Єдиний державний реєстр судових рішень Провадження №3/748/501/26
Єдиний унікальний № 748/1173/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2026 рокум. Чернігів
Чернігівський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді Кухти В.О.,
за участю секретарів судового засідання Костюк С.О., Самбур Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
12 квітня 2026 року о 20 год. 50 хв. ОСОБА_1 в с. Павлівка, Чернігівська область, Чернігівський район, по вул. Перемоги, 2-г, керувала транспортним засобом "Subaru Forester", державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на визначення стану сп`яніння, у встановленому законом порядку, проводився на місці зупинки із застосуванням приладу "Drager", результат тесту 0,57% проміле, чим ОСОБА_1 порушила п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху та скоїла адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, зазначила, що дійсно керувала автомобілем та була зупинена працівниками поліції. Вони штучно створили підстави для проведення огляду, повідомили, що допустима норма алкоголю 0,2 проміле, трубку в прилад вставляли вони самі. Вона дійсно за 4-5 годин до цього випила 2-3 напівстаканчики просеко, але у стані сп`яніння не була. Прилад показав 0,57 проміле і вона відповіла, що такого не може бути, бо вона була твереза, тобто з показниками не погодилася. Після складання протоколу її від керування не відсторонили і вона поїхала до медичного закладу для проведення огляду на стан сп`яніння у лікаря, але там їй відмовили у проведенні огляду через відсутність направлення на огляд від поліцейського.
Захисник Мороз О.В. просив справу закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення у діях ОСОБА_1 . Зазначив, що у неї були відсутні ознаки сп`яніння: руки не тремтіли, поведінка відповідала обстановці, а наявність запаху алкоголю на даний час перевірити не можливо, оскільки відеозапис його не передає. Про ці ознаки поліцейські повідомили їй лише через 40 хвилин після зупинки. З результатами огляду вона була не згодна, а тому її одразу мали направити на огляд до лікаря. Вона неодноразово зверталася до поліцейських щоб її направили на огляд до лікаря, але на відео це не зафіксовано, оскільки в порушення порядку фіксації, поліцейські знімали бодікамери та клали їх на капот автомобіля. Протокол підписати вона була змушена, оскільки інших варіантів поведінки не мала.
Відповідно до вимог пункту 2.9 «а» Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України за № 1306 від 10 жовтня 2001 року, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вина ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 638961 від 12 квітня 2026року, який є документом, що офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій і є одним із джерел доказів, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, результатами тесту, рапортом поліцейського ДПП від 12.04.2026 року, довідками начальника ВАП УПП в Чернігівській області від 13.04.2026 року та відеозаписом, які знаходяться в матеріалах справи.
Так, на відеозаписі з бодікамери зафіксовано, що о 20-59 поліцейській повідомляє ОСОБА_1 про виявлення у неї ознак алкогольного сп`яніння. Вона оспорює лише тремтіння рук та зазначає, що вона злякалася поліцейських. Одразу о 21-00 поліцейський пропонує їй пройти огляд на стан сп`яніння на місці або у лікаря-нарколога. Вона погоджується пройти огляд на місці. Далі всі чекають щоб інший екіпаж поліції привіз алкотестер. О 21-09 ОСОБА_1 сама обирає мундштук для приладу та о 21-11 проводиться тест, який показує 0,57 проміле. ОСОБА_1 запитує чи багато це і після ствердної відповіді від поліцейських просила продути ще раз. На кілька питань поліцейського чи згодна вона з результатами о 21-12 вона повідомляє, що згодна і просить швидше, бо в неї собака в машині.
З огляду на ці обставини, суд доходить висновку, що порушень під час огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейськими допущено не було, а тому підстав для закриття справи немає.
Також безпідставним є посилання захисту на те, що ОСОБА_1 не відстороняли від керування, оскільки про це зазначено в рапорті поліцейського доданому до протоколу і відсторонення зафіксовано на відеозаписі з бодікамери о 21-44.
Враховуючи обставини вчиненого, особу, що притягається до адміністративної відповідальності, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу на користь держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч.1 ст.130, ст. 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Рахунок для сплати адміністративних штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху: Рахунок отримувача: UA528999980313070149000025001, отримувач - ГУК у Чернігів. обл/Черніг.обл/ 21081300, код ЄДРПОУ: 37972475, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху, 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 грн (код ЄДРПОУ: 37993783, ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: стягнення судового збору).
Оригінал квитанції про сплату штрафу необхідно надати Чернігівському районному суду або направити поштою за адресою: м. Чернігів, вул. Хлібопекарська, 4.
Роз`яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Чернігівський районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.О. Кухта