Ухвала суду № 137534676, 11.06.2026, Господарський суд Запорізької області

Дата ухвалення
11.06.2026
Номер справи
908/3141/25
Номер документу
137534676
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

номер провадження справи 26/143/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11.06.2026 Справа № 908/3141/25

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали справи

Кредитори - 1/ ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРЕДЕЯ" (ел. пошта: kredeya@ukr.net, адреса: Україна, 04107, місто Київ, ВУЛИЦЯ НАГІРНА, будинок 25/27, офіс 18, ЄДРПОУ 42904208)

2/ ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "УКРАЇНСЬКІ СПЕЦІАЛЬНІ СИСТЕМИ" (ел. пошта info@uss.gov.ua, адреса Україна, 04119, місто Київ, ВУЛИЦЯ ЮРІЯ ІЛЛЄНКА, будинок 83Б ЄДРПОУ 32348248)

3/ ЦЕНТРАЛЬНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ (ел. пошта cvp.official@tax.gov.ua, адреса Україна, місто Київ, вул.Кошиця, будинок 3, 02068, ЄДРПОУ 44082145)

Боржник - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АУРІС ГРУП 2025" (адреса: 69005, Україна, Запорізька обл., місто Запоріжжя, проспект Соборний, будинок 158, ЄДРПОУ 44015016)

про банкрутство

У судовому засіданні присутній представник ЦЕНТРАЛЬНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ - Урєкє А.В.

УСТАНОВИВ:

В провадженні Господарського суду Запорізької області перебуває справа №908/3141/25 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АУРІС ГРУП 2025".

Постановою Господарського суду Запорізької області від 10.03.2026 у справі № 908/3141/25 Товариство з обмеженою відповідальністю «АУРІС ГРУП 2025» (далі Боржник) визнано банкрутом. Ліквідатором призначено арбітражного керуючого Сердюк Марину Миколаївну.

Повідомлення за № 78832 від 24.03.2026 про визнання Боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури опубліковано на офіційному веб-порталі судової влади України.

До Господарського суду Запорізької області 01.04.2026 року через систему "Електронний суд" надійшла заява ЦЕНТРАЛЬНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ з кредиторськими вимогами до боржника на суму 1 360,00 грн.

Ухвалою від 13.04.2026 призначено розгляд заяви ЦЕНТРАЛЬНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ у судовому засіданні на 11.06.2026 року.

25.05.2026 надійщла заява Заявника про збільшення розміру грошових вимог. ЦЕНТРАЛЬНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ просить суд визнати грошові вимоги на загальну суму 3 400,00 грн.

10.06.2026 заява ліквідатора ТОВ "АУРІС ГРУП 2025" арбітражного керуючого Сердюк М.М. про результати розгляду грошових вимог ЦЕНТРАЛЬНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ. Ліквідатор не визнає суму боргу повністю. Наявні у ліквідатора відомості свідчать про відсутність у ТОВ «АУРІС ГРУП 2025» у листопаді та грудні 2025 року об`єктів оподаткування та будь-яких показників, які відповідно до вимог Податкового кодексу України підлягали б декларуванню. ТОВ «АУРІС ГРУП 2025» не здійснював господарської діяльності за ці періоду з поставки товарів/послуг, отримання прибутку тощо, які б підлягали декларуванню. В актах перевірки на які посилається податковий орган не зазначено контрагентів на користь яких банкрутом здійснювалось надання послуг чи продаж товарів так само і не зазначено, що банкруту надавались послуги, які є об`єктом оподаткування та мали б бути відображені в деклараціях. Отже, у банкрута був відсутній передбачений законом обов`язок щодо подання податкової звітності за зазначені періоди. За таких обставин нарахування контролюючим органом штрафних (фінансових) санкцій є безпідставним, а заявлені кредиторські вимоги не підтверджуються належними та допустимими доказами.

Суд вивчив матеріали заяви, заслухав пояснення представника та зазначає про таке.

Згідно п.2 ч.1 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав.

Згідно з ч.4 ст.60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Станом на 21.05.2026 за ТОВ "АУРІС ГРУП 2025" обліковується податковий борг у загальному розмірі 3 400,00 гривень, який виник з причини несплати нарахованих контролюючим органом штрафних санкцій, а саме: - з податку на додану вартiсть iз вироблених в Українi товарiв (робiт, послуг) (ккдб 14060100): 02.03.2026 на підставі Податкового повiдомлення-рiшення (форма 'ПС') N 162/ж10/31-00-04 02-04-23 вiд 02.02.2026 - 340,00 грн; 24.03.2026 на підставі Податкового повiдомлення-рiшення (форма 'ПС') N 333/Ж10/31-00-04 02-04-23 вiд 26.02.2026 - 1 020,00 грн; 20.05.2026 на підставі Податкового повiдомлення-рiшення (форма 'ПС') N 802/Ж10/31-00-04 02-04-23 вiд 21.04.2026 на суму 1 020,00 грн. Всього 2 380,00 грн;

- з податку на прибуток приватних пiдприємств (ккдб 11021000): 20.05.2026 на підставі Податкового повiдомлення-рiшення (форма 'ПС') N 803/Ж10/31-00-04 02-04-23 вiд 21.04.2026 на суму 1 020,00 грн.

Вищезазначені податкові повідомлення рішення ТОВ "АУРІС ГРУП 2025" не оскаржувалися.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 20.1.19 п 20.1 ст.20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно п.п.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України грошове зобов`язання платника податків-сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію , що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг- сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) , але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Відповідно до п.п.14.1.157. п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове повідомлення рішення- письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов`язок платника податків сплатити суму грошового зобов`язання , визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.

Відповідно до п.п.54.3.2 п.54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань , зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, або зменшення суми податку на доходи фізичних осіб, задекларовану до повернення з бюджету у зв`язку із використанням платником податку права на податкову знижку, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов`язань та/або іншого зобов`язання , контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи , суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, або завищення суми податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету у зв`язку із використанням платником податку права на податкову знижку, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Відповідно до абз.2 ч. 14 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ) встановлено, що з моменту відкриття провадження у справі пред`явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення можуть здійснювати у випадку та порядку, передбачених цим Кодексом.

Згідно з положеннями ч. 5 ст. 41 КУзПБ дія мораторію не поширюється на задоволення вимог поточних кредиторів.

Як зазначила Палата Верховного Суду у справі № 5023/10655/11 (провадження 12-161гс18), заяви поточних кредиторів з вимогами до боржника що ґрунтуються на зобов`язаннях, які виникли після порушення провадження у справі , підлягають розгляду у порядку позовного провадження. Мораторій на задоволення вимог кредиторів у відповідності з абзацом 24 статті 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом являє собою зупинення виконання боржником грошових зобов`язань і зобов`язань щодо сплати податків і зборів (обов`язкових) платежів, термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і не поширюється на поточну заборгованість. Поточні вимоги кредиторів знаходяться у вільному правовому режимі до визнання боржника банкрутом.

Таким чином, у Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платникам податків були всі законні підстави для звернення до суду із заявою про збільшення кредиторських вимог.

Отже, заперечення ліквідатора є необґрунтованими та безпідставними.

Вказана заборгованість підтверджується наявними матеріалами справи, а тому підлягає судом визнанню в повному об`ємі.

За подання заяви до суду Заявником сплачено судовий збір у розмірі 6 656,00 грн, який також визнається судом.

Керуючись ст.ст. 2, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Визнати кредиторські вимоги ЦЕНТРАЛЬНОГО МІЖРЕГІОНАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДПС ПО РОБОТІ З ВЕЛИКИМИ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ до боржника у розмірі 3 400,00 грн штрафних санкцій з шостою чергою задоволення та 6 656,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.

Зобов`язати ліквідатора привести реєстр вимог кредиторів у відповідність з даною ухвалою суду.

Ухвала набирає законної сили у день її винесення та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 256-259 ГПК України

Ухвалу складено та підписано-08.06.26.

Суддя О.О. Юлдашев