Вирок № 137485034, 08.06.2026, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
08.06.2026
Номер справи
334/5458/25
Номер документу
137485034
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Дата документу 08.06.2026

Справа № 334/5458/25

Провадження № 1-кп/334/308/26

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 червня 2026 року колегія суддів Дніпровського районного суду м. Запоріжжя у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_4 , прокурорів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжі в порядку спеціального судового провадження кримінальне провадження № 12025000000001403 від 13.05.2025 за обвинуваченням

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки смт. Якимівка, Запорізької області, громадянки України, з повною вищою освітою, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

24 лютого 2022 року російською федерацію здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, здійснено окупацію частини території України, у зв`язку з цим відповідно до Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом № 2102-ІХ від 24.02.2022, із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан строком на 30 діб, строк дії якого неодноразово продовжувався .

Внаслідок ведення агресивної війни з боку російської федерації проти України 24.02.2022 Якимівська селищна територіальна громада Мелітопольського району Запорізької області була захоплена збройними силами російської федерації.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Згідно зазначеного переліку ІНФОРМАЦІЯ_2 знаходиться у переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованою російською федерацією.

Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 89-к від 22.08.2012 громадянка України ОСОБА_8 з 22.08.2012 була призначена на посаду головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_4 та їй присвоєно 6 ранг державного службовця.

На момент фактичної окупації смт Якимівка військами рф ОСОБА_8 продовжувала перебувати на державній службі, займаючи відповідно до наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 89-к від 22.08.2012 посаду головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також маючи 6 ранг державного службовця, який їй присвоєно наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 99-к від 02.05.2022.

У зв`язку із перебуванням на державній службі ОСОБА_8 зобов`язана дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки; поважати гідність людини, не допускати порушення прав і свобод людини та громадянина; з повагою ставитися до державних символів України; обов`язково використовувати державну мову під час виконання своїх посадових обов`язків, не допускати дискримінацію державної мови і протидіяти можливим спробам її дискримінації; забезпечувати в межах наданих повноважень ефективне виконання завдань і функцій державних органів; сумлінно і професійно виконувати свої посадові обов`язки та умови контракту про проходження державної служби (у разі укладення), а також, виконувати інші обов`язки, визначені ст. 8 Закону України «Про державну службу».

Крім того, обіймаючи посади в державних органах України, пов`язані з проходженням державної служби, 22.08.2012 ОСОБА_8 прийняла присягу державного службовця, присягнувши вірно служити народові України, суворо дотримуватись Конституції та законів України, сприяти втіленню їх у життя, зміцнювати їх авторитет, охороняти права, свободи та законні інтереси громадян, з гідністю нести високе звання державного службовця, сумлінно виконувати свої обов`язки.

Незважаючи на це, громадянка України ОСОБА_8 21 липня 2022 року, перебуваючи у смт Якимівка, діючи умисно, на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, в період Збройного конфлікту перейшла на службу в незаконно створений окупаційною владою орган та зайняла посаду «инспектор отдела по вопросам миграции отдела полиции № НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 по АДРЕСА_2 » (дислокация пгт. Акимовка).

Відповідно до наказу від 13.12.2019 № 940 міністерства внутрішніх справ російської федерації (положення про головне управління з питань міграції міністерства внутрішніх справ російської федерації) головне управління з питань міграції міністерства внутрішніх справ російської федерації являється самостійним структурним підрозділом центрального апарату міністерства внутрішніх справ російської федерації забезпечуючи та здійснюючим в рамках своєї компетенції функцій міністерства по розробці та реалізації державної політики, а також нормативно-правовому регулюванню міграції.

Вказаний орган виконує функції головного підрозділу міністерства у сфері забезпечення Веде реєстраційний облік громадян російської федерації за місцем перебування та за місцем проживання в межах російської федерації, контролює виконання громадянами російської федерації, орендарями житлових приміщень посадовими особами та особами, відповідальними за приймання та передачу в органи реєстраційного контролю документів для реєстрації і зняття з реєстраційного обліку громадян російської федерації за місцем перебування та місцем проживання в межах російської федерації, правил реєстрації і зняття громадян рф з реєстраційного обліку за місцем перебування та за місцем проживання в межах рф. Виконує міграційний облік іноземних громадян та громадян без громадянства рф. Оформлює та видає іноземним громадянам та особам без громадянства документи для в`їзду в російську федерацію, проживання і тимчасове перебування в російській федерації. Виконує федеральний державний контроль у сфері міграції. Виконує координаційну Діяльність федеральних органів виконавчої влади та органів виконавчої влади суб`єктів російської федерації, участь в реалізації державної програми по наданню сприянню добровільному переселенню в російську федерацію співвітчизників, проживаючих за кордоном, а також контролю за її реалізацією разом з міжвідомчою комісією з реалізації державної програми.

Своїми умисними діями, які виразилися у переході в період збройного конфлікту на службу в створене всупереч вимогам законодавства України на території України окупаційною владою «отдел по вопросам миграции отдела полиции АДРЕСА_2 » (дислокация пгт. Акимовка) ОСОБА_8 надала допомогу державі-агресору в організації незаконної діяльності на тимчасово окупованій території України органів, наділених владними повноваженнями, що реалізують політику держави-агресора у сфері міграції, тобто перейшла на бік ворога.

Таким чином, своїми умисними діями ОСОБА_8 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 111 КК України - державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, шляхом переходу на бік ворога в період збройного конфлікту в умовах воєнного стану.

Судовий розгляд кримінального провадження здійснювався в порядку спеціального судового провадження на підставі ч.3 ст.323 КПК України, за відсутності обвинуваченої (in absentia), яка показань суду не надавала та з будь-якими клопотаннями до суду не зверталася.

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом. Стороною обвинувачення та судом використані всі передбачені законом можливості для дотримання прав обвинуваченої, зокрема, право на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя.

Відповідно до рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи важливою умовою застосування спеціального досудового розслідування та спеціального судового розгляду є те, щоб під час спеціального досудового розслідування або спеціального судового провадження було забезпечено процесуальні права та гарантії осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, зокрема, право обвинуваченого бути проінформованим належним чином про дату слухання справи та про своє право на законне чи інше представництво в суді.

Матеріалами справи підтверджується належний виклик ОСОБА_8 до слідчого (прокурора), суду, направлених їй повідомлень з приводу її прав та обов`язків, оголошеної підозри, висунутого обвинувачення, а також руху спеціального судового провадження, що свідчить про те, що ОСОБА_8 в силу ч. 3 ст. 323 КПК України обізнана, тобто повинна була знати, що стосовно неї розпочато кримінальне провадження, винесено повідомлення про підозру та обвинувальний акт спрямовано до суду, мала можливість бути обізнаною із усіма своїми правами, в тому числі на захист та доступ до правосуддя, втім скориставшись своїми правами, до слідчого та у судові засідання не з`явилася, в тому числі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, на власний розсуд за відсутності перешкод для їх реалізації на території України.

Інтереси обвинуваченої ОСОБА_8 в судовому процесі належно були представлені захисником ОСОБА_7 , який був забезпечений державою. Захисник належним чином приймав участь у реалізації права на захист обвинуваченої під час судового розгляду, зазначив, що не мав можливості зв`язатися з обвинуваченою і з`ясувати у неї правову позицію щодо пред`явленого обвинувачення, вважаючи також що суд не мав підстав для розгляду кримінального провадження без її участі.

Отже, судом виконаний обов`язок вживати усіх заходів, необхідних для забезпечення обвинуваченій ОСОБА_8 права на кваліфікований захист, у тому числі і призначення захисника, який би ефективно надавав практичну юридичну допомогу.

Держава Україна під контролем сторони захисту та суду використала всі можливості для того, щоб обвинувачена мала право під час судового провадження як мінімум на такі гарантії: а) бути терміново і докладно повідомлений мовою, яку він розуміє, про характер і підставу обвинувачення; б) мати достатній час і можливості для підготовки свого захисту, обрати самому захисника; в) бути засудженим в його присутності і захищати себе особисто або за посередництвом обраного ним захисника, бути повідомленим про це право і мати призначеного йому захисника безплатно для нього.

Така ситуація узгоджується із взятими на себе зобов`язаннями, яких повинна дотримуватися держава Україна з тим, щоб забезпечити реальне використання права, яке гарантується статтею 6 Європейської Конвенції з прав людини та ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Суд вважає, що наявні у справі документи свідчать про відмову ОСОБА_8 , яка повинна знати про розпочате кримінальне провадження, від здійснення свого права предстати перед українським судом за діяння, вчинені на території суверенної України, юрисдикцію якої над собою не визнає, та захищати себе безпосередньо в такому суді. В той же час, ухилення у такий спосіб обвинуваченої від правосуддя суд оцінює як реалізацію останньою її невід`ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

Дослідивши під час спеціального судового провадження в судовому засіданні надані стороною обвинувачення докази, суд вважає, що винуватість ОСОБА_8 у вчиненні інкримінованого злочину, за викладених у вироку обставин, повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами.

Судом приймається до уваги, що 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв`язку з військовою агресією рф проти України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, в подальшому дія якого неодноразово продовжувалась, і який продовжує існувати на теперішній час.

Відповідно до положень частини 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон № 1207-VII), тимчасово окупована рф територія України є невід`ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджено Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Згідно зазначеного переліку ІНФОРМАЦІЯ_2 знаходиться у переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованою російською федерацією.

Дослідженими судом матеріалами архівної особової справи ОСОБА_8 підтверджується, що наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 89-к від 22.08.2012 громадянка України ОСОБА_8 з 22.08.2012 була призначена на посаду головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_4 та наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 № 99-к від 02.05.2022 їй присвоєно 6 ранг державного службовця.

ОСОБА_8 22.08.2012 прийняла присягу державного службовця, присягнувши вірно служити народові України, суворо дотримуватись Конституції та законів України, сприяти втіленню їх у життя, зміцнювати їх авторитет, охороняти права, свободи та законні інтереси громадян, з гідністю нести високе звання державного службовця, сумлінно виконувати свої обов`язки.

Згідно з матеріалами дисциплінарної справи наказомначальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 04.01.2023 №6/д порушено дисциплінарне провадження стосовно ОСОБА_8 за фактом порушення Присяги державного службовця. За результатами дисциплінарного провадження наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.02.2023 №6-с до ОСОБА_8 застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення з посади державної служби, на підставі якого наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.02.2023 №32-к ОСОБА_8 звільнено з посади головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_4 відповідно до п.4 ч.1 ст. 87 Закону України «Про державну службу».

Згідно з листом ІНФОРМАЦІЯ_3 від 07.11.2022, за результатами перевірки отримано інформацію щодо працівників підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_6 , які перебуваючи на тимчасово окупованій території, надали добровільну згоду на співпрацю з окупаційною «владою», в тому числі щодо ОСОБА_8 - головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_4 . Крім того повідомлено, що інші працівники були переміщені з тимчасово окупованих територій на підконтрольну територію України до структурних підрозділів міста Запоріжжя, для виконання посадових обов`язків без змін істотних умов праці з 24.02.2022 по теперішній час.

Відповідно постанови прокурора від 13.05.2025 про виділення матеріалів досудового розслідування в окреме провадження, з кримінального провадження № 12022000000001125 від 12.11.2022 виділено в окреме провадження матеріали досудового розслідування за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 111 КК України, проведення досудового розслідування у виділеному провадженні доручено слідчим Головного слідчого управління Національної поліції України (т.1, а.с.178).

Згідно з Витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні №12025000000001403, відомості за даним фактом внесені до ЄРДР 13.05.2025, підозрювана ОСОБА_8 , кваліфікація злочину ч.2 ст.111 КК України.

На підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 02.08.2023 у кримінальному провадженні № 12022000000001125 від 12.11.2022 здійснено тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження №62022080010000070, в тому числі до протоколу за результатами зняття інформації з електронних інформаційних систем від 02.05.2023 1614т.

Ухвалою слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_7 від 02.10.2023 у кримінальному провадженні № 12022000000001125 від 12.11.2021 надано дозвіл на використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій, а саме, протоколу про результати зняття інформації з електронних інформаційних систем від 02.05.2023 1614т (не таємно) та додатку до нього у вигляді оптичного диску від 03.05.2023 (не таємно), отриманих і складених у кримінальному провадженні №62022080010000070 від 21.06.2022, з метою використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 12022000000001125 від 12.11.2021.

Відповідно протоколу огляду від 15.10.2023, проведено огляд інформації за результатами зняття інформації з електронних інформаційних систем терміналу мобільного зв`язку із номером НОМЕР_2 , який використовує громадянка рф ОСОБА_9 , вилученої на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 02.08.2023 про тимчасовий доступ до матеріалів кримінального провадження №62022080010000070, в тому числі до протоколу за результатами зняття інформації з електронних інформаційних систем від 02.05.2023, проводилось зняття інформації з акаунту месенджеру «Телеграм» за мобільним номером телефону НОМЕР_2 . В результаті огляду отримано дані переписки користувача, електронні таблиці, документи, фото щодо діяльності так званих «паспортних столів», відкритих окупаційною владою рф на тимчасово окупованій території Запорізької області. Встановлено з повідомлень керівників структурних підрозділів « ІНФОРМАЦІЯ_8 » повідомлення від контакту з профілем « ІНФОРМАЦІЯ_9 » у формі «Строевих записок сотрудников ВРГ по Запорожской области с дислокацией в пгт Акимовка» за кожен робочий день, у яких серед співробітників значиться ОСОБА_8 як «специалист ІНФОРМАЦІЯ_9 », документ з назвою «Строевая записка сотрудников ВРГ (дислокация в пгт Акимовка)отдел по вопросам миграции отдела полиции АДРЕСА_2 , в якому наявні дані щодо посади та ПІБ із зазначенням сум заробітних плат працівників незаконних правоохоронних органів тимчасово окупованих міст Запорізької області, в тому числі щодо ОСОБА_8 із зазначенням посади «инспектор отдела по вопросам миграции отдела полиции АДРЕСА_2 » (дислокация пгт. Акимовка).

Відповідно до наказу від 13.12.2019 № 940 міністерства внутрішніх справ російської федерації (положення про головне ІНФОРМАЦІЯ_10 являється самостійним структурним підрозділом центрального апарату міністерства внутрішніх справ російської федерації забезпечуючи та здійснюючим в рамках своєї компетенції функцій міністерства по розробці та реалізації державної політики, а також нормативно-правовому регулюванню міграції. Вказаний орган виконує функції головного підрозділу міністерства у сфері забезпечення Веде реєстраційний облік громадян російської федерації за місцем перебування та за місцем проживання в межах російської федерації, контролює виконання громадянами російської федерації, орендарями житлових приміщень посадовими особами та особами, відповідальними за приймання та передачу в органи реєстраційного контролю документів для реєстрації і зняття з реєстраційного обліку громадян російської федерації за місцем перебування та місцем проживання в межах російської федерації, правил реєстрації і зняття громадян рф з реєстраційного обліку за місцем перебування та за місцем проживання в межах рф. Виконує міграційний облік іноземних громадян та громадян без громадянства рф. Оформлює та видає іноземним громадянам та особам без громадянства документи для в`їзду в російську федерацію, проживання і тимчасове перебування в російській федерації. Виконує федеральний державний контроль у сфері міграції. Виконує координаційну Діяльність федеральних органів виконавчої влади та органів виконавчої влади суб`єктів російської федерації, участь в реалізації державної програми по наданню сприянню добровільному переселенню в російську федерацію співвітчизників, проживаючих за кордоном, а також контролю за її реалізацією разом з міжвідомчою комісією з реалізації державної програми.

В сукупності з дослідженими документами, винуватість ОСОБА_8 підтверджується показаннями свідків:

- свідок ОСОБА_10 в суді пояснив, що з початку війни керівництво ІНФОРМАЦІЯ_3 поклало на підрозділ запобігання корупції, завідувачем якого був свідок, обов`язки повідомляти про осіб які перейшли на бік ворога. Зі слів керівника ІНФОРМАЦІЯ_11 ОСОБА_11 стало відомо, що ОСОБА_8 з липня 2022 року перейшла добровільно працювати у паспортний стіл, який створила окупаційна влада. За результатами дисциплінарного провадження у діях ОСОБА_8 було встановлено наявність дисциплінарного проступку, що полягав у порушенні присяги. При цьому, жодних дій для звільнення з держаної служби ОСОБА_8 не вчинила, хоча спілкування відділу персоналу з працівниками, які залишилися та тимчасово окупованій території, на той час підтримувалося;

- свідок ОСОБА_12 пояснив, що працює начальником ІНФОРМАЦІЯ_12 . ОСОБА_8 займала посаду головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_4 станом на 24.02.2022. ОСОБА_8 на підконтрольну територію не виїхала, заяву на звільнення не писала, при цьому пішла на співпрацю з окупаційною владою почала працювати в незаконно створеному паспортному столі. На підставі доповідної записки з цього приводу було створено дисциплінарну комісію за фактом порушення присяги державного службовця. Після чого було повідомлення про порушення присяги та ОСОБА_8 була звільнена за порушення присяги державного службовця. Ряд інших працівників ІНФОРМАЦІЯ_3 , які опинилися на тимчасово окупованій території, відмовились працювати у незаконно створених органах окупаційної влади, така можливість була у всіх, однак ОСОБА_8 добровільно перейшла на бік ворога;

- свідок ОСОБА_13 суду пояснив, що на час інкримінованого ОСОБА_8 злочину він займав посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_13 . На час окупації смт Якимівка, тобто станом на 24.02.2022, ОСОБА_8 займала посаду головного спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_4 . З інформації безпосереднього керівника ОСОБА_8 стало відомо, що остання добровільно перейшла на бік ворога і стала працювати у незаконно створеному окупаційними силами відділі з питань міграції. З цих питань також для перевірки надійшла інформація з ІНФОРМАЦІЯ_3 і ІНФОРМАЦІЯ_14 . Ці факти знайшли своє підтвердження в ході перевірки в рамках дисциплінарного провадження, за порушення присяги ОСОБА_8 була звільнена з посади. При цьому, вона однозначно добровільно перейшла на бік ворога. Інші працівники були переміщені з тимчасово окупованих територій на підконтрольну територію України до структурних підрозділів міста Запоріжжя, де продовжували виконання посадових обов`язків без змін істотних умов праці з 24.02.2022, ОСОБА_8 була проінформована як і всі інші співробітники ІНФОРМАЦІЯ_3 , про можливість продовжувати роботу на займаній посаді і порядок дій, однак вона не виїхала на підконтрольну територію, не звільнилась, а почала співпрацювати з окупаційною владою в незаконно створеному органі міграційної служби та тимчасово окупованій території.

Суд встановив, що показання свідків узгоджуються між собою, з письмовими доказами, не містять суперечностей, які б могли поставити під сумнів їх правдивість та достовірність.

Відомості, встановлені у процесуальних документах досудового розслідування, не є доказами винуватості обвинуваченої ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України, однак свідчать про дотримання норм чинного кримінального процесуального законодавства під час здійснення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню та допустимість отриманих в ході його проведення доказів.

Отже, розглянувши кримінальне провадження з дотриманням положень ч. 1 ст. 337 КПК України, в межах висунутого обвинувачення, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, оцінивши кожний доказ, наданий стороною обвинувачення, з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку, вважає зазначені докази належними, допустимими, достовірними та в сукупності достатніми для прийняття рішення про винуватість обвинуваченої ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.

В ході судового розгляду було доведено, що ОСОБА_8 , будучи державним службовцем, маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань для розуміння факту захоплення та подальшого утримання рф території населених пунктів Запорізької області, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, бажаючи настання негативних наслідків, після окупації збройними силами рф території смт. Якимівка, в період збройного конфлікту перейшла на бік ворога, добровільно зайнявши посаду у незаконно створеному на території України окупаційною владою «отделе по вопросам миграции отдела полиции № НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 по АДРЕСА_2 » (дислокация пгт. Акимовка), чим фактично надала допомогу державі-агресору в організації незаконної діяльності на тимчасово окупованій території України органів, наділених владними повноваженнями, що реалізують політику держави-агресора у сфері міграції, тобто перейшла.

Будь-які об`єктивні дані, які б давали обґрунтовані підстави вважати, що ОСОБА_8 вчинила інкриміновані їй протиправні дії, перебуваючи під безпосереднім психічним впливом або фізичним примусом, що такі дії були необхідними для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожувало їй чи її рідним, або суспільним інтересам чи інтересам держави тощо, судом не встановлені.

За таких обставин, суд вважає доведеним пред`явлене ОСОБА_8 обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України, яке кваліфікується як державна зрада.

Обставин, що пом`якшують покарання, та обставин, що обтяжують покарання обвинуваченої, судом не встановлено.

При призначенні покарання обвинуваченій суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до вимог ст.12 КК України є особливо тяжким злочином, суспільну небезпеку скоєного кримінального правопорушення, особу обвинуваченої, яка за віком є працездатною особою, у лікарів нарколога та психіатра на обліку не перебуває, раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася.

Враховуючи наведене вище, суд вважає, що обвинуваченій необхідно призначити покарання у виді позбавлення волі в межах, встановлених санкцією ч.2 ст.111 КК України, з призначенням додаткового покарання у вигляді конфіскації всього належного їй майна.

Цивільний позов по справі не заявлений. Речові докази відсутні.

Керуючись ст.ст. 368-370, 374, 376 КПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

ОСОБА_8 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.111 КК України, та призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 (п`ятнадцять) років, з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженої.

Строк відбуття покарання ОСОБА_8 рахувати з моменту приведення вироку до виконання, тобто з моменту фактичного затримання.

Вирок набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга на вирок може бути подана до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ч. 2 ст. 395 КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Головуючий суддя: ОСОБА_1

Судді: ОСОБА_3

ОСОБА_2