або яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.

Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.

Акт про порушення підписується представником (представниками) оператора системи, який (які) брали участь у перевірці, та споживачем (представником споживача) або іншою особою, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи).

У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.

До акта про порушення сторонами можуть бути додані пояснення, зауваження та докази, перелік яких (за наявності) зазначається в цьому акті.

Представники оператора системи перед складанням акта про порушення зобов`язані повідомити споживача про його право внести пояснення та зауваження до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень.

Згідно з п. 8.2.6. ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.

Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.

Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.

Оператор системи повинен вести журнал реєстрації засідань комісії з розгляду актів про порушення, в якому зазначаються дата проведення засідання; номер протоколу; склад комісії; склад запрошених на засідання комісії (представники Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів); відмітка про присутність або відсутність споживача; перелік питань, які розглядалися на засіданні комісії; час розгляду кожного з питань, зміст окремої думки учасників комісії (у разі її наявності) та стислий зміст рішення.

Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.

У разі відмови споживача або представника споживача від отримання акта про порушення, у якому визначено місце, час та дату проведення засідання комісії, або окремого повідомлення про місце, час і дату засідання комісії оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, визначену в даних щодо споживача, наявних в оператора системи. У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення. За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну.

Акт про порушення, не розглянутий у визначеному цими Правилами порядку протягом 60 календарних днів від дня його складення, вважається недійсним та підлягає скасуванню (крім випадків необхідності проведення експертизи пломб, індикаторів та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії для встановлення факту порушення). Якщо для розгляду акта про порушення необхідні результати експертного дослідження, зазначений термін розгляду відраховується з дати їх отримання оператором системи від експертної установи.

Комісія з розгляду актів про порушення може повторно розглянути акт про порушення в порядку, встановленому цими Правилами, на підставі звернення споживача, на вимогу Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, або за рішенням суду. За рішенням оператора системи у зв`язку з отриманням результатів експертизи чи інших даних, які не були відомі на момент ухвалення рішення комісією, але мають суттєве значення, рішення комісії може бути переглянуте у порядку, встановленому цими Правилами, протягом 1 року, починаючи з дня, наступного за днем його прийняття.

Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.

Відповідач за позовом вказував, що самовільного підключення до електромереж не вчиняв, цей кабель ним не використовувався, водночас вказував, що згоден сплатити вартість необлікованої електроенергії у разі розрахунку її вартості за тарифом для населення.

Оцінюючи доводи відповідача щодо відсутності самовільного підключення та відсутності доказів необлікованого використання електроенергії, суд виходить з наступного.

Як вбачається з сукупності досліджених судом доказів, до будинку відповідача дійсно був проведений дріт, який перебував під напругою.

З наданого позивачем відеозапису вбачається, що від місця, де перебувають кінці дроту на фасаді будинку, також відгалужувався інший провід, який прямував у вікно будинку.

Зазначена ділянка дроту, як показав свідок ОСОБА_3 , при проведенні огляду пізніше, а саме після потрапляння контролерів на територію домоволодіння, вже була прибрана, що, на думку суду, свідчить про усвідомлені дії відповідача щодо прибирання цього дроту, а відтак підтверджує не лише те, що йому було відомо про цей дріт, а і про те, що він усвідомлював незаконність його облаштування.

При цьому суд враховує, що ОСОБА_1 без будь-яких зауважень чи заперечень підписав як сам акт про порушення від 25.01.2025 року, а також не висловив заперечень щодо рішення комісії з розгляду актів 24.02.2025 року. ОСОБА_6 підписана також схема, на якій вказано точку самовільного підключення.

Щодо доводів відповідача про недопустимість (недійсність) відеозапису та фотографій суд виходить з наступного.

Ст. 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами:

1) письмовими, речовими і електронними доказами;

2) висновками експертів;

3) показаннями свідків.

Чинне законодавство в цивільному процесі висуває ряд вимог до доказів, а саме їх належність, допустимість, достовірність та достатність.

При цьому ст. 77-80 ЦПК України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.

Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

У суду немає сумнівів в належності представлених сторонами доказів, адже усі докази містять інформацію щодо предмета доказування.

Суд не вбачає підстав для визнання відеозапису та фотознімків, які були зроблені працівником АТ «Запоріжжяобленерго» при проведенні перевірки недопустимими доказами, адже в акті про порушення вказано, що до нього додаються фото та відеофіксація. На фото та відео міститься інформація, яка фіксує обставини та результати проведення перевірки 25.01.2025 року.

Заперечення відповідача щодо завищення вартості необлікованої електроенергії та необхідність розрахунку такої вартості за тарифами, які встановлені для населення, на думку суду, безпідставні.

Так, дійсно постановою Кабінету міністрів України №632 від 31.05.2024 року встановлені фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 4,32 грн з ПДВ за 1 кВтгод.

Водночас, при розрахунку вартості необлікованої електроенергії внаслідок самовільного підключення до електромереж застосовується саме середня вартість витрат оператора системи на купівлю однієї кіловат-години електричної енергії на компенсацію незапланованих втрат електричної енергії, її передачі та розподілу протягом i-того календарного місяця (цінового періоду) (грн/кВт·год), яка визначається виходячи з суми середньої ціни купівлі електричної енергії оператором системи на балансуючому ринку та тарифів на послуги з передачі та розподілу електричної енергії (для споживача відповідного класу напруги) протягом i-того календарного місяця (цінового періоду), грн/кВт·год.

Проаналізувавши надані сторонами докази з точки зору їх належності та допустимості, суд вважає, що позивачем доведено факт вчинення відповідачем необлікованого споживання електроенергії та скоєння порушення, визначеного актом про порушення від 25.01.2025 року, правильність розрахунку обсягу необлікованої електричної енергії.

Підсумовуючи викладене, суд вбачає підстави для задоволення позову.

Також, відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 76-81, 133, 141, 258, 259, 263-265, 279 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Позов Акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованої електричної енергії задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Запоріжжяобленерго» вартість не облікованої електричної енергії в сумі 101864,12 гривень (сто одна тисяча вісімдесят шістдесят чотири гривні 12 коп., судовий збір в сумі 2422,40 гривні (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 коп).

Відповідно до ст. 265 ч. 5 ЦПК України зазначаються наступні відомості:

Позивач Акціонерне товариство «Запоріжжяобленерго», м Запоріжжя, вул. Сталеварів, 14, код ЄДРПОУ 00130926.

Відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.І. Дацюк

Повний текст рішення суду складений 25.06.2026 року

25.06.26