Постанова № 137577896, 19.06.2026, Старосамбірський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
19.06.2026
Номер справи
455/1074/26
Номер документу
137577896
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 455/1074/26

Провадження № 3/455/502/2026

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 червня 2026 року м.Старий Самбір

Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Пошивак Ю.П.,

секретар судового засідання Сенета Г.Н.,

з участю: прокурора Самбірської окружної прокуратури Львівської області Дицького М.І. та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України,

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з професійно-технічною освітою, одруженого, майстра лісу Ісаївського лісництва Філії «Старосамбірське лісове господарство» ДСГП «Ліси України», зі слів - до адміністративної відповідальності не притягався -

за ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Ісаївського лісництва Філії «Самбірське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» та відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст.46 вказаного Закону, подав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, а саме недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 787616,00 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, щиро каявся.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , висновок прокурора, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП, та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, майна або іншого об`єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації.

Згідно наказу ДСГП «Ліси України» Філії «Самбірське лісове господарство» від 01.04.2024 року №100-к ОСОБА_1 переведено на посаду майстра лісу дільниці №3 Ісаївського лісництва Філії Самбірське лісове господарство» ДСГП «Ліси України».

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», у декларації зазначаються відомості про: отримані доходи суб`єкта декларування або членів його сім`ї, у тому числі доходи у вигляді заробітної плати (грошового забезпечення), отримані як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійна допомога, пенсія, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки та інші доходи. Такі відомості включають дані про вид доходу, джерело доходу та його розмір. Відомості щодо подарунка зазначаються лише у разі, якщо його вартість перевищує п`ять прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, а для подарунків у вигляді грошових коштів - якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, перевищує п`ять прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року;

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» об`єкти нерухомості, що належать суб`єкту декларування та членам його сім`ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право.

Згідно обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак корупційного правопорушення відносно ОСОБА_1 встановлено, що у розділі 3 «Об`єкти нерухомості»,

Суб`єкт декларування не зазначив відомостей про об`єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 2324051446255 (житловий будинок загальною площею 52,23 кв.м), який розташований за адресою: АДРЕСА_2 . Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказане майно належить йому на праві власності.

Наказом Національного агентства від 08.11.2023 року №252/23 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.11.2023 року за № 1965/41021, який набув чинності 11.10.2024 року, затверджено Порядок заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Порядок), та Форму декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чинного на дату подання декларації.

Згідно з п. 3 розділу II Порядку суб`єкт декларування до початку сповнення декларації повинен підтвердити ознайомлення із цим Порядком шляхом проставлення відповідної відмітки.

У п. 4 розділу II Порядку визначено, що після заповнення усіх необхідних розділів декларації суб`єкту декларування надається можливість перевірити повноту та достовірність зазначеної ним інформації.

Перед підписанням декларації суб`єкт декларування підтверджує повноту та достовірність даних, вказаних у ній, ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки.

Також у п. 5 розділу II Порядку визначено, що суб`єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до листа Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України №42306/0/07-26 від 21.04.2026 року вартість вказаного майна станом на 23.03.2021 року знаходилась у ціновому діапазоні від 285 000,00 до 315 000,00 гривень.

Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 285 000,00 гривень.

1.2 Суб`єкт декларування не зазначив відомостей про об`єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 2323950246255 (житловий будинок загальною площею 37,64 кв.м), який розташований за адресою: АДРЕСА_2 . Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказане майно належить йому на праві власності.

Відомості щодо надання пояснень суб`єктом декларування та відомості щодо їх врахування викладені у п.п. 1.1 п. 1 розділу III цього обґрунтованого висновку.

Відповідно до листа Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України № 42306/0/07-26 від 21.04.2026 вартість вказаного майна станом на 23.03.2021 знаходилась у ціновому діапазоні від 205 000,00 до 225 000,00 гривень.

Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 205 000,00 гривень.

1.3 Суб`єкт декларування не зазначив відомостей про об`єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 232409646115 (квартира АДРЕСА_3 .

Згідно з відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вказане майно належить йому на праві власності.

Відомості щодо надання пояснень суб`єктом декларування та відомості щодо їх врахування викладені у п.п. 1.1 п. - розділу І цього обґрунтованого висновку.

Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 02.10.2018 року вартість об`єкта нерухомості складає 250 016,00 гривень.

Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 250 016,00 гривень.

Таким чином, суб`єкт декларування у розділі 3 «Об`єкти нерухомості» декларації зазначив недостовірні відомості (розділ 3.2 цього Акта), які відрізняються від достовірних на суму 740 016,00 гривень, чим не дотримав вимог п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону.

2. У розділі б «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації.

2.1. Суб`єкт декларування не зазначив відомостей про транспортний засіб - автомобіль ВАЗ 210740, 2010 р.в, УШ НОМЕР_1 , який згідно з відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів на кінець звітного періоду належав йому на праві власності.

Відомості щодо надання пояснень суб`єктом декларування та відомості щодо їх врахування викладені у п.п. 1.1 п. 1 розділу III цього обґрунтованого висновку.

Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру транспортних засобів вартість вказаного транспортного засобу станом на дату його набуття суб`єктом декларування становить 47 600,00 гривень.

Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 47 600,00 гривень.

Таким чином, суб`єкт декларування у розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» (розділ 3.2 цього Акта) декларації зазначив недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму 47 600,00 гривень, чим не дотримав вимоги п. 3 ч. 1 ст. 46 Закону.

При вирішенні питання щодо наявності підстав для притягнення суб`єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності стосовно майна або іншого об`єкта декларування, що має вартість, Національне агентство керується терміном «прожитковий мінімум для працездатної особи» у розмірі, який діяв станом на 14.03.2025 року.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на дату подання декларації становив 3028,00 гривень.

Викладене свідчить про внесення суб`єктом декларування до декларації недостовірних відомостей, які відрізняються від достовірних на загальну суму 787 616,00 гривень, що становить розмір від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації за 2024 рік, що чистить ознаки правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України гро адміністративні правопорушення (далі - КУПАІ).

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП, є Ісаївське лісництво Філії «Самбірське лісове господарство» ДСГП «Ліси України», яке розташована за адресою: Львівська область, Самбірський район, м. Старий Самбір. вул. Дрогобицька, №2, оскільки обов`язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 124 рік у ОСОБА_1 виник у зв`язку із тим що останній перебував на посаді майстра лісу Ісаївського лісництва Філії «Самбірське лісове господарство» ДСГП «Ліси України».

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 28.05.2026 року, так як на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов`язаним із корупцією гтпавопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних та дов`язаних з корупцією правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначимі.

Відтак, незалежно від виду суб`єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов`язком є діяти лише в рамках закону.

Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена протоколом №437 про адміністративне правопорушення від 28.05.2026 року, обгрунтовним висновком щодо виявлення ознак корупційного або пов`язаного з корупцією правопорушення від 05.05.2026 року, копією трудової книжки, з яких відомо, що ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Ісаївського лісництва Філії «Самбірське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» та відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст.46 вказаного Закону, подав завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, а саме недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 787616,00 грн.

Обставинами, що пом`якшують покарання, визнаю розкаяння винного, вчинення правопорушення вперше.

Обставин, що обтяжують відповідальність, не знаходжу.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

У відповідності до ст.40-1 КУпАП слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в сумі 665 гривень 60 копійок.

Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винним за ч.4 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 (двадцять п`ять тисяч п`ятсот) гривень 00 копійок у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України, судовий збір в сумі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок.

Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: ГУК Львів/Старосамбірська тг/21081100, ЄДРПОУ отримувача: 38008294, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA808999980313020106000013909, код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів ГУК у м.Києві /м.Київ/22030106, ЄДРПОУ отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз`яснити, що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У разі несплати штрафу у п`ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст.307, 308 КУпАП, з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником та прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд Львівської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова підлягає пред`явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Повний текст постанови проголошено о 14:30 год. 22.06.2026 року.

Суддя Пошивак Ю.П.