Постанова № 137670883, 12.06.2026, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
12.06.2026
Номер справи
686/12841/26
Номер документу
137670883
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 686/12841/26

Провадження № 3/686/3196/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.06.26

12 червня 2026 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бурка С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Гавришівка Літинського району Вінницької області, жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину, військовослужбовця,

за ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

Майор медичної служби ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою - заступником начальника госпіталю (військова частина НОМЕР_1 ), відповідальним за щоквартальні практичні заняття щодо виконання плану протидії диверсіям і терористичним атакам, згідно з планом антитерористичного захисту госпіталю, за проведення щомісячних занять з персоналом чергових змін щодо знань функціональних обов`язків з прийняттям відповідних заліків у персоналу чергових змін госпіталю, підготовку добового наряду, контроль за несенням служби та підтримання внутрішнього порядку, а також за організацію пропускного режиму у військовій частині НОМЕР_1 , перебуваючи в розташуванні якої (місцезнаходження військової частини не вказується з метою забезпечення безпеки під час воєнного стану), діючи в умовах особливого періоду, в порушення вимог ст.ст.16, 105, 106, 285, 286, 303 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, п.5 наказу командира військової частини НОМЕР_1 «Про організацію службової діяльності військового госпіталю у 2025 навчальному році» №390 від 26.12.2024 р., п.п. 2.16, 2.18, 4.1, 4.9, 4.11 посадової інструкції заступника начальника госпіталю, у продовж 2025 року недбало поставився до військової служби та не виконав свої службові обов`язки, зокрема, у період часу з 31.01.2025 р. по 31.12.2025 р. не проводив обов`язкові щоквартальні практичні заняття щодо виконання плану протидії диверсіям і терористичним атакам (згідно з планом антитерористичного захисту госпіталю), не здійснював щомісячні заняття з персоналом чергових змін госпіталю щодо знань функціональних обов`язків, відповідні заліки у вказаного персоналу не приймав, а також не забезпечив виконання вимог Інструкції з організації пропуску автомобільного транспорту на територію військового містечка № НОМЕР_2 вказаної військової частини черговими КПП №1 військовослужбовцями ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ), підлеглими ОСОБА_1 , і як наслідок не проведення останнім вказаних занять з особовим складом, не прийняття відповідних заліків та формальне здійснення ним перевірок постів, призвело до ігнорування вимог п.4 зазначеної Інструкції (щодо обов`язкового огляду вантажу транспортних засобів які вибувають із військової частини) підлеглими йому військовослужбовцями черговими КПП №1 військової частини НОМЕР_1 (допущено систематичний (28.08.2025 р., 19.09.2025 р., 14.10.2025 р., 03.12.2025 р.) незаконний вивіз значної кількості продовольства військової частини керованими ОСОБА_6 автомобілями «Mercedes-Benz»), при цьому 29.08.2025 р., 15.10.2025 р. та 04.12.2025 р. ОСОБА_1 особисто приймав рішення про здачу зміни добовим нарядом та вносив записи до журналів про «відсутність недоліків», а також призвело до систематичного підриву пропускного режиму військової частини НОМЕР_1 . Такими діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 КУпАП.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, захисника та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що факт недбалого, за викладених вище обставин в умовах особливого періоду, ставлення до військової служби ОСОБА_1 , який у суді заперечив свою винуватість у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення та на підставі ст.63 Конституції України відмовився від надання пояснень, підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, в їх сукупності, а саме даними: протоколу про адміністративне правопорушення №13 від 24.04.2026 р. (щодо фіксації недбалого ставлення до військової служби військовослужбовця ОСОБА_1 ); постанови старшого слідчого ВРЗСГСД СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області від 23.04.2026 р. про закриття кримінального провадження №42026242310000013, якою зазначене кримінальне провадження (досудове розслідування у якому здійснювалось по факту неналежного виконання службових обов`язків військовослужбовцями військової частини НОМЕР_1 (серед яких був зазначений і ОСОБА_1 ) щодо допущених порушень охорони та пропускного режиму вказаної військової частини), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, було закрите на підставі п.2 ч.1 ст.284 КПК України, а матеріали цього кримінального провадження були скеровані прокурору фактично для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності означених військовослужбовців; витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №81 від 27.04.2018 р., який підтверджує факт призначення на посаду заступника начальника військового госпіталю ОСОБА_1 ; посадової інструкції останнього, затвердженої 27.04.2018 р. командиром означеної військової частини, згідно з якою, на заступника начальника госпіталю ОСОБА_1 , з-поміж іншого, було покладено завдання та обов`язки: підтримання військової дисципліни та внутрішнього порядку в госпіталі (п.2.10), підтримання в належному стані навчально-матеріальної бази, її вдосконалення, розвиток і впровадження сучасних методів навчання (п.2.3), розробляти плани бойової, мобілізаційної готовності і спеціальної підготовки госпіталю й організовувати їх виконання (п.2.6), проводити зайняття з офіцерами, військовослужбовцями військової служби за контрактом та працівниками ЗСУ (п.2.7), організовувати та здійснювати заходи, спрямовані на підвищення фахового рівня особового складу госпіталю (2.16), перевіряти додержання правил внутрішнього порядку і госпіталі та його підрозділах, а також підготовку добового наряду та несення ним служби (2.18), окрім того, згідно з цією ж інструкцією, ОСОБА_1 несе повну відповідальність за: військову дисципліну та внутрішній порядок в госпіталі, за підтримання в належному стані навчально-матеріальної бази, її вдосконалення, розвиток і впровадження сучасних методів навчання, а також за підготовку кваліфікованих спеціалістів (п.4.1), проведення занять з офіцерами, військовослужбовцями військової служби за контрактом й організацію їх виконання (п.4.3), організацію та здійснення заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня особового складу госпіталю (п.4.9), додержання правил внутрішнього порядку в госпіталі та його підрозділах, а також підготовку добового наряду та контроль за несенням служби (п.4.11); витягів з наказів командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №93 від 02.04.2024 р., №214 від 01.08.2024 р., №49 від 18.02.2025 р. та №175 від 24.06.2025 р., які підтверджують факти призначень на посади у вказаній військові частині, відповідно, солдатів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , та ОСОБА_5 (які є підлеглими ОСОБА_1 військовослужбовцями); табелів несення служби взводу охорони військової частини НОМЕР_1 за серпень-жовтень та грудень 2025 року, які свідчать про те, що 28.08.2025 р., 19.09.2025 р., 14.10.2025 р., 03.12.2025 р. (дні в які здійснювався незаконний вивіз значної кількості продовольства військової частини НОМЕР_1 керованим ОСОБА_6 автомобілем) черговими КПП №1 військової частини НОМЕР_1 були ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , відповідно; витягу з книги прийняття та здавання чергування взводу охорони військової частини НОМЕР_1 , відомості з якої підтверджують те, що саме ОСОБА_1 29.08.2025 р., 15.10.2025 р. та 04.12.2025 р. особисто приймав рішення про здачу зміни добовими нарядами чергових на КПП №1 та вносив записи до цієї книги про відсутність недоліків за час чергування добових нарядів (що також підтвердив у судовому засіданні сам ОСОБА_1 , зазначивши, що наявні у журналі (книзі) підписи належать йому); складеної ОСОБА_1 , затвердженої 08.02.2024 р. командиром військової частини НОМЕР_1 , Інструкції з організації пропуску автомобільного транспорту на територію військового містечка № НОМЕР_2 , у п.4 «а» якої, з-поміж іншого йдеться про те, що на вивіз матеріальних засобів військової частини огляд автотранспорту (згідно з додатком (схемою огляду транспортних засобів)) здійснює черговий взводу охорони КПП №1; скерованих прокурору Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Томчуку М. копій матеріалів кримінального провадження №12024240000001543, досудове розслідування у якому здійснювалось за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, (у тому числі протоколів про результати проведення контролю за вчиненням злочину, про проведення оглядів та обшуку, з долученими до цих протоколів ілюстративними таблицями), в яких зафіксовані факти перетину пропускних пунктів військової частини НОМЕР_1 під час несанкціонованого вивозу матеріальних цінностей (значної кількості продовольства) вказаної військової частини; протоколів допитів (здійснених у рамках кримінального провадження № 42026242310000013), з-поміж інших осіб, й свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від 26.03.2026 р., зокрема, останні під час допиту повідомляли про не доведення до їх відома факту існування вищеозначеної Інструкції №57, зміст якої їм не відомий; адресованого Хмельницькій спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону командиром військової частини НОМЕР_1 повідомлення від 20.04.2026 р., в якому йдеться про те, що військовослужбовці взводу охорони заступали черговими КПП №1 (28.08.2025 р. - ОСОБА_2 , 19.09.2025 р. - ОСОБА_3 , 14.10.2025 р. - ОСОБА_4 , 03.12.2025 р. - ОСОБА_5 ) відповідно до затверджених командиром графіків чергування, відповідальною особою за підготовку яких (згідно з наказом командира №390 від 26.12.2024 р.) є заступник начальника госпіталю ( ОСОБА_1 ), останній є відповідальним за організацію належного перепускного режиму в госпіталі, виключення можливості несанкціонованого проникнення сторонніх осіб і транспортних засобів на територію госпіталю, зазначено у вказаному повідомленні й про те, що призначення та зміна військовослужбовців рядового складу у добові наряди у військовій частині відбувається згідно з книгою прийняття та здавання чергування, графіки перевірки несення служби черговим КПП №1 військової частини НОМЕР_1 у 2025 році відсутні (перевірка здійснюється із занесенням до книги перевірок та контролю за несенням служби взводу охорони військової частини НОМЕР_1 ), однак відповідальною особою за складання цих графіків є заступник начальника госпіталю (згідно з його посадовою інструкцією, наказом командира військової частини НОМЕР_1 №390 від 26.12.2024 р та Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України), він же є відповідальним за підготовку добового наряду та контроль за несенням служби добовим нарядом у 2025 році; скерованого Хмельницькій спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону повідомлення командира військової частини НОМЕР_1 від 21.04.2026 р., з підтвердженням того, що у 2025 році заступником начальника госпіталю щоквартальні практичні заняття щодо виконанню плану протидії диверсіям і терористичним актам, згідно з планом антитерористичного захисту госпіталю, не проводились а також не проводились ним щомісячно заняття з персоналом чергових змін щодо знань функціональних обов`язків та прийняття заліків; витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 (з адміністративно-господарської діяльності) №390 від 26.12.2024 р. «Про організацію службової діяльності військового госпіталю у 2025 навчальному році», у п.5 якого заступнику начальника госпіталю, з-поміж іншого, наказано основні зусилля спрямувати на щоквартальне проведення практичних занять щодо виконання вимог плану протидії диверсіям і терористичним актам, плану охорони та оборони госпіталю, на організацію належного перепускного режиму в госпіталі, виключення можливості несанкціонованого проникнення сторонніх осіб і транспортних засобів на територію госпіталю, на щомісячне проведення занять з персоналом чергових змін з прийняттям заліків, щодо знань функціональних обов`язків та інструкцій, окрім того, у п.16 вказаного наказу йдеться про те, що відповідальним за підготовку, інструктаж та контроль за несенням служби сторожами сторожової охорони покладено на заступника начальника госпіталю, інструктаж чергового взводу охорони проводить командир взводу в приміщенні взводу охорони, було наказано заступнику начальника госпіталю проводити щомісячно, згідно з планом підготовки та діяльності військової частини НОМЕР_1 на 2025 рік, заняття по підготовці добового наряду та чергової зміни; складеного військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_7 рапорту від 21.04.2026 р. та пояснювальної записки начальника сторожової охорони працівника ЗСУ - ОСОБА_8 від 21.04.2026 р., які підтверджують факт не проведення у 2025 році в означеній військовій частині заступником начальника госпіталю щоквартальних практичних занять щодо виконання плану протидії диверсіям і терористичним атакам, а також щомісячних занять з персоналом чергових змін щодо знань функціональних обов`язків, не відбувалось у вказаний період щомісячного прийняття заліків у персоналу чергових змін.

Порушень чинного законодавства під час складання відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення в ході судового розгляду не встановлено, такий складений у відповідності до положень ст.256 КУпАП, згідно зі ст.251 цього ж Кодексу, є належним, достовірним і допустимим доказом у справі.

Так, відповідно до примітки до ст.172-13 КУпАП, під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або виконують такі обов`язки за спеціальним дорученням повноважного командування.

У ч.12 ст.6 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу» визначено, що військові посадові особи ? це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов`язків згідно із законодавством.

Згідно зі ст.105 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, заступник командира батальйону підпорядковується командирові батальйону і є прямим начальником усього особового складу батальйону, за відсутності командира батальйону виконує його обов`язки,

Відповідно до ст.1 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених статутами Збройних Сил України та іншим законодавством України.

Згідно зі ст.16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

Відповідно до ст.105 цього ж Статуту, заступник командира батальйону в мирний і воєнний час, відповідає за бойову та мобілізаційну готовність, успішне виконання батальйоном бойових завдань, за бойову підготовку, військову дисципліну та внутрішній порядок у батальйоні, за підтримання в належному стані навчально-матеріальної бази, її вдосконалення та правильне використання під час навчання, за підготовку кваліфікованих спеціалістів, за фізичну підготовку й спортивно-масову роботу в батальйоні.

Положенням ст.106 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України визначено, що заступник командира батальйону зобов`язаний проводити заняття з військовослужбовцями офіцерського, сержантського (старшинського) складу з командирської підготовки, а також навчання й заняття з підрозділами батальйону, організовувати й особисто проводити заходи щодо підготовки кваліфікованих спеціалістів у батальйоні, підтримувати внутрішній порядок і військову дисципліну в підрозділах батальйону, контролювати підготовку та несення служби добовим нарядом.

Згідно зі статтею 129 цього ж Статуту, внутрішній порядок - це суворе додержання визначених військовими статутами правил розміщення, повсякденної діяльності, побуту військовослужбовців у військовій частині (підрозділі) й несення служби добовим нарядом.

Стаття 130 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України вказує, що внутрішній порядок досягається зразковим несенням служби добовим нарядом.

Відповідно до ст.285 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, підготовка добового наряду, призначеного від батальйону чи від військової частини, організовується відповідними командирами та здійснюється їх заступниками.

Статтею 286 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України визначені наказом по військовій частині військовослужбовці відповідно до службового призначення у встановлений час напередодні або в день заступання в наряд прибувають на заняття (інструктаж) добового наряду, який проводиться заступником командира військової частини чи призначеною для цього командиром військової частини іншою службовою особою.

Згідно зі ст.291 цього ж Статуту, усі військовослужбовці добового наряду повинні твердо знати, неухильно й сумлінно виконувати свої обов`язки, наполегливо домагаючись додержання розпорядку дня та правил внутрішнього порядку.

Відповідно до статті 303 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, черговий контрольно-пропускного пункту відповідає за правильність пропуску осіб, які прибувають до військової частини, та винесення (внесення) чи вивезення (ввезення) будь-якого майна.

Статтею 304 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України визначено, що черговий контрольно-пропускного пункту зобов`язаний серед іншого не дозволяти виносити (вносити) чи вивозити (ввозити) будь-яке майно з території (на територію) військової частини без дозволу чергового частини; перевіряти відповідність вантажу (майна) накладним і правильність оформлення документів на його перевезення.

Відповідно до п.5 Наказу командира військової частини НОМЕР_1 «Про організацію службової діяльності військового госпіталю у 2025 навчальному році» №390 від 26.12.2024 р., заступник начальника госпіталю відповідає за проведення у 2025 році щоквартальних практичних занять щодо виконання плану протидії диверсіям і терористичним атакам, згідно з планом антитерористичного захисту госпіталю, а також за проведення щомісячних занять з персоналом чергових змін щодо знань функціональних обов`язків з прийняттям відповідних заліків у персоналу чергових змін госпіталю.

Інструкцією з організації пропуску автомобільного транспорту на територію військового містечка № НОМЕР_2 , яка затверджена командиром військової частини НОМЕР_1 (далі - Інструкція №57) визначено порядок дій осіб які забезпечують пропускний режим на території військової частини НОМЕР_1 , як чергових КПП, так і представників охорони. Так, відповідно до абзацу 1 пункту 4 Інструкції №57 зазначено, що черговий взводу охорони здійснює огляд автотранспорту, згідно з додатком (схемою) до вказаної інструкції, на наявність заборонених речовин, або вивозу матеріальних засобів військової частини. Додатком до Інструкції №57 описано конструкції вантажного автомобіля, які підлягають огляду черговим взводу охорони, серед яких моторний відсік, кабіна, ящики для інструменту, місця ходової частини, інші конструктивні ніші та пустоти, паливні баки, запасні колеса, дверні ніші, вантаж.

Згідно з п.2.16, 2.18, 4.1, 4.9, 4.11 Посадової інструкції заступника начальника госпіталю, затвердженої командиром військової частини НОМЕР_1 від 27.04.2018 р., визначено, що заступник начальника госпіталю зобов`язаний перевіряти додержання правил внутрішнього порядку в госпіталі та його підрозділах, а також підготовку добового наряду та несення ним служби. Організовує та відповідає за заходи, спрямовані на підвищення фахового рівня особового складу госпіталю. Відповідає за військову дисципліну та внутрішній порядок в госпіталі. Відповідає за підготовку добового наряду та контроль за несенням служби.

Однак, не дивлячись на існування вищенаведених правових норм, ОСОБА_1 їх не дотримався та вищеозначених дій, які входять до його службових обов`язків, впродовж 2025 року, не виконав. Матеріали справи не містять даних про те, що ОСОБА_1 був позбавлений можливості належним чином виконати свої службові обов`язки, про які зазначено вище, не встановлено таких і судом.

За наведених обставин, суд відхиляє та уважає безпідставними зазначені у судовому засіданні та наведені у письмовому клопотанні захисником ОСОБА_9 , аргументи фактично щодо відсутності у матеріалах справи належних та допустимих доказів, які б поза розумним сумнівом доводили вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, а також щодо відсутності у протоколі про адміністративне правопорушення посилань на нормативні акти, порушення яких ставиться у вину ОСОБА_1 , з огляду на таке.

Згідно зі ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями свідків, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, а також іншими документами.

З огляду на викладене, вищеозначений, складений відносно ОСОБА_1 , протокол про адміністративне правопорушення, за змістом ст. 251 КУпАП, є доказом у справі про адміністративне правопорушення та, відповідно до положень статей 251, 252 КУпАП, є предметом оцінки суду, в сукупності з іншими доказами, при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності, тому у суду відсутні правові підстави вважати, що вищевказаний протокол, зміст якого відповідає тим фактичним обставинам, що були встановлені судом, є неналежними чи недостовірними доказом у справі. Окрім того, складений відносно ОСОБА_1 протокол не є єдиним джерелом доказів адміністративного правопорушення, суд також враховує інші докази, наявні у справі, які походять з різних джерел, логічно та послідовно доповнюють та не суперечать один одному, що свідчить про їх об`єктивність.

Так, наявні в матеріалах справи про адміністративне правопорушення вищеозначені докази, в сукупності з наданими у судових засіданнях поясненнями самого ОСОБА_1 повністю підтверджують факт вчинення останнім інкримінованого йому правопорушення та відображають обставини, які мають значення для вказаної справи, які, у своїй сукупності з іншими доказами, поза розумним сумнівом підтверджують вину ОСОБА_1 , тому відсутні підстави для закриття провадження в справі у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, про що клопотав у судовому засіданні, як сам ОСОБА_1 , так і його захисник Косік С.В.

Оцінивши дослідженні в судовому засіданні докази з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення (винесення постанови про накладення адміністративного стягнення), суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена і його дії слід кваліфікувати за ч.2 ст.172-15 КУпАП, як недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

З урахуванням суспільної небезпеки та характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, який свою вину у вчиненні вказаного правопорушення не визнав, що свідчить про відсутність у нього щирого каяття, разом з тим він вперше притягується до адміністративної відповідальності, має на утриманні малолітню дитину, а тому, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної у ст.23 КУпАП, з дотриманням закріплених у Конституції України принципів законності, гуманізму і справедливості, на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції, передбаченої ч.2 ст.172-15 КУпАП, у виді штрафу.

Підстав для накладення на ОСОБА_1 найбільш суворого виду стягнення, з передбачених санкцією ч.2 ст.172-15 КУпАП, зокрема й у виді арешту з утриманням на гауптвахті, про який клопотав прокурор, суд не вбачає.

На переконання суду, визначене ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, в цьому випадку, буде справедливим, необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, а тому військовослужбовця ОСОБА_1 слід звільнити від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст.15, 27, 283, 284, 294 КУпАП, -

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі п`ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 25500 грн. (двадцять п`ять тисяч п`ятсот гривень).

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору, на підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Строк пред`явлення постанови до виконання 3 (три) місяці з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф вноситься порушником в установу банку України.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначеного правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Після набрання постановою законної сили:

- стягувачем штрафу є: Хмельницька Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону, місцезнаходження: м.Хмельницький, вул.Пилипчука, 65;

- боржником є: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с.Гавришівка Літинського району Вінницької області, житель АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Реквізити для сплати штрафу: населений пункт: Хмельницький, отримувач: ГУК у Хмельницькій обл. /Хмельницький район/ 21081100; код отримувача (код ЄДРПОУ) 37971775; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA418999980313070106000022490; код класифікації доходів бюджету 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції (протокол про адміністративне правопорушення - №13 від 24.04.2026 р.).

Суддя