Постанова № 137568199, 17.06.2026, Краснокутський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
17.06.2026
Номер справи
627/552/26
Номер документу
137568199
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 627/552/26

17.06.2026

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.06.2026 рокус-ще Краснокутськ

Краснокутський районний суд Харківської області у складі

головуючої судді Вовк Л. В.,

за участю секретаря судових засідань Тішакіної Л.В.,

прокурора Сологуб Е.С.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с-щі Краснокутськ справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з 7-го управління ( з обслуговування Харківської області ) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Пархомівка Краснокутського району Харківської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого по АДРЕСА_2 , пенсіонера, РНОКПП НОМЕР_1 ,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.1 ст.1726 КУпАП,

у с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи 26.06.2025 звільненим з посади головного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , являючись згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 11.05.2026, о 16:14, без поважних причин подав декларацію при звільненні, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агенства з питань запобігання корупції, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 1726 КУпАП.

Також, ОСОБА_1 , будучи 26.06.2025 звільненим з посади головного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 11.05.2026, о 16:19, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2025 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агенства з питань запобігання корупції, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 1726 КУпАП.

Постановою суду від 17.06.2026 справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 були об`єднані в одне провадження.

Прокурор у судовому засіданні підтримала обставини, викладені у протоколі, просила визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.1726 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1726 КУпАП, визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив суду, що дійсно без поважних причин подав декларації після встановленого строку подачі декларацій.

Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши докази по справі, дійшов наступного висновку.

Частиною 1 ст. 1726 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Приміткою до ст.1726 КУпАП визначено, що суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон №1700-VII ) визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно з ч.5 ст.5 Закону України» Про державну службу» на державних службовців поширюється дія Закону України « Про запобігання корупції».

Відповідно до абз. 16 ч.1 ст.1 Закону № 1700-VII, суб`єкти декларування особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" , "в"- "г" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-VII, особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язанні щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.

Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VІІ правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Окрім визнання вини, вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами : даними протоколу про адміністративне правопорушення № 463 від 27.05.2026 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.1726 КУпАП; даними протоколу про адміністративне правопорушення № 464 від 27.05.2026 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.1726 КУпАП; довідкою 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 27.05.2026; результати пошуку в реєстрі ; щорічною декларацією за 2025 рік від 11.05.2026 , декларацією за період з 01.01.2025 по 26.06.2025 від 11.05.2026 ; витягом із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу державних службовців) від 06.03.2023 за № 28-дс про те, що ОСОБА_1 з 06.03.2023 працює на посаді головного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановлено 6 ранг державного службовця; витягом із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу державних службовців) від 26.06.2025 за № 65-дс про звільнення ОСОБА_1 з 26.06.2025.

Протокол про адміністративне правопорушення, який складений з виконанням процесуальних вимог уповноваженою особою, є документом, який офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій і є одним з основних джерел доказів.

У відповідності до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону № 1700-VII, державних службовців віднесено до суб`єктів, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу державних службовців) від 06.03.2023 за № 28-дс ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділення обліку мобілізаційної роботи ІНФОРМАЦІЯ_4 , встановлено 6 ранг державного службовця. Згідно витягу із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 (по особовому складу державних службовців) від 26.06.2025 за № 65-дс ОСОБА_1 звільнений з посади 26.06.2025.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 декларацію при звільнені (яку відповідно до абз.1 ч.2 ст.45 Закону №1700-VII повинен був подати протягом 30 календарних днів) подав 11.05.2026. Щорічну декларацію за 2025 рік (яку відповідно до абз.2 ч.2 ст.45 Закону №1700-VII повинен був подати до 01.04.2026) подав 11.05.2026, тобто несвоєчасно.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , відповідно до ст. 34 КУпАП, є щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , згідно ст.35 КУпАП, судом не встановлено.

Європейський суд з прав людини в своєму рішенні "Ісмаїлов проти Росії" від 6 листопада 2008 року зазначив, що згідно з принципом верховенства права - однією з підвалин демократичного суспільства, який закріплений в усіх статтях ЄКПЛ, при розгляді справи та призначенні стягнення потрібно досягти справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи, щоб під час відповідного втручання був дотриманий принцип законності і воно не було свавільним, тобто стягнення повинне бути пропорційним, воно має відповідати тяжкості скоєного правопорушення, а також його наслідкам.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, обставину, що пом`якшує відповідальність правопорушника - щире розкаяння винного, відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення відносно ОСОБА_1 у межах санкції ч.1 ст. 1726 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 665,60 грн.

Керуючись ст. 283, 284, 287-289, 294 КУпАП, суд

у х в а л и в :

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п`ятдесят) грн 00 коп, який зарахувати на рахунок UA778999980314030542000020613, отримувач ГУК Харків обл/СТГ Краснокут/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код класифікації доходів бюджету 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106)у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) грн 60 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою статті 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення штрафу.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

У разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Краснокутський районний суд Харківської області протягом 10 (десяти) днів з дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Л. В. Вовк