Постанова № 137637797, 23.06.2026, Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра (до 25.04.2025 - Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська)

Дата ухвалення
23.06.2026
Номер справи
206/1127/21
Номер документу
137637797
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 206/1127/21

(1-в/199/122/26)

ПОСТАНОВА

іменем України

23 червня 2026 року місто Дніпро

Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпра в складі

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 ,

-за участі: дільничного офіцера поліції ОСОБА_5

ВСТАНОВИВ:

17.06.2026 до Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпра надійшло подання начальника ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , котрий проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на строк один рік та встановити наступні обмеження:

- заборонити вихід з дому (квартири) за місцем проживання з 22:00 години до 05:00 години;

- заборонити виїзд за межі міста в особистих справах без дозволу органів поліції;

- заборонити знаходження в місцях розпиття спиртних напоїв на розлив.

Покласти обов`язки з`являтися на реєстрацію до ВП № 1 ДРУП 2 ГУНП в Дніпропетровській області (м. Дніпро, вул. Новоселівська, 17), два рази на місяць.

В обґрунтування вказаного подання начальник ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області вказує, що відповідно до вироку Самарського районного суду м.Дніпропетровська від 01.11.2021, ОСОБА_4 засуджено за ч. 3 ст. 309 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років. Початок строку відбуття покарання 01.11.2026. Кінець відбуття строку покарання 30.10.2027.

Згідно ухвали Металургійного районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 04.02.2026, ОСОБА_4 було звільнено з Криворізької виправної колонії (№80) умовно-достроково на строк 1 рік 8 місяців 26 днів.

З метою більш дієвого контролю за поведінкою раніше судимого ОСОБА_4 та недопущення вчинення останнім повторних кримінальних та адміністративних правопорушень начальник ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області і просить задовольнити вказане подання.

В судовому засіданні дільничний офіцер поліції ОСОБА_5 підтримав подання та просив його задовольнити.

ОСОБА_4 до суду не з`явився, причини його неявки невідомі.

Дослідивши матеріали подання та додатки до нього, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Пунктом «в» ст. 3 Закону, передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Пунктом «г» вказаного Закону, передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Згідно ч. 3 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.

Як убачається з Постанови Пленуму Верховного суду України № 3 від 28.03.1986 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», за наявності підстав вважати, що особа залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд може бути продовжено за поданням відповідного органу внутрішніх справ у визначеному ст. 5 Закону України №264/94-вр від 01.12.1994 порядку щоразу ще на шість місяців, але загалом не більше строку, передбаченого законом для погашення або зняття судимості, на підставі якої він був встановлений. При цьому слід враховувати, що судове рішення про продовження адміністративного нагляду може бути постановлене лише за умови, коли строк адміністративного нагляду ще не закінчився. Після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог, які передбачені статтями 4-6 Закону України № 264/94-вр від 01.12.1994.

На переконання суду, вищевказаних вимог Закону органом поліції не дотримано, оскільки суду не надано, а ні копію вироку, а ні матеріали, які б свідчили про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою, ані характеристики, яка б характеризувала ОСОБА_4 негативно.

При цьому суд звертає увагу на те, що вирок Самарського районного суду м.Дніпропетровська від 01.11.2021 є незрозумілим, оскільки має відображення даних з Єдиного державного реєстру судових рішень, з посиланням на «Особи 1, 2…».

Суд констатує, що при зверненні до суду з відповідним поданням, уповноваженою особою органу поліції були виконані не всі вимоги, передбачені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», які є обов`язковими перед направленням подання до суду для вирішення питання про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі. У зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що дане подання є таким, що задоволенню не підлягає.

Крім того суд звертає увагу, що вказане не позбавляє уповноважену особу органу поліції повторно звернутися до суду з вказаним поданням у випадку наявності для цього підстав, з посиланням конкретних пунктів, частин, статтей Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», які б суд повинен застосувати до особи засудженого, з урахуванням й того, що відповідно до вимог ст.5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» порядок встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пунктах "б", "г" і "ґ" статті 3 цього Закону, встановлюється в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцезнаходженням установи виконання покарань за поданням начальника установи виконання покарань.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання начальника ВП № 1 ДРУП № 2 ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 відмовити.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Амур-Нижньодніпровський районний суд міста Дніпра протягом семи днів з дня її оголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення зазначеного строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію постанови суду.

Суддя: ОСОБА_1

23.06.2026