Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 502/1361/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2026 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Березніков О.В., за участі секретаря судового засідання Нанєвої А.В., прокурора Івахіва М.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Департаменту стратегічних розслідувань управління стратегічних розслідувань в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, зареєстровану в АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Кілійського районного суду Одеської області надійшли адміністративні матеріали про вчинення адміністративних правопорушень відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, справи №502/1361/26 та 502/1362/26.
Відповідно до протоколу №597/2026 від 02.06.2026 ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-дерматовенеролога КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради припинивши з 29.09.2024 діяльність у складі військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 28.05.2026, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 Закону, та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, відповідно до протоколу №596/2026 від 02.06.2026 ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-дерматовенеролога КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради припинивши з 29.09.2024 діяльність у складі військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 28.05.2026, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону, та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією визнав.
Прокурор Ізмаїльської окружної прокуратури Івахів М.В. в судовому засіданні зазначив, що з урахуванням обставин, викладених в адміністративних протоколах, беручи до уваги визнання ОСОБА_1 своєї вини, вважає, що у діях останньої наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, з накладенням покарання у передбаченому санкцією статті розмірі.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, ознайомившись з доданими до протоколу матеріалами та доказами, на підтвердження правових позицій учасників провадження, суддя дійшов до наступних висновків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-дерматовенеролога КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради припинивши з 29.09.2024 діяльність у складі військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись суб`єктом декларування відповідно до п.п. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції», суб`єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 28.05.2026, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, а також припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік та за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 Закону.
Згідно наказу КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради «Про призначення лікарів-спеціалістів КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» КМР до складу військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_3 з медичного огляду громадян, які перебувають на військовому обліку» від 05.01.2024 № 14-М лікаря-дерматовенеролога КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради ОСОБА_1 включено до складу військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 .
24.09.2024 лікаря-дерматовенеролога КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради ОСОБА_1 згідно наказу від 24.09.2024 № 143-М «Про внесення змін до наказу КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради від 05.01.2024 року № 14-М «Про призначення лікарів-спеціалістів КНП «Кілійська багатопрофільна лікарня» КМР до складу військово-лікарської комісії при І-му відділі ІНФОРМАЦІЯ_3 з медичного огляду громадян, які перебувають на військовому обліку» виведено з основного складу позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії І-го відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Наказом Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» визначено, що до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать: госпітальні ВЛК; гарнізонні ВЛК; ЛЛК; ВЛК Десантно-штурмових військ; ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ВЛК Сухопутних військ Збройних Сил України; ВЛК Сил спеціальних операцій Збройних Сил України; ВЛК інших закладів охорони здоров`я комунальної або державної форми власності.
Позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК призначаються у складі голови, заступника голови (може призначатись один з членів комісії), членів комісії (не менше ніж три лікарі) і секретаря з числа фахівців з медичною освітою. До складу ВЛК можуть призначатися лікарі інших спеціальностей.
Відповідно до пп. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами на яких поширюється дія цього закону є голови та члени медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських i лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Таким чином, відповідно до пп. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на члена військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 і вона є суб`єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, і зобов`язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ч. 2 ст. 45 вказаного Закону.
Згідно абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"г" п. 2 ч. 1 ст. 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
З врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи обставини правопорушення, дані про особу, яка притягується до відповідальності, зокрема те, що ОСОБА_1 раніше не притягувалася до відповідальності, а також відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, наявність доказів у матеріалах справ, які підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та визнання своєї вини, суддя дійшов до висновку про необхідність накладення на неї адміністративного стягнення у мінімальних межах санкції передбаченої статті.
За своїм видом та розміром накладене на ОСОБА_1 стягнення, на думку судді, сприятиме досягненню визначеної у ст. 23 КУпАП мети адміністративних стягнень та відповідатиме принципу справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Водночас, оскільки вказані справи перебувають в провадження одного судді відносно однієї особи, то враховуючи вимоги ст. 36 КУпАП, суд вважає, що справи про адміністративні правопорушення №502/1361/226 та 502/1362/26 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП слід об`єднати в одне провадження і вважати їх однією справою про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 172-6, 245, 251, 252, 277, 280, 283,284, КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за №502/1361/26 та 502/1362/26, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, - об`єднати в одне провадження та присвоїти об`єднаній справі №502/1361/26.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Реквізити для сплати штрафу: Отримувач ГУК в Од.обл./отг м. Кілія 21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37607526; Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN) UA988999980313020106000015622; КОД КДБ 21081100; Найменування податку Адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 665,60 гривень.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу*;101; 3523010418 (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП або серія та номер паспорта) Судовий збір стягнутий з ОСОБА_2 (ПІБ чи назва установи, з якої стягується судовий збір) на користь держави, за постановою суду по справі № 502/1361//26.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі через Кілійський районний суд Одеської області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3 місяців з дня її винесення.
Суддя О.В. Березніков