Єдиний державний реєстр судових рішень 19.06.2026
Справа № 482/1043/26
Номер провадження 3/482/350/2026
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2026 року м. Нова Одеса
Суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Баранкевич В.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ФОП ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП від 07.12.1984 року №8073-Х, зі змінами та доповненнями, як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме:
Працівниками контролюючого органу, які проводили фактичну перевірку на початку перевірки вручено продавцю ОСОБА_2 - ФОП ОСОБА_1 запит про надання документів (копій документів) з вимогою про зняття залишків товарних запасів від 26.03.2026 відмітка про вручення засвідчена підписом продавця ОСОБА_2 - ФОП ОСОБА_1 від 26.03.2026.
В запиті про надання документів (копій документів) зазначено про необхідність надання на початок перевірки за адресою здійснення діяльності: АДРЕСА_2 документів, що підтверджують облік та походження товарних запасів, які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті), або надати вище зазначені доменти 31.03.2026 за адресою контролюючого органу: АДРЕСА_3 .
Під час перевірки 26.03.2026 ФОП продавцем ОСОБА_2 - ФОП ОСОБА_1 у присутності посадових осіб контролюючого органу вибірково знято залишки товарних запасів в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_1 " за адресою: АДРЕСА_2 , що відображено в Актах фактичних залишків (товарно-матеріальних цінностей), що знаходяться у місці продажу.
ФОП ОСОБА_1 не надано первинні документи (акти прийому-передачі, будь-які документи поштових перевізників на вказаний товар згідно договорів поставки та продажу) відповідно до видаткової накладної №97 від 03.12.2025 та договору поставки від 01.11.2025 №б/н, видаткової накладної №491 від 01.12.2025 та договору поставки мобільних телефонів, електронних пристроїв та аксесуарів №57 від 23.11.2025.
Відповідно до видаткових накладних №97 від 03.12.2025, №491 від 01.12.2025 загальна сума товарів становить 62 076,60 грн. Ненадання до перевірки первинних документів (акти прийому-передачі, будь-яких документів поштових перевізників на вказаний товар згідно договорів поставки та продажу) є порушенням вимог п.12 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", із змінами і доповненнями.
Окрім того, вищевказані порушення відображено в акті фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1 від 06.04.2026 №4755/Ж5/14/29/07/ НОМЕР_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, належним чином повідомлявся про час і місце розгляду справи, причин неявки суду не повідомив.
Відповідно до ст. 268 КУпАП справа розглядалася за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що вина ФОП ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, підтверджується дослідженими у суді доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення № 235 від 21.04.2026 р.,копією акта фактичної перевірки від 06.04.2026, №4755/Ж5/14/29/07/ НОМЕР_1 , копією наказу № 398-п від 25.03.2026 р., копією направлення на перевірку від 25.03.2026 р. за № 641/14-29-07-10, копією запиту про надання документів (копій документів) від 26.03.2026, копіями актів фактичних залишків запасів (товарно- матеріальних цінностей), що знаходяться в місці продажу ( господарському об`єкті).
За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 109.1 Податкового Кодексу України).
Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи ФОП, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, а саме: порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю.
Вину ОСОБА_1 у вчининенні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, суд вважає доведеною.
Враховуючи особу винного, ступінь його вини, матеріальний стан, суд вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою його виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП) необхідним та достатнім для його виправлення буде застосування до ОСОБА_3 адміністративного стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі - у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 грн.
У відповідності до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з особи на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір у розмірі 665,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 36, 40-1,283,284 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 (тридцять чотири) гривні, який стягнути на користь держави, рахунок № UA 3989 9998 0313 0101 0600 0014 468, КОД отримувача (ЄДРПОУ) 37992030, отримувач Миколаїв. ГУК/тг м. Нова Одеса/21081100, банк Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Держави, судовий збір в розмірі 665,60 (шістсот шістдесят п`ять гривень 60 копійок) грн. на рахунок UA508999980313101206000014468, отримувач Миколаїв ГУК/тг м. Нова Одеса/22030101, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Новоодеський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.О. Баранкевич