Єдиний державний реєстр судових рішень
№/п 317/922/26
№ 1-кс/317/365/2026
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2026 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Запорізького районного суду Запорізької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , розглянувши клопотання прокурора Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42026082060000006 від 26 січня 2026 року, відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Степне Запорізького району Запорізької області, громадянина України, освіта повна вища, одружений, який обіймає посаду сільського голови Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, відносно ОСОБА_5 , підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України.
Згідно клопотання та доданих документів, встановлено наступне.
Відповідно до пункту «а» частини першої статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських рад у галузі земельних відносин належить розпорядження землями комунальної власності територіальних громад.
Згідно з пунктом «в» частини першої статті 12 Земельного кодексу України до повноважень сільських рад належить надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до пункту 34 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин. Згідно з частинами першою та другою статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень, а рішення ради, прийняті в межах наданих їй повноважень, є обов`язковими до виконання на відповідній території.
Відповідно до частини першої статті 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.
Згідно з підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, однак річна сума платежу не може бути меншою за розмір земельного податку для відповідної категорії земельних ділянок, а також має відповідати рішенням органу місцевого самоврядування, прийнятим у межах його повноважень.
Рішенням Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 12.07.2022 року № 37 встановлено орендну плату за користування земельними ділянками комунальної власності у розмірі 12 (дванадцяти) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
06 листопада 2015 року рішенням № 1 першої сесії восьмого скликання Степненської сільської ради «Про визнання повноважень сільського голови та депутатів Степненської сільської ради» визнано повноваження сільського голови Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_5 .
Крім того, 11 листопада 2020 року рішенням № 1 першої сесії дев`ятого скликання Степненської сільської ради «Про початок повноважень сільського голови та депутатів сільської ради» визнано повноваження Степненського сільського голови Запорізького району Запорізької області ОСОБА_5 .
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування», сільський, селищний, міський голова:
1) забезпечує здійснення у межах наданих законом повноважень органів виконавчої влади на відповідній території, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;
2) організує в межах, визначених цим Законом, роботу відповідної ради та її виконавчого комітету;
3) підписує рішення ради та її виконавчого комітету;
4) вносить на розгляд ради пропозицію щодо кандидатури на посаду секретаря ради;
5) вносить на розгляд ради пропозиції про кількісний і персональний склад виконавчого комітету відповідної ради;
6) вносить на розгляд ради пропозиції щодо структури виконавчих органів ради, апарату ради та її виконавчого комітету, їх штатів, встановлених відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України;
7) здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету;
8) скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради;
9) забезпечує підготовку на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм підтримки суб`єктів ветеранського підприємництва та з інших питань самоврядування, місцевого бюджету та звіту про його виконання, рішень ради з інших питань, що належать до її відання; оприлюднює затверджені радою програми, бюджет та звіти про їх виконання;
10) призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, керівників юридичних осіб, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім випадків, якщо призначення керівників юридичних осіб віднесено законом до компетенції наглядових рад таких юридичних осіб, а також крім випадку, передбаченого частиною другою статті 21 Закону України "Про культуру";
11-1) вносить на розгляд ради пропозиції про утворення спеціалізованої установи з надання безоплатної первинної правничої допомоги;
12) забезпечує виконання рішень місцевого референдуму, відповідної ради, її виконавчого комітету;
13) є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою;
14) представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства;
15) звертається до суду щодо визнання незаконними актів інших органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів;
16) укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради;
17) веде особистий прийом громадян;
18) забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об`єднань;
18-1) бере участь у здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в межах та у спосіб, встановлені Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";
19) здійснює інші повноваження місцевого самоврядування, визначені цим та іншими законами, якщо вони не віднесені до виключних повноважень ради або не віднесені радою до відання її виконавчих органів;
20) видає розпорядження у межах своїх повноважень.
З огляду на викладені обставини, ОСОБА_5 , будучи сільським головою Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, обіймає посаду, пов`язану з здійсненням функцій представника влади (місцевого самоврядування), тобто, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.
У клопотанні органу досудового розслідування зазначено, що не пізніше 09 жовтня 2023 року, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи в приміщенні службового кабінету Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, що розташована за адресою: Запорізька область, Запорізький район, с. Степне, вул. Першотравнева буд. 50, будучи сільським головою Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, тобто представником влади (місцевого самоврядування), діючи умисно, всупереч інтересам служби, в інтересах юридичної особи ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» код ЄДРПОУ 44026557, в порушення вимог пункту «а» частини першої статті 12, пункту «в» частини першої статті 12 Земельного кодексу України, пункту 34 частини першої статті 26, частин першої та другої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», достовірно знаючи про обов`язковість виконання рішення Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 12.07.2022 № 37, яким встановлено орендну плату за користування земельними ділянками комунальної власності у розмірі 12 (дванадцяти) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки у вигляді недоотримання коштів місцевим бюджетом Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, без відповідного рішення Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області уклав договір оренди землі комунальної власності із встановленням орендної плати у розмірі 3 (трьох) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Так, 09.10.2023 між Степненською сільською радою Запорізького району Запорізької області в особі сільського голови ОСОБА_5 та ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» код ЄДРПОУ 44026557 в особі представника ОСОБА_6 укладено договір оренди землі № 10/2, відповідно до пункту 9 якого орендну плату визначено у розмірі 3 (трьох) відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки за один календарний рік, що складає 374 883 гривні 70 копійок строком на 1 (один) рік.
Відповідно до висновку експерта від 03.06.2026 № 176е/26 за результатами проведення судової економічної експертизи, загальна сума грошових коштів не нарахована та не сплачена до місцевого бюджету Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, що виникла внаслідок встановлення орендної плати у розмірі 3 відсотків замість 12 відсотків договором оренди землі від 09.10.2023 № 10/2 складає 979 335, 83 гривень.
Таким чином, ОСОБА_5 , зловживаючи владою, діючи умисно, в інтересах юридичної особи ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» код ЄДРПОУ 44026557, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді недоотримання коштів місцевим бюджетом, діючи всупереч інтересам служби та всупереч рішенню Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 12.07.2022 № 37, уклав договір оренди землі комунальної власності від 09.10.2023 № 10/2 із встановленням орендної плати у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок замість встановлених рішенням сільської ради 12 відсотків, внаслідок чого територіальною громадою в особі Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області недоотримано кошти до місцевого бюджету у вигляді орендної плати за користування земельними ділянками комунальної власності в сумі 979 335, 83 гривень, що у 730 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на момент вчинення кримінального правопорушення, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, що кваліфікується за ознаками: зловживання владою, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що завдало шкоди державним інтересам, та спричинило тяжкі наслідки.
Крім цього, не пізніше 10 жовтня 2024 року, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 , перебуваючи в приміщенні службового кабінету Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, що розташована за адресою: Запорізька область, Запорізький район, с. Степне, вул. Першотравнева буд. 50, будучи сільським головою Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, тобто представником влади (місцевого самоврядування), діючи умисно, всупереч інтересам служби, в інтересах юридичної особи ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» код ЄДРПОУ 44026557, в порушення вимог пункту «а» частини першої статті 12, пункту «в» частини першої статті 12 Земельного кодексу України, пункту 34 частини першої статті 26, частин першої та другої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», достовірно знаючи про обов`язковість виконання рішення Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 12.07.2022 № 37, яким встановлено орендну плату за користування земельними ділянками комунальної власності у розмірі 12 (дванадцяти) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки у вигляді недоотримання коштів місцевим бюджетом Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, без відповідного рішення Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області уклав договір оренди землі комунальної власності із встановленням орендної плати у розмірі 3 (трьох) відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Так, 10.10.2024 між Степненською сільською радою Запорізького району Запорізької області в особі сільського голови ОСОБА_5 та ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» код ЄДРПОУ 44026557 в особі представника ОСОБА_6 укладено договір оренди землі № 10/1, відповідно до пункту 9 якого орендну плату визначено у розмірі 3 (трьох) відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки за один календарний рік, що складає 394 002 гривні 77 копійок строком на 3 (три) роки.
Відповідно до висновку експерта від 03.06.2026 № 176е/26 за результатами проведення судової економічної експертизи, загальна сума грошових коштів не нарахована та не сплачена до місцевого бюджету Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, що виникла внаслідок встановлення орендної плати у розмірі 3 відсотків замість 12 відсотків договором оренди землі від 10.10.2024 № 10/1 складає 2 382 925, 80 гривень.
Таким чином, ОСОБА_5 , зловживаючи владою, діючи умисно, в інтересах юридичної особи ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» код ЄДРПОУ 44026557, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків у вигляді недоотримання коштів місцевим бюджетом, діючи всупереч інтересам служби та всупереч рішенню Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області від 12.07.2022 № 37, уклав договір оренди землі комунальної власності від 10.10.2024 № 10/1 із встановленням орендної плати у розмірі 3 відсотків від нормативної грошової оцінки земельних ділянок замість встановлених рішенням сільської ради 12 відсотків, внаслідок чого територіальною громадою в особі Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області недоотримано кошти до місцевого бюджету у вигляді орендної плати за користування земельними ділянками комунальної власності, в сумі 2 382 925, 80 гривень, що у 1574 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на момент вчинення кримінального правопорушення, чим спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, що кваліфікується за ознаками: зловживання владою, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи використання службовою особою влади всупереч інтересам служби, що завдало шкоди державним інтересам, та спричинило тяжкі наслідки.
19 червня 2026 року о 13 год.30 хвл., ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні внесене клопотання підтримав, просив слідчого суддю його задовольнити.
Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання прокурора, просив слідчого суддю відмовити у його задоволенні, вказав, що висунута його підзахисному підозра є необґрунтованою, у лютому 2026 року рішенням сесії Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, були внесені зміни у рішення ради №37 від 12.07.2022 року щодо розміру орендної плати та визначено саме розмір 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Також зазначив, що ризики, наведені прокурором у клопотанні, є необґрунтованими.
Підозрюваний ОСОБА_5 в судовому засіданні заперечував проти клопотання прокурора, підтримав позицію свого захисника.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання та надані матеріали, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених КПК України.
Як вбачається з матеріалів клопотання, підозра ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення підтверджується наступними доказами: відповідно до відомостей з Державного реєстру прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна зареєстровано право власності за Степненською сільської радою Запорізького району Запорізької області та оренда земельної ділянки з кадастровим номером 2322188600:03:001:0594 ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ»; відповідно до протоколу огляду сайту Степненської сільської ради Запорізького району було встановлено, що на вказаному сайті відповідно до ч. 3 ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування» оприлюднено рішення сесій сільської ради, а також протоколи голосування. В ході огляду протоколів засідань сільських сесій встановлено, що питань щодо передачі земельної ділянки з кадастровим номером 2322188600:03:001:0594 в оренду на рішення сільської ради не виносилось; в ході проведення обшуку в приміщенні Степненської сільської ради Запорізького району вилучено оригінали договорів оренди землі № 10/2 від 09.10.2023 та № 10/1 від 10.10.2024, укладеного із ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» із заниженою сумою орендної плати в сумі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, особова справа сільського голови, його посадові інструкції, зразки підписів та відтисків печатки Степненської сільської ради Запорізького району; відповідно до відповідей на запит з ГУ ДПС у Запорізькій області встановлено суми, сплачені за оренди земельних ділянок комунальної форми власності; допитані в якості свідків ОСОБА_7 (начальник земельного відділу Степненської СР), ОСОБА_8 (спеціаліст земельного відділу Степненської СР) та ОСОБА_9 (секретар Степненської СР) повідомили, шо не мають відношення до укладання договорів оренди землі та не розробляли їх проекти, а також питання передачі в оренду земельних ділянок на засіданнях сільської сесії не розглядались. Крім цього ОСОБА_9 пояснила, що журнали сесій сільської ради не ведуться; допитаний в якості свідка ОСОБА_6 (директор ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ») повідомив, шо під час укладання договорів оренди землі проекти договорів розробляла Степненська сільська рада. Під час укладання договорів був присутній ОСОБА_5 ; відповідно до висновку експерта № СЕ-19/108-26/7893-ПЧ від 29.04.2026, за результатами проведення судової почеркознавчої експертизи, в договорах оренди землі підпис виконаний сільським головою Степненської сільської ради ОСОБА_5 »; відповідно до висновків експерта № СЕ-19/108-26/7888-ДД від 27.04.2026, № СЕ-19/108-26/7887-ДД від 24.04.2026, встановлено, що відбиток круглої гербової печатки нанесений кліше гербової круглої печатки Степненської сільської ради», відповідно до рішення 62 сесії від 26.02.2026, рішенням № 11 було внесено зміни до п. 1.3 рішення Степненської сільської ради № 37 від 12.07.2022 із встановлення застосування з 06.08.2022; відповідно до висновку експерта за результатами проведення судової економічної експертизи, загальна сума грошових коштів не нарахована та не сплачена до місцевого бюджету Степненської сільської ради Запорізького району Запорізької області, що виникла внаслідок встановлення орендної плати у розмірі 3% замість 12% за договорами оренди землі № 10/2 від 09.10.2023 складає 979 335, 83 гривень, № 10/1 від 10.10.2024 складає 2 382 925, 80 гривень; в ході проведення тимчасового доступу до інформації, що перебуває у володінні Степненської сільської ради встановлено, що документи, що надійшли від суб`єктів господарювання, зокрема ТОВ «ЗАПОРІЖПРОМГРАНІТ» під час укладання договорів оренди землі, а також інших рішень сільської ради щодо зміни вартості оренди земельних ділянок у володінні Степненської сільської ради відсутні.
Отже, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за яке законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розуміючи невідворотність майбутнього покарання, ОСОБА_5 з метою ухилення від такого, може цілеспрямовано переховуватися від органів досудового розслідування та суду. До того ж, на останнього не поширюються введені на період військового стану, обмеження щодо виїзду за кордон, у зв`язку з чим ОСОБА_5 може безперешкодно покинути межі території України з метою ухилення від покарання.
Отже, враховуючи наведене, підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, експертів у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України.
Обставин, передбачених ч. 2 ст. 183 КПК України, які є перешкодою для застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідчим суддею не встановлено.
За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що обрання стосовно ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою сприятиме запобіганню незаконному впливу на свідків, вчиненню іншого кримінального правопорушення, переховуванню від органів досудового розслідування та неможливим у зв`язку з цим обрання іншого більш м`якого запобіжного заходу.
Крім того, як вбачається з доданих до клопотання про застосування запобіжного заходу матеріалів, підставою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_5 , є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ним злочину.
Доводи сторони захисту щодо необґрунтованості підозри та відсутності ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, враховуючи викладене, слідчий суддя вважає безпідставними.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_5 є доведеним та обґрунтованим, у зв`язку з чим підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно із ч. 3 ст. 183 КПК України суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави.
У виключних випадках, якщо слідчий суддя встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.
Таким чином, слідчий суддя, враховуючи обставини кримінального провадження та істотність заподіяної шкоди згідно підозри, вважає за необхідне визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665600,00 грн.
Керуючись ст. ст. 176-178, 183, 184, 194 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Запорізької окружної прокуратури Запорізької області ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42026082060000006 від 26 січня 2026 року, відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України, - задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у ДУ «Запорізький слідчий ізолятор», тобто до 18 серпня 2026 року включно, в межах строку досудового розслідування.
Визначити розмір застави, як запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України, у розмірі 665600,00 (шістсот шістдесят п`ять тисяч шістсот гривень 00 копійок) гривень.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу.
Підозрюваний звільняється з-під варти після внесення застави.
У разі внесення застави, покласти на підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язки строком на 2 (два) місяці, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України:
- прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування та суду;
- не відлучатися з місця проживання без дозволу органу досудового розслідування та суду;
- повідомляти орган досудового розслідування та суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
- здати на зберігання слідчому паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.
Роз`яснити підозрюваному наслідки невиконання вказаних обов`язків, а саме: у разі, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до суду, без поважних причин, не повідомив про причину своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується в порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави суд вирішує питання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу.
Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Виконання ухвали слідчого судді доручити співробітникам Відділу поліції №6 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області.
Термін дії ухвали закінчується 18 серпня 2026 року включно.
Строк тримання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під вартою відраховувати з моменту фактичного затримання, тобто з 22 червня 2026 року з 16 години 53 хвилин.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення до Запорізького апеляційного суду.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя: ОСОБА_1