Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 560/1963/26
РІШЕННЯ
іменем України
22 червня 2026 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Козачок І.С. розглянувши адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "ДОЛЯ-2019" до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області , Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Фермерське господарство "ДОЛЯ-2019" звернулось до суду з позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 07.11.2025 №13425065/42844047 про відмову у реєстрації податкової накладної та зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати у Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2 від 23.04.2025. В обґрунтування позову покликається на те, що контролюючому органу були надані усі необхідні документи та пояснення, які підтверджують правомірність господарської операції та обґрунтованість складання і реєстрації спірної податкової накладної.
Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області та ДПС України поданий відзив, у якому відповідачі позов не визнають. Зазначають, що підставою прийняття рішення комісією регіонального рівня є надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. Зазначене не давало можливості встановити дотримання вимог п. 187.1 ст.187 Податкового кодексу України. З огляду на це, відповідачі вважають спірне рішення правомірним та просять відмовити у задоволенні позову.
Cправа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження.
Вирішуючи спір, суд виходить з такого.
Пунктами 201.1, 201.4 ст.201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 187.1. ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Реєстрація податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" та Наказу Міністерства фінансів України №520 від 12.12.2019 "Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних".
У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з п. 5 Порядку № 520 перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: 1. договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; 2. договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; 3. первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки -фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; 4. розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; 5. документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.
Відповідно до п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 12 грудня 2019 року за № 520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно з п. 9 цього Порядку письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
- або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та ;Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
- або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
- або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв`язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України Про електронні документи та електронний документообіг та Про електронні довірчі послуги за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Відповідно до абз. 6 п. 9 Порядку платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд виходить з такого.
Судом встановлено, що 09.04.2025 Фермерським господарством "ДОЛЯ-2019" (продавець) та ТОВ "Корнтрейдпівдень" (покупець) укладений договір поставки №09/04-2025, відповідно до умов якого постачальник зобов`язується передати у власність покупця, а покупець зобов`язується прийняти у власність та оплатити сільськогосподарську продукцію врожаю 2025 в кількості, за ціною (вартістю) та на таких умовах, що зазначені в даному договорі та додатку до цього договору. Відповідно до розділу 2 Договору покупець здійснює оплату товару шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок продавця, покупець купує товар по цінах, що визначені в додатку до договору. Загальна сума договору визначається додатком до договору. Покупець здійснює оплату за товар на умовах передплати частинами. Оплата здійснюється у безготівковій формі на розрахунковий рахунок покупця. Датою оплати товару вважається дата зарахування грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця.
Згідно з п. 3.1 Договору сторони домовились, що передача товару у власність покупця здійснюється на умовах EXW - Інкотермс 2020.
09.04.2025 сторонами був підписаний додаток №1 до договору №09/04-2025 від 09.04.2025 щодо товару насіння гарбуза українського походження, врожай 2025 у кількості 10000 кг (+-10%) на загальну суму 1086999,96 грн. із ПДВ.
На виконання умов договору 23.04.2025 ТОВ "Корнтрейдпівдень" було здійснено часткову передоплату у розмірі 400000 грн. на підставі рахунку на оплату №1 від 09.04.2025. За фактом перерахування коштів виписана податкова накладна №2 від 23.04.2025 на суму 400000 грн. (у тому числі ПДВ 66666,67 грн.), яку скеровано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкової накладної відбувалась за фактом першої події, якою є оплата вартості товару ( частково)
Реєстрацію податкової накладної зупинено, платнику запропоновано надати пояснення та копії документів з метою підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній.
Позивач подав повідомлення про надання пояснень, письмові пояснення та копії документів, які стосуються вказаної господарської операції та податкової накладної, у тому числі: інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта; акти виконання робіт №801 від 08.04.2025, №813 від 29.04.2025, №816 від 30.04.2025; акт здачі-приймання робіт №2 від 14.05.2025; акти надання послуг №9 від 16.05.2025, №10 від 10.06.2025, №13 від 14.04.2025, №15 від 30.04.2025; акт приймання-передачі незавершеного виробництва від 28.04.2025; акт приймання-передачі предмета оренди від 01.04.2025; акт приймання-передачі до договору №11/04/25 від 11.04.2025; податкові розрахунки від 17.09.2025, 14.10.2025, 10.02.2025; видаткові накладні №2 від 14.04.2025, №19 від 09.04.2025, №149 від 20.02.2025, №389 від 30.05.2025, №ЛЦ545 від 19.05.2025; витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; договори купівлі-продажу техніки №100425/Т від 10.04.2025, товарів №07/04-2025-1 від 07.04.2025, №09/04-2025 від 09.04.2025, незавершеного виробництва від 24.01.2025, оренди №01/01/25 від 01.01.2025, №01/04 від 01.04.2025, №11/04/25 від 11.04.2025, поставки №01/01/25 від 01.01.2025, №10/02-25 від 10.02.2025, №02/05-01-24 від 02.05.2024, перевезення №11/04/2025 від 11.04.2025, про надання послуг від 02.02.2025, №08/04-2025ЛЕ/ФГВ від 08.04.2025; специфікації та додатки до договорів; звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2025 року; лімітно-забірні карти №0000-000001 від 30.04.2025, №0000-000003 від 14.05.2025, №0000-000007 від 16.06.2025; витяг з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального; ліцензію на право зберігання пального; оборотно-сальдові відомості по рахунках 10, 203, 208, 631, 2311, 6811 за 2025 рік; платіжні інструкції №2 від 10.02.2025, №8 від 09.10.2025, №247 від 09.04.2025, №258 від 23.04.2025, №252 від 27.01.2025, №275 від 10.04.2025, №277 від 10.04.2025, №280 від 11.04.2025, №281 від 11.04.2025, №284 від 15.04.2025, №302 від 05.05.2025, №312 від 03.06.2025; заяви про об`єкти оподаткування від 27.05.2025 та 28.05.2025; податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи від 19.02.2025; податкові накладні №1 від 09.04.2025, №2 від 23.04.2025; рахунки на оплату №1 від 09.04.2025, №1 від 11.04.2025, №4 від 16.05.2025, №6 від 16.06.2025, №8 від 30.04.2025; рахунок-фактуру №16 від 14.04.2025; технологію вирощування насіння гарбузів; товарно-транспортні накладні №08/04-1 від 08.04.2025, №1561 від 30.04.2025, №14052025 від 14.05.2025, №БТ00-000389 від 30.05.2025, №Р2 від 14.04.2025, №Р149 від 20.02.2025; облікові листи вантажного автомобіля №0000-000001 від 30.04.2025, №0000-000002 від 30.04.2025, №0000-000006 від 16.05.2025, №0000-000008 від 16.06.2025; наказ про затвердження штатного розпису.
03.11.2025 за результатами розгляду поданих позивачем документів комісією Головного управління ДПС у Хмельницькій області було прийняте повідомлення №13408686/42844047 про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Реєстрі за формою, передбаченою додатком 2 до цього Порядку.
У повідомлені зазначається, що платником не надано картку рахунку 361 чи акт звірки по договору купівлі-продажу від 09.04.2025, де покупець ТОВ "Корнтрейдпівдень", на дату надання додаткових пояснень, та картку рахунку 2311 по номенклатурі насіння гарбуза за період з 01.01.2025 по дату надання додаткових пояснень. Крім того, платником не надано звіт про збирання врожаю с/г культур (ф. №37-сг) на останню звітну дату.
04.11.2025 позивач подав додаткові пояснення щодо податкової накладної та господарської операції, у зв`язку з якою вона була оформлена, наказ про затвердження штатного розпису №3 від 01.08.2025, картку рахунку 208 за період 01.01.2025 - 03.11.2025, податкову накладну №2 від 23.04.2025, оборотно-сальдову відомість по рахунку 10 за період 01.01.2025 - 28.10.2025, технологію вирощування насіння гарбузів, обліковий лист тракториста-машиніста №0000-000008 від 03.11.2025, перелік форм державних статистичних спостережень за 2025 рік, лімітно-забірну карту №0000-000001 від 30.04.2025, №0000-000003 від 14.05.2025, №0000-000007 від 16.06.2025, акт звірки взаємних розрахунків за період 01.01.2025 03.11.2025, договір 09/04-2025 від 09.04.2025, оборотно-сальдову відомість по рахунку 6811 за 01.01.2025 03.11.2025, повідомлення 13408686/42844047 від 03.11.2025 про надання додаткових пояснень та документів, картку рахунку 6811 за 01.01.2025 03.11.2025, картку рахунку 2311 за 01.01.2025 03.11.2025, звіт про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2025 року, договір купівлі-продажу товару 09/04-2025 від 09.04.2025, картку рахунку 271 за 01.01.2025 03.11.2025, договір оренди №01/04 від 01.04.2025, акт приймання-передачі предмета оренди, договір оренди №01/04 від 01.04.2025, картку рахунку 203 за період 01.01.2025 03.11.2025.
07.11.2025 комісія з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування Головного управління ДПС у Хмельницькій області прийняла спірне рішення №134250655/42844047 про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 23.04.2025 у Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підставою відмови у рішенні вказано надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства. У розділі додаткової інформації зазначено, що встановлена невідповідність дат - платником надано обліковий лист тракториста-машиніста №0000-000008 від 03.11.2025 (машина - орендований трактор DEUTZ-FAHR AGROFARM), проте у графі числа місяця стоїть з 16.06.2025 по 16.06.2025, а у графі вид робіт валкування.
На спірне рішення позивачем подано скаргу до ДПС України, яка була залишена без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня - без змін.
Оцінюючи правомірність спірного рішення, суд виходить з такого.
Як зазначено вище, податковим законодавством передбачений обов`язок складати податкову накладну як на повне, так і на часткове постачання товарів (робіт, послуг) або їх оплату, часткову або повну. Згідно з п. 201.7 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Податковим органом не спростовано наявність у позивача права на товар.
Разом з тим, судом встановлено невідповідність підстави відмови у спірному рішенні суті оподатковуваної операції. Як встановлено вище, податкова накладна №2 від 23.04.2025 складена за правилом «першої події» - фактом отримання часткової передоплати. Реальність цієї події повністю підтверджена договором, рахунком та платіжними інструкціями.
Податковий орган обґрунтовує відмову недоліками в документі (обліковий лист тракториста-машиніста), який стосується процесу вирощування/збирання врожаю, що не скасовує факт надходження коштів та виникнення податкових зобов`язань у квітні 2025. При цьому контролюючим органом не обґрунтовано, яким чином така невідповідність впливає на зміст господарської операції в цілому та на можливість її підтвердження іншими первинними документами.
Суд виходить з того, що розбіжність дат у внутрішньому обліковому листі №0000-000008 (складений 03.11.2025, а роботи вказані за 16.06.2025) має ознаки технічної помилки (описки). Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» та сталої практики Верховного Суду неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання такої операції, якщо вони не заважають ідентифікувати осіб, зміст та обсяг операції.
Натомість, факт виконання робіт та використання позивачем техніки підтверджується іншими документами бухгалтерського та первинного обліку, зокрема: обліковими листами тракториста-машиніста №0000-000008 від 03.11.2025 року та №0000-000008 від 16.06.2025 року (в частині виконання польових робіт), актами приймання-передачі та актами виконаних робіт за договорами оренди сільськогосподарської техніки №11/04/25 від 11.04.2025 та надання послуг №2 від 14.05.2025 року, товарно-транспортними накладними №08/04-1 від 08.04.2025 року, №1561 від 30.04.2025 року, №14052025 від 14.05.2025 року, а також відомостями бухгалтерського обліку щодо списання паливно-мастильних матеріалів та інших витрат по рахунках 203, 208, 2311 за відповідні періоди 2025.
Отже, контролюючим органам були надані копії первинних та інших документів, які підтверджували зміст і виконання господарської операції, проведення відповідних розрахунків та інші суттєві обставини.
Платник у цьому випадку також надав вичерпний пакет документів (земельні звіти, договори оренди, ТТН, акти списання, технологічні карти), які підтверджують наявність достатньої матеріально-технічної бази (землі, техніки, пального) для вирощування продукції.
У постанові Верховного Суду від 07.12.2022 по справі №500/2237/20 зазначається, що здійснення податковим органом моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу. Приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій позивача на предмет їх реальності. Водночас, змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України.
Верховний Суд у постанові від 31 травня 2023 у справі № 260/6334/21 зазначає, що контролюючий орган, надаючи оцінку 1) неможливості здійснення платником податку певних операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна або обсягу матеріальних ресурсів, економічно необхідних для виробництва товарів, виконання робіт або послуг; 2) нездійсненню певним суб`єктом підприємницької діяльності; 3) відсутності у платника податку необхідних умов для досягнення результатів відповідної підприємницької, економічної діяльності в силу відсутності управлінського або технічного персоналу, основних засобів, складських приміщень, виробничих активів, транспортних засобів, фактично досліджує зміст господарських правовідносин на предмет їх реальності/ нереальності та відсутності фактичного характеру, що є неналежним, адже такі повноваження у контролюючого органу під час моніторингу податкових накладних відсутні. У той же час, відповідно до усталеної практики така оцінка може надаватись контролюючим органом у межах проведення відповідної документальної перевірки платника податків.
Предметом розгляду у цій справі є питання обґрунтованості відмови у реєстрації податкової накладної, водночас у спірному рішенні податковий орган фактично зауважує на обставини, які стосуються саме питання реальності господарської операції загалом.
Крім того, зі змісту спірного рішення а також з відзиву неможливо встановити, які саме конкретні порушення яких вимог законів були встановлені комісією у наданих платником документах.
Водночас, у разі наявності у контролюючого органу інформації, що може свідчити про вчинення позивачем та/або його контрагентом порушень вимог податкового законодавства, податковий орган не позбавлений можливості призначити та провести документальну перевірку платника податку та дослідити питання ведення ним господарської діяльності та правомірності відображення її результатів у податковому обліку.
Відмова у реєстрації податкової накладної через «надання копій документів, складених із порушенням законодавства» вимагає від контролюючого органу чітко вказати, які саме норми законодавства порушено. Вказівка лише на невідповідність дат у додатковій інформації не є достатнім правовим обґрунтуванням фіктивності операції.
З огляду на це, відповідачі не спростували ту обставину, що надані позивачем письмові пояснення з копіями первинних та інших документів зрозумілим чином відображають та підтверджують зміст господарської операції, є достатніми для підтвердження факту першої події, що є необхідним для реєстрації податкової накладної.
Згідно з приписами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду. Реєстрація у Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.
З огляду на це, оскільки відповідачі не довели обґрунтованість спірного рішення і доводи позивача належними доказами не спростували, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
адміністративний позов - задоволити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Хмельницькій області від 07.11.2025 №13425065/42844047, прийняте стосовно Фермерського господарства "ДОЛЯ-2019".
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Фермерського господарства "ДОЛЯ-2019" №2 від 23.04.2025.
Стягнути на користь Фермерського господарства "ДОЛЯ-2019" судові витрати на сплату судового збору в сумі 1664 грн. за рахунок асигнувань Головного управління ДПС у Хмельницькій області.
Стягнути на користь Фермерська господарства "ДОЛЯ-2019" судові витрати на сплату судового збору в сумі 1664 грн. за рахунок асигнувань Державної податкової служби України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 22 червня 2026 року
Позивач:Фермерське господарство "ДОЛЯ-2019" (вул. Василя Стуса, 11,м. Ізяслав,Шепетівський р-н, Хмельницька обл.,30300 , код ЄДРПОУ - 42844047) Відповідач:Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29001 , код ЄДРПОУ - 44070171) Державна податкова служба України (пл. Львівська, 8,м. Київ,04053 , код ЄДРПОУ - 43005393)
Головуючий суддя І.С. Козачок