Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про притягнення особи до адміністративної відповідальності
Справа №766/7633/26
Пров. №3/766/2016/26
18.06.2026
Херсонський міський суд Херсонської області у складі судді Арчакова Д.В.,
за участі:
секретаря судового засідання Тицко Ю.О.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (не з`явився, належним чином сповіщений),
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, складені стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною п`ятою ст. 126, частиною другою ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),
безпосередньо після закінчення судового розгляду виніс постанову про таке:
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи
1. В провадженні судді Херсонського міського суду Херсонської області Арчакова Д.В. перебувають матеріали у справі про адміністративні правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 а саме:
- протокол серії ААБ № 248980 від 11.05.2026 року складений за частиною п`ятою ст. 126 КУпАП.
Згідно протоколу, 11.05.2026 року о 10 годині 15 хвилин, за адресою: автодорога М-14 206 км., водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом (далі т.з.) «Volkswagen LT 35», д.н.з. НОМЕР_2 , будучи позбавленим права керування транспортними засобами постановою Херсонського міського суду Херсонської області від 30.06.2025 року у справі № 766/8517/25 строком на 1 (один) рік.
Правопорушення вчинено повторно протягом року, що підтверджується копією постанови органу Національної поліції серії БАВ № 59846 від 22.01.2026 у матеріалах справи.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив приписи п. 2.1.А Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена частиною п`ятою ст. 126 КУпАП.
Події фіксувались на нагрудну бодікамеру № 181501256/001.
- протокол серії ЕПР1 № 663019 від 11.05.2026 року, складений за частиною другою ст. 130 КУпАП.
Згідно протоколу, 11.05.2026 року о 09 годині 00 хвилин, за адресою: М-14 206 км., водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом «Volkswagen LT 35», д.н.з. НОМЕР_2 , з ознаками алкогольного сп`яніння.
Від проходження огляду на місці зупинки та у медичному закладі у встановленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився.
Своїми діями ОСОБА_1 повторно протягом року порушив приписи п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена частиною другою ст. 130 КУпАП.
Події фіксувались на нагрудну бодікамеру № 181501256/001.
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення
2. У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, пояснення, клопотання та заяви у справі відсутні.
Факт отримання судової повістки ОСОБА_1 підтверджується листом ТОВ «Нова Пошта» № 3908 вих-26 від 15.05.2026, до якого додано сканкопію розписки про отримання ОСОБА_1 судової повістки, окремо ОСОБА_1 сповіщено шляхом надсилання повістки у формі SMS-повідомлення відповідно до заяви у матеріалах справи.
ІІІ. Досліджені в судовому засіданні докази
3. На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень надано такі докази:
-протокол серії ЕПР1 № 663019 від 11.05.2026 року складений за частиною другою ст. 130 КУпАП;
-протокол серії ААБ № 248980 від 11.05.2026 року, складений за частиною п`ятою ст. 126 КУпАП;
-довідки;
-копія постанови суду;
-копія паспорту;
-копія постанови органу Національної поліції;
-заявки;
-диски.
ІV. Оцінка Суду
4. Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
5. Адміністративна відповідальність за частиною другою ст. 130 КУпАП настає за повторне протягом року керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
6. Адміністративна відповідальність за частиною п`ятою ст. 126 КУпАП настає за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
7. Приписами ст. 266 КУпАП встановлено порядок проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння особи, яка керувала зокрема транспортним засобом.
8. Отже огляд такої особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов`язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди такої особи, на проведення зазначеного огляду поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров`я місцевих державних адміністрацій.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
8. Відповідно до пункту 2.5. Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, (надалі Правила) водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
9. Відеозапис з оптичного диску, що досліджений у судовому засіданні, свідчить про те, що фактичні обставини правопорушення не оспорюються водієм, зокрема, керування транспортним засобом, повторність вчинення правопорушення протягом року, відмова від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки та у медичному закладі, інформованість про позбавлення особи водія права керування транспортними засобами.
10. Відповідно до приписів ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів тощо, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
11. Проаналізувавши викладені у протоколі обставини справи, враховуючи визнання особою вини та обставин вчинених правопорушень, що підтверджується дослідженим відеозаписом, враховуючи наявність факту керування транспортним засобом, неодноразову відмову від проходження огляду у встановленому законом порядку, наявність рішення суду яким особу позбавлено права керування, Суд вбачає у діях ОСОБА_1 склад адміністративних правопорушень передбачених частиною другою ст. 130, частиною п`ятою ст. 126 КУпАП та вважає вину у вчиненні таких правопорушень доведеною поза розумним сумнівом.
V. Накладення адміністративного стягнення
12. Санкція частини другої ст. 130 КУпАП передбачає:
-накладення штрафу на водіїв у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого
-адміністративний арешт на строк десять діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і
-на інших осіб - накладення штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк десять діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
13. Санкція частини п`ятої ст. 126 КУпАП передбачає накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п`яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого
14. Вирішуючи питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, суд враховує мету адміністративного стягнення, яка відповідно до ст. 23 КУпАП полягає у вихованні особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, а також характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують адміністративну відповідальність (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
15. Обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП не встановлено.
16. Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП не встановлено.
17. Відповідно до ст. 36 КУпАП При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
18. Отже, виходячи з наведеного, враховуючи приписи ст. 33, 36 КУпАП, Суд вважає за доцільне призначити особі адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п`ять) років, без вилучення транспортного засобу.
19. Відповідно до статті 40-1 КУпАП у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір на користь держави у розмірі, встановленому відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
З цих підстав,
керуючись статтями 1, 9, 23, 33, 126, 130, 247, 276-279, 283-285, 294, 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Суд
П О С Т А Н О В И В :
1. На підставі ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення об`єднати провадження у справах про адміністративні правопорушення за протоколами серій:
-ААБ № 248980 від 11.05.2026 року, складеним за частиною п`ятою ст. 126 КУпАП (справа № 766/7633/26; провадження № 3/766/2016/26);
-ЕПР1 № 663019 від 11.05.2026 року, складеним за частиною другою ст. 130 КУпАП (справа № 766/7630/26, провадження № 3/766/2015/26).
Об`єднаним провадженням присвоїти номер справи 766/7633/26.
2. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 130, частиною п`ятою ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 коп., з позбавленням права керування транспортним засобом на строк 5 (п`ять) років без вилучення транспортного засобу.
(Рахунок отримувача: UA578999980313090149000021001; Одержувач ГУК у м.Херсон обл /Херсон обл../21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959517; Банк отримувач Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081300)
3. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , судовий збір на користь держави в розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 коп.
(Отримувач коштів : ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106)
4. Роз`яснити, що відповідно до статей 307, 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому цієї постанови.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення п`ятнадцятиденного строку, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання цієї постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначеного у цій постанові.
5. Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.
6. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. В разі подачі апеляційної скарги, постанова набирає чинності після прийняття судом апеляційної інстанції відповідного рішення.
СуддяД. В. Арчаков