Рішення № 137479897, 16.06.2026, Лубенський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
16.06.2026
Номер справи
539/2113/26
Номер документу
137479897
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 539/2113/26

Провадження № 2-а/539/31/2026

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2026 року місто Лубни

Лубенський міськрайонний суд Полтавської області у складі головуючої судді Рудалєвої Л.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 , третя особа: Лубенський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області про тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації,

УСТАНОВИВ:

Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача

07 травня 2026 року до Лубенського міськрайонного суду Полтавської області (далі суд) звернувся ІНФОРМАЦІЯ_2 (юридична адреса: АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (далі позивач, ІНФОРМАЦІЯ_3 ) із адміністративним позовом до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) (далі відповідач), третя особа: Лубенський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області (адреса: Полтавська область, місто Лубни, вулиця Монастирська, будинок №4, код ЄДРПОУ 40108630) (далі Лубенський РВП ГУ НП в Полтавській області або третя особа), в якому представник позивача просила суд:

Застосувати до ОСОБА_1 тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації, на строк виконання або відкликання вимоги ІНФОРМАЦІЯ_5 про виконання обов`язку (обов`язків) військовозобов`язаним резервістом.

Позов обґрунтований тим, що відповідач відповідно до облікових даних перебуває на обліку військовозобов`язаних у ІНФОРМАЦІЯ_6 з 18 вересня 2001 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

Відомості щодо ступеню придатності даних відповідача військово-лікарською комісією (далі ВЛК) визнаний непридатним в мирний час, обмежено придатним у воєнний час.

Наявності права на відстрочку від мобілізації згідно статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в облікових даних відповідача відсутні.

Відповідач є порушником правил військового обліку з 23 серпня 2025 року як такий, що не пройшов ВЛК.

04 травня 2024 року набрав чинності Закон України від 21 березня 2024 року № 3621-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (далі - Закон №3621). Цим документом з положень законодавства про військовий обов`язок і військову службу виключено такі визначення як «обмежено придатний до військової служби» та «непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час».

У відповідність до Закону №3621 був приведений наказ Міністерства оборони України від 14 серпня 2008 року №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», яким визначається процедура проведення військово-лікарської експертизи ВЛК.

За Прикінцевими положеннями Закону №3621 громадяни України віком від 25 до 60 років, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом (крім осіб, визнаних в установленому порядку особами з інвалідністю), з дня набрання чинності цим Законом зобов`язані до 5 червня 2025 року пройти повторний медичний огляд з метою визначення придатності до військової служби. Такі громадяни зобов`язані самостійно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов`язані та резервісти Служби безпеки України до Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, військовозобов`язані та резервісти розвідувальних органів України до відповідного підрозділу розвідувальних органів України) або через електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

Відповідач був визнаний обмежено придатним до військової служби до набрання чинності цим Законом і мав самостійно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки або через електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного та резервіста з метою отримання направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду, проте він цього не зробив.

У зв`язку з неявкою відповідача до ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою перепроходження ВЛК відповідно до вимог абзацу 39 пункту 9 Положення про ТЦК та СП в Державному реєстрі 23 серпня 2025 року було сформоване електронне звернення № Е3342900 до Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області про доставлення відповідача до ІНФОРМАЦІЯ_5 як особи, що порушує законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, встановлені правила військового обліку, для складення протоколу (постанови) про адміністративне правопорушення.

На переконання позивача, указане свідчить про порушення відповідачем вимог частини першої статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Позивачем було отримано відповідь від Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки в зв`язку із відсутністю відповідача за місцем проживання, здійснено неодноразово виїзди за адресою проживання, але здійснити адміністративне затримання та доставлення громадянина ОСОБА_1 - неможливо.

Відповідачу позивачем було надіслано вимогу про виконання обов`язку (обов`язків) військовозобов`язаним, резервістом та повідомлено, що наслідком невиконання такої вимоги буде звернення на підставі статті 283-2 КАС України до суду з позовом про застосування тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

15 травня 2026 року від представника третьої особи - ГУНП в Полтавській області до суду надійшли письмові пояснення, відповідно до яких представник зазначає, що рішення у даній справі прямо не зачіпає прав та обов`язків ГУНП в Полтавській області, однак може вплинути на права та обов`язки відповідного підрозділу Головного сервісного центру МВС.

Від відповідача до суду не надійшло відзиву на позовну заяву.

Заяви та клопотання учасників справи

Заяви та клопотання учасників справи до суду не надходили.

Процесуальні дії у справі

Ухвалою від 11 травня 2026 року суд відкрив провадження у справі, постановив проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини

ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 з 18 вересня 2001 року відповідно до облікової картки до військового квитка серія НОМЕР_3 , де зазначено, що він є непридатним в мирний час, обмежено придатний у воєнний час (а.с.9).

У зв`язку з невиконанням військовозобов`язаним ОСОБА_1 обов`язків, передбачених Прикінцевим положенням Закону № 3621 ІНФОРМАЦІЯ_3 23 серпня 2025 року зареєстровано звернення до Лубенського РВП ГУНП в Полтавській області про доставлення відповідача до ІНФОРМАЦІЯ_5 . Листом від 19 лютого 2026 року №41960-2026 Лубенський РВП ГУНП в Полтавській області повідомив, що доставити ОСОБА_1 виявилось неможливим, у зв`язку з відсутністю військовозобов`язаного за місцем реєстрації, що вбачається з письмової відповіді (а.с.11).

На виконання приписів абзацу 2 частини першої статті 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» складено вимогу про виконання обов`язку (обов`язків) військовозобов`язаним, резервістом №6/1135 від 20 лютого 2026 року, відповідно до якої ОСОБА_1 викликався до ІНФОРМАЦІЯ_5 на 09 год 00 хв 02 березня 2026 року, відповідно до статті 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та з метою виконання громадянами України обов`язків передбачених частинами першою, третьою статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та повідомлено, що наслідком невиконання такої вимоги буде звернення територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підставі статті 283-2 КАС України до суду з позовною заявою про застосування судом тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації (а.с.16).

Вказана вимога 06 березня 2026 року була повернута поштовим зв`язком з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою» (а.с.17-19).

02 березня 2026 року начальником ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_2 було винесено постанову №104 по справі про адміністративне правопорушення за частиною третьою статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) стосовно ОСОБА_1 , 1984 року народження, який на час її винесення був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.26-27).

Відповідно до вищевказаної постанови громадянин ОСОБА_1 порушив правила військового обліку, а саме: визнаний непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час, не пройшов ВЛК до 05 червня 2025 року як передбачено пунктом 2 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №3621. Правопорушення вчинене в особливий період, що передбачене частиною третьою статті 210-1 КУпАП.

Враховуючи, що громадянин ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 210-1 КУпАП, на нього накладено штраф у сумі 17 000,00 грн, який повинен сплатити у 15-денний строк з дня вручення даної постанови.

Вищевказану постанову разом з супровідним листом ІНФОРМАЦІЯ_5 було направлено 03 березня 2026 року за вих №1ю/1365 на адресу ОСОБА_1 (а.с.24-28). Указані документи повернулися із відміткою «Закінчення встановленого терміну зберігання» (а.с.29).

06 березня 2026 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , був знятий з реєстрації, що підтверджується Відповіддю № 2720214 від 11 травня 2026 року з Єдиного державного демографічного реєстру (а.с.34). Інформація про його місце реєстрації у Державному демографічному реєстрі відсутня.

Відповідно до повідомлення Територіального сервісного центру МВС №5343 Головного сервісного центру МВС регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Харківській, Полтавській та Сумській областях (філія ГСЦ МВС) №31/32/5343-1856-2026 від 28 січня 2026 року громадянин ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , отримував посвідчення НОМЕР_4 від 29 червня 2002 року, категорії «А, В, С» (а.с.14-15).

Отже, суд встановив, що між позивачем та відповідачем виникли правовідносини щодо невиконання відповідачем обов`язків військовозобов`язаного, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду із позовом про обмеження відповідача у праві керування транспортними засобами.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

За приписами статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є в справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені доводи та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд виходив з такого.

Норми права, які застосував суд

Згідно з приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який триває і до теперішнього часу.

Указом Президента України «Про загальну мобілізацію» № 69/2022 від 24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань оголошено проведення в Україні загальної мобілізації.

Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 №3543-ХІІ встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов`язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов`язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.

Відповідно до абзацу 1 частини першої, частини третьої статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» громадяни зобов`язані, зокрема, з`являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов`язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов`язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов`язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду. Інші військовозобов`язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов`язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов`язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження. У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов`язаний з`явитися у зазначені у ній місце та строк. У разі неприбуття громадянин зобов`язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів визначено Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1487 від 30 грудня 2022 року, додатком 2 до якого є Правила військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів (далі Правила).

Відповідно до положень підпункту 2 пункту 1 Правил призовники, військовозобов`язані та резервісти повинні зокрема прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов`язаних та резервістів.

Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №560 від 16 травня 2024 року.

Відповідно до частин першої, другої статті 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у разі невиконання під час мобілізації громадянином обов`язків, передбачених частинами першою, третьою статті 22 цього Закону, та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У разі отримання письмової відповіді про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення громадянина до територіального центру комплектування та соціальної підтримки його керівник протягом п`яти днів з дня отримання такої відповіді надсилає такому громадянину в паперовій формі засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу його місцезнаходження, місця проживання чи перебування вимогу про виконання обов`язку (обов`язків) військовозобов`язаним, резервістом, форма та зміст вимоги визначаються Міністерством оборони України.

Згідно із частиною четвертою статті 27 вказаного Закону, у разі якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги не виконав зазначеного у ній обов`язку (обов`язків), територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звертається до суду в порядку, встановленому законом, з приводу тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації - на строк до виконання або відкликання такої вимоги.

Відповідно до частини третьої статті 27 цього Закону днем вручення вимоги є: 1) день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв`язку; 2) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси.

Згідно з пунктом 101 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05 березня 2009 року (далі Правила поштового зв`язку) у разі неможливості вручення адресатам (одержувачам) поштові відправлення зберігаються об`єктом поштового зв`язку місця призначення протягом строку, що встановлюється оператором поштового зв`язку. У разі невручення рекомендованого листа з позначками "Судова повістка", "Повістка ТЦК" або реєстрованого поштового відправлення з позначкою "Адміністративна послуга" такі відправлення разом з бланком повідомлення про вручення повертаються за зворотною адресою у порядку, визначеному в пунктах 81, 82, 83, 84, 91,99 цих Правил, із зазначенням причини невручення. Таким чином, повернення рекомендованого поштового відправлення з формулюванням «одержувач відсутній за вказаною адресою» свідчить про його невручення адресату через неможливість.

Порядок тимчасового обмеження громадян у праві керування транспортним засобом під час мобілізації встановлений статею 283-2 КАС України, згідно з положеннями частин першої, другої якої у разі невиконання громадянином України у строки, встановлені Законом, вимоги територіального центру комплектування та соціальної підтримки про виконання обов`язку (обов`язків) військовозобов`язаним, резервістом територіальний центр комплектування та соціальної підтримки звертається до суду із позовною заявою про застосування судом тимчасового обмеження такої особи у праві керування транспортним засобом під час мобілізації. Позов подається до суду першої інстанції протягом 30 днів з дня виникнення підстав, що дають територіальному центру комплектування та соціальної підтримки право на пред`явлення позовних вимог відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Оцінка суду

Згідно з пунктом 41 Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обгрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів.

Щоб дотриматися принципу справедливого суду обгрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до частини першої статті 242 КАС України рішення суду повинно грунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обгрунтованим.

Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному КАС України (частина четверта статті 242 КАС України).

Частиною п`ятою статті 242 КАС України визначено, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду.

З огляду на законодавство України, чинне на момент виникнення спірних правовідносин, суд дійшов наступних висновків.

Як було зазначено вище та підтверджується матеріалами справи, відповідач є військовозобов`язаним, відповідно до військово-облікових документів обмежено придатним. Відповідно до законодавства відповідач був зобов`язаний пройти ВЛК для повторного визначення ступеню придатності до військової служби до червня 2025 року, але не зробив цього, у зв`язку з чим з 23 серпня 2025 року був внесений до бази як такий, що порушив правила військово обліку.

З серпня 2025 року до січня 2026 року органи поліції не змогли встановити місце знаходження відповідача.

Порядком передбачено, коли вважається належним повідомленням особи, якщо повістка відправляється засобами поштового зв`язку (пункт 41 Порядку).

Вимогу про необхідність прибути до ІНФОРМАЦІЯ_5 20 лютого 2026 року було направлено за місцем реєстрації відповідача та, як вбачається з поштового повідомлення про результати вручення рекомендованого поштового відправлення № 3750036306149, не вручено, повернуто відправнику 06 березня 2026 року з відміткою про причини повернення: «одержувач відсутній за вказаною адресою».

У розумінні вищезазначеної норми Порядку, направлена на ім`я ОСОБА_1 за зареєстрованим на той час місцем його проживання вимога про виконання обов`язку (обов`язків) військовозобов`язаним, резервістом, вважається врученою 06 березня 2026 року.

Протягом встановленого строку відповідно до вимоги ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_5 не з`явився, свої облікові дані не оновив.

Відповідачем не було надано суду доказів поважності причин свого неприбуття у строки, визначені у вимозі.

Відповідач був притягнутий до адміністративної відповідальності за порушення військово обліку, про що було винесено відповідну постанову за частиною третьою статті 210-1 КУпАП.

Відповідач був знятий з місця реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 , 06 березня 2026 року та з того часу ніде не зареєстрований, що унеможливлює виконання позивачем законодавства про військовий облік та мобілізацію.

Таким чином, позивачем доведено невиконання відповідачем під час мобілізації обов`язків, передбачених частинами першою, третьою статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Отже, враховуючи, що відповідач на Вимогу № 6/1135 про виконання обов`язку військовозобов`язаним, резервістом не з`явився, не виконав зазначених у них обов`язків, здійснити адміністративне затримання та доставити ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_5 не виявилось можливим, особа була притягнута до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку, знявшись із реєстрації з місця проживання до цього часу відповідач не зареєструвався за жодною адресою в Україні, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для застосування до відповідача тимчасового обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Доказів на підтвердження того, що встановлення такого обмеження позбавляє відповідача основного законного джерела засобів для існування, або він використовує транспортний засіб у зв`язку з інвалідністю чи перебуванням на його утриманні особи з інвалідністю I, II групи або дитини з інвалідністю, матеріали справи не містять та відповідачем не надано.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються належними доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судовий збір

Згідно з частиною першою статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи.

Так, під час подання позову позивач сплатив судовий збір у сумі 3 328,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №3651 від 10 квітня 2026 року (а.с.2).

Таким чином, з відповідача та користь позивача слід стягнути судовий збір у сумі 3 328,00 грн.

Керуючись статтями 44, 77, 241-246, 268, 283-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 , третя особа: Лубенський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області про тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації, - задовольнити.

Застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом під час мобілізації, на строк виконання або відкликання вимоги ІНФОРМАЦІЯ_5 про виконання обов`язку (обов`язків) військовозобов`язаним резервістом.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь ІНФОРМАЦІЯ_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , судовий збір у сумі 3 328 (три тисячі триста двадцять вісім) гривень 00 копійок.

Відповідно до частини дванадцятої статті 283-2 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду підлягає негайному виконанню.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 15 днів з дня його проголошення до Другого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, особа, яка не брала участі у справі, якщо суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та/або обов`язки, якій рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення їй рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження; у випадку оскарження, рішення набирає законної сили з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Подання апеляційної скарги на рішення суду не перешкоджає його виконанню.

Інформація про учасників справи відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України:

Позивач: ІНФОРМАЦІЯ_2 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_1 .

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .

Третя особа: Лубенський районний відділ поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, адреса: Полтавська область, місто Лубни, вулиця Монастирська, будинок №4, код ЄДРПОУ 40108630.

Повний текст судового рішення виготовлено та підписано 16 червня 2026 року.

Суддя Лубенського міськрайонного суду

Полтавської області Л.В.Рудалєва