Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №155/963/26
Провадження №3/155/311/26
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.06.2026 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана В.М. при секретарі судових засідань Воронюк Н.М., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Добрянського М.З., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , пенсіонерки, за вчинення нею адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
УСТАНОВИВ:
До Горохівського районного суду Волинської області 08 січня 2026 року з Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення №269 від 29 травня 2026 року, вбачається, що ОСОБА_1 будучи членом позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» Горохівської міської ради, відповідно до п.п. «ґ», п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на яку поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями. За таких обставин член позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_1 була зобов`язана до 00 годин 00 хвилин 27 червня 2025 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування «при звільненні», за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями. Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, подала несвоєчасно, а саме 14 травня 2026 року о 10 годині 41 хвилин.
Також, з протоколу про адміністративне правопорушення №270 від 29 травня 2026 року, вбачається, що ОСОБА_1 будучи членом позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» Горохівської міської ради, відповідно до п.п. «ґ», п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом на яку поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (після звільнення)). За таких обставин член позаштатної постійно-діючої військово-лікарської комісії КП «Горохівська багатопрофільна лікарня» ОСОБА_1 була зобов`язана до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2026 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2025 рік, (щорічна декларація (після звільнення). Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2025 рік (щорічна декларація (після звільнення) подала несвоєчасно, а саме 14 травня 2026 року о 10 годині 53 хвилин.
Працівниками поліції кваліфіковано як порушення вимог ч.2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала частково, вказувала, що своєчасно не подала декларацію, у зв`язку із тим, що не знала, що після звільнення потрібно подавати будь які декларації, а також працівники з відділу кадрів не повідомили про необхідність подання декларації.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень за ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити їй покарання у виді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об`єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 5 статті 1 Закону передбачено, що корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до п.п. «ґ», п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є голови та члени експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.
Судом встановлено, що відповідно до копію наказу т.в.о. директора КП «Горохівської багатопрофільної лікарні Горохівської міської ради» №25-од від 09 січня 2024 року, створено позаштатну постійну діючу військово-лікарську комісію з медичного огляду кандидатів на військову службу, та затверджено основний та резервний склад позаштатної постійно діючої ВЛК.
Відповідно до копії додатку №1 до наказу №25-од від 09 січня 2024 року, до основного складу позаштатної постійної діючої військово-лікарської комісії входить ОСОБА_1 .
Згідно з копії наказу №56-од від 29 березня 2024 року, з 01 квітня 2024 року виключено зі складу комісії основного складу позаштатної постійно діючої ВЛК ОСОБА_1 лікаря офтальмолога. З 01 квітня 2024 року включити в склад комісії резервного складу позаштатної постійно-діючої ВЛК лікаря офтальмолога..
Відповідно до копії наказу №161-од від 31 грудня 2024 року, виданого т.в.о. директора КП «Горохівської багатопрофільної лікарні Горохівської міської ради», включено до резервного складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ОСОБА_1 лікаря офтальмолога.
Відповідно до копії наказу №84-од від 27 травня 2025 року, виданого т.в.о. директора КП «Горохівської багатопрофільної лікарні Горохівської міської ради», виключено зі складу комісії позаштатної постійно діючої ВЛК ОСОБА_1 лікаря офтальмолога.
Згідно з копії наказу №143-к, ОСОБА_1 , лікар офтальмолог, була звільнена за власним бажанням у зв`язку з виходом на пенсію.
Відповідно до вимог абзацу 1, частини 2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно вимог ч.1,2 ст.47 ЗУ «Про запобігання корупції», подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання. Інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п`яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як вбачається з даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію «при звільненні» подала 14 травня 2026 року о 10:41 год, та декларацію за 2025 рік щорічна декларація, подана 14 травня 2026 року о 10:53 год.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи суб`єктом декларування, несвоєчасно подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «при звільненні», та «після звільнення за 2025 рік» як це передбачено ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення №269 від 19 травня 2026 року, №270 від 19 травня 2026 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення, витягами з Державного реєстру декларацій та іншими матеріалами справи.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом`якшують чи обтяжуються відповідальність ОСОБА_1 суд не вбачає.
Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У даному випадку обидва правопорушення є рівнозначними, враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд приходить до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 36, 283, 284 КУпАП, на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
На підставі статті 36 КУпАП, призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
(Реквізити для сплати штрафу: Отримувач коштів: ГУК у Волинській обл./м.Горохів 21081100; рахунок отримувача: UA828999980314080542000003570, банк отримувача коштів: казначейство України (ЕАП); код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371).
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Відповідно до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу понад п`ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови понад п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу 1700,00 (одну тисячу сімсот) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 18 червня 2026 року.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області В.М. Сметана