Рішення № 137622662, 23.06.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2026
Номер справи
380/2800/26
Номер документу
137622662
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/2800/26

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 червня 2026 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої - судді Потабенко В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

в с т а н о в и в:

до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі також відповідач), у якій просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови у виготовленні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , розрахованого відповідно до вимог статей 9, 43 і 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн), встановленого Законами України Про Державний бюджет України на 2024 рік, Про Державний бюджет України на 2025 рік, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до Постанови №704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах у відсотках, встановлених для відповідної категорії військовослужбовців за відповідною посадою та обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2024 та станом на 2025 роки, для перерахунку пенсії з 01 лютого 2024 року та з 01 липня 2025 року;

- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2024 та станом на 18.06.2025 у відповідності до вимог статей 9, 43 і 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн) на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до Постанови №704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, в розмірах у відсотках, встановлених для відповідної категорії військовослужбовців за відповідною посадою, та обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 2024 та станом на 2025 роки, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01 лютого 2024 року та з 01 липня 2025 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що отримує пенсію за вислугу років від 25.12.2007 відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18, залишеною без змін постановою Верховного Суду від 20.10.2022, визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, яким внесено зміни до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 704. Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі № 320/29450/24, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2025, визнано протиправним та нечинним п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 стосовно внесення змін до п. 4 Постанови № 704, яким фіксувалась розрахункова величина 1762 грн. Через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб та відновлення дії п. 4 Постанови № 704 у первинній редакції, на думку позивача, виникли підстави для перерахунку призначеної йому пенсії. Зазначене зумовило звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновлених довідок про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2024 та 18.06.2025, у виготовленні яких відповідач відмовив. Позивач вважає таку відмову протиправною, у зв`язку з чим звернувся до суду.

Ухвалою від 23.02.2026 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою від 16.03.2026 суддя відкрила провадження у справі та вирішила проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників сторін.

20.03.2026 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 22978), в якому він проти задоволення позову заперечує повністю. Відзив обґрунтований тим, що підставою для перерахунку пенсії є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців на підставі рішення Кабінету Міністрів України, а такого підвищення фактично не відбулося. Відповідач указує, що у період з 20.05.2023 по 17.06.2025 була чинною постанова Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481, якою розрахункову величину визначено у фіксованому розмірі 1762 грн., а тому станом на 01.01.2024 підстави для видачі довідки відсутні; станом на 18.06.2025 прожитковий мінімум для працездатних осіб порівняно з 2024 роком не змінився; а окреме доручення Міністра оборони України від 16.01.2024 № 183/уд є відомчим, тимчасовим документом і не є підставою для перерахунку пенсії.

Відповідно до частини п`ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Суд встановив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області (далі ГУ ПФУ у Львівській області) та отримує пенсію за вислугу років від 25.12.2007 відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, що підтверджується протоколом про призначення пенсії за пенсійною справою № 1301000993.

18.11.2025 позивач через представника звернувся до відповідача із заявою про виготовлення та надання до ГУ ПФУ у Львівській області довідок про розмір його грошового забезпечення станом на 01.01.2024 та 18.06.2025 для перерахунку пенсії з 01.02.2024 та з 01.07.2025 відповідно до положень Постанови № 704, із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премій.

Листом від 29.12.2025 № 1159/12/2382/26 відповідач відмовив позивачу у виготовленні оновлених довідок про розмір грошового забезпечення. Свою відмову відповідач мотивує тим, що у зв`язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму грошове забезпечення у Міністерстві оборони України не збільшувалося, Кабінет Міністрів України не визначав умов та розмірів перерахунку пенсій, а відповідач не отримував від ГУ ПФУ у Львівській області відповідних списків.

Вважаючи свої права порушеними, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 9 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей (далі - Закон № 2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Так, ч. 3 ст. 43 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон № 2262-ХІІ) передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Зазначена норма ст. 43 Закону міститься в розділі V Обчислення пенсії, тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій розміри пенсій звільненим із служби особам є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 (далі - Порядок № 45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018, п. 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з п. 4 Постанови № 704 в первинній редакції було встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

На момент набрання чинності Постановою № 704, 01.03.2018, п. 4 цього нормативно-правового акту було викладено у редакції п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 (далі - Постанова № 103), згідно з якою для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовими (спеціальними) званнями застосовувався прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 01.01.2018.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18, залишеною без змін постановою Верховного Суду від 20.10.2022, визнано протиправним та скасовано п. 6 Постанови № 103, яким були внесені зазначені зміни до п. 4 Постанови № 704.

Отже, з 29.01.2020 діє редакція п. 4 Постанови № 704, яка діяла до зазначених змін і в якій передбачено, що для визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням застосовується прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року.

Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 п. 4 Постанови № 704 викладено у новій редакції, відповідно до якої розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями розраховуються виходячи з розміру 1762 грн. та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт. Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі № 320/29450/24, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.06.2025, визнано протиправним та нечинним п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 стосовно внесення змін до п. 4 Постанови № 704.

Суд враховує, що Верховний Суд неодноразово наголошував, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи (постанови від 12.03.2019 у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 у справі № 160/1088/19).

Відповідно до ч. 3 ст. 7 КАС України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення (ст. ст. 1, 6 Закону України від 05.10.2000 № 2017-III Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії).

Прожитковий мінімум щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

Зазначення у п. 4 Постанови № 704 в формулі обрахунку розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням прожиткового мінімуму для працездатних осіб як розрахункової величини для їх визначення не суперечить делегованим Уряду повноваженням. Разом з цим Кабінет Міністрів України не уповноважений та не вправі установлювати розрахункову величину для визначення посадових окладів у твердому (фіксованому) розмірі, оскільки таке не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили; при цьому встановлена п. 4 Постанови № 704 в редакції Постанови № 481 сума 1762 грн. фактично є розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018.

Верховний Суд у постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 дійшов висновку, що через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у осіб з числа військовослужбовців виникає право на отримання довідки про розміри грошового забезпечення для перерахунку пенсії за формою, що передбачена додатком 2 до Порядку № 45, з урахуванням оновлених даних про розмір посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом застосування п. 4 Постанови № 704 із використанням для їх визначення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.

У подальшому такий висновок підтримано Верховним Судом у справах № 500/1813/21 (постанова від 12.09.2022), № 160/2775/22 (постанова від 06.02.2023), № 120/5264/22 (постанова від 04.04.2023) та інших.

Питання щодо подання та оформлення документів для перерахунку пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

Згідно з п. п. 23, 24 Порядку № 3-1 та п. п. 2, 3 Порядку № 45 підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій.

Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії; перерахунок, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Застосовуючи наведене до спірних правовідносин, суд зазначає таке. Через зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2024, згідно із Законом України Про Державний бюджет України на 2024 рік (у розмірі 3028 грн. проти 2684 грн. на 01.01.2023), та похідне від цього зростання розмірів грошового забезпечення, розрахунковою величиною для якого є прожитковий мінімум, у позивача виникло право на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2024, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог ст. ст. 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та ст. 9 Закону № 2011-ХІІ, і право на перерахунок пенсії на її підставі з 01.02.2024.

При цьому для оформлення та направлення до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, визначеного станом на 01.01.2024, підлягає застосуванню п. 4 Постанови № 704 в первинній редакції, яка передбачала використання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року.

Такий висновок викладений у постанові Верховного Суду у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду від 17.02.2026 у справі № 520/5814/24.

Доводи відповідача про те, що у період з 20.05.2023 по 17.06.2025 була чинною постанова Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481, якою розрахункову величину визначено у фіксованому розмірі 1762 грн., суд відхиляє з огляду на наведену вище правову позицію, оскільки визначення Урядом розрахунковою величиною для визначення посадових окладів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 (у фіксованому розмірі 1762 грн.), не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, а тому в силу ч. 3 ст. 7 КАС України відповідні положення Постанови № 481 не підлягають застосуванню у спірних правовідносинах незалежно від моменту втрати ними чинності.

Щодо вимог позивача про видачу довідки про розмір грошового забезпечення станом на 18.06.2025 для перерахунку пенсії з 01.07.2025 суд зазначає таке.

18.06.2025 набрало законної сили рішення Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі № 320/29450/24, яким визнано протиправним та нечинним п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 стосовно внесення змін до п. 4 Постанови № 704.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Таким чином, саме з 18.06.2025 припинено дію положень Постанови № 481, якими розрахункову величину для визначення посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням було визначено у фіксованому розмірі 1762 грн., та відновлено застосування п. 4 Постанови № 704 в редакції, яка передбачає визначення цих окладів виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (3028 грн. станом на 01.01.2025), що є більшим за раніше застосовувану величину 1762 грн.

Відтак з 18.06.2025 відбулося підвищення розрахункової величини, з якої визначаються розміри посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням відповідних категорій військовослужбовців, а отже, і похідне підвищення розміру їх грошового забезпечення, з яким ст. 63 Закону № 2262-ХІІ пов`язує виникнення права на перерахунок раніше призначеної пенсії.

За таких обставин у позивача виникло самостійне право на отримання оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 18.06.2025 та на перерахунок пенсії на її підставі з 01.07.2025 (з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії). Доводи відповідача про відсутність підвищення прожиткового мінімуму у 2025 році порівняно з 2024 роком цього висновку не спростовують, оскільки підставою для перерахунку у цьому випадку є відновлення з 18.06.2025 застосування актуального прожиткового мінімуму замість фіксованої величини 1762 грн., а не зміна самого прожиткового мінімуму.

Щодо зазначення у довідках розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії суд зазначає таке.

Відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку № 45 такі щомісячні виплати, як надбавка за особливості проходження служби та премія, мають бути зазначені у довідці про розмір грошового забезпечення у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), з якої особа була звільнена на пенсію.

Такий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 05.03.2024 у зразковій справі № 380/19324/23, залишеній без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024.

Конкретні відсоткові розміри цих складових за відповідними тарифними розрядами на 2024 рік визначені, зокрема, окремим дорученням Міністра оборони України від 16.01.2024 № 183/уд, а відомості про фактично виплачені за відповідною (аналогічною) посадою розміри перебувають у розпорядженні відповідача. Відтак відповідач при складанні довідок зобов`язаний зазначити надбавку за особливості проходження служби та премію у середніх фактично виплачених за відповідною посадою розмірах, обчислених, однак, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, визначених із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн.), а не 1762 грн.

Задоволення вимог у спосіб зобов`язального характеру не є втручанням у дискреційні повноваження відповідача, оскільки алгоритм дій відповідача щодо підготовки та надання довідки про розмір грошового забезпечення чітко визначений законодавчо, а тому суд зобов`язує відповідача вчинити певну дію.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Частиною 6 ст. 13 Закону України Про судоустрій і статус суддів передбачено, що висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі.

З огляду на викладене, на користь позивача підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений судовий збір у розмірі 2129,92 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 6-9, 19-20, 22, 25-26, 72, 77, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII Перехідні положення КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо відмови у виготовленні та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , розрахованого відповідно до вимог статей 9, 43 і 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 гривень), встановленого Законами України Про Державний бюджет України на 2024 рік та Про Державний бюджет України на 2025 рік, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до Постанови № 704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах у відсотках, встановлених для відповідної категорії військовослужбовців за відповідною посадою та обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом на 01.01.2024 та станом на 01.01.2025, для перерахунку пенсії з 01.02.2024 та з 01.07.2025.

Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області нову довідку про розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) станом на 01.01.2024 та станом на 18.06.2025 у відповідності до вимог статей 9, 43 і 63 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 гривень) на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до Постанови № 704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, в розмірах у відсотках, встановлених для відповідної категорії військовослужбовців за відповідною посадою, та обчислених з урахуванням розмірів встановлених окладів станом 01.01.2024 та станом на 01.01.2025, для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2024 та з 01.07.2025.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) суму сплаченого судового збору в розмірі 2129 (дві тисячі сто двадцять дев`ять) гривень 92 коп.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складений 23.06.2026.

Суддя Потабенко В.А.