Єдиний державний реєстр судових рішень
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" червня 2026 р. справа № 300/1627/26
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Скільського І.І.,
за участі:
секретаря судового засідання Гевак Л.І.,
представника позивача Стрипи І.С.,
представника відповідача Стельмаха С.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №80348227 від 25.02.2026.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі позивач) в інтересах якої діє адвокат Стрипа І.С. (далі - представник позивача) звернулася в суд з адміністративним позовом до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі відповідач, орган державної виконавчої служби) в якому, з урахуванням уточненних позовних вимог, просить суд визнати незаконною (протиправною) та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №80348227 від 25.02.2026.
Позивач заявлені позовні вимоги щодо предмета спору обґрунтовує тим, що відповідач протиправно оскаржуваною постановою про відкриття виконавчого провадження від 25.02.2026 ВП №80348227 відкрив виконавче провадження з примусового виконання виконавчого документу постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 за №1229 від 06.01.2025, за яким пропущено встановлений законом строк пред`явлення виконавчого документа до виконання. Крім того, у постанові за №1229 від 06.01.2025 стягувачем визначено Угринівську сільську територіальну громаду, а в оскаржуваній постанові від 25.02.2026 ВП №80348227 стягувачем зазначено державу, чим порушено статтю 15 Закону України "Про виконавче провадження". З наведених підстав, вважає постанову про відкриття виконавчого провадження від 25.02.2026 ВП №80348227 протиправною та просить її скасувати.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 25.03.2026 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення її недоліків.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.04.2026 відкрито провадження в даній адміністративній справі та призначено судовий розгляд на 12.05.2026.
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву. У відзиві представник відповідача зазначив, що на виконанні у Івано-Франківському ВДВС в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області перебуває виконавче провадження №80348227 щодо примусового виконання постанови №1229 виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 , про стягнення з ОСОБА_1 в користь держави 68 000,00 гривнь штрафу. 25.02.2026 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, та направлено боржнику для відома та виконання. Щодо тверджень позивача про те, що стягувачем у вказаному виконавчому провадженні має виступати Угринівська сільська рада, то представник відповідача вважає такі твердження безпідставними, оскільки, згідно частини 4 статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. Згідно підпункту 2 пункту 8 розділу І Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, в якості стягувача у виконавчому провадженні можна зазначити фізична особа; фізична особа - підприємець; юридична особа; державне підприємство; комунальне підприємство; держава; державний орган; орган місцевого самоврядування; установа банку. Отже державний виконавець діяв в межах вимог передбачених законодавством. Також представник відповідача вважає безпідставними твердження позивача щодо пропущеного строку пред`явлення виконавчого документу до виконання, оскільки, згідно статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття. Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров`я, втрати годувальника тощо може бути пред`явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі. Строки пред`явлення виконавчого документа до виконання перериваються у разі: пред`явлення виконавчого документа до виконання. На виконанні у Івано-Франківському ВДВС в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області перебувало виконавче провадження №78005457 щодо примусового виконання постанови №1229 виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 , про стягнення з ОСОБА_1 в користь держави 68000 грн. штрафу. 25.02.2026 року начальником відділу винесено постанову про скасування процесуального документа, згідно якої скасовано постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №78005457. 25.02.2026 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №80348227. Також представник відповідача звернув увагу, що згідно з пунктом 10-2 Розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження», тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022 , затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX: визначені цим Законом строки перериваються встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану. Враховуючи наведене представник відповідача просив у задоволенні позову відмовити повністю.
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав, з мотивів, викладених в позовній заяві.
Представник відповідача, в судовому засіданні, проти позову заперечив, з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд встановив наступні обставини.
Постановою ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладено на громадянку ОСОБА_1 штраф у сумі 34 000 гривень, який повинен бути сплачений до Угринівської сільської ТГ у 15-денний строк з дня вручення даної постанови.
ОСОБА_1 оскаржила постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тисменицький районний суду Івано-Франківської області, розглядаючи справу за №352/111/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановив порушення позивачем:
- абзацу 11 статті 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», згідно із якою виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють під час мобілізації в установленому порядку своєчасне оповіщення та забезпечують прибуття громадян, які залучаються до виконання обов`язку щодо мобілізації у порядку, визначеному частинами третьою - п`ятою статті 22 цього Закону;
- абзацу 13 статті частини першої статті 1 Закону України «Про оборону України», відповідно до якої особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;
- абзацу 3 пункту 32 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», затвердженого постановою Кабінету міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року (далі Порядок), згідно із яким у разі отримання розпорядження відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, щодо оповіщення військовозобов`язаних про їх явку на призовні дільниці (пункти попереднього збору), виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють оповіщення зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов`язаних та резервістів за місцем їх проживання (роботи, навчання) шляхом вручення повісток (додаток 11) або під їх особистий підпис у картках первинного обліку (додаток 3) та/або рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки;
- абзацу 4 пункту 32 вищевказаного Порядку, згідно із яким виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у триденний строк письмово повідомляють районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про результати оповіщення, виконання призовниками, військовозобов`язаними та резервістами вимог законодавства.
За наслідками розгляду вказаної справи, рішенням Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 31.03.2025 у справі №352/111/25 позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Скасовано постанову №1229 від 06 січня 2025 року в частині притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вказаними в постанові фактами неповідомлення в порушення абзацу 4 пункту 32 постанови КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів» ІНФОРМАЦІЯ_1 про виконання розпорядження №9/3013 від 30 серпня 2024 року (повідомила 16 вересня 2024 року) про виконання розпорядження № 9/4036 від 15 листопада 2024 року (повідомила 20 листопада 2024 року) про виконання розпорядження №9/4306 від 10 грудня 2024 року (повідомила 13 грудня 2024 року) та в цій частині закрито провадження в зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення на підставі пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП.
Скасовано постанову №1229 від 06 січня 2025 року в частині притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вказаним в постанові фактом здійснення із запізненням оповіщення військовозобов`язаних про необхідність прибути до Відповідача на 08 жовтня 2024 року відповідно до розпорядження №9/3489 від 01 жовтня 2024 року, та в цій частині закрито провадження в зв`язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення на підставі пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП.
Скасовано постанову №1229 від 06 січня 2025 року в частині притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вказаними в постанові фактами неоповіщення рекомендованим листом у відповідності до вимог абзацу 3 пункту 32 постанови КМУ №1487 від 30 грудня 2022 року «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів», на виконання розпоряджень №9/2686 від 08 серпня 2024 року; №9/2933 від 26 серпня 2024 року; №9/2964 від 28 серпня 2024 року та в цій частині закрито провадження в зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строку накладення адміністративного стягнення на підставі пункту 7 частини першої статті 247 КУпАП.
В іншій частині постанову №1229 від 06 січня 2025 року про накладення на ОСОБА_1 штрафу у сумі 34 000 гривень залишено без змін.
Відповідно відмітки Тисменицького районного суду Івано-Франківської області, рішення у справі №352/111/25 набрало законної сили 01.09.2025.
30.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_3 направив до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції постанову №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення для примусового виконання.
09.05.2025 головний державний виконавець Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції виніс постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №78005457 з примусового виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень.
Позивач, вважаючи оскаржувану постанову про відкриття виконавчого провадження від 09.05.2025 за №78005457 протиправною, звернулася до суду з адміністративним позовом про її скасування.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.10.2025 у справі №300/4881/25, задоволено позов ОСОБА_1 до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови від 09.05.2025 ВП №78005457.
Визнано протиправною та скасовано постанову Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про відкриття виконавчого провадження від 09.05.2025 ВП № 78005457.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.10.2025 у справі №300/4881/25, набрало законної сили 20.11.2025.
24.02.2026 ІНФОРМАЦІЯ_3 направив до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України постанову №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення для примусового виконання.
Вказана постанова ІНФОРМАЦІЯ_1 отримана відповідачем 25.02.2026.
25.02.2026 начальником відділу Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, керуючись абзацом 4 частини 3 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.10.2025 у справі №300/4881/25, винесено постанову у ВП №78005457 про скасування документу «Постанова про відкриття виконавчого провадження» від 09.05.2025 , що видав ОСОБА_2 при примусовому виконанні постанови №1229 від 06.01.2025 виданої ІНФОРМАЦІЯ_3 про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень.
25.02.2026 головний державний виконавець Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Стельмах С.Л. виніс постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №80348227 з примусового виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень.
Позивач, вважаючи оскаржувану постанову про відкриття виконавчого провадження від 25.02.2026 ВП№80348227 протиправною, звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає таке.
Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно із статтею 3 цього Закону примусовому виконанню підлягають, зокрема, постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом.
Приписами пункту 1 частини 1 статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, зокрема за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
Таким чином, постанова ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень, є виконавчим документом, який підлягає примусовому виконанню.
Строки пред`явлення виконавчих документів до виконання. Переривання строку давності пред`явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку визначено статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно частин 1 та 2 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження» строки пред`явлення виконавчого документа до виконання перериваються, зокрема у разі: пред`явлення виконавчого документа до виконання.
Частиною 5 статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
Судом встановлено, що постанову районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень, скасовано в частині рішенням Тисменицького районного суду Івано-Франківської області від 31.03.2025 у справі №352/111/25.
30.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_3 направив до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції постанову №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення для примусового виконання.
09.05.2025 головний державний виконавець Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції виніс постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №78005457 з примусового виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.10.2025 у справі №300/4881/25, задоволено позов ОСОБА_1 до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови від 09.05.2025 ВП №78005457.
Визнано протиправною та скасовано постанову Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про відкриття виконавчого провадження від 09.05.2025 ВП № 78005457.
Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.10.2025 у справі №300/4881/25, набрало законної сили 20.11.2025.
24.02.2026 ІНФОРМАЦІЯ_3 повторно направив до Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України постанову №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення для примусового виконання.
Вказана постанова ІНФОРМАЦІЯ_1 отримана органом державної виконавчої служби 25.02.2026.
25.02.2026 начальником відділу Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, керуючись абзацом 4 частини 3 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження», на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14.10.2025 у справі №300/4881/25, винесено постанову у ВП №78005457 про скасування документу «Постанова про відкриття виконавчого провадження» від 09.05.2025, що видав ОСОБА_2 при примусовому виконанні постанови №1229 від 06.01.2025 виданої ІНФОРМАЦІЯ_3 про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень.
25.02.2026 головний державний виконавець Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Стельмах С.Л., виніс постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №80348227 з примусового виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень.
Враховуючи те, що постанова ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025 перебувала на виконанні в органі державної виконавчої служби, постановою державного виконавця від 09.05.2025 було відкрито виконавче провадження №78005457 з примусового виконання зазначеної постанови №1229 від 06.01.2025, а 25.02.2025 постановою начальника відділу Івано-Франківського відділу державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України скасовано постанову про відкриття виконавчого провадження від 09.05.2025 ВП №78005457, що видав ОСОБА_2 при примусовому виконанні постанови №1229 від 06.01.2025 виданої ІНФОРМАЦІЯ_3 про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень, а також отримання органом державної виконавчої служби 25.02.2025 для примусового виконання постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025, то суд приходить до висновку, що ІНФОРМАЦІЯ_3 не пропущено строк пред`явлення постанови №1229 від 06.01.2025 по справі про адміністративні правопорушення за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу в розмірі 68 000 гривень, до виконання.
Крім того, суд враховує, що згідно з підпунктом 4 пункту 10-2 Розділу XIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції, чинній на час винесення оскаржуваної постанови) тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №2102-IX, визначені цим Законом строки перериваються та встановлюються з дня припинення або скасування воєнного стану.
Порядок та строки пред`явлення виконавчих документів до примусового виконання регулюються саме Законом України «Про виконавче провадження» як спеціальним нормативно-правовим актом, у цьому випадку підлягає застосуванню норма, якою на період воєнного стану на території України встановлено переривання строків, визначених вказаним Законом, до яких, зокрема, належать строки пред`явлення виконавчих документів до примусового виконання.
Такий висновок викладено у постановах Верховного Суду від 15.03.2023 у справі №260/2595/22 (провадження №К/990/383/23) та від 03.08.2023 у справі №420/10415/22 (провадження №К/990/29776/22).
Оскільки виконавчий документ (постанова №1229 від 06.01.2025) пред`явлений до виконання у межах встановленого законом строку, а у відповідності до статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов`язаний прийняти цей виконавчий документ до виконання та винести постанову про відкриття виконавчого провадження, тому на переконання суду, державним виконавцем правомірно, за наведених обставин, 25.02.2026 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №80348227.
Щодо доводів позивача, що у постанові за №1229 від 06.01.2025 стягувачем визначено Угринівську сільську територіальну громаду, а в оскаржуваній постанові від 09.05.2025 ВП №78005457 стягувачем зазначено державу, що не відповідає виконавчому документу та порушує вимоги ч.ч.2,4 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження", то суд зазначає таке.
Відповідно до частин 1,2,3,4 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.
За рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, що приймаються судами у справах, які розглядаються в порядку цивільного, адміністративного та господарського судочинства, стягувачем виступає державний орган, за позовом якого судом прийнято відповідне рішення.
За рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення.
За рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, якими призначено покарання у виді штрафу, стягувачем є уповноважений орган з питань пробації.
За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Згідно підпункту 2 пункту 8 розділу І Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 05.08.2016 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2016 за №1126/29256, в якості стягувача у виконавчому провадженні можна зазначити фізична особа; фізична особа - підприємець; юридична особа; державне підприємство; комунальне підприємство; держава; державний орган; орган місцевого самоврядування; установа банку.
Згідно оскаржуваної у даній справі постанови державного виконавця про відкриття провадження від 25.02.2026, як стягувача у виконавчому провадженні ВП №80348227 визначено ІНФОРМАЦІЯ_4 , як орган який прийняв відповідне рішення.
Крім того, суд звертає увагу на те, що згідно постанови ІНФОРМАЦІЯ_1 №1229 від 06.01.2025, Угринівська сільська ТГ, не є стягувачем за вказаним виконавчим документом, а зазначена як орган на рахунок якого має бути сплачений такий штраф.
Враховуючи наведене, вище зазначені доводи позивача про протиправність дій державного виконавця та винесеної ним постанови про відкриття виконавчого провадження від 25.02.2026 ВП №80348227, не знайшли свого підтвердження.
Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Підсумовуючи все вищевикладене, суд доходить висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог, тому в задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись статтею 129-1 Конституції України, статями 268-272, 287, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
у задоволенні позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ;
відповідач: Івано-Франківський відділ державної виконавчої служби в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, адреса: вул. Галицька, 45, м. Івано-Франківськ, 76019, код ЄДРПОУ 35021710.
Суддя /підпис/ Скільський І.І.
Рішення суду складене в повному обсязі 16 червня 2026 р.