Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 501/2783/26
Номер провадження 3/501/690/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 червня 2026 року, м. Чорноморськ
Чорноморський міський суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Яковця Є.О.,
за участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
прокурора Кравцової О.О.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Іллічівська (на теперішній час - м. Чорноморськ) Одеської обл., громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , яка не працює, має інвалідність 2 групи, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №589/2026 від 01 червня 2026 року ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-терапевта КНП «Чорноморська лікарня», припиняючи 08 березня 2024 року діяльність у складі позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 28 травня 2026 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, зазначені дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-терапевта КНП «Чорноморська лікарня», будучи включеною відповідно до наказу №01/7-01/1 від 01 січня 2024 року до складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 28 травня 2026 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушила ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
З цих підстав щодо ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №588/2026 від 01 червня 2026 року за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді лікаря-терапевта КНП «Чорноморська лікарня», припиняючи 14 січня 2025 року діяльність у складі позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, 28 травня 2026 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період неохоплений раніше поданими деклараціями, чим порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
З цих підстав щодо ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення №590/2026 від 01 червня 2026 рокуза ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки вона тричі несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: щорічну за 2024 рік та у зв`язку з припиненням діяльності у складі ВЛК 08 березня 2024 року та 14 січня 2025 року, чим порушила ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
В судовому засіданні ОСОБА_1 , якій були роз`яснені її права, передбачені ст. ст. 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, свою вину визнала частково, пояснивши суду, що до 14 січня 2025 року дійсно працювала на посаді лікаря-терапевта КНП «Чорноморська лікарня» Чорноморської міської ради Одеської області. У 2023, 2024 та 2025 роках її було включено до позаштатної постійної діючої військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 . У зв`язку з великою завантаженістю на роботі, вона забула подати декларації за 2024 рік, а у зв`язку клопотами, пов`язаними з від`їздами до Румунії, вона забула подати декларацію при звільненні з ВЛК у 2025 році. Також зазначила, що вона не припиняла 08 березня 2024 року діяльність у складі комісії, тому не розуміє, чому повинна була подавати декларацію.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно із пп. ґ) п. 2 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті;
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Щодо протоколу про адміністративне правопорушення №589/2026 від 01 червня 2026 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 2.5.1. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402, до позаштатних постійно діючих ВЛК (ЛЛК) належать, зокрема: госпітальні ВЛК; ВЛК ТЦК та СП.
На підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, надала суду такі докази, які були досліджені судом:
- протокол про адміністративне правопорушення №589/2026 від 01 червня 2026 року в якому зазначені обставини події, ОСОБА_1 не надала пояснення;
-результати пошуку декларацій ОСОБА_1 ;
-роздруківка декларації ОСОБА_1 з сайту НАЗК, поданої 28 травня 2026 року за період з 01 січня 2024 року по 08 березня 2024 року;
-копія наказу від 01 січня 2024 року №01/7-01/1 про створення позаштатної постійно діючої ВЛК на 2024 рік: ОСОБА_1 входить до дублюючого складу комісії;
-копія наказу від 08 березня 2024 року №01/7-96 про створення позаштатної постійно діючої госпітальної ВЛК;
-додатки № 1-3 до наказу від 08 березня 2024 року №01/7-96: положення про комсію, основний та резервний (дублюючий) склад комісії ОСОБА_1 відсутня;
-письмові пояснення ОСОБА_1 ;
Оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не вчиняла адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 не припиняла участь у створеній відповідно до наказу від 01 січня 2024 року №01/7-01/1 позаштатній постійно-діючій ВЛК, а наказ №01/7-96 від 08 березня 2024 року стосується створення іншої ВЛК: позаштатної постійно-діючої госпітальної ВЛК. З цим наказом її не ознайомлювали. З пояснень ОСОБА_1 вбачається, що після 08 березня 2024 року вона не припиняла діяльність у складі ВЛК, оглядала мобілізованих, підписувала відповідні документи. Тож, тобто в неї були відсутні підстави для подання декларації особи яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави за період неохоплений раніше поданими деклараціями.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що досліджені судом докази у їх сукупності не свідчать безсумнівно про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За таких обставин, провадження у справі за даним протоколом слід закрити у зв`язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.
Щодо протоколу про адміністративне правопорушення №588/2026 від 01 червня 2026 року.
Суд дійшов висновку, що за даним протоколом було вчинено правопорушення, передбачене до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і ОСОБА_1 винна в його вчиненні, що підтверджується крім її пояснень наступними доказами:
- протокол про адміністративне правопорушення №588/2026 від 01 червня 2026 року в якому зазначені обставини правопорушення, ОСОБА_1 не надала пояснення;
-роздруківка декларації ОСОБА_1 з сайту НАЗК, поданої 28 травня 2026 року за період 2024 року;
-копія наказу від 01 січня 2024 року №01/7-01/1 про створення позаштатної постійно діючої ВЛК на 2024 рік: ОСОБА_1 входить до дублюючого складу комісії;
-письмові пояснення ОСОБА_1 .
За таких обставин, наданими доказами підтверджено, що ОСОБА_1 подала щорічну за 2024 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, 28 травня 2026 року, тобто більше ніж через рік після закінчення кінцевого строку подання декларації.
Таким чином, оцінивши надані докази у їх сукупності, суддійшов висновку, що ОСОБА_1 порушила ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» івчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Щодо протоколу про адміністративне правопорушення №590/2026 від 01 червня 2026 року.
Суд дійшов висновку, що за даним протоколом було вчинено правопорушення, передбачене до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і ОСОБА_1 винна в його вчиненні, що підтверджується крім пояснень наданих в судовому засіданні наступними доказами:
- протокол про адміністративне правопорушення №590/2026 від 01 червня 2026 року в якому зазначені обставини правопорушення, ОСОБА_1 не надала пояснення;
-роздруківка декларації ОСОБА_1 з сайту НАЗК, поданої 28 травня 2026 року за період з 01 січня 2025 року по 14 січня 2025 року;
-копія наказу від 01 січня 2025 року №01/7-07 про затвердження складу позаштатної постійно діючої ВЛК на 2025 рік: ОСОБА_1 входить до дублюючого складу комісії, голова комісії;
-копія наказу від 13 січня 2025 року №01/7-15 про затвердження складу позаштатної постійно діючої ВЛК на 2025 рік: ОСОБА_1 входить до дублюючого складу комісії, голова комісії;
-копія наказу від 14 січня 2025 року №01/7-16 про затвердження складу позаштатної постійно діючої ВЛК на 2025 рік: ОСОБА_1 не входить до складу комісії;
-додатки № 1-3 до наказу від 14 січня 2025 року №01/7-16: положення про комсію, основний та резервний (дублюючий) склад комісії ОСОБА_1 відсутня;
-письмові пояснення ОСОБА_1 .
За таких обставин, наданими доказами підтверджено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, що не охоплений раніше поданими деклараціями. Зокрема, припинивши відповідну діяльність 14 січня 2025 року, вона подала декларацію 28 травня 2026 року, тобто більше ніж через рік після закінчення кінцевого строку подання декларації.
Таким чином, оцінивши надані докази у їх сукупності, суддійшов висновку, що ОСОБА_1 порушила ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» івчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Обставин, що обтяжують або пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи характер вчинених адміністративних правопорушень, особу правопорушника, ступінь її вини та майновий стан, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення за вчинене правопорушення у виді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 40-1 КУпАП, розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: особи з інвалідністю I та II груп.
ОСОБА_1 має інвалідність 2 групи, що підтверджується витягом з рішення експертної команди з ОПФО від 02 березня 2026 року. Тому відповідно до вимог п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», вона звільнена від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 283, 284, 294 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали справи №501/2783/26, провадження №3/501/690/26, справи №501/2782/26, провадження №3/501/689/26, справи №501/2781/26, провадження №3/501/688/26 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, об`єднати в одне провадження.
Об`єднаному провадженню присвоїти номер №501/2783/26, провадження №3/501/690/26.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за протоколом №589/2026 від 01 червня 2026 року закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю події адміністративного правопорушення.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП за протоколами №588/2026 від 01 червня 2026 року, №590/2026 від 01 червня 2026 року та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Реквізити для сплати штрафу: найменування Чорноморська ТГ; отримувач - ГУК в Од. обл./м.Чорноморськ/21081100; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код ЄДРПОУ - 37607526; код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA668999980313060106000015750; код класифікації доходів бюджету 21081100; призначення платежу - адміністративні штрафи та інші санкції, платник ___.
У разі несплати штрафу через п`ятнадцять днів з дня вручення порушнику постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, відповідно до статті 308 КУпАП, постанову про накладення штрафу надіслати для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби з метою стягнення подвійного розміру штрафу 1700,00 грн. та витрат на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Чорноморський міський суд Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Постанова підлягає виконанню протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 КУпАП перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Суддя
Постанова набрала законної сили «__»______202_ р.