Рішення № 137610506, 22.06.2026, Біляївський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
22.06.2026
Номер справи
496/8490/25
Номер документу
137610506
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 496/8490/25

Провадження № 2/496/1040/26

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2026 року м. Біляївка

Біляївський районний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Шаньшиної М.В.,

за участю секретаря Ткаченко В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Біляївка Одеської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання державного акту на право приватної власності на землю недійсним,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом в якому просив суд скасувати Державний акт серія ОД №014875 на право власності на земельну ділянку, площею 3,76 га ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5121085600:01:001:0423, виданий 23 липня 2004 року на ім`я ОСОБА_1 та Скасувати запис № 231 в Книзі записів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі.

Свій позов позивач мотивував тим, що 19.07.2004 року йому було видано державний акт на право власності на земельну ділянку, серії ОД №014875 на підставі розпорядження Біляївської райдержадміністрації Одеської області від 19.07.2004 року №535/2004. Даний державний акт зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землею та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 231. Зазначений державний акт підтверджує право власності позивача на земельну ділянку, площею 3.76 га, яка розташована на території Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області та надана для ведення сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер №5121085600:01:001:0423. В подальшому було виявлено, що даною земельною ділянкою користувалась інша особа СПД ОСОБА_2 . Позивачем подавались скарги в різні інстанції з вказаного питання, в тому числі і в органи прокуратури. В подальшому спір було вирішено та земельний пай позивача було перенесено та йому була надана інша земельна ділянка, на підставі рішення Яськівської сільської ради №196 ІУ від 08.07.2005 року «Про перенесення земельних паїв ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 »

На належний позивачу пай 21.09.2006 року було отримано інший державний акт на право власності на земельну ділянку, площею 4,00 га, що розташована на території Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області, кадастровий номер 5121085600:01:001:1254, акт зареєстрований к Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі №01.06.516.00042. Фактично на даний час позивач використовує земельну ділянку, площею 4,00 га та сплачує за це земельний податок за зазначену земельну ділянку.

Проте за позивачем ще рахується інша земельна ділянка, про яку він не знав, оскільки вважав, що конфліктна ситуація вичерпна, та всі непорозуміння врегульовані та при видачі йому другого державного акту всі відомості щодо видачі першого державного акту скасовані. На теперішній час виявилось, що відповідно до Інформації Державного земельного кадастру про право власності на речові права на земельну ділянку за позивачем рахується земельна ділянка, площею 3,76 га, тобто та земельна ділянка, до якої я не маю більше 20 років відношення, тобто відомості про Державний акт на право власності на земельну ділянку, серії ОД №014875 не скасовані. Таким чино за позивачем зареєстровані два державні акти на право власності по суті на один і той же пай, хоча на різні земельні ділянки, у зв`язку з вказаною обставиною, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за її відсутності та у відсутності позивача, в якій зазначила, що позов підтримує та просить задовольнити.

Від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи за її відсутності, в якій просила врахувати відзив на позовну заяву.

Як вбачається відзиву на позовну заяву, представник відповідача зазначила наступне.

За інформацією сектору № 1 відділу відділу № 5 управління забезпечення реалізації державної політики у сфері земельних відносин Головного управління від 30.01.2026 № 213/486-26, згідно з наявними Книгами записів реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі та других примірників державних актів станом на 31.12.2012 зареєстровано державні акти на право власності на земельні ділянки: серії ОД № 014875 за № 231 від 23 липня 2004 року виданий гр. ОСОБА_1 , на земельну ділянку площею 3,76 га, кадастровий номер земельної ділянки 5121085600:01:001:0423, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області, на підставі розпорядження Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 19 липня 2004 року за № 535/2004; серії ЯГ № 939712 за № 01.06.516.00042 від 21 вересня 2006 року виданий гр. ОСОБА_1 , на земельну ділянку площею 4,00 га, кадастровий номер земельної ділянки 5121085600:01:001:1254, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на території Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області, на підставі розпорядження Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 10 травня 2006 року за № 609/2006; серії ЯИ № 101607 за № 010951600220 від 12 жовтня 2009 року виданий гр. ОСОБА_1 , на земельну ділянку площею 1,00 га, кадастровий номер земельної ділянки 5121085600:01:001:1309, для ведення особистого селянського господарства, на території Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області, на підставі розпорядження Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 25 березня 2008 року за № 404/2008.

У Державному земельному кадастрі наявні відомості щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 5121085600:01:001:0423 площею 3,7623 га, яка розташована за адресою: Одеська область, Біляївський район, Яськівська сільська рада; категорія земель землі сільськогосподарського призначення; цільове призначення 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; дата державної реєстрації земельної ділянки 23.07.2004. Додатково зазначаємо, що державний акт на право власності на земельну ділянку серії ОД № 014875 виданий 23.07.2004, а не 19.07.2004 про що зазначав позивач. У Державному земельному кадастрі наявні відомості щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 5121085600:01:001:1254 площею 4,0000 га, яка розташована за адресою: Одеська область, Біляївський район, Яськівська сільська рада; категорія земель землі сільськогосподарського призначення; цільове призначення 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; дата державної реєстрації земельної ділянки 21.09.2006. В порядку інформаційного обміну із суб`єктами реєстрації речових прав на нерухоме майно до Державного земельного кадастру надійшла інформація про реєстрацію 20.09.2023 права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121085600:01:001:1254 за ОСОБА_1 . У Державному земельному кадастрі наявні відомості щодо державної реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 5121085600:01:001:1309 площею 0,9999 га, яка розташована за адресою: Одеська область, Біляївський район, Яськівська сільська рада; категорія земель землі сільськогосподарського призначення; цільове призначення 01.03 для ведення особистого селянського господарства; дата державної реєстрації земельної ділянки 12.10.2009. В порядку інформаційного обміну із суб`єктами реєстрації речових прав на нерухоме майно до Державного земельного кадастру надійшла інформація про реєстрацію 02.06.2020 права власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121085600:01:001:1309 за ОСОБА_5 та права оренди за Товариством з обмеженою відповідальністю «АГРО-ОЛІМП 2019» 27.07.2022.

За правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України за умов неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні фактичні обставини, спірні правовідносини, з посиланням на докази та норми права.

Згідно із ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч.1 ст.4 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1- ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України. Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Згідно ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.

Ст. 13 Конвенції гарантує кожному, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, право на ефективний спосіб юридичного захисту в національному органі.

У пункті 36 рішення від 09 грудня 2010 року у справі «Буланов і Купчик проти України», Європейський суд з прав людини вказав, що п. 1 ст. 6 Конвенції гарантує кожному право звернутися до суду з будь-якою вимогою щодо своїх цивільних прав та обов`язків. У такий спосіб здійснюється «право на суд», яке, відповідно до практики Суду, включає не тільки право ініціювати провадження, а й право отримати «вирішення» спору судом. Така ж правова позиція викладена Європейським судом з прав людини й у п. 50 рішення у справі «Чуйкіна проти України» від 13 січня 2011 року.

Ст. 12 ЦПК України передбачено, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом та кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

За правилами ч.1, ч. 3 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Згідно із практикою Європейського суду з прав людини за своєю природою змагальність судочинства засновується на диференціації процесуальних функцій і відповідно - правомочностей головних суб`єктів процесуальної діяльності цивільного судочинства - суду та сторін (позивача та відповідача). Диференціація процесуальних функцій об`єктивно призводить до того, що принцип змагальності відбиває властивості цивільного судочинства у площині лише прав та обов`язків сторін. Це дає можливість констатувати, що принцип змагальності у такому розумінні урівноважується з принципом диспозитивності та, що необхідно особливо підкреслити, - із принципом незалежності суду. Він знівельовує можливість суду втручатися у взаємовідносини сторін завдяки збору доказів самим судом. У процесі, побудованому за принципом змагальності, збір і підготовка усього фактичного матеріалу для вирішення спору між сторонами покладається законом на сторони. Суд тільки оцінює надані сторонам матеріали, але сам жодних фактичних матеріалів і доказів не збирає.

Судом встановлено, що на підставі розпорядження Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 19.07.2004 року за №535/2004 ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 3,76 га, яка розташована на території Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області. Цільове призначення земельної ділянки ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та право постійного користування землею, договорів оренди землі за №231. Вказаний факт підтверджується копією державного акту на право власності на земельну ділянку серії ОД №014875, кадастровий номер5121085600:01:001:0423.

Відповідно до листа Біляївської міжрайонної прокуратури Одеської області від 18.10.2005 року №1153к/05 ОСОБА_1 було повідомлено, що у 2003 році бу укладений договір з Одеським кадастровим центром на виконання проекту організації території земельних часток колишнього КСП «Дружба народів» на території Яськівської ради, де замовником є Біляївська райдержадміністрація. При проектування була допущена помилка, в частині надання земельних часток на землях запасу Яськівської сільської ради де раніше було надане погодження на вибір земельної ділянки площею 10 га СПД ОСОБА_6 /рішення сесії №70-4 від 24.03.2003/. Що виправити вищевказану помилку рішенням сесії за №196/4 від 08.07.2005 року із земель запасу, було виділено іншу земельну ділянку площею 10,8 га.

Також ОСОБА_1 було роз`яснено, між ним та СПД ОСОБА_2 виник земельний спір, вирішення якого входить в компетенцію суду, та у разі не згоди з діями посадових осіб Яськівської селищної ради, йому було рекомендовано звернутись з адміністративним позовом в порядку ст.ст. 2, 6, 104 Кодексу адміністративного судочинства України в суд.

Рішенням Яськівської ради Біляївського району Одеської області від 08.07.2005 року №96/ІУ «Про перенесення земельних паїв гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 », відповідно до якого було розглянуто питання проте, що про проектуванні Одеським земельно- кадастровим центром схеми розподілу земельних паїв/часток/ членами ТОВ Агрофірми «Дружба народів» гр. ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 було допущено помилку. В результаті чого три паї загальною площею 10,8 га бло розміщено на землях запасу яка була надана рішенням сільської ради у 2003 році СПД ОСОБА_8 на умовах оренди до 30.10.2008 року, та вирішено надати згоду про перенос земельних паїв ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , загальною площею 10,8 га на поле №3 земель запасу сільської ради та покладено обов`язок підготовити необхідну документацію для внесення змін та виправлення помилки допущеної при проектуванні схеми розподілу паїв Одеським земельно кадастровим центром.

21 липня 2006 року позивачу ОСОБА_1 було видано державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯГ №939712 на підставі розпорядження Біляївської районної державної адміністрації Одеської області від 10.05.2006 року №609/2006 на земельну ділянку площею 4,00 га, яка розташована на території Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області. Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державний актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за №01.06.516.00042, кадастровий номер 5121085600:01:001:1254. Вказане право власності також підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав.

Відповідно до Інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку від 09.10.2025 року, встановлено, що за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на земельну ділянку, площею 3,7623 га, кадастровий номер 5121085600:01:001:0423.

Відповідно до частин другої та третьої статті 152 ЗК України, власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його права на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: визнання прав; відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; визнання угоди недійсною; визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; відшкодування заподіяних збитків; застосування інших, передбачених законом, способів.

Відповідно до частини першої статті 116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Статтею 122 ЗК України передбачено, що вирішення питань щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування із земель державної чи комунальної власності належить до компетенції відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

У такому випадку вимога про визнання рішення незаконним може розглядатися як спосіб захисту порушеного цивільного права за статтею 16 ЦК України та пред`являтися до суду для розгляду в порядку цивільного або господарського судочинства, якщо фактично підґрунтям і метою пред`явлення позовної вимоги про визнання рішення незаконним є оспорювання цивільного речового права особи, що виникло в результаті та після реалізації рішення суб`єкта владних повноважень. (Подібні висновки викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 травня 2018 року у справі № 368/1158/16-ц, провадження № 14-140цс18).

Норми процесуального права визначають об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права пов`язане з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.

Таким чином, порушення, невизнання або оспорювання суб`єктивного права є підставою для звернення особи до суду за захистом цього права із застосуванням відповідного способу захисту.

Під способами захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.

Особа, якій належить порушене право, може скористатися не будь-яким на свій розсуд, а певним способом захисту такого свого права, який прямо визначається спеціальним законом, що регламентує конкретні цивільні правовідносини, або договором.

З огляду на зазначені приписи, правила статей 15, 16 ЦК України, кожна особа має право на захист, у тому числі судовий, свого цивільного права та інтересу, що загалом може розумітися як передумова для виникнення або обов`язковий елемент конкретного суб`єктивного права, як можливість задовольнити свої вимоги за допомогою суб`єктивного права та виражатися в тому, що особа має обґрунтовану юридичну заінтересованість щодо наявності (відсутності) цивільних прав в інших осіб.

Реалізації права на позов передує порушення, невизнання чи оспорення права.

Вимоги про визнання незаконними та скасування відповідних рішень органу місцевого самоврядування щодо земельної ділянки та договору оренди цієї земельної ділянки можуть бути заявлені особою, права якої порушено, за умови доведеності факту порушення прав цієї особи. Подібні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 12 травня 2020 року у справі № 363/3641/17 (провадження № 61-36341св18).

Такого ж висновку дійшов і Верховний Суд у своїй постанові від 19.01.2022 року у справі № 592/10260/16, провадження № 61-12358св21.

Відповідно до ч. 13 ст.79-1 ЗК України, земельна ділянка припиняє існування як об`єкт цивільних прав, а її державна реєстрація скасовується в разі скасування державної реєстрації земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації. Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо такої земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень). Аналогічну норму містить частина 10 статті 24 Закону України «Про державний земельний кадастр».

З казаних документів, вбачається, що за позивачем ОСОБА_1 зареєстровано дві земельні ділянки.

За змістом ст. 16 Закону України «Про державний земельний кадастр», земельній ділянці, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру присвоюється кадастровий номер. Кадастровий номер земельної ділянки є її ідентифікатором у Державному земельному кадастрі. Система кадастрової нумерації земельних ділянок є єдиною на всій території України. Кадастровий номер скасовується у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Згідно ст. 24 Закону, державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника; ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки. Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

Згідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст.24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою: органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності); замовником технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (у разі внесення до Державного земельного кадастру за результатами проведення інвентаризації земель масиву земель сільськогосподарського призначення відомостей про земельну ділянку, що входить до такого масиву).

Відповідно до ч. 10 ст.24 Закону України «Про Державний земельний кадастр», державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника; ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень).

Відповідно до ч. ч. 2, 3, 4 ст. 25 Закону України «Про державний земельний кадастр», поземельна книга відкривається одночасно з державною реєстрацією земельної ділянки. Поземельна книга ведеться в паперовій та електронній (цифровій) формі. Поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Відповідно до пунктів 60, 114 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 передбачено, що запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) Державним кадастровим реєстратором на підставі рішення суду. Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки, яке набрало законної сили в установленому законодавством порядку.

Окрім того, варто звернути увагу на те, що постановою КМУ від 17 жовтня 2012 року № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру», встановлено, що ведення Державного земельного кадастру здійснює Держгеокадастр та його територіальні органи. До складу Держгеокадастру та його територіальних органів входять державні кадастрові реєстратори, які здійснюють внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей в межах повноважень, визначених Законом України «Про Державний земельний кадастр» та цим Порядком.

У пункті 57 вищезазначеного Порядку, вказано, «Поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки у випадках, визначених пунктом 114 цього Порядку». Частиною 3 п. 114 цього Порядку, передбачено, що державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки, яке набрало законної сили в установленому законодавством порядку.

Відповідно до п. 10 ст. 24 Закону України «Про державний земельний кадастр», Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки.

На підставі викладеного, суд вважає, що стороною позивача було доведено, факт належності йому правовстановлюючого документу на земельну ділянку, яка належить СПД Синкевич, у звязку з чим, суд вважає за можливе задовольнити позовну заяву в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 79-1, 116, 122, 152 ЗК України, ст.ст. 141, 263, 264, 265, 354, 355 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області про визнання державного акту на право приватної власності на землю недійсним задовольнити.

Скасувати Державний акт серія ОД №014875 на право власності на земельну ділянку, площею 3,76 га ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 5121085600:01:001:0423, виданий 23 липня 2004 року на ім`я ОСОБА_1 та Скасувати запис № 231 в Книзі записів державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі.

Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції.

Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) судове рішення або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя М.В. Шаньшина