Постанова № 137579877, 18.06.2026, Коростишівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
18.06.2026
Номер справи
935/2046/25
Номер документу
137579877
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 935/2046/25

Провадження № 3/935/60/26

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 червня 2026 року м.Коростишів

Суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Рибнікова М.М., розглянувши матеріали, що надійшли з ВП №1 Житомирського РУП №1 ГУНП у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого, РНОКПП не надано

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення

установила:

До Коростишівського районного суду Житомирської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, відповідно до якого останній 10.08.2025 о 22 год. 24 хв. У м.Коростишеві по пров.Лісовому,1 керував електроскутером CROSSER, б/н , перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, незв`язна мова, нестійка хода. Від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки та у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився. Керував без мотошолома та без номерного знаку. Проводилась відеофіксація.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України, згідно якого водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 скористався своїм правом, передбаченим ст..63 Конституції України, та відмовився від надання пояснень.

У судовому засіданні захисник Вернидуб Д. просив закрити провадження у справі , оскільки вважає, що ОСОБА_1 не є суб`єктом адміністративного правопорушення , враховуючи, що останній керував електроскутером з потужністю двигуна 1200 Вт, що не може вважатись механічним транспортним засобом у розумінні п.1.10 ПДР. Клопотання подано у письмовому вигляді та оголошено у судовому засіданні.

Заслухавши захисника, дослідивши матеріали справи, а саме:

- протокол про адміністративне правопорушення від 10.08.2025, складений у відповідності до положень ст.254, 256 КУпАП, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції та розділу ХІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі (далі Інструкції), копію якого ОСОБА_1 отримав, письмових пояснень не надав;

- розписка ОСОБА_1 від 10.08.2025 про роз`яснення йому прав та обов`язків, передбачених ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП;

- розписка ОСОБА_1 від 10.08.2025 про роз`яснення порядку застосування спеціального технічного засобу Драгер 6810;

- розписка ОСОБА_1 від 10.08.2025 про ознайомлення його з вимогами ст.266 КУпАП щодо відсторонення водія від керування транспортним засобом;

- акт огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп`яніння, підставою для проведення якого було виявлені ознаки: виражений запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, почервоніння очей та обличчя. Огляд не проводився у зв`язку із відмовою ОСОБА_1 ;

- свідоцтво про повірку;

- відеозаписи з нагрудної камери патрульного поліцейського та автомобільного відео реєстратора, на яких зафіксовано факт керування скутером ОСОБА_1 , його відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку, Права, передбачені ст..63 Конституції України, ст..268 КУпАП були роз`яснені.

Оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, суддя дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 порушення п.2.5 Правил дорожнього руху України, та, як наслідок, складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, з диспозиції якої вбачається, що адміністративна відповідальність настає, у тому числі, за відмову на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку огляд з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння.

Процедура виявлення у водіїв ознак алкогольного сп`яніння та проведення огляду водіїв на стан алкогольного сп`яніння визначено ст.266 КУпАП, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (надалі Інструкція), Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення у водіїв стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Працівниками патрульної поліції вимоги ст.266 КУпАП та Інструкцій були виконані.

Будь-яких доказів, які б спростували викладене у протоколі про адміністративне правопорушення, у розумінні ст.251 КУпАП, стороною захисту суду не надано.

Доводи захисника про те, що ОСОБА_1 керував електроскутером, який не є механічним транспортним засобом у розумінні Правил дорожнього руху України, а тому не може бути суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, є безпідставними з огляду на таке.

Статтею 130 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема, за керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані сп`яніння, а також за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння. При цьому положення вказаної статті не розмежовують транспортні засоби на механічні та інші.

Відповідно до Закону України «Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, та внесення змін до деяких законів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів» електричний колісний транспортний засіб - це дво- або більше колісний транспортний засіб, оснащений виключно електричними тяговими двигунами (одним чи декількома) та системою акумулювання електричної енергії, яка має технічну можливість заряджатися від зовнішнього джерела електричної енергії.

Згідно зі ст. статті 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно дотримуватися вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху.

Як вбачається матеріалів справи, зокрема відеозапису, ОСОБА_1 керував електроскутером з об`ємом двигуна 1200 Вт, що встановлено на місці зупинки. Враховуючи, що ОСОБА_1 використовував електроскутер, як транспортний засіб та брав участь у дорожньому русі, він є суб`єктом адміністративної відповідальності, передбаченої ст.130 КУпАП, і був зобов`язаний дотримуватися вимог Правил дорожнього руху України, у тому числі вимог п.2.5 ПДР України щодо проходження огляду на стан сп`яніння.

Посилання захисника на судові рішення в інших справах не приймаються суддею, оскільки такі судові рішення ухвалені за інших фактичних обставин та не мають преюдиційного значення для вирішення даної справи.

При обрані міри адміністративного стягнення, суддею враховуються обставини справи, характер правопорушення, особа правопорушника, будь-які характеризуючи данні на якого відсутні, протягом року до адміністративної відповідальності не притягався, тому суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, з позбавленням права керування транспортними засобами.

Крім того у відповідності до положень ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40-1, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення

постановила :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні 10.08.2025 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, застосувати до останнього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч), який сплатити на рахунок: отримувач: ГУК у Житомирській області /Житомир обл./21081300, Код ЄДРПОУ: 37976485, номер рахунку: UA 368999980313060149000006001, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), Код держ. клас-ції: 21081300, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік, стягувач ВП№1 ЖРУП №1 ГУНП у Житомирській області.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп., якій сплатити на розрахунковий рахунок UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Київ/Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, код за ЄДРПОУ 37993783, стягувач Державна судова адміністрація України.

Роз`яснити правопорушнику, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя М.М.Рибнікова

Постанова суду станом на 22.06.2026 не набрала законної сили.

Помічник судді Ю.Є.Котляр

Копію засвідчено 22.06.2026